Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 2 3 [4] 5 6   Dolje

Autor Tema: Rad za opće dobro umjesto kazne?!  (Posjeta: 9312 )

Hrvoje

• Najbolji forumaš 2008. Offtopic master 2006.&2007.
  • Spol: Muški
  • Vozi: CBR 1000RR- do jaja!
Odg: Rad za opće dobro umjesto kazne?!
« Odgovori #75 : 11. Siječanj 2010, 11:54:27 »

E tako vodili na sudu :( :( :( :(

P.S. zeznuta sutkinja.

Ajde prouči sve zakonske članke koji obuhvaćaju raznorazna krivotvorenja (čl. 274 krivotvorenje novca, čl. 275 krivotvorenje vrijednosnih papira, čl. 276 krivotvorenje znakova za vrijednost, čl. 278 krivotvorenje znakova za obilježavanje robe, mjera i utega, čl. 311 krivotvorenje isprave i čl. 312 krivotvorenje službene isprave) pa mi, molim te, svrstaj to ispunjavanje uplatnice sa manjim iznosom pod jedno od tih kaznenih djela.
Unaprijed zahvaljujem! :mrgreen:

Uprava.
Evidentirano
SMRT RIŠPEKTU, SLOBODA NARODU! Live free or diiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiie

Svi lažu

udlu

• *
  • Vozi: r6
« Odgovori #76 : 11. Siječanj 2010, 12:39:45 »

Joj, joj, molim da se savjetuju stvari samo koje su radjene :palacgore:

Provjerava se, sudski proces do boli, iz prekršajnog prebaceno u krivicno za krivotvorenje, savjet NE RADITI :palacgore:
Krivotvorenje bi bilo ako je lik možda platio 50 kn i prepravljao uplatnicu da bi dokazao uplatu (faxom npr.) od "500 kn".
A ako je lik uplatio samo 50 kn umjesto 500 i ništa drugo, suludo je nazivati krivotvorinom.
Evidentirano
pro patria mori

Sip

• Vozi: Snove
« Odgovori #77 : 11. Siječanj 2010, 12:53:38 »

Krivotvorenje bi bilo ako je lik možda platio 50 kn i prepravljao uplatnicu da bi dokazao uplatu (faxom npr.) od "500 kn".
A ako je lik uplatio samo 50 kn umjesto 500 i ništa drugo, suludo je nazivati krivotvorinom.

:palacgore:

tako je uzeo je tocno od 500 prepravio na 50, platio 110 kn sudskih troskova, kad ono cirkus :?

Ajde u nadlezan sud u Bjelovaru :?

Ajde prouči sve zakonske članke koji obuhvaćaju raznorazna krivotvorenja (čl. 274 krivotvorenje novca, čl. 275 krivotvorenje vrijednosnih papira, čl. 276 krivotvorenje znakova za vrijednost, čl. 278 krivotvorenje znakova za obilježavanje robe, mjera i utega, čl. 311 krivotvorenje isprave i čl. 312 krivotvorenje službene isprave) pa mi, molim te, svrstaj to ispunjavanje uplatnice sa manjim iznosom pod jedno od tih kaznenih djela.
Unaprijed zahvaljujem! :mrgreen:

Uprava.

Zahvaljujem upravi, ali ne da mi se sa tim zezati.

Ti bi trebao to znati, teretili i vodili pod krivotvorenje sluzbenih dokumenata ili tako nesto :?

Evidentirano
ONE MAN, ONE BIKE, ONE REASON

EVERYDAY IS A RACE DAY

DANE~VK

• Vozi: butelju gixxera lucky strike
« Odgovori #78 : 12. Siječanj 2010, 00:21:12 »

jedno pitanje:dobio sam kaznu 2000kn zbog brzine nije proslo na sudu,ali nemam nikakvih primanja i sad oni meni nemaju od cega uzeti tih 2000kn
međutim motor je na meni? da li mi mogu napraviti ovrhu nad motorom?
Evidentirano

lucki_radnik

• **
  • Vozi: K5 sfera50
« Odgovori #79 : 12. Siječanj 2010, 00:30:05 »

jedno pitanje:dobio sam kaznu 2000kn zbog brzine nije proslo na sudu,ali nemam nikakvih primanja i sad oni meni nemaju od cega uzeti tih 2000kn

kakvu ce ti ovrhu radit za 2000 kn,ljudi imaju po 50000kn pa nikome nista
DRZAVA JE U KURCU pogotovo sada nakon izbora
Evidentirano
tralalalalala

vickodu

• Vozi: klokana
« Odgovori #80 : 12. Siječanj 2010, 00:31:45 »

