Svjetski motosport — 11 listopada 2012 -

Proteklog vikenda na španjolskoj stazi  Circuito de Albacete održala se završnica Europskog prvenstva  u klasama 125GP/Moto3, Supersport 600 i Superstock 1000. Uz nastup ponajboljih vozača iz gotovo cijele Europe, Hrvatska je imala jednog predstavnika, riječanina Marka Ercega na BMW-u  u klasi Superstock 1000. Erceg je na kvalifikacijama zauzeo 19. mjesto  vozeći najbrži krug 1.33.774 zaostavši za prvoplasiranim španjolcem Adriánom Bonastreom za  4,3 sekunde.

Na utrci Erceg je odlično krenuo,odmah se probio za nekoliko mjesta i držao odličnu 15. poziciju. Međutim, u 7. krugu Ercegu proklizava prednji kotač i slijedi pad. Srećom po Ercega pad je bio bez težih posljedica te je uspio nastaviti utrku. Taj pad imao je velik utjecaj na Ercegovu konačnu poziciju, nažalost završio je na posljednjem 22. mjestu s dva kruga zaostatka. Prvak Europe postao je Španjolac Carmelo Morales na Kawasakiju.

Ovim nastupom Erceg je okončao svoju vrlo uspješnu sezonu. Podsjetimo, u prvenstvu Hrvatske zauzeo je drugo mjesto zaostavši za Dariom Horvatom tek jedan bod, dok  je u vrlo jakom Alpe Adria prvenstvu zauzeo odlično četvrto mjesto. Iza njega su i dva nastupa na Svjetskom Endurance prvenstvu u njemačkom Oscherslebenu i legendarnom francuskom Le Mansu sa talijanskom momčadi MCS Racing Ipone na Suzukiju.