Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Dolje

Autor Tema: Grčka,Turska,Sirija,Jordan,Egipat (13.03.10-04.04.10)putopis od 7. stranice  (Posjeta: 30872 )

Kameni dj

• Spol: Muški
  • Vozi: Đamahu

Zašto ne ? ? ?
Kaj su digli berlinski zid??

Ako to misliš provjeravati na svakoj granici koju moraš proči onda si stvarno vrhunski avanturista :misli:!
Provjeri u ambasadama kako ti je keyo rekao i smanjit češ si probleme na minimum.
I Hak-u sigurno neče biti isto da li je motor na tebi ili na firmi(mislim na carnet).
Prvo vidi šta hak kaže :wink:
Evidentirano
zapad je zakon....istok je izazov!

rodorodo

• **
  • Vozi: ponekad

U Egipatskom veleposlastvu sam bio, trebaju sljedeće:
-Plan puta.(to sam im dao)
-Međunarodnu vozačku (danas izvadio)
-Izjavu da se motori ne koriste u komercijalne svrhe i da ih nečemo iznajmljivati niti prodati, i to trebaju prijevod na Arapski.
-Izjava MUP da su motori naši, prijevod na Arapski i to sve odnjeti u Egipatsko veleposlanstvo da lupe svoj blagoslov (pečat) HAA..Haaa.Haaa

Bili smo kod Jordanskog konzula. Haa.Haaa...Haaaa...Ja i kolega umrli smo od smjeha. Bilo je negdije oko 11.00 sati. Ulazno u dvorište, sve širom otvoreno, vratim se na cesu da kulturno pozvonim, ja zvonim, malo čekam i opet zvonim i ništa, taman se okrenem da odem a ono konzul izlazi u piđami i pita šta trebamo?Ja malo zbunjen prizorom, da nisam možda kod nekog imučnog Roma. Nakon malo vremena kad sam se pribrao pitam za Jordansku vizu, a on maše rukama i kaže: na granici, na granici. Mislim, ajde dobro biće da se vize dobiju na granici. Haa...Haaa Značu Jordan smo riješili Haa.haa..

Kao što sam rekao danas sam podigao međunarodnu vozačku dozvolu u HAK-u. (Draškovićeva) košta 190,00 kuna.
Za Carnet sam pitao! dobijemo ga isto odmah, košta 290,00 kuna + 10.000,00 kuna u gotovini pologa.
Za Carnet nema veze ako je motor na firmi.
Znaći sve OK. Ostala je još samo Siriska viza o kojoj nemam pojma šta trebaju.Drugi tjedan se bacam na Sirisku vizu.
Evidentirano

Cool82

• **
  • Vozi: Hornet 600
Odg: Putovanje 05.01.2010 Zagreb-Genova-Tunis-Libija-Egipat i nazad
« Odgovori #102 : 08. Siječanj 2010, 20:47:55 »

I kolika je cijena za motor + dvije osobe?
Bas me zanima koliko kosta taj gust. :misli:
Evidentirano
Ko maze taj vozi

Kameni dj

Još da vam globalno zatopljenje podigne temperaturu do Sirijske granice,i sve 5 :palacgore:!
Evidentirano

newbee

• **
  • Vozi: aprilia strada, yamaha fazerr
« Odgovori #104 : 08. Siječanj 2010, 20:58:26 »

a i mene zanima isto.
Evidentirano
MK Unbelievable Riders

Kameni dj

« Odgovori #105 : 08. Siječanj 2010, 21:06:31 »

a i mene zanima isto.

Napisao sam da do daljnjeg ne prevoze vozila sa putnicima.Po ljetu možeš sa Cipra kruzerom do Alexandrije,malo protabanaš do piramida i onda nazad isto kruzerom-vozila isključena.
Evidentirano

rodorodo

• **

Pa mislim negdije oko 2000-2500€. (po motoru)Nema veze budem poneo kreditnu karticu od žene pa neka se ona objašnjava Amerikanu da nije mrdnula iz Zagreba a kamoli Egipat Haaa...Haaa...Pa u Amerikanu postoi služba za reklamacije Haaa...Haaa..