Mogu ali nece nego ces uredno odlezat tih 2000 kn
Evidentirano
Bog je dao muškarcu dovoljno krvi za obje glave,problem je u tome što ne mogu funkcionirati istovremeno......BMW je ko Crocsice, pouzdan znak da je vlasnik "odustao" od sexa i života općenito

lucki_radnik

• **
« Odgovori #81 : 12. Siječanj 2010, 00:38:44 »

ako dode vec do toga da mora platit ondanevirujen da ce u zatvor,zatvori su i ovako puni nego ce mu sist na poreznu kako bi trebalo prema novome zakonu a to znaci da nista nemoze prepisat na sebe ni sa sebe dok ne plati kaznu al do toga nevjerujen da ce doc.
Evidentirano
tralalalalala

vickodu

« Odgovori #82 : 12. Siječanj 2010, 00:42:25 »

ako dode vec do toga da mora platit ondanevirujen da ce u zatvor,zatvori su i ovako puni nego ce mu sist na poreznu kako bi trebalo prema novome zakonu a to znaci da nista nemoze prepisat na sebe ni sa sebe dok ne plati kaznu al do toga nevjerujen da ce doc.

Sto mislis da ce mu oprostit  :misli: :misli:
Evidentirano
Bog je dao muškarcu dovoljno krvi za obje glave,problem je u tome što ne mogu funkcionirati istovremeno......BMW je ko Crocsice, pouzdan znak da je vlasnik "odustao" od sexa i života općenito

lucki_radnik

• **
« Odgovori #83 : 12. Siječanj 2010, 00:51:18 »

nece mu sigurno oprostit al nemoze se znat sta ce sa tim bit,ja iman preko 40000kn kaze je da san vise od polovice toga bija maloljetan al svjedno nisan do sad nista platija niti iman problema sto neznaci da necu,al ima kazni koje san dobija prije 3 god a prije 6 mjeseci uredno prepisen motor na sebe bez ikakvih problema.
za prijasne kazne postojala je mogucnos da ode u zastaru danas koliko znam prema novom zakonu sad vec starom kazna sa lica mjesta ide u bazu podatka u PP i to sida na porez koji ces jednom kad tad morat platit,nije vise kao sta je bilo,nisan siguran al mislin da je 300kn dan zatvora ako dode do toga.
mozda nisan u pravu i mozda je sve ovo krivo ako neki pandur ima ovdje neka se izjasni

ja da san na njegovom mjestu za 2000 kn nebi se brinija niti malo
Evidentirano
tralalalalala

DANE~VK

« Odgovori #84 : 12. Siječanj 2010, 00:54:53 »

necu ic sigurno u zatvor jer su zatvori puni ,neki dan prijatelj koji mora ic u zatvor na 2 mjeseca došo u zatvor da se prijavi oni mu rekli da nema mjesta i da ide kuci
brine me samo da mi ne uzmu motor zavezat cu ga lancima za ogradu
Evidentirano

vickodu

« Odgovori #85 : 12. Siječanj 2010, 00:56:20 »

nece mu sigurno oprostit al nemoze se znat sta ce sa tim bit,ja iman preko 40000kn kaze je da san vise od polovice toga bija maloljetan al svjedno nisan do sad nista platija niti iman problema sto neznaci da necu,al ima kazni koje san dobija prije 3 god a prije 6 mjeseci uredno prepisen motor na sebe bez ikakvih problema.
za prijasne kazne postojala je mogucnos da ode u zastaru danas koliko znam prema novom zakonu sad vec starom kazna sa lica mjesta ide u bazu podatka u PP i to sida na porez koji ces jednom kad tad morat platit,nije vise kao sta je bilo,nisan siguran al mislin da je 300kn dan zatvora ako dode do toga.
mozda nisan u pravu i mozda je sve ovo krivo ako neki pandur ima ovdje neka se izjasni

ja da san na njegovom mjestu za 2000 kn nebi se brinija niti malo

Kazne dok si bio maloljetan neces platit Ali od kad si punoljetan sasvim je druga stvar.Nije problem prepisati motor na sebe jedino moze kasnije biti problem prepisati  motor sa tebe na kupca
Ima tu pandura pa pun ih je forum javit ce se neko  :wink:
Evidentirano

vickodu

« Odgovori #86 : 12. Siječanj 2010, 00:57:27 »

necu ic sigurno u zatvor jer su zatvori puni ,neki dan prijatelj koji mora ic u zatvor na 2 mjeseca došo u zatvor da se prijavi oni mu rekli da nema mjesta i da ide kuci
brine me samo da mi ne uzmu motor zavezat cu ga lancima za ogradu

