Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 2 [3] 4 5 6   Dolje

Autor Tema: Makedonija  (Posjeta: 17238 )

Zubakis

• **
Odg: Makedonija
« Odgovori #50 : 18. Veljača 2011, 11:23:33 »

Priština mi je bio prvi doticaj s Kosovom. Zbilja nisam znao što očekivati. Al sad sam ko domaći. Poslom sam od ljetos svaki mjesec po tjedan dana dole. Samo pozitivna iskustva do sad. S tim da to uzmeš s rezervom. Ovisi kakve su bile pretpostavke. Moje su recimo bile prilično loše pa sam se iznenadio kako su ljudi vedri, koliko puno izlaze, druže se, kako su susretljivi, koliko ima dobrih restorana, bazena... Ako ideš s pretpostavkom da ćeš naći uređenu zemlju, možda ćeš se razočarat. Prilično je nesređeno - od statusa same države pa do prometa i svega. Al sve funkcionira kad se ubaciš u taj film. Semafori, preticanje... ideš ako možeš, ne zato jer je pravilo il je zabranjeno :) Svi očekuju da ćeš tako napravit i ide svojim tokom. Samo moraš pratit njihov ritam. Ako hoćeš bit najbrži dasa u selu, kad tad će ti neko oduzet prednost. Znači ako nije dao žmigavac ne znači da neće skrenut. Moraš otvorit četvoro očiju. To vrijedi i za tebe, ubacuješ se, niko se ne buni ni naglo koči. Nego kao očekuju da ćeš napravit nešto ako stojiš kraj ceste ili ako si počeo usporavat.

Priština mi se činila prilično sigurnom. Nitko me nije ružno ni pogledao. Čini mi se da poslije SAD, druga im je Hrvatska na top listi. Svi imaju neke rođake ili poznanike u Hr i to češ slušat koliko god se budeš zadržavao tamo. Ima jako puno mladih i djece. Nije čudno naći dječurliju da se iza ponoći još igraju loptom na ulici. Priština je drugačija od ostalog. Sve je sređeno, jako puno zgodnih i cura (pretpostavljam i momaka), kafići, restorani, skupi auti, motori. Tu nemoj imat predrasuda. Al okolo je druga priča. Ne postoje granice, al kad se znakovi pojave na čirilici onda znaš da si u srpskom dijelu. Tamo se još troše dinari i vrijede druga pravila. Al ako si u pokretu, to se sve izmjenjuje nevjerojatnom brzinom i ne možeš vjerovat da sve funkcionira. Srbi su isto susretlljivi i ni tamo nisam imao apsolutno nikakvih problema. Bitno da imaš prijateljski nastup i da se ne bahatiš i svugdje si dobro došao. Kad bi drugačije nastupio, brzo bi ti pokazali gdje ti je mjesto. Mislim da je dole narod malo žešći nego mi. Po svakom pitanju - i kad se radi o ljubavi i kad se radi o neprijateljstvu.

Ode tema s Makedonije. Makedoniju moraš vidjet, to nije za raspravu. Ovo samo prenosim iskustva s Kosova da bar malo približim ako je nepoznanica.

Netko je spomenuo taksu u CG. Naplaćuju za aute i vrijedi godinu dana. Za motore se više ne plaća.
Hvala na opsežnom infu. Stvarno si  dao truda.  :palacgore: Ja idem ovo lito u Makedoniju i planiram se vračat preko Kosova tako da su mi ove informacije dobro došle. Nadam se da ću preživit taj njihov kaotičan promet. :)
Evidentirano

dvormak

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: Kawasaki KL650B- Tengai
« Odgovori #51 : 18. Veljača 2011, 11:41:05 »

ništa strašno, samo malo veca konsentracija i pažnja...
prije 2 godine kad sam u srijed noci prolazio kroz Kosovo (Pec-Priština-Skopje), u jednom trenutku sam osjetio veliki umor i stao sam na jednoj benzinskoj postaji (imaš ih puuuuuno). Suvozacica je sjela da popije sokic, a ja sam poceo izvoditi neke vežbe. Dvoje decki koji su radili na postaju, izašli su s loptom i iako ni ja nisam njih razumeo što govore a ni oni mene, odigrali smo jednu prijateljsku utakmicu  :)
Evidentirano
Never ride faster then your guardian angel can fly
www.moto-touring.mk