A što se tiče globanog zatopljenja  :naklon: molit ću se bogu sory alahu da se ne pretvorim u santu leda do Adane.Ipak oko 15.03.2010 je hladno tako da ću ponjeti dosta andola, aspirina, koldrex, sumamed itd...itd.Ma bilo bi pre, pre, krasno da bude barem od 15++++++Zapravo boli me briga budem se obukao kao mumija tako da se nebudem mogao ni pomaknuti.HAAA.hAA Gače, podgače, piđamu, 2. jakne + kišno odjelo preko svega, Haaa,Haaa...

Kao što Chile kaže (on je bio do Agabe, granica:Jordan,Izrael,Egipat)
Mi smo krenuli 01.05 i kroz cijelu Tursku nas je prala kiša i bilo je dosta hladno, na nekim dijelovima i 5 stupnjeva ali vecinom oko 7-9. Kiša nas je dopratila čak do Alepa. Moja preporuka za 3.mjesec je uz obalu proci Tursku, mislim da bi ipak trebalo biti malo toplije od kontinenta. Jedino sto onda se ne vide neke zanimljive destinacije u kontinentalnom dijelu.

Znam da od Cipra do Alexsandrije plovi kruzer ali nažalost motori nula bodova.Postoi i još jedna varijanta od Cipra do Izraela ali panta cijele priče je kad ti udare Izraelski pečat u putovnicu odpišeš sve (zapravo večinu) arapske zemlje.
Kad je Đinkis Kan dojahao sa konjem do Europe pa da ja i kolega nemožemo do Kaira???A Đingis Kan se usput borio sa plemenima i klanovima za goli život a nas dvojca se borimo samo sa papirima i sa birokratima.Haaa.Haaa...Kaj bi Đigis Kan rekao za nas??Vidi Pič...ce, Haa...Haaa,,,,
« Zadnja izmjena: 08. Siječanj 2010, 22:46:49 rodorodo »
Evidentirano

keyo

• *
  • Vozi: kle

...baš me zanima šta če Vam reć u sirijskoj ambasadi...i neznam jesu li Vam egipčani rekli...još jednom na ulazu čete platit osiguranje i njihove tablice...

....je đingis-kan je prošao pola svijeta ali tada nije bilo birokrata.....
..pripremite si dosta dolara u malim novčanicama....euri još uvijek čudno kotiraju u arapskom svijetu....i pazite kad vam uzvračaju novac u dolarima da budu novijeg datuma...jer u siriji ove starije manje vrijede.. :wink: :palacdolje: 

....aishu....
Evidentirano
...tko zeli osigurati dobro drugima,vec je osigurao dobro sebi....

Cool82

• **

E kad bi ja imo firmu dobrostojecu i ja bi si priustio izlet on cca 20000 a ovako se zadovoljim nekim relacijama po hrv.  :palacgore:
Evidentirano
Ko maze taj vozi

Kameni dj

E kad bi ja imo firmu dobrostojecu i ja bi si priustio izlet on cca 20000 a ovako se zadovoljim nekim relacijama po hrv.  :palacgore:

Loš izgovor 8)....ako si za nešto dovoljno zagrijan to češ i ostvariti na ovaj ili onaj način samo trebaš biti uporan :wink:!
Evidentirano

keyo

• *

....who dare win"s....S.A.S.   :palacgore: :palacgore: :palacgore: :palacgore:
Evidentirano

Chile

• **
  • Vozi: Husqvarna TC250

Sirijsku vizu isto mozes dobiti na ulasku u zemlju ali ja sam ipak otisao Budimpeštu po nju, moja preporuka ti je najprije nazvati ili mail poslati, te se dogovoriti kad točno dolazite da Vam je izdaju isti dan, inace se ceka par dana. Ja sam se dogovorio sa nekom ženom koja tamo radi a rodom je iz Srbije pa sa jezikom nije bilo problema, predali smo papire i nakon 2 sata vize su bile gotove. Naravno kad smo dosli tamo nitko pojma nije imao pa sve dok do nje nismo dosli(jedva) uvjeravali su nas da vize mozemo dobiti tek za tjedan dana. A ako Vam se da malo vise zezati na granici mozete i tamo izvaditi, tako i tako cete bar 2-3 sata rijesavati papirologiju :mrgreen:
Evidentirano
Bolje biciklom u kurvanje nego Mercedesom na poso!!!

