Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 3 4 [5]  Sve   Dolje

Autor Tema: Nostalgija (Tomos APN4 sa agregatom od E90 i rasplinjačem Dell'orto 24)  (Posjeta: 16125 )

gastajbarter

• Spol: Muški
  • Vozi: R1-05

Guvernal, retrovizori, ručke....
zmigavci,sjediste :mrgreen:
Evidentirano
U gasu je spas,a u kocnici propast

corky

• **
  • Vozi: Kawasaki KLE na relaciji Split -Solin

e da jos jedno pitanje dali one cijevi dvije sto idu od vrha rame do dole di je prihvat masine dali je to isto ko na TOMOS 15-stici ili 14-stici

Nisu između 14 i 15 je razlika  fi 5mm dok kod 15 i E90 su identične , ujedno i donji prihvat te dvije cijevi  nije isti
Evidentirano
Dalmacija u mom oku

SMK Predatori
Luda za tićima i motorima

CrniPetar

• **
  • Vozi: Honda XX

Ni jedan motor nisam toliko čekao kao moj prvi Tomos. Uf,to je bio osjećaj. Super tema,tek sad sam naletio na to.
Evidentirano
MK Templars

Veradarius

• **
  • Vozi: muški motor

po meni je tomos isto kultni,ima svoje prednosti i mane,ja san se isto navoza na njemu i svašta proša s tin strojen i srića da iman i slika i klipova svih tih ludosti pa mogu svako malo opet bacit virtualni đir sa tomosom.al da bi zna iznervirat i usrat dan zna bi bome jako dobro.
Evidentirano

kawahrva

• **

ne mogu ričima opisat dan kad sam dobija "zika"(tomos automatik) i dane koji su bili vezani s Tomosima
Evidentirano
što jedna budala može napravit,nemože sto pametnih ispravit!

tomo3

• **
  • Vozi: Samo katoličke motore

Izgleda da smo svi počeli sa Tomosima. A tek kad se počastilo sa Castrolom TTS! Imao je baš poseban miris. Moj APN 6 sa pet brzina, većim fergazerom, dužim prenosom i duplim prednjim svjetlima a'la Triumph bio mi je božanstvo dugo vremena. Malo mi je žao što sam ga prodao. U svakom slučaju dobra tema, a šteta što ne mogu naći stare slike sa temama, nogarom po asfaltu, auspuhom u vodi i blatom oko prednjeg blatobrana - nepomičan.
Evidentirano

Veradarius

• **
  • Vozi: muški motor

kod nas se u gradu okupljalo tu kod robne kuće sa tomosima i motorima,ko je ima nešto jače,a pogotovo neku zuju taj je bija kralj.to je bilo početkom i sredinom 90ih,kasnije su došli skuteri i uništili cili taj đir motora i tih okupljanja.ja san tada bija mlađi masu al san priče pozorno sluša od više ljudi koji su tada bili dio toga.slika koja možda i postoji ali masu tih ljudi iz tog doba je mrtva šta je najtragičnije,neki su po zatvorima,drugi već ostarili,neki samo rade i preživljavaju i sićaju se tih zlatnih vrimena.po meni,skuteri su sve usrali,sad je đir bit dasa na maxi skuteru i bit stalno u điru,na kavi,po kafićima...
Evidentirano

Lovro Vz

• Vozi: E 91

Bio neki dan u ducanu i htel sam kupiti set za reparaturu fergazera za APN 14...uglavnom, gledam manual u ducanu al nudi mu samo za APN 4 dijelove...pa pitam vas ovdje jel netko zna gdje bi se moglo naci dijelova..uvjerava me trgovac da dijelova za 14 nema i da je to sve ista stvar...uglavnom, nisam mu rekel da je bedak. A i cijene su malo koma...samo igla mi se cini da dodje 70kn, dizna isto tak, donja dizna u koju igla udje isto tak...
Trenutni setup je L klip 40, radilica od APN 15, fergazer od 14-ice, rama od APN 4, 5 brzina, original ispuh..
Motoric je u pogonu svaki dan, uredno registriran.
Postoji li kakav trik za jos malo snage za trenutno stanje bez da brusim glavu poklopca cilindra?
Evidentirano
Umjereno uzivanje u vinu ne moze skoditi ni u najvecim kolicinama
za svako rješenje žene imaju problem

kosta

• Vozi: svašta-nešta

T14 je imal frgazer 13mm, pretpostavljam da kanale na cilindrunisi diral.
Ako nećeš dirati glavu (spuštat) i širiti kanale, nema baš puno pomoći, eventualno da skratiš granu na auspuhu (ako je originalna).
Možeš pripasat s prirubnicom frgazer od BT-a (18mm) i zamjeniti omjer lančanika.
Evidentirano
Ako se vozimo u skupini, i ja ne mogu pratiti brzinom ostale, svi me napuštaju, a mene mogu pojesti medvjedi u Gorskom kotaru, i još ću bit sam kriv jer ne mogu voziti brže?

