Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1] 2 3 ... 12   Dolje

Autor Tema: Yamaha XJ 600  (Posjeta: 23187 )

damirp

• *
  • Spol: Muški
  • Vozi: Suzuki DL 650 K8
Yamaha XJ 600
« : 20. Svibanj 2009, 10:04:46 »

Molim da mi pomognete u vezi ulja koje ide u vilice.
Zanima me koliko ga ide i koja vrsta, a pomogao bi mi i ako netko ima service manual za XJ 600 ( god."86).
Evidentirano
Langsam aber sicher!

ZZveR 1,4

• **
  • Vozi: ...
Odg: Yamaha XJ 600
« Odgovori #1 : 28. Svibanj 2009, 17:00:53 »

Repsol Moto Horquillas 10W20 i 15W30, Castrol fork oil,  Bardahl  XTF MC Fork Oil... 
Evidentirano
Od svih vrsta drva najdraža mi je šankovina...

Nero

• **
  • Vozi: Češće guram
« Odgovori #2 : 28. Lipanj 2009, 21:28:31 »

Kakvu oprugu kupit straga?I koliko otprilike košta?
Na najtvrđe je namještena i Ok mi je,al prije ili poslije ću željet malo tvrđu....

Koliko siroku gumu mogu stavit straga (3,5'' felga) a da ne poremeti balans motora(sad je 130 mislim i stvaaaarno je usko)?

Btw,malo sam se igra ispusnom....u kuci sam ima samo P180 i P1200 papir....ovih dana ću kupit 2000 pa zavrsit kako spada...

Evo slike prije,

I poslije(al bija sam se provozat...zaboravija odmah slikat  :D ...)

Evidentirano
Oružje za masovno uništavanje motora, implementiran od zlobne izvanzemaljske rase koja ne posjeduje centar za ravnotežu.

Ra

• **
  • Vozi: Yamaha XJ 600N
« Odgovori #3 : 28. Lipanj 2009, 22:22:18 »

Šo se tiče gume, meni je zadnja 140/70 i ne izgleda loše, sam mi je Bimba rekao da je nema baš širok izbor modela u toj dimenziji , pa razmišljam da se vratim na original.
Evidentirano
I sreća kad se osmjehuje   pokazuje zube

Nero

• **
« Odgovori #4 : 29. Lipanj 2009, 02:13:07 »

Šo se tiče gume, meni je zadnja 140/70 i ne izgleda loše, sam mi je Bimba rekao da je nema baš širok izbor modela u toj dimenziji , pa razmišljam da se vratim na original.

Baci sliku!
Evidentirano
Oružje za masovno uništavanje motora, implementiran od zlobne izvanzemaljske rase koja ne posjeduje centar za ravnotežu.

Ra

• **
« Odgovori #5 : 29. Lipanj 2009, 11:10:30 »

Evo trenutno imam samo ovu s boka , a ako stignem danas poslikat ću je detaljnije .
« Zadnja izmjena: 29. Lipanj 2009, 11:38:33 Ra »
Evidentirano

Nero

• **
« Odgovori #6 : 29. Lipanj 2009, 14:20:19 »

Sic zakon izgleda!

Kako se čuju Shacali?
Evidentirano

Ra

• **
« Odgovori #7 : 29. Lipanj 2009, 15:17:23 »

Mrak  :mrgreen:  , prošla 27000 km, 2002 godište  :palacgore:
Evidentirano

Nero

• **
« Odgovori #8 : 29. Lipanj 2009, 19:31:43 »

Moja ima skoro 98 000  :mrgreen:  :misli:  :LOL:

Jesi za kavu ovih dana da čujem shacale uživo?

Evidentirano

skramar

• **
  • Vozi: svasta
« Odgovori #9 : 29. Lipanj 2009, 19:45:22 »

98000 km, dobra brojka, motor lijepo izgleda. Dal je sta radeno po pitanju osvjezavanja motora iznutra do sada???
Evidentirano
Kupujem dijelove za hondu cb 250 rs (straznji amortizeri, svijetlo, satovi).

Info na PP

Ra

• **
« Odgovori #10 : 29. Lipanj 2009, 21:21:07 »

Može samo da vidim kakav sam sa vremenom , možda najbolje za vikend  :palacgore:
Evidentirano

Nero

• **
« Odgovori #11 : 30. Lipanj 2009, 00:10:48 »

Motor je u dobrom stanju,ne mojom zaslugom već zaslugom bivšeg vlasnika.

Koliko znam,mašina nije dirana osim faz lanca.Još uvijek fino radi(ujednačeno i ništa ne klapa).Motor ide dobro, jedino zadimi malo kad ga vrtim dokraja i potroši oko pola litre ulja na 1000Km(al Yamaha je i mislim da je to normalno  :LOL: ).