Oroku

• *
  • Vozi: Dominator 650

Imas i Sirijsku ambasadu u Beogradu, pa nazovi i njih. Evo ti link tu imas broj telefona i adresu:
http://www.serbiatravelers.org/vize/22-azija/80-sirija
Za drzavljane Srbije je besplatna viza za Siriju, ne znam kako je za vas u Hrvatskoj.
Evidentirano

rodorodo

• **

Hvala, Budem odma u Ponedjeljak zvao Beograd.
« Zadnja izmjena: 09. Siječanj 2010, 21:26:37 rodorodo »
Evidentirano

Kameni dj

Imas i Sirijsku ambasadu u Beogradu, pa nazovi i njih. Evo ti link tu imas broj telefona i adresu:
Za drzavljane Srbije je besplatna viza za Siriju, ne znam kako je za vas u Hrvatskoj.

Dobije se takoreči odmah a košta  :misli:mislim 30€

keyo ispravi me ako sam nešto fulao :wink: :palacgore:
Evidentirano

keyo

• *

...sve  :palacgore: i svakako uzet višekratnu vizu (za više ulaza i izlaza)....jer nikad se nezna kojim če te putem kući... :biker: :biker:

.....naoružat se strpljenjem....arapima se nikad nikud ne žuri....pa stoga ni ne vole da ih netko požuruje ili da je netko nervozan....
...bolje si pomaknite datum polaska jer nije baš vruće tamo....frend mi je prije par dana došao iz Palmyre (sirija),i kaže zimulja poprilična.... :yikes: :yoman:
Evidentirano

Chile

• **
  • Vozi: Husqvarna TC250

Postoji i u Beogradu Sirijska ambasada ali deckima iz Jaske prošle godine nisu htjeli izdati vize za Siriju, pa su na kraju ipak išli u Budimpeštu.....ako griješim neka me isprave, molim....
Evidentirano
Bolje biciklom u kurvanje nego Mercedesom na poso!!!

rodorodo

• **

Da to sam več pročitao u putopisu ali neznam zašto im u Beogradu nisu htijeli dati Sirisku vizu????? :misli: :?
Evidentirano

GeM

• **
  • Vozi: Aprilia ETV1000-Capo Nord

:misli:  Da li bi netko mogao obrazložiti smisao traženja vize za Siriju po konzulatima u Mađarskoj , Srbiji , ..

Viza vjerojatno nimalo ne skraćuje ukupnu proceduru prelaza - potrajati će svakako 2-3 sata,
što ako se pravilno ukalkulira kao "putni odmor" i ne predstavlja neki bitniji zastoj ( naravno , govorimo o prelazu granice  s motornim vozilom )

A ako postoje problemi prelaza s "vozilom na firmu", to ionako nema veze s prethodno ishođenom vizom!

Evidentirano

Cool82

• **

Kako je to komplicirano sta ti sve treba vec sam sad volju izgubijo :palacdolje:
Evidentirano
Ko maze taj vozi

keyo

• *

:misli:  Da li bi netko mogao obrazložiti smisao traženja vize za Siriju po konzulatima u Mađarskoj , Srbiji , ..

Viza vjerojatno nimalo ne skraćuje ukupnu proceduru prelaza - potrajati će svakako 2-3 sata,
što ako se pravilno ukalkulira kao "putni odmor" i ne predstavlja neki bitniji zastoj ( naravno , govorimo o prelazu granice  s motornim vozilom )

A ako postoje problemi prelaza s "vozilom na firmu", to ionako nema veze s prethodno ishođenom vizom!

...odgovor na pitanje o prelasku granice sa "vozilom na firmu" če najlakše dobit u sirijskoj ambasadi u BG.....osoblje vrlo susretljivo.....bolje provjerit nego doći do Alepa i nazad.... :wink: :wink:
Evidentirano

Super Jura

• Vozi: GSA, Versys

Mi smo krenuli 01.05 i kroz cijelu Tursku nas je prala kiša i bilo je dosta hladno, na nekim dijelovima i 5 stupnjeva ali vecinom oko 7-9. Kiša nas je dopratila čak do Alepa. Moja preporuka za 3.mjesec je uz obalu proci Tursku, mislim da bi ipak trebalo biti malo toplije od kontinenta. Jedino sto onda se ne vide neke zanimljive destinacije u kontinentalnom dijelu.

