Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1] 2 3 ... 11   Dolje

Autor Tema: Elektro motori  (Posjeta: 20876 )

CvJeTiC

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: BMW R 1100 GS
Elektro motori
« : 13. Listopad 2009, 23:47:10 »

Pošto sam veliki obožavatelj električnih vozila i jedan od rijetkih koji bi se odmah odrekao zvuka iz auspuha eto nabash na ovu stranicu gdje ima odličnih modela i kao što je u naslovu spomenuto nekih nevjerojatnih brojaka :LOL:

http://www.treehugger.com/files/2008/11/electric-motorcycles-dirtbikes-7-cool-green.php
Evidentirano
Ako ne znas kuda ides, svaki put ce te tamo odvest.

Elias

• Vozi: '02 K1200RS, '93 XTZ750ST i '03 Scarabeo125
  • Lokacija: ..........CH=Zürich.......... Sinj-Đakovo=Bananaland
Odg: KillaCycle 0,97 s 0-60mps
« Odgovori #1 : 14. Listopad 2009, 00:21:13 »

Pošto sam veliki obožavatelj električnih vozila i jedan od rijetkih koji bi se odmah odrekao zvuka iz auspuha eto nabash na ovu stranicu gdje ima odličnih modela i kao što je u naslovu spomenuto nekih nevjerojatnih brojaka :LOL:

http://www.treehugger.com/files/2008/11/electric-motorcycles-dirtbikes-7-cool-green.php
To se da zaključit iz tvog nik-a!
Danas čitam u tisku test Piaggia MP3 Hibrid. Ima benzinski i elektro motor sa Litium-Ionen aku i košta u CH oko 15T CHfr. Troši oko 1.5lit na 100km.
Amortizirat iliti isplatit će se tek nakon 100Tkm, ako to izdrže baterije.
Evidentirano
Vlast je NAJVEĆI neprijatelj naroda!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=rmfezDOSd2g

mate

• Administrator
« Odgovori #2 : 14. Listopad 2009, 08:20:42 »

Evo baš danas imam prezentaciju kamiona na baterije, i isto moram govoriti o nevjerojatnim brojkama. Šteta jedino što se odnose na nevjerojatno visoke cijene setova baterija. :mrgreen: Električna vozila su dobra ideja ali trenutno još daleko od komercijalne isplativosti.
Evidentirano

M900

• Vozi: sreća
« Odgovori #3 : 14. Listopad 2009, 09:31:39 »

Evo baš danas imam prezentaciju kamiona na baterije, i isto moram govoriti o nevjerojatnim brojkama. Šteta jedino što se odnose na nevjerojatno visoke cijene setova baterija. :mrgreen: Električna vozila su dobra ideja ali trenutno još daleko od komercijalne isplativosti.

Jel' 'vaki?  :mrgreen:

Evidentirano
God must have been an engineer....who else would put a waste disposal unit next to a Reproduction Plant???

TheMe

• **
  • Vozi: vozi, vozi... eto ga rasipanog u garazi
« Odgovori #4 : 14. Listopad 2009, 09:54:17 »

Mene je jedno vrijeme to držalo pa sam gledao malo po internetu i DIY metode... Sve u svemu, previse ulaganja za trenutno ništa
Evidentirano
Ne potpisujem ja nista

Dazzo

• **
  • Vozi: Suzuki Bandit 650 S(tation wagon)
« Odgovori #5 : 14. Listopad 2009, 09:59:03 »

Nekakvi trike da je složiti možda električni?
Mjesta za baterije ima više :)

Regulaciju napona i regeneraciju samo treba kupiti već složenu jer znam par svojih kolega koji su probali to napraviti po principu DIY pa nije baš dugo trajalo niti su bili zadovoljni.
Premotati motor, presložiti faze i sl nije problem...

Mene već dugo pere probati složiti električni motor. Samo su mi trike-ovi malo sramotni.
Jel se još tko voljan zaj....ti s time da malo stavimo stvari na papir/.dwg?
Evidentirano

TheMe

• **
  • Vozi: vozi, vozi... eto ga rasipanog u garazi
« Odgovori #6 : 14. Listopad 2009, 10:03:25 »

Ima jedan frajer na netu kaj je slozio hondu (mislim da je cbf). Puknem link sam da nađem.
Sve u svemu max brzina 120 kmh, s jednim punjenjem prođe oko 90 km.

