Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1] 2 3 ... 6   Dolje

Autor Tema: Makedonija  (Posjeta: 17283 )

Enigm@

• Spol: Muški
  • Vozi: Kawasaki Versys
Makedonija
« : 28. Siječanj 2011, 14:07:54 »

Bacio sam se na čitanje putopisa za Makedoniju jer i sam planiram ove godine zapaliti tamo sa ženicom. Još nisam odabrao rutu, znam samo da idemo u 8. mjesecu...
Svaki savjet, kontakt za smještaj, hranu, must see lokacije i sl. je dobrodošao pa se slobodno raspišite.  :palacgore:
Evidentirano

vickodu

• Vozi: klokana
Odg: Makedonija
« Odgovori #1 : 28. Siječanj 2011, 14:09:15 »

Mislim da ti je u 8 mj prevruce  :wink:
Evidentirano
..BMW je ko Crocsice, pouzdan znak da je vlasnik "odustao" od sexa i života općenito

kronik

• Vozi: vfr1200
« Odgovori #2 : 28. Siječanj 2011, 14:16:33 »

u 8. mjesecu ce vam biti sigurno prevruce. a i turiste nemoj zaboraviti
Evidentirano
S autom transportiram tijelo,
sa motorom dusu!
Band of Brothers

mali_bandit

• **
  • Vozi: FJR 1300 ABS
« Odgovori #3 : 28. Siječanj 2011, 15:13:00 »

ovisi ti i od rute jer možeš u danu doći dole i obilaziti..
možeš potrošiti dio dana na Bosnu, CG, AL, koliko dana želiš potrošiti na samu MKD... šta želiš obići...
malo više detalja stavi jer ima puno mogućnosti i mnogi su na svoje zadovoljstvo obišli taj dio

da je vjerovatnost vrućine i gužve npr u Ohridu to ti je zagarantirano ali i to treba doživjeti kad sve radi skoro pa 24 sata
Evidentirano
putovati...

Dawg

• Babe
  • **
  • Spol: Ženski
  • Vozi: Rola: Pilotira...
« Odgovori #4 : 28. Siječanj 2011, 15:36:32 »

Bili smo u MKD početkom 8. mjeseca i nismo se bunili ni zbog vrućine, ni problema prevelike količine turista. Želiš li najbrže doći dolje biraj put preko Srbije po AC, želiš li avanturu biraj Kosovo. ;)
CG je posebna priča koju svakako treba posjetiti više nego samo na proputovanju.
Ove godine smo ponovo u Makedoniji, a vjerujem da ćemo i CG obići malo detaljnije jer smo "zapalili" i jednog Australca koji dolazi u HR samo zbog te turneje :)
Od onog što smo mi obišli vrijedi obići Ohrid i okolicu i Kruševo. Za sve ostalo i ja slušam prijedloge za ovu godinu.
Evidentirano
Grrrrrrl power!
Super je što toliko ljudi ima troznamenkasti IQ, jedini je problem što imaju decimalni zarez nakon prve znamenke.

Zubakis

• **
« Odgovori #5 : 28. Siječanj 2011, 16:00:19 »

Bacio sam se na čitanje putopisa za Makedoniju jer i sam planiram ove godine zapaliti tamo sa ženicom. Još nisam odabrao rutu, znam samo da idemo u 8. mjesecu...
Svaki savjet, kontakt za smještaj, hranu, must see lokacije i sl. je dobrodošao pa se slobodno raspišite.  :palacgore:
Baci oko ovde ima dosta informacija
http://wikitravel.org/en/Republic_of_Macedonia
Evidentirano

joce

• *
« Odgovori #6 : 28. Siječanj 2011, 16:00:28 »

posto dolazim iz MK evo ti jedna tura koja mozes napraviti ali ovo je da prodzes kroz vecio dio MK , ako hoces samo do ohrih mozes skratiti  i da ovo sam napisao ako dolazis iz albanije ako dolazis iz srbije mozes da uradis ovako samo so obrtni redosled , i posle ohrid da posetis gostivar tetovo i onda se vracas u srbija

evo slika
Evidentirano

slavonac1

• **
« Odgovori #7 : 28. Siječanj 2011, 16:49:49 »

http://v-strom.hr/index.php/topic,10493.0.html
http://v-strom.com.hr/index.php?topic=10505.0

Imaš ovdje dosta toga - ako te nešto posebno zanima - pitaj!
Evidentirano
BALKAN ; GRČKA ; ALPE ; POLJSKA  ....