Zubakis

• **
« Odgovori #52 : 18. Veljača 2011, 12:25:05 »

ništa strašno, samo malo veca konsentracija i pažnja...
prije 2 godine kad sam u srijed noci prolazio kroz Kosovo (Pec-Priština-Skopje), u jednom trenutku sam osjetio veliki umor i stao sam na jednoj benzinskoj postaji (imaš ih puuuuuno). Suvozacica je sjela da popije sokic, a ja sam poceo izvoditi neke vežbe. Dvoje decki koji su radili na postaju, izašli su s loptom i iako ni ja nisam njih razumeo što govore a ni oni mene, odigrali smo jednu prijateljsku utakmicu  :)
Ha ha ha, vide oni da se ti rastežeš i zagrijavaš, pa računaju kad je već spreman ajmo mi jednu odigrat.  :mrgreen:
Evidentirano

cipotm

• *
  • Vozi: YAMAHA FJR 1300A
« Odgovori #53 : 18. Veljača 2011, 12:43:54 »

ja sam bio sa ženom prošle godine za prvi maj , bilo je super . vrlo dobra ruta je ona koji ti je predložio KOSTA ,zagreb - mostar - dubrovnik - bar - tirana - elbasan - ohrid . u ohridu sam spavao kod NEIMA , čini mi se da je bilo 10 - 12 eura po osobi , njega u ohridu svi znaju jer je bajker .. lep provod
Evidentirano

Belly_SMB

• Vozi: Frtalj soma
« Odgovori #54 : 18. Veljača 2011, 14:34:08 »

ja sam bio sa ženom prošle godine za prvi maj , bilo je super . vrlo dobra ruta je ona koji ti je predložio KOSTA ,zagreb - mostar - dubrovnik - bar - tirana - elbasan - ohrid . u ohridu sam spavao kod NEIMA , čini mi se da je bilo 10 - 12 eura po osobi , njega u ohridu svi znaju jer je bajker .. lep provod

Ak imaš neki kontakt od Neima, daj pliz pošalji na PP.
TNX
Evidentirano

Enigm@

• Vozi: Kawasaki Versys
« Odgovori #55 : 18. Veljača 2011, 14:38:27 »

Ak imaš neki kontakt od Neima, daj pliz pošalji na PP.
TNX

:nono: :nono: :nono:
tu stavi kontakt, idemo svi kod Neima  :palacgore:
Evidentirano

Bajac

• **
  • Vozi: B-KING 600
« Odgovori #56 : 18. Veljača 2011, 17:13:45 »

neim legenda  :mrgreen:  :palacgore:
evo kontakt uz porukicu   :LOL:

Uploaded with ImageShack.us
Evidentirano
Free Rider Bajac                                       
Tetkica Racing Team

mali_bandit

• **
  • Vozi: FJR 1300 ABS
« Odgovori #57 : 18. Veljača 2011, 18:12:01 »

Evidentirano
putovati...

vickodu

• Vozi: klokana
« Odgovori #58 : 18. Veljača 2011, 18:13:31 »

Evidentirano
..BMW je ko Crocsice, pouzdan znak da je vlasnik "odustao" od sexa i života općenito

mali_bandit

• **
« Odgovori #59 : 18. Veljača 2011, 18:16:22 »

Evidentirano
putovati...

vickodu

« Odgovori #60 : 18. Veljača 2011, 18:18:47 »

kaj nije jasno  :misli:

Neznam sto je to  :misli:
Evidentirano
..BMW je ko Crocsice, pouzdan znak da je vlasnik "odustao" od sexa i života općenito

mali_bandit

• **
« Odgovori #61 : 18. Veljača 2011, 18:24:18 »

Neznam sto je to  :misli:

pa gore se spominje Neim iz MKD Ohrid zar ne?
tražili su kontakt odnosno gdje je ok?
na tom Linku ima par slika a i točnu poziciju gdje mu se nalazi restoran na karti ok?
kad mi javi dal otvara mail koji ja imam i njega ću tu postati pa ko voli nek izvoli ok?
i da stavit ću i broj  :mrgreen:

kužiš sad?