EXD9M

• **
  • Vozi: shoping kolica u MeRRcatone-u!
Nostalgija (Tomos APN4 sa agregatom od E90 i rasplinjačem Dell'orto 24)
« Odgovori #109 : 13. Srpanj 2012, 16:24:27 »

Mani se ćorava posla, gore 90 tku od elektrona i vozaj, ostalo je puno muke nizašto!
Evidentirano
..... .... ... .. . ...... ..... .... ... .. . ....... ...... ..... .... ... .. . ......... ........ ....... ...... ..... .... ... .. .

jokeuf

• **
  • Vozi: honda cb1300

Bio neki dan u ducanu i htel sam kupiti set za reparaturu fergazera za APN 14...uglavnom, gledam manual u ducanu al nudi mu samo za APN 4 dijelove...pa pitam vas ovdje jel netko zna gdje bi se moglo naci dijelova..uvjerava me trgovac da dijelova za 14 nema i da je to sve ista stvar...uglavnom, nisam mu rekel da je bedak. A i cijene su malo koma...samo igla mi se cini da dodje 70kn, dizna isto tak, donja dizna u koju igla udje isto tak...
Trenutni setup je L klip 40, radilica od APN 15, fergazer od 14-ice, rama od APN 4, 5 brzina, original ispuh..
Motoric je u pogonu svaki dan, uredno registriran.
Postoji li kakav trik za jos malo snage za trenutno stanje bez da brusim glavu poklopca cilindra?

imas jedan ducan u rijeci "tomos autousluga" i sve ti salje postom.evo ti broj051/333-110
Evidentirano
Žene imaju problem za svako rješenje! - Stephen W. Hawking

Lovro Vz

T14 je imal frgazer 13mm, pretpostavljam da kanale na cilindrunisi diral.
Ako nećeš dirati glavu (spuštat) i širiti kanale, nema baš puno pomoći, eventualno da skratiš granu na auspuhu (ako je originalna).
Možeš pripasat s prirubnicom frgazer od BT-a (18mm) i zamjeniti omjer lančanika.
Ovak, kanali nisu dirani al sad odnedavno imam bratica koji radi u firmi za izradu alata i obradu metala pa bi se sve dalo rijesiti...znaci prosiriti usis odmah od fergazera? Polirati kanale?
ako moze kakva detaljnija uputstva ili da se prosiruje odokativno?
Imam doma fergazer od 15, bio pripasan na ovaj cilindar al nisam mogao smjesu nastelat makar je imal diznu i za stelanje goriva i zraka..to pred par godina bilo..
Evidentirano

Lovro Vz

@jokeuf
Hvala za broj! :palacgore:
Evidentirano

EXD9M

• **
  • Vozi: shoping kolica u MeRRcatone-u!
Nostalgija (Tomos APN4 sa agregatom od E90 i rasplinjačem Dell'orto 24)
« Odgovori #113 : 16. Srpanj 2012, 17:23:05 »

Tomos riders forum, svi detalji su ti tamo!
Evidentirano
..... .... ... .. . ...... ..... .... ... .. . ....... ...... ..... .... ... .. . ......... ........ ....... ...... ..... .... ... .. .

jokeuf

• **
  • Vozi: honda cb1300

da malo ozivim temu
konacno sam nabavio auspuh za e-90 ali je doduse replika koju rade nekud u srbiji i moram im odat priznanje jer su napravili identican auspuh sa pregradama i prigusivacem identici originalu i motor je preporodjen,dise punim mplucima i ide i ide...
Evidentirano
Žene imaju problem za svako rješenje! - Stephen W. Hawking

yatasaki

• Vozi: kr1s zeleni, kx500, tuareg rally 125,..gamma500

lamele na E90 od neki dan :hehehe:
Evidentirano
jednostavno je genijalno

cadjo

• **

Evo da se pridruzin ekipi vozaca elektronke ili deve kako se kod nas zvala,bila je na bt-u sa rezonantnim auspuhom,kupija san je sa prednjim 16 zupcanikom,taj je vrtija trecu 3 kilometra,cula se jace od bilo koje 125 - tice,cudo od motora,trosila ka Fap,sve dok nije slomila radilicu u magnetu,onda su isle makine od PETICE sa svim dimenzijama klipova al je deva ostala najjaca.Najbolje je isla bez kvacila

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Evidentirano
 Str: 1 ... 3 4 [5]  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.207 sekundi uz 20 upita.