Speedway — 29 lipnja 2007 -
Na podiju uz pobjednike iz Slovenije i dva kluba iz Hrvatske

U Donjem Kraljevcu u petak 22. lipnja održana je treća utrka Pokala klubova Hrvatske, Austrije i Slovenije. I treći puta je bila najuspješnija momčad AMTK Ljubljana, s 35 bodova, ispred domaćina Speedway kluba Unia iz Donjeg Kraljevca s 33 boda, dok je treće mjesto s 29 bodova zauzela ekipa SK Preloga. Četvrto mjesto pripalo je momčadi AMD Krško s 11 bodova, a posljednje peto ekipi austrijskog ÖAMTC-a s 10 bodova. Trenutak koji je odlučio ishod utrke je incident koji se dogodio u 17 vožnji – kada je u duelu između Ivana Vargeka iz domaće ekipe i Matije Duha iz Krškog ovaj drugi pao. Sudac je isključio Vargeka kao krivca, domaća je momčad uložila protest, ali bez uspjeha. Poredak ekipa u trećoj utrci pretočio se i u ukupni poredak nakon tri utrke, odnosno polovice serije – vodi AMTK Ljubljana sa 108 bodova, druga je Unia s 92, dobrim rezultatom Prelog se vratio na treće mjesto sa 61 bodom, ekipa AMD Krško je četvrta s 54 boda, dok je posljednji ÖAMTC s 40 bodova. U ovoj konkurenciji nastupa stanka; sljedeća utrka održat će se 15. rujna
u Natschbach-Loipersbachu, u Austriji.

Jurica Pavlic odličan drugi

Jura vozi odlično

Kvalifikacije za Grand Prix u spidveju iduće godine, počele su utrkama četvrtfinalnih skupina. Najbolji hrvatski vozač Jurica Pavlic zabilježio je još jedan izvanredan uspjeh osvojivši drugo mjesto u svojoj skupni, u utrci koja je u subotu održana u Terenzanu, u Italiji. Pobijedio je Nils Kristian Iversen iz Danske s 15 bodova, dok su ih Jurica, Rafal Dobrucki iz Poljske i Richard Hall iz Velike Britanije osvojili po 12. U razvažanju za mjesta na postolju Jura je bio brži od Dobruckog, dok je Hall pao.Polufinalne utrke održat će se za 7. srpnja u Lonigu u Italiji i 8. srpnja u Ljubljani, u kojoj će Jura morati potražiti ulaz u finale, odlučit će ždrijeb. No, šanse su mu svakako odlične, obje staze poznaje odlično, i to bolje od većine konkurenata. Bude li uspjeha u polufinalu, Jurica će 15. rujna u pokušati izboriti ulazak u Grand Prix u Vojensu, u Danskoj, na stazi koju također dobro poznaje.