Svjetski motosport — 10 rujna 2012 -

Ukupna pobjeda Tony Cairolija na KTM 350 SX-F stigla je već nakon prve utrke na talijanskoj stazi dok je Jeffrey Herlings morao čekati rasplet druge utrke. Cairoliju je to šesta titula u karijeri, treća za KTM, dok je Herlingsu ovo prvi put da je postao svjetski prvak na KTM 250 SX-F.

Dominacija autrijskog proizvođača time i dalje nastavlja dominaciju još od 2008. godine kada je Južnoafrikanac Tyla Rattray osvojio naslov. Nastavak je slijedio u 2009. i 2010. godini pobjedom Francuza Marvin Mosquina, da bi prošle godine titula pripala Nijemcu Ken Roczenu. Mosquin i Roczen trenutno voze za KTM Red Bull Team u SAD-u.

Tony Cairoli: “Oduševljen sam pobjedo mu Italiji, bio je to poseban dan za mene i za navijače koji su me bodrili cijelo vrijeme i bili jednostavno fantastični. Kvalifikacije su bile vrlo stresne no u utrci sam bolje startao i osvojio prvo mjesto u obe utrke.

Jeffrey Herlings: "Tommy mi je bio cijelo vrijeme na kotaču i time mi stvarao pritisak koji me gurao da vozim još brže. On je veliki trkač i to mi je bila velika motivacija. Osim njega, blizu je bio i i moj timski kolega Jeremy koji mi je bio potpora kroz cijelu sezonu, kao i cijeli KTM Team koji je odlično pripremio moj SX-F 250.