Belly_SMB

• Vozi: Frtalj soma
« Odgovori #8 : 28. Siječanj 2011, 17:00:22 »

Mi idemo u 6. mjesecu pa ti javimo kak je bilo  :)
Evidentirano

Kingman

• Vozi: GSX 1400
« Odgovori #9 : 28. Siječanj 2011, 19:03:43 »

Također, samo nek je zdravlja i 6.mj. se piči dolje. Pratim temu.. :wink:
Evidentirano
"Alcohol may be man's worst enemy, but the bible says love your enemy."

kosta

• Vozi: svašta-nešta
« Odgovori #10 : 28. Siječanj 2011, 19:11:17 »

Zagreb, Dubrovnik, Bar, Elbasan, Ohrid.
Neznam kaj je bilo ljepše, CG ili Albanija, ili Ohrid, Galičica...
Obavezno otići iz Ohrida u Bitolu preko brda, vRRhunska cesta, obići Skadarsko jezero (Virpazar), Albanija me oduševila (ceste su OK), delta Neretve je super...
Imaš hrpu tema o Makedoniji, pa malo prosurfaj :palacgore:
Evidentirano
Ako se vozimo u skupini, i ja ne mogu pratiti brzinom ostale, svi me napuštaju, a mene mogu pojesti medvjedi u Gorskom kotaru, i još ću bit sam kriv jer ne mogu voziti brže?

vickodu

« Odgovori #11 : 28. Siječanj 2011, 19:29:11 »

Po Albaniji su popravci na cestama i ne idu bas prebrzo pa je mala preporuka da se pripazi na znakove
Evidentirano
..BMW je ko Crocsice, pouzdan znak da je vlasnik "odustao" od sexa i života općenito

dvormak

• **
  • Vozi: Kawasaki KL650B- Tengai
« Odgovori #12 : 29. Siječanj 2011, 10:59:40 »

Evo i ja da se javim sa informacijom:
nova cesta kroz albaniju i dio kosova (shkoder-prizren-skopje) je zasad najbolja a i najkraca do makedonije, pustili su je u uporabu prošle godine i kažu da je fenomenalna za vožnju motorom. Još je nisam licno isprobao, ali bude i to pocetnom 5-tog mjeseca.
Ajde Enigm@, ispricaj mi malo detalje: kolko dana imate na raspolaganju? kolko od njih ostajete samo u Makedoniji? oceš hotelski smještaj ili može i pristojna alternativa?... pa cemo nešto složiti...  :)
Pozdrav!

Beni
www.moto-touring.mk
Evidentirano
Never ride faster then your guardian angel can fly
www.moto-touring.mk

dvormak

• **
  • Vozi: Kawasaki KL650B- Tengai
« Odgovori #13 : 29. Siječanj 2011, 12:03:24 »

Opet ja  :mrgreen:

Ruta koju ti je Joce ponudio gore je odlicna  :palacgore:
Ipak bi je ja malo modificirao, i to koristeci kao ulaz onaj put koji sam prije preporucio, a kao izlaz autocesta prema beograd-zagreb...
oznacio sam na istoj karti rutu koju ja preporucavam, i stavio sam tamo nekoliko mijesta kojima bi trebalo obratiti pažnju:
1. Skopje, glavni grad, centar ekonomskog i socijalnog života. u samom gradu ima nekih stvari za posjetu, ali i okolina izobiljava ljepotama- kanjon Matka, Markovi manastir, jezero Kozjak... itd... mogucnost smještaja u samom centru grada, za oko 15 eura po osobi (pristojni hostel s 2 i 3 krevetnim sobama)
2. Kokino, megaitska observatorija, na 4-tom mjestu po važnosti u svijetu na listi NASA (posle Abu Simbel- Egipat, Stonehenge- Britanija i Angkor Wat- Kambodža). Na putu do Kokino nalazi se i prirodna banja (spa) Strnovac, a i rijeka Pcinja je odma pored banje.
3. Etno selo, mogucnost smještaja i ishrane u etno ambijentu (www.etnoselo.com.mk)
4. Kamene lutkice (na makedonskom- Kameni kuklici), interesantni prirodni fenomen gde se nekadašnja vlkanska lava oblikovala kao svadbena povorka
5. Berovo, planinski i mali gradic, izvrsni ljudi, odlicna klopa... mogucnost smještaja za oko 20-tak eura po osobi u hotelu
6. Maleševska regija, e ovde preporucam zimsku opremu u sred ljetu, divna cesta, odlicne krivine za motocikle, predivan pogled...
7. Regija ispod planine Belasica, sela Gabrovo, Kolešino, Mokrievo, Mokrino, Smolari... divno mesto, puno sa prirodnim pojavama (vodopadi, blato, vrela... itd) sve je odlicno obelježano i sredjeno. Mogucnost smještaja u hotel/restoran Podgorski An (www.podgorskian.com) oko 50 eura za dvokrevetna soba sa doruckom
8. Regija Krivolak, e ovde nema nicega, osim brdovite ceste. 20-tak km izmedju Radoviš i Negotino, krivina za krivinom, i ništa drugo :)
9. Prilep, divan grad, pun sa istorijskim znamenitostima, centar pelagonijskog regiona. U prilepu je spored mene najbolji roštilj u cijeloj makedoniji. Mogucnost smještaja- Hotel Breza (www.breza.com.mk), blizu je centra grada, oko 15-tak eura po osobi.
10. Kruševo, rodjeni grad Tošeta Proeskog, tu je i njegov grob i njegova kuca. Kruševo je inace i revolucionarni grad i pocetkom 8-mog mjeseca cijeli grad se transformira u vremenu Kruševske Republike, kad je 1903 godine krenulo Ilindensko ustanje i kad je grad bio oslobodjen od turske imperije i ostao slobodan cijelih 10 dana .
11. Nacionalni park Galičica, divan pogled prema dviju jezera- Prespansko i Ohridsko. Kad se spustite sa Galčice u pravcu Ohrid, odma vam je tu i mijesto sv. Naum i vrela rijeke Drim. imate tu mogucnosti privatnog smještaja (oko 10 eura po osobi), onda hotelcici a i kampovi.
12. Vevčani, kad krenete iz Struge u pravcu Debar, odma nakon 5-6 km. s lijeve strane je malo selo Vevčani. Ovo selo je samo proglašena država, sa svojim pasportom i svojom valutom (ali to samo onako, radi fore) iznad sela se nalazu vrela. regija je dobro uredjena i vrijenda posjetiti. U selu se nalaze i interesantni restorancici.
13. Nacionalni park Mavrovo i Mavrovsko jezero. tu je i poznati ski centar, a cesta vozi uokolo cijelog jezera. Mogucnosti smještaja ima puno, privatni i hoteli, a možete i kampovati pored jezera.

To je zasad moj prijedlog, ali cemo sve to srijediti kad mi pošalješ detalje ;)
Pozdrav !
Evidentirano
Never ride faster then your guardian angel can fly
www.moto-touring.mk

drabotic

• **
  • Vozi: Z 750 S
« Odgovori #14 : 29. Siječanj 2011, 15:54:15 »

evo moj skromni doprinos, ako imaš kakvih pitanja, tu sam...