Samo bih želio nabavit progresivnu oprugu straga i malo tvrđe ulje sprijeda.....i širu gumu(al to su već snovi haha).
Evidentirano

Ra

• **
« Odgovori #12 : 30. Lipanj 2009, 11:07:39 »

Dobre su to mašine, zato sam je i uzeo, a i  sasvim dovoljno snage za sve što meni treba  :palacgore:
Evidentirano

MadKec

• **
  • Vozi: Fazer 600 '02
« Odgovori #13 : 30. Lipanj 2009, 20:53:27 »

....Motor ide dobro, jedino zadimi malo kad ga vrtim dokraja i potroši oko pola litre ulja na 1000Km(al Yamaha je i mislim da je to normalno  :LOL: )

Pola litre na soma kilometara :misli: jebate pa to trosi vise ulja nego goriva :LOL: Ti nemas potrebe ni mijenjati ulje na servisima, do servisa tak i tak izmijenis tri litre :wink:
« Zadnja izmjena: 01. Srpanj 2009, 17:45:24 MadKec »
Evidentirano

skramar

• **
  • Vozi: svasta
« Odgovori #14 : 30. Lipanj 2009, 22:16:07 »

To su odlicne i jednostavne masinice. Mene jako privlaci taj motoric pogotovo izgled samog motora, bas je lijepo narebrani.
Ovo sta ti dimi mozda je samo do gumica na ventilima. Mislim da motor moze jakooo puno napravit bez generalke
Evidentirano
Kupujem dijelove za hondu cb 250 rs (straznji amortizeri, svijetlo, satovi).

Info na PP

Nero

• **
« Odgovori #15 : 01. Srpanj 2009, 06:15:03 »

Pola litre na soma kilometara :misli: jebate pa to trosi vise ulja nego goriva :LOL: Ti nemas potrebe nimijenjati ulje na servisima, do servisa tak i tak izmijenis tri litre :wink:

Neka troši ulje, znači da ga ima :).

Jednom tjedno namažem lanac,nadolijem ulje i ispoliram grane :).Sve 5. Samo da ne stane  :mrgreen:.

Sta se gumica ventila tiče vidit ću....možda promijenim,al žao mi dirat...Motor super ide(za svojih 60tak Ks),ne šuška i jako malo troši(goriva  :mrgreen: :LOL:).
Evidentirano

Nero

• **
« Odgovori #16 : 06. Srpanj 2009, 14:17:40 »

Jel tko sta kemija s oprugama?

Motor mi je nazad na 7(najtvrđe) i dobro je dok sam solo,kad mi je cura malo mi ''potone''.Jel to mogu rijesit podloskom ili druge opruge/amortizer?
Evidentirano

Nero

• **
« Odgovori #17 : 08. Srpanj 2009, 21:48:02 »

Dakle, jučer promijenjeno ulje,filter zraka,filter ulja,filter goriva,nove pločice(stare cvilile,al bilo ih još dooosta),ulje u kočnicama,naručena štipa(jebemti hrvatske lagere).

Danas promijenjeni ležajevi volana(hvala Srđanu), promijenjeno ulje u forćelama(stavljeno malo gušće) i podloške...

Rezime svega, motor malo mirnije radi,ne znam jesu u Piccila petljali po karburatorima ili je do polusintetike koja je sad unutra....i finije se šalta(iako je se i prije super šalta).Osim toga, nakon izmjene ležaja volana, volan je tri puta lakši za vrtit i motor djeluje osjetno okretniji po gradu.Kočnica ranije hvata i više ne cvili(iako su sad gore SBS pločice koje i nisu baš nahvaljene tu,meni izgledaju dobro),motor koči super,kao i prije.Osjećam da je krući zbog ulja i podloški,al još uvijek je jako udoban.Jedva čekam probat ga u djiru.Mijenjanje ležajeva volana, ulje u forćelama i podloške je odradija Nebojša(u Piccila nisu tili kemijat s forćelama), ekstremno sam zadovoljan rezultatom,cijenom i brzinom!Odsad svi servisi u njega...

E da....brojim dane do 00000 KM  :mrgreen: :mrgreen: NOVI MOTOR hahahahahahah
Evidentirano

-XJ600N-

• **
  • Vozi: M1100EVO
« Odgovori #18 : 08. Srpanj 2009, 21:51:23 »

Evo i bivseg vlasnika  :mrgreen:
Nero, sta se tice opruga nema ti tu srice. U vilici ti i je gusce ulje, mislin 15-ica koliko se sican. Zadnji amortizer je ipak previse km prosa da bi bija kakvin ga ti zelis. Uostalom taj motor je uvik bija mekan i to mi sad fali na Banditu jer 90% vrimena vozis normalno a onda dosta znaci kad je lipo mekan i udoban.
Evidentirano
---Sve je to neki zajeb, Rodjo---
----Sta nema nabavit cemo----