Zatvori su puni ali doci ces nared ne brini   :mrgreen:
Evidentirano

lucki_radnik

• **
« Odgovori #87 : 12. Siječanj 2010, 01:00:43 »

Zatvori su puni ali doci ces nared ne brini   :mrgreen:

eee al ima ti i sema da mozes bit u kucnom pritvoru posto su zatvori full  :mrgreen:  :palacgore:
pa neboj se za motor rade bi ti kucu odnija ako je na tebi
Evidentirano
tralalalalala

3alfa3

• Vozi: Z750 '12
« Odgovori #88 : 12. Siječanj 2010, 01:06:14 »

eee al ima ti i sema da mozes bit u kucnom pritvoru

Nesto je bilo govora o tome od strane ministra pravosudja kao prijedlog koji bi mogao proc, ali taj tip kazne u HR jos ne postoji koliko ja znam
Evidentirano
A weekend wasted isn't a wasted weekend

lucki_radnik

• **
« Odgovori #89 : 12. Siječanj 2010, 01:09:32 »

Nesto je bilo govora o tome od strane ministra pravosudja kao prijedlog koji bi mogao proc, ali taj tip kazne u HR jos ne postoji koliko ja znam

a pricekajmo da se javi neko iz PP bas me zanima kako stvari sada stoje sa zakonom
Evidentirano
tralalalalala

strasilo

• šafran
  • Vozi: egzotičnu Suzu i najbržeg pocketa u Požegi
« Odgovori #90 : 12. Siječanj 2010, 09:13:30 »

Zakonski mogu, ali se u praksi ne ide na tako radikalne mjere... ;)

Ako na vrijeme ne podneseš zahtjev za zastarom (zastare NE nastupa ako se ne pozoveš na nju) porezna će ti sjest na prva primanja koja budeš imao ...

Apsolutna zastara nastupa u periodu od 2 - 5 godina (zavisi) i na zastaru se moraš pozvati što prije nakon što je zastara zakonski nastupila... Jer ako se ne pozoveš na zastaru, zastara ti neće nastupiti NIKAD ...  :mrgreen:
Evidentirano
Teško onom koji mora nekog drugog da unizi, da bi se on sam izdigao ili bolje rečeno da bi imao iluziju da se izdigao.

Došla su takva vremena da čovjek "danas kupi jaje, a sutra ga zna već sam snesti" jer je naučio preko interneta... LOOL

DANE~VK

« Odgovori #91 : 12. Siječanj 2010, 11:14:38 »

strašilo nisi u pravu,meni stiglo prije par mjeseci pismo(OBAVIJEST) da mi je kazna otisla u zastaru i da nemoram podnosit nikakav zahtjev..eo dokaz
http://img687.imageshack.us/img687/158/img003e.jpg
zumiraj malo da bolje vidiš
Evidentirano

strasilo

• šafran
« Odgovori #92 : 12. Siječanj 2010, 12:06:15 »

strašilo nisi u pravu,meni stiglo prije par mjeseci pismo(OBAVIJEST) da mi je kazna otisla u zastaru i da nemoram podnosit nikakav zahtjev..eo dokaz

Ja pričam o pisilnoj naprali preko POREZNE UPRAVE... tu postoje određene razlike u zakonu (iako je to totalni apsurd).... Porezna uprva ne može donijeti rješenje o zastari ako se ti nisi pozvao na tu istu zastaru, a sud može donijeti takvo rješenje i na osnovu žalbe (prigovora)... Porezna uprava, zbog nemogućnosti naplate, u tom slučaju nakon dvije (ili više) godine vraća slučaj na MUP odnosno sud uz obrazloženje o nemogućnosti naplate (nezaposlenost, mala primanja ITD ) a zatim sud može donijeti rješenje o zastari (ako se ti na nju nisi pozvao u međuvremenu ...  :palacgore:

Ali mislim da ovdje na forumu ima ljudi koji se u to kuže više od mene... Ja samo pričam o stvarima koje sam ja iz želje i potreba izvikao iz zakona...
Evidentirano
Teško onom koji mora nekog drugog da unizi, da bi se on sam izdigao ili bolje rečeno da bi imao iluziju da se izdigao.

Došla su takva vremena da čovjek "danas kupi jaje, a sutra ga zna već sam snesti" jer je naučio preko interneta... LOOL

strasilo

• šafran
« Odgovori #93 : 12. Siječanj 2010, 22:29:53 »

E, btw ... (nije mi vrag dao mira) jesi ti uopće pročitao to rješenje koje si linkao ... posebo članak 196. zakona o prekršajima ?

očito nisi, jer da jesi, nebi to uopće linkao ovdje... jer nema neke direktne veze...  :jesus:
Evidentirano

DANE~VK

« Odgovori #94 : 12. Siječanj 2010, 23:07:15 »

ma sorry sto sam reko da nisi u pravu vidim da ti zbog toa nije vrag dao mira,ali i dalje ne razumiem poantu sta si htio reci?
pise da je tzrebalo obustaviti postupak ali nisu jer je otislo u zastaru,zar ne?
Evidentirano

strasilo

• šafran
« Odgovori #95 : 12. Siječanj 2010, 23:09:56 »

ma sorry sto sam reko da nisi u pravu vidim da ti zbog toa nije vrag dao mira,ali i dalje ne razumiem poantu sta si htio reci?
pise da je tzrebalo obustaviti postupak ali nisu jer je otislo u zastaru,zar ne?

pročitaj članke koji su navedeni u rješenju (sa razumjevanjem) pa ćeš shvatiti da nije tvoj prekršaj otišao u zastaru, već je u zastaru otišao (njihov) rok za utvrđivanje tvoje krivice.... ;)
Evidentirano

DANE~VK

« Odgovori #96 : 12. Siječanj 2010, 23:16:09 »

da...e to si u pravu potpuno..isto sam tako kriv i za ovu kaznu od 2000kn,samo se nadam da ce otici u zastaru..
ali ne brine me to nego me brine da mi ne uzmu motor koji je na meni dok ne dođe do zastare!
jer ja primanja nemam,nemaju mi od čega uzeti
Evidentirano

vickodu

« Odgovori #97 : 12. Siječanj 2010, 23:19:20 »

pročitaj članke koji su navedeni u rješenju (sa razumjevanjem) pa ćeš shvatiti da nije tvoj prekršaj otišao u zastaru, već je u zastaru otišao (njihov) rok za utvrđivanje tvoje krivice.... ;)

Koji je sad puno duzi  :mrgreen:
Evidentirano

Hrvoje

• Najbolji forumaš 2008. Offtopic master 2006.&2007.
  • Vozi: CBR 1000RR- do jaja!
« Odgovori #98 : 12. Siječanj 2010, 23:25:07 »

pritvor nije kazna, cijenjeni Q-ovci  :palacgore:

a kao institut uopće ne postoji u prekršajnom zakonu.
Evidentirano
SMRT RIŠPEKTU, SLOBODA NARODU! Live free or diiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiie

Svi lažu

strasilo

• šafran
« Odgovori #99 : 12. Siječanj 2010, 23:33:30 »

Koji je sad puno duzi  :mrgreen:

pa i ne baš ...  :wink:

1) Prekršajni se progon ne može pokrenuti kad protekne dvije godine od počinjenja prekršaja.
(2) Posebnim se zakonom može propisati dulji rok za pokretanje prekršajnog postupka za prekršaje propisane tim zakonom ali ne dulji od tri godine.
(3) Zastara ne teče za vrijeme za koje se prema zakonu prekršajni progon ne može poduzeti ili se ne može nastaviti.
(4) Zastara se prekida svakom postupovnom radnjom nadležnog tijela koja se poduzima radi prekršajnog progona počinitelja zbog počinjenog prekršaja.
(5) Nakon svakog prekida zastara počinje ponovno teći.
(6) Zastara prekršajnog progona nastupa u svakom slučaju kad protekne dvaput onoliko vremena koliko je prema zakonu određena zastara prekršajnog progona.
(7) Propisi o zastari, njezinom tijeku i prekidu odnose se i na stegovne kazne koje sud izriče tijekom postupka.

ali zato točka 6 slijedećeg članka kaže sve ...  :mrgreen:

(1) Izvršenje izrečene ili primjenjene prekršajnopravne sankcija ne može započeti zbog zastare kad protekne dvije godine od dana pravomoćnosti odluke o prekršaju kojom je sankcija izrečena ili primijenjena.
(2) Zastara izvršenja kazne i primjena drugih prekršajnopravnih sankcija počinje teći od dana pravomoćnosti odluke kojom je kazna izrečena ili određena primjena drugih prekršajnopravnih sankcija. Ako se radi o kazni iz opozvane uvjetne osude, zastara počinje teći od dana pravomoćnosti odluke o opozivu.
(3) Zastara izvršenja ne teče za vrijeme za koje se prema zakonu izvršenje kazne ili primjena druge prekršajnopravne sankcije ne može započeti ili nastaviti.
(4) Zastara izvršenja se prekida svakom radnjom nadležnog tijela poduzetoj radi izvršenja kazne ili primjene druge prekršajnopravne sankcije.
(5) Nakon svakog prekida zastara počinje ponovno teći.
(6) Zastara izvršenja kazne i primjena druge prekršajnopravne sankcije nastupa u svakom slučaju kada proteknu tri godine od dana pravomoćnosti odluke kojom je izrečena kazna ili primijenjena druga prekršajnopravna sankcija.
(7) Odredbe o zastari izvršenja prekršajnopravne sankcije primjenjuju se i na zastaru izvršenja stegovnih kazni koje sud izrekne tijekom postupka.