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,154557.0.html
Evidentirano
Mess with the best, die like the rest...

sunsplash

• **
  • Vozi: yamahu XT 660R
« Odgovori #15 : 29. Siječanj 2011, 16:18:00 »

prijatelju dođi o os na čevape, pa ti usput ispričam kak je meni bilo u makedoniji. (mi smo išli preko bosne-crne gore((durimtor obavezno vidjeti))-albanije... :palacgore:
Evidentirano
PRODAJEM YAMAHU XT660R 2006. GOD. SVE INF NA PP.
(moguća zamjena za yamahu fazer-a)

Enigm@

• Vozi: Kawasaki Versys
« Odgovori #16 : 29. Siječanj 2011, 18:06:58 »

Vremenski bi bilo 10 dana sa putom, smještaj i sve ostalo bi bila improvizacija, mislim da je to jedini način da se zapravo doživi taj ugođaj...svakako bih posjetio Ohrid, Bitolu  :mrgreen: i Gostivar (pokušat ću pronaći dugogodišnje prijatelje mojih roditelja).
Ostali koji planiraju u MKD slobodno pišite sve ovdje, skupa smo zajedno  :palacgore: :mrgreen:
@ sunsplash:
već bi stvarno bilo vrijeme za ćevape, javim se...broj je 091521.....?
Evidentirano

sunsplash

• **
« Odgovori #17 : 29. Siječanj 2011, 18:27:35 »

da isti mi je br. moba.
imam ti ja bratće na ohridu i oni iznajmljuju apartmane, pa bi se dalo nešto skontat.
Evidentirano

vickodu

« Odgovori #18 : 29. Siječanj 2011, 18:34:13 »

A sto se tu ima kontat  :misli: Spavanje na samom jezeru je 6-7 EUR
Evidentirano

sunsplash

• **
« Odgovori #19 : 29. Siječanj 2011, 18:37:15 »

pa to je nešto između nas :mrgreen:
Evidentirano

DamirK

• Vozi: o
« Odgovori #20 : 29. Siječanj 2011, 19:01:35 »

A sto se tu ima kontat  :misli: Spavanje na samom jezeru je 6-7 EUR

preko veze za 6,5  :mrgreen:
Evidentirano
bR-1 :smoke:

vickodu

« Odgovori #21 : 29. Siječanj 2011, 19:06:12 »

preko veze za 6,5  :mrgreen:

Morat ću i ja naći neku vezu Dva puta godišnje idem dole pa bi mogao ustedit 2 EUR  :LOL:
Evidentirano

vigi

• *
  • Vozi: predsjednički venox
« Odgovori #22 : 14. Veljača 2011, 19:06:09 »

Moj prijatelju ako možeš gledaj da ubaciš Moto turu Mariovo koja je nešto ranije datumski. Ekipa je prava i sve što ti treba samo se njima obrati. :palacgore:
Evidentirano

Mali_r

• **
  • Vozi: R1200RT
« Odgovori #23 : 15. Veljača 2011, 15:03:11 »

Evo i ja da se javim sa informacijom:
nova cesta kroz albaniju i dio kosova (shkoder-prizren-skopje) je zasad najbolja a i najkraca do makedonije, pustili su je u uporabu prošle godine i kažu da je fenomenalna za vožnju motorom. Još je nisam licno isprobao, ali bude i to pocetnom 5-tog mjeseca.

Prošao tim putem i cesta Skadar-Prizren je super. Koliko je ta super, toliko je katastrofalan dio kroz Albaniju kad ideš iz smjera Podgorice i ideš prema Skadru. Najgora koju sam ikad prošao. To su kilometri i kilometri bez asfalta i biraš manju rupu u koju ćeš upasti. Treba nekako zaobići preko Ulcinja, il kako god. Mislim da se isplati napravit krug od 100 km ako treba :)
Ovo kroz Albaniju dalje ide s pjesmom. Nešto između autoputa i magistralnog puta. Široko, nema ograda, nema crta :) Al auti se miču čim u daljini vide motore. Neugodno ti gledat kako voze zaustavnom trakom pa počneš vozit po sredini i što prije ih mimoilazit. Nakon par km se navikneš... Policajci ne toleriraju jedino izrazito divljačku vožnju. Brzina i vožnja po sred autoputa prolazi. Još te i pozdravljaju :)

Evidentirano
hey ho let's go!

Belly_SMB

• Vozi: Frtalj soma
« Odgovori #24 : 15. Veljača 2011, 16:15:06 »

A kakva je cesta na relaciji Bar - Tirana - Elbasan - Ohrid ?
Evidentirano
 Str: [1] 2 3 ... 6   Gore

Stranica je generirana za 0.216 sekundi uz 19 upita.