-XJ600N-

• **
« Odgovori #19 : 08. Srpanj 2009, 21:54:40 »

Eto da san prije vidija... Kakve podloske si stavija i di? U forcelu pod opruge ili?
Evidentirano

Nero

• **
« Odgovori #20 : 08. Srpanj 2009, 21:56:10 »

Evo i bivseg vlasnika  :mrgreen:
Nero, sta se tice opruga nema ti tu srice. U vilici ti i je gusce ulje, mislin 15-ica koliko se sican. Zadnji amortizer je ipak previse km prosa da bi bija kakvin ga ti zelis. Uostalom taj motor je uvik bija mekan i to mi sad fali na Banditu jer 90% vrimena vozis normalno a onda dosta znaci kad je lipo mekan i udoban.

Malo mi je postalo neugodno slušat da mi je mekan...  :mrgreen: :LOL: :LOL:

Jesi gleda mozda na netu neka zamjenska rjesenja za straznji amortizer?Znam da nije bas jeftino,al možda prije zime.....
Evidentirano

Nero

• **
« Odgovori #21 : 08. Srpanj 2009, 21:57:32 »

Eto da san prije vidija... Kakve podloske si stavija i di? U forcelu pod opruge ili?

Da,to je Nebojša odradija i motor je malo tvrđi naprijed sad...bolje mi izgleda,al tek san učinija 30 Km,moram to probat na cesti....

E da...vidi ovo  :mrgreen:

Da nije 1700 Kn ozbiljno bi razmislija  :mrgreen:
Evidentirano

-XJ600N-

• **
« Odgovori #22 : 08. Srpanj 2009, 22:04:22 »

Jesan, ali san brzo odusta jer kosta ka po toga motora... Mislin ono sta san ja tija. Skuzija san da se jednostavno ne isplati.
Neznan sta ti je problem s mekocom  :LOL: Zezan se, pa motor se super vozi i sa originalnom gumom i tim amortizerom. Meni su se osobno puno vise svidjale reakcije toga motora nego ovoga B1250 po cesti sta se amortizera tice. Nemoj pretjerivat sa tvrdocom da te ne katapultira di u zaokretu kad naletis na jednu dobru rupu. Cesta nije staza di je sve manje-vise ravno a hidraulika od tih amortizera je za mekane opruge.
Inace, jakoooo si me razocara da jos nisi preokrenija 00000... Mislin ono... Kako cemo tako naprid?   :misli:
Ja radin pa nista od voznje do daljnjega, jedino preko fourma  :nediraj:
Evidentirano

Nero

• **
« Odgovori #23 : 08. Srpanj 2009, 22:07:04 »

Jesan, ali san brzo odusta jer kosta ka po toga motora... Mislin ono sta san ja tija. Skuzija san da se jednostavno ne isplati.
Neznan sta ti je problem s mekocom  :LOL: Zezan se, pa motor se super vozi i sa originalnom gumom i tim amortizerom. Meni su se osobno puno vise svidjale reakcije toga motora nego ovoga B1250 po cesti sta se amortizera tice. Nemoj pretjerivat sa tvrdocom da te ne katapultira di u zaokretu kad naletis na jednu dobru rupu. Cesta nije staza di je sve manje-vise ravno a hidraulika od tih amortizera je za mekane opruge.
Inace, jakoooo si me razocara da jos nisi preokrenija 00000... Mislin ono... Kako cemo tako naprid?   :misli:
Ja radin pa nista od voznje do daljnjega, jedino preko fourma  :nediraj:

Ma ufff..nać nekoga za djir(osim Igija) je postalo mission impossible.A i ja i cura smo u turizmu pa se tesko sastat da odemo negdi dalje.....

Inače,ne bi pretvrd,sve je OK dok san solo na njoj,problem je samo kad nas bude dvoje....
Evidentirano

-XJ600N-

• **
« Odgovori #24 : 08. Srpanj 2009, 22:08:17 »

Da,to je Nebojša odradija i motor je malo tvrđi naprijed sad...bolje mi izgleda,al tek san učinija 30 Km,moram to probat na cesti....

E da...vidi ovo  :mrgreen:

Da nije 1700 Kn ozbiljno bi razmislija  :mrgreen:

Pa iman takvu na ormaru doma! Godiste 2002.
Nije na prodaju... he he he
Kasno palisssssssssssssssss
Nemoj kupovat jer ti nema vise djelova, propala firma ima par godina. Padne ti shebes vizir i onda kuuuuaacc.
Schubert je way to go! Vridi svake kune....
Evidentirano
 Str: [1] 2 3 ... 12   Gore

Stranica je generirana za 0.283 sekundi uz 20 upita.