:LOL:
Evidentirano
putovati...

vickodu

« Odgovori #62 : 18. Veljača 2011, 18:29:28 »

pa gore se spominje Neim iz MKD Ohrid zar ne?
tražili su kontakt odnosno gdje je ok?
na tom Linku ima par slika a i točnu poziciju gdje mu se nalazi restoran na karti ok?
kad mi javi dal otvara mail koji ja imam i njega ću tu postati pa ko voli nek izvoli ok?
i da stavit ću i broj  :mrgreen:

kužiš sad?

:LOL:

Ne  :misli: :misli: :misli: :misli:
Jesi se upisao u onu zadacu kod njega  :mrgreen:
Evidentirano

mali_bandit

• **
« Odgovori #63 : 18. Veljača 2011, 18:33:07 »

Ne  :misli: :misli: :misli: :misli:
Jesi se upisao u onu zadacu kod njega  :mrgreen:

daaaavnooooo    :wink:
a kad mi je tada dal sobu na vrhu u onom kraljevskom apartmanu, otvoriš vrata i pogled na onaj stari minaret, valda mi se kužilo po faci pa je odmah rekao ne ne radi  :mrgreen:
Evidentirano
putovati...

vickodu

« Odgovori #64 : 18. Veljača 2011, 18:36:36 »

daaaavnooooo    :wink:
a kad mi je tada dal sobu na vrhu u onom kraljevskom apartmanu, otvoriš vrata i pogled na onaj stari minaret, valda mi se kužilo po faci pa je odmah rekao ne ne radi  :mrgreen:

Mogao si imati ugodno budenje  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
Evidentirano

mali_bandit

• **
« Odgovori #65 : 18. Veljača 2011, 18:41:49 »

tražili ste kontakt Neima iz Ohrida

Neim Kerimoski

Tel   0038970212066
na taj broj je dostupan a tu je i sjedište kluba

mail    neimkerimovski@yahoo.com

* Goce Delcev 71  Stara čaršija
    * Ohrid, Macedonia 6000

vrlo lako ga je naći
Evidentirano
putovati...

mali_bandit

• **
« Odgovori #66 : 18. Veljača 2011, 18:42:38 »

Mogao si imati ugodno budenje  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

:palacgore:
Evidentirano
putovati...

nikoknez

• *
  • Vozi: Honda vf750f, 1985g RC-15
« Odgovori #67 : 20. Veljača 2011, 16:54:35 »

iz mog iskustva predlažem rutu ZG-DU-Budva-Podgorica-Hona Hoti(Albanija)-Shkoder-Tirana-Elbasan-Librazhd-Ohrid(Makedonija), natrag preko Skopja pa srbije Beograd-ZG!
Od cijelog puta malo je teža cesta(puna rupa veličine jaruna) od granice Crne gore pa do Shkodera, a sve ostalo je pjesma i užitak....
E da, ja sam išao u šestom mj. i temp. je bila odlična, osim što smo se smrznuli između Ohrida i Skopja u brdima (oko Kičeva) brrr..
Cijene su mrak u Makedoniji, klopa spavanje sve je jeftino!
Uživaj, zavidim ti!
Evidentirano

Sarinjo

• **
  • Vozi: solex 3800
« Odgovori #68 : 20. Veljača 2011, 19:02:08 »

spremamo se i moja bolja polovica i ja....te kolega sa ženom....također za makedoniju al planiramo u sedmom mjesecu tako da ću pratiti temu :paper:
 :palacgore:
Evidentirano
Durafix....inovativne štangice za zavarivanje aluminija... www.durafix.hr ...Ekskluzivni zastupnik za Hrvatsku tvrtka LUDUSvita d.o.o Zagreb 099 213 2634
durafix.hrvatska@net.hr