2009. u prvoj polovici 6. mjeseca smo čitavu Tursku (do Ararata) prošli u ljetnim propuh jakanama (podstava po potrebi) i ljetnim hlaćama.

Na obali Sredozemlja su temp. bile preko +40, a najhladnije je bilo u planinama istočne Turske +9 sa snijegom.

Sa kišom smo imali sreće, padala je samo dan-dva.
Evidentirano
Odbacivanje tuđeg stava kao apriori neispravnog je osnov demokratije, i bojim se da je promatranje tuđih gledišta kao da su legitimna, ili ne daj bože usvajanje drugačijeg stava, to jest priznavanje da je neko drugi u pravu prečica ka komunizmu, odnosno fašizmu

rodorodo

• **

2009. u prvoj polovici 6. mjeseca smo čitavu Tursku (do Ararata) prošli u ljetnim propuh jakanama (podstava po potrebi) i ljetnim hlaćama.

Na obali Sredozemlja su temp. bile preko +40, a najhladnije je bilo u planinama istočne Turske +9 sa snijegom.

Sa kišom smo imali sreće, padala je samo dan-dva.

Upravo vam svima zavidim da se ljeti možete voziti,  :? Blago vama. Nažalost ja odmor mogu kristiti samo zimi.Kad čujem teperature +25, +30, to je super, dobro nije super + 40.(neznam šta je bolje +40 ili oko nule, mislim da bi radije odabrao +40)

Danas sam sa kolegom (vozi Aprilia Pegaso 650) napravio probni đir do Jaske. Temperatura je bila oko nule. Zabundao sam se kao medvjed, đemper, jaknu, hlače, duge gaće, podkapu, navukao rukavise i preko njih kišne rukavice. Do Jaske smo išli starom cestom, brzina između 60-90km/h i sve OK. Mogu reć da je vožnja bila ugodna zapravo bilo mi je toplo.Ali KUKU LELE kad smo se dokopali autoputa brzina oko 140km/h. hladnoća nađe svoj put.Gornji dio je OK, hladnoća je prvo napala jajca Haaa...Haaa...pa do čizama.Dobro hladnoća nije ušla u čizme. Moram si još kupiti deblje motorističke hlače i onda je problem rješen ali onda mi ostaje proble kacige koja se na ovim niskim teperaturama magli iznutra.A sve ove probleme ljeti nemamo.Jer kad sam sjeo na motor, zapravo jedva sam ga zajahao, osjećao sam se kao zamotana mumija i pomislih šta mi ovo treba, dobit ćeš upalu pluća, sve vrste gripe, i tko zna šta još a ono zima napadne prvo jajca, šta me je i iznenadilo.Dobro sad znam za drugu put i njih treba dobro utopliti Haa...Haaa...
Evidentirano

Handžar

• **
  • Vozi: Drag-star 650

ponesi i aktivni ugljen ili ti nešto protiv proljeva da te ne ulovi kao mene i tri dana po Turskoj posipaš preko ograde ceste svakih 20-30 km bio ovog ljeta do Ankare (a mislio u Siriju i nažalost morao skratiti put) vizu dobiš i na granici kod "tapkaroša" kao nekada pred kinima samo ga drži na oku i nedaj mu lovu unaprijed nego kad ti udari vizu i pokaže u putovnici ja sam bio u 8 mjesecu i temperatura je bila oko 20-45 stupnjeva kako gdje sretno vam bilo i javljajte se sa informacijama
Evidentirano
Svi smo mi sinovi ..... I njemu se .......!

branac

• **
  • Vozi: suzuki dl-65o v-strom

Za državljane RH nadležno je Veleposlanstvo Sirije u Mađarskoj, a jedini razlog za odlazak u Budimpeštu je sigurnost da ćeš sirijsko-jordansku granicu preći, jer tko ti garantira da ćeš vizu na granici dobiti? Istina je da je skuplje, ali zamisli da te sa sirijske granice vrate doma!  :opakoljut:
Evidentirano
Branac
 Str: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Gore

Stranica je generirana za 0.309 sekundi uz 19 upita.