Ali kao šlag na kraju jedan od stotinu slijedećih članaka kaže...  :mrgreen:

(8.) Osuđeniku koji nije u određenom roku platio novčanu kaznu, zakonom se može propisati uskrata izdavanja ili produljenja pojedine dozvole, registracije, ili potvrde iz službene evidencije iz onog upravnog područja u kojem je bio počinjen prekršaj za koji nije plaćena novčana kazna. Ovu uskratu nije moguće primijeniti u području službenih evidencija koje se tiču osobnih (statusnih) prava, ili onih koje služe slobodi kretanja, ostvarivanju prava iz rada, mirovinskog i socijalnog osiguranja ili čijim bi se neizdavanjem ugrozilo zdravlje ili sigurnost građana. Uskrata može trajati sve do plaćanja novčane kazne, ali ne nakon što je nastupila zastara izvršenja novčane kazne ili dok osuđenik nije stupio na izvršavanje zatvora ili rada za opće dobro na slobodi, sukladno stavku 5. ovoga članka.

A konkretno za slučaj Gdina DANETA ...

Članak 196.

Povreda materijalnog prekršajnog prava postoji ako je zakon ili na njemu utemeljen propis povrijeđen u pitanju:
1. je li djelo za koje se protiv okrivljenika vodi postupak prekršaj,
2. ima li okolnosti koje isključuju krivnju,
3. ima li okolnosti koje isključuju prekršajni progon a osobito je li nastupila zastara prekršajnog progona ili je stvar već pravomoćno presuđena,
4. je li glede prekršaja koji je predmet optužbe primijenjen propis koji se ne može primijeniti,
5. je li odlukom o kazni, uvjetnoj osudi ili opomeni odnosno odlukom o zaštitnoj mjeri ili o oduzimanju imovinske koristi prekoračena ovlast koju sud ima po zakonu,
6. jesu li povrijeđene odredbe o uračunavanju uhićenja, zadržavanja i izdržane kazne.

i slijedeće...

Članak 202.

(1) Drugostupanjski sud ispituje presudu u onom dijelu u kojem se pobija žalbom i to iz osnova i razloga koje žalitelj navodi u žalbi. U dijelu u kojemu po žalbi ispituje presudu, sud po službenoj dužnosti ispituje i jesu li presudom na štetu okrivljenika povrijeđene odredbe prekršajnog materijalnog prava i je li u postupku nastupila zastara prekršajnog progona.
(2) U povodu žalbe tužitelja može se prvostupanjska presuda ukinuti ili preinačiti i u korist okrivljenika.
(3) Na povredu iz članka 195. stavka 1. točke 2. ovoga Zakona žalitelj se može pozvati u žalbi samo ako tu povredu nije mogao iznijeti u tijeku glavne rasprave ili postupka, ili je iznio, ali ju prvostupanjski sud nije uzeo u obzir.
(4) Ako je podnesena samo u korist okrivljenika žalba, presuda se ne smije izmijeniti na njegovu štetu.
(5) U korist okrivljenika podnesena žalba zbog pogrešno ili nepotpuno utvrđenog činjeničnog stanja ili zbog povrede materijalnog prekršajnog prava sadrži u sebi i žalbu zbog odluke o prekršajnopravnoj sankciji i oduzimanju imovinske koristi.
(6) Ako drugostupanjski sud u povodu bilo čije žalbe utvrdi da su razlozi zbog kojih je donio odluku u korist okrivljenika od koristi i za kojeg od suokrivljenika koji nije podnio žalbu ili je nije podnio u tom smislu, postupit će po službenoj dužnosti kao da takva žalba postoji, osim ako se protiv žalitelja presudom odbija optužba zbog nastupanja zastare prekršajnog progona.

Pa kome se da čitati, neka pručava....  :palacgore:
Evidentirano

Str: 1 2 3 [4] 5 6   Gore

Stranica je generirana za 0.274 sekundi uz 19 upita.