Kingman

• Vozi: GSX 1400
« Odgovori #69 : 20. Veljača 2011, 19:12:13 »

Dvormak, ima li kakvih novosti uz moto turu? Pa da ukomponiramo sve u kompletu?!  :palacgore:
Evidentirano
"Alcohol may be man's worst enemy, but the bible says love your enemy."

james bonf

• *
« Odgovori #70 : 20. Veljača 2011, 20:47:19 »

prije dvi godine san bia u Makedoniji, Ohrid, Bitola, Kruševo i okolni putevi i manastiri da ne idemo u detalje.....
 Uglavnom, šta se tiče smještaja bili smo u Ohridu ima ga na svakom kantunu, ne triba ništa unaprid rezervirat, pokucaš na prvu lipu kuću, pitaš za apartman ako nemaju ideš do druge kuće :). Naravno cjenkat se, mislim da je nama apartman bia 25E.

Šta se tiče puta išlo se Crna gora (Herceg Novi-Ulcinj), Albanija (Skadar, Tirana, Elbasan-cesta priko Elbasana prva liga, ima svega-tovara, krava, divljih pasa, dice koja usrid zavoja prodaju bobice).

U Crnoj Gori policija prerevna, vozilo se doslovno po ograničenjima, imali smo osjećaj nikad da nećemo izać. U Crnoj Gori smo bili na Lovćenu, isplati se izgubit jedan dan. Kroz Albaniju smo pičili ka ludi, zemlja iz koje smo jedva čekali izać (na granici na ulazu ja, motor, žena-25E  i na izlazu još 4E-katastrofa, naravno da nismo tili platit pa smo čekali malo manje od uru vrimena sa strane, u međuvremenu carinik zaboravia engleski haha, tako da smo na kraju popustili i platili).

Makedonija je odlična, obavezno na večeru i ručak u restoran "Evropa" u Ohridu, svaki dan smo tamo jeli, muzika uživo (tamburica, kontrabas, gitara, violina), a cijena sitnica ka i sve u Makedoniji.
Evidentirano
KAWASAKI KLE u srcu

branac

• **
  • Vozi: suzuki dl-65o v-strom
« Odgovori #71 : 22. Veljača 2011, 08:40:44 »

Može se Albaniju i zaobići, npr.iz Podgorice u Peć, pa onda za Makedoniju, navodno je cesta preko Čakora ok. samo ne znam da li na  Kosovu vrijedi naša zelena karta ili se mora platiti dodatno osiguranje kao u Albaniji? I može li se iz Crne Gore u Kosovo  ući bez problema i da li se nakon toga može iz Makedonije u Srbiju ?
Evidentirano
Branac

picoda

• Vozi: Tenere
« Odgovori #72 : 22. Veljača 2011, 09:06:31 »

Može se Albaniju i zaobići, npr.iz Podgorice u Peć, pa onda za Makedoniju, navodno je cesta preko Čakora ok. samo ne znam da li na  Kosovu vrijedi naša zelena karta ili se mora platiti dodatno osiguranje kao u Albaniji? I može li se iz Crne Gore u Kosovo  ući bez problema i da li se nakon toga može iz Makedonije u Srbiju ?

Moze se sve to, i cesta je ok. Mora se platit na Kosovu dodatno osiguranje, ako se dobro sjecam oko 20 eura. Iz Crne Gore se moze bez ikakvih problema na Kosovo. I obrnuto. Isto vazi i za Makedonija - Srbija. Inace, nema granice oko nas gdje se ne moze. Mozda malo krivog gledanja i lagane napetosti kod prelaska Kosovo - Srbija i to je to.

P.S.
Ima tu dio toga: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,144387.0.html
Evidentirano

branac

• **
  • Vozi: suzuki dl-65o v-strom
« Odgovori #73 : 24. Veljača 2011