Za sve ostalo tu je http://www.skuter.com.hr/  :mrgreen:
Evidentirano
Ne potpisujem ja nista

Dazzo

• **
  • Vozi: Suzuki Bandit 650 S(tation wagon)
« Odgovori #7 : 14. Listopad 2009, 10:14:21 »

Vozio sam nešto slično i nisam bio oduševljen. Nije bio taj model ali je bilo neko loše kinesko/indijsko đubre. Nisu stavili nikakvu regulaciju napona nego su bateriju spojili "direktno" na motor. Tako da se nakon 15min vožnje osjeti da gubi snagu. Iako u akumulatoru ima još energije, napon jače pada kad se isprazni za 15 - 20%. Ja sam mislio staviti nekakvi industrijski regulator da se to ne događa i još da je četverokvadrantni - pa da može i regenerirati....

Nije mi to zamjena za motor.  :palacgore:
Evidentirano

mg749ie

• Vozi: V2
« Odgovori #8 : 14. Listopad 2009, 19:20:01 »

prvo da dođeju na forum moraju biti opčenito prihvaćeni kao podvrsta motora, za sad je to u grupaciji sa ZET-om :mrgreen:
Evidentirano
Ljubav grije, al jakna je jakna

Anton

• **
  • Vozi: Suzuki GSX 750F '90.
« Odgovori #9 : 14. Listopad 2009, 20:21:19 »

Ma nafta je zakon, kakva električna vozila, to je teški SF.Budućnost je u nafti, ovo sve ostalo su bajke zelenih romantičara.
Evidentirano

japanska mašina, od petsto kubika, kad je vozi Balkanac, pravi mačo muškarac

Mayco

• **
  • Vozi: XL1200 old school
« Odgovori #10 : 14. Listopad 2009, 20:23:08 »

NEMRE motor ić ma struju!!!
 ...ma može, znam, ali onda njegov vozač nema dušu...  :LOL: :LOL: :LOL:

Ma nafta je zakon, kakva električna vozila, to je teški SF.Budućnost je u nafti, ovo sve ostalo su bajke zelenih romantičara.
I meni su  :ohne: :povraca: svi ti elektromobili/cikli ali ti si ga sad pravo - :wc: :rofl:  :mrgreen: :palacgore:
« Zadnja izmjena: 14. Listopad 2009, 20:31:36 Mayco »
Evidentirano
PREDATORS
In road we trust

Anton

• **
« Odgovori #11 : 14. Listopad 2009, 20:34:57 »

NEMRE motor ić ma struju!!!
 ...ma može, znam, ali onda njegov vozač nema dušu...  :LOL: :LOL: :LOL:
I meni su  :ohne: :povraca: svi ti elektromobili/cikli ali ti si ga sad :wc: :rofl:  :mrgreen: :palacgore:

Pa, ja sam ozbiljan.Elektropogon kao takav se spominje u autima/motorima već cca. 100 godina, ako ne i više.Ne vidim razloga zašto bi se to promijenilo i sada?Baterija koje nešto vrijede nema niti na vidiku, i stvarno ne razumijem tu ljudsku logiku, da budućnost nije u nafti, ako mene pitate, utjecaj Star Trek-a i sl. serija, gdje jedna antimaterija pogoni intergalaktičke brodove 1000 godina i sl. stvari.

No, pošto ću biti ismijan, pa mi se ne da raspravljati o tome, jer imam svoje mišljenje koje neću promijeniti, pitam vas sljedeće, a to me posebno zanima.

Teoretski, kada bi svi počeli voziti elektroaute i elektromotocikle, postavljam vam dva pitanja:

1. tko će proizvesti struju za par milijardi vozila
2. zar vi mislite da bi cijena struje za motorna vozila bila kao što je danas reklamiraju tipa 0.01 euro cent na 100 km? :LOL:

Ne budite naivni gospodo, i u tom teoretskom scenariju, da elektropogon zavlada svijetom, plaćati ćete jednako 100 km koje prijeđete, kao i danas sa naftom.
Evidentirano

codZU13

• **
« Odgovori #12 : 14. Listopad 2009, 20:35:16 »

ma bullshit!! nema tu uživancije :cice:
Evidentirano
diži dupe..

bmw m 5

• Najbolji forumaš 2009. HONDA HRC TEAM
  • Vozi: se VTR SP 01
« Odgovori #13 : 14. Listopad 2009, 20:41:19 »

Pa, ja sam ozbiljan.Elektropogon kao takav se spominje u autima/motorima već cca. 100 godina, ako ne i više.Ne vidim razloga zašto bi se to promijenilo i sada?Baterija koje nešto vrijede nema niti na vidiku, i stvarno ne razumijem tu ljudsku logiku, da budućnost nije u nafti, ako mene pitate, utjecaj Star Trek-a i sl. serija, gdje jedna antimaterija pogoni intergalaktičke brodove 1000 godina i sl. stvari.

No, pošto ću biti ismijan, pa mi se ne da raspravljati o tome, jer imam svoje mišljenje koje neću promijeniti, pitam vas sljedeće, a to me posebno zanima.

Teoretski, kada bi svi počeli voziti elektroaute i elektromotocikle, postavljam vam dva pitanja:

2. zar vi mislite da bi cijena struje za motorna vozila bila kao što je danas reklamiraju tipa 0.01 euro cent na 100 km? :LOL:

Ne budite naivni gospodo, i u tom teoretskom scenariju, da elektropogon zavlada svijetom, plaćati ćete jednako 100 km koje prijeđete, kao i danas sa naftom.

auuu ako to Sayock procita.... :mrgreen:
Evidentirano
O&G Team

mate

• Administrator
« Odgovori #14 : 14. Listopad 2009, 20:56:12 »

I ja slično razmišljam. Počele su se provoditi sve jače kampanje protiv nafte, od onih koji joj nemaju pristup a htjeli bi, kao i sve jači ekološki pritisci. I sad, svaka jača firma napravi jedan polu ili potpuni elektromobil koji se gura marketinški u prvi plan a zna se da će prodati 5 komada u godinu dana u cijelom svijetu, dok se iza toga redovno prodaju normalni auti. Struja za naših života nije realan scenarij, mislim ekonomski.
Evidentirano

CvJeTiC

• **
« Odgovori #15 : 14. Listopad 2009, 21:12:15 »

Za one koji lupetaju, a o tome ništa ne znaju, preporučam sljedeći dokumentarac,

http://www.youtube.com/watch?v=39K36Rw7LYc&feature=related

pa nakon njega možda ali samo možda možemo uči u konstruktivni razgovor i polemiku iako bih savjetovao da se prije toga još malo prouče štiva i forumi na tu tematiku.
Evidentirano

codZU13

• **
« Odgovori #16 : 14. Listopad 2009, 21:14:15 »

I ja slično razmišljam. Počele su se provoditi sve jače kampanje protiv nafte, od onih koji joj nemaju pristup a htjeli bi, kao i sve jači ekološki pritisci. I sad, svaka jača firma napravi jedan polu ili potpuni elektromobil koji se gura marketinški u prvi plan a zna se da će prodati 5 komada u godinu dana u cijelom svijetu, dok se iza toga redovno prodaju normalni auti. Struja za naših života nije realan scenarij, mislim ekonomski.

da se drugačije razmišlja i da se okrene proizvodnji el.energije na ekološki prihvaljiv način sve bi bilo drugačije,ali dok ima nafte za crpit, a pogotovo spremljenih zaliha nema pomaka jer bi to bio gubitak novca onih koji ju posjeduju....e da, a ustvari i kroje sve po svome, kako njima paše, mi samo njima služimo  :mrgreen:
Evidentirano
diži dupe..

mate

• Administrator
« Odgovori #17 : 14. Listopad 2009, 21:21:07 »

Za one koji lupetaju, a o tome ništa ne znaju, preporučam sljedeći dokumentarac,

pa nakon njega možda ali samo možda možemo uči u konstruktivni razgovor i polemiku iako bih savjetovao da se prije toga još malo prouče štiva i forumi na tu tematiku.

Ne znam tko si ali razmišljaš kao klasični inžinjer elektrotehnike. Nitko nije rekao da tehnički nije izvedivo, nego ekonomski. Sadti pogledaj 364 filmića na jubitou i pročitaj 243 knjieg o klasičnoj ekonomiji pa nakon njega možda, ali samo možda možemu ući u konstruktivni razgovor i polemiku. Do tada ću te pitati: zašto takvo vozilo ne košta 50% manje od klasičnog?
Evidentirano

CvJeTiC

• **
« Odgovori #18 : 14. Listopad 2009, 21:38:38 »

Ne znam tko si ali razmišljaš kao klasični inžinjer elektrotehnike. Nitko nije rekao da tehnički nije izvedivo, nego ekonomski. Sadti pogledaj 364 filmića na jubitou i pročitaj 243 knjieg o klasičnoj ekonomiji pa nakon njega možda, ali samo možda možemu ući u konstruktivni razgovor i polemiku. Do tada ću te pitati: zašto takvo vozilo ne košta 50% manje od klasičnog?

Ne košta samo zato jer nije u masovnoj proizvodnji. Vidim da bi ti trebao čitati osnove ekonomije.
Evidentirano

Anton

• **
« Odgovori #19 : 14. Listopad 2009, 21:41:29 »

Rekao sam da ne bih u neke polemike, ali ovo me vuče da odgovorim...

Pusti sada te filmove i odgovori mi na ona moja dva pitanja.Dobro sam ja proučio svu tematiku, a ti nam reci šta si htio pokazati tim filmom ( ja sam to sve gledao davnih dana, teme o elektromotorima ).
Evidentirano

mate

• Administrator
« Odgovori #20 : 14. Listopad 2009, 21:46:28 »

Ne košta samo zato jer nije u masovnoj proizvodnji. Vidim da bi ti trebao čitati osnove ekonomije.

A zašto nije u masovnoj porizvodnji?
Evidentirano

CvJeTiC

• **
« Odgovori #21 : 14. Listopad 2009, 21:47:30 »

Rekao sam da ne bih u neke polemike, ali ovo me vuče da odgovorim...

Pusti sada te filmove i odgovori mi na ona moja dva pitanja.Dobro sam ja proučio svu tematiku, a ti nam reci šta si htio pokazati tim filmom ( ja sam to sve gledao davnih dana, teme o elektromotorima ).

Vidim da nisi gledao dokumentarac do kraja čim postavljaš takvo pitanje jer je napravljena kompletna studija o tome i dokazano je da se uz sve nove termoelektrane koje bi se morale napraviti zagađenje bi spalo na samo 30% sadašnjeg i da bi potražnja električne energije povečala se samo za 10 % (vjerovao ili ne). Jedino ako ti možda nemaš neku bolju studiju o tome.

2. zar vi mislite da bi cijena struje za motorna vozila bila kao što je danas reklamiraju tipa 0.01 euro cent na 100 km?

Na ovo ću ti samo odgovoriti REKLA KAZALA
Evidentirano

CvJeTiC

• **
« Odgovori #22 : 14. Listopad 2009, 21:50:31 »

A zašto nije u masovnoj porizvodnji?

Zato jer naftna i auto industrija koče i nije im u interesu. To si mogao i sam zaključiti.
Evidentirano

Anton

• **
« Odgovori #23 : 14. Listopad 2009, 21:52:07 »

Vidim da nisi gledao dokumentarac do kraja čim postavljaš takvo pitanje jer naprvljena je kompletna studija o tome i dokazano je da se uz sve nove termoelektrane koje bi se morale napraviti zagađenje bi spalo na samo 30% sadašnjeg i da bi potražnja električne energije povečala se samo za 10 % (vjerovao ili ne). Jedino ako ti možda nemaš neku bolju studiju o tome.

Gledao sam ga davnih dana.Znam da su svi na temu konspiracije, uglavnom puni netočnih i populističkih izjava.Zanima me samo, kako bi izgradnjom svih novih elektrana zagađenje opalo?Gdje bi odlagao baterije, koje su smrt za okoliš?Pomnoži prosječnu snagu od 20 kW po vozilu, sa milijardu i satnicu za punjenje, pa računaj koliko je to kWh.Ti zaista misliš da bi to par termoelektrana rješilo ( ovo par je karikirano ).Danas EE sustavi pucaju pod nekim normalnim opterećenjem, a zamisli kako bi bilo sa još par milijardi trošila.

Citat:
Na ovo ču ti samo odgovoriti REKLA KAZALA

Čekaj, nemoj mi reći da ti naivno vjeruješ da bi tebi država dala da se voziš 7 lipa na 100 km?Ti stvarno vjeruješ u te bajke?Mislim, mogu popušiti bajke o elektro svijetu, ali ne mogu vjerovati da ljudi imaju ovakve iluzije.
Evidentirano

Phobocaster

• P.S. Pečem kolačiće i torte
  • Vozi: CBR600RR
« Odgovori #24 : 14. Listopad 2009, 21:57:03 »

Fakat dosad neviđeno...bome svašta... :mrgreen:
Evidentirano
I kill people for money... but you are my friend, I'll kill you for nothing! - extra discount for EU citizens!
18:24:45 Printam manuale za motore sa uvezom i šaljem poštom - upit na pp
 Str: [1] 2 3 ... 11   Gore

Stranica je generirana za 0.324 sekundi uz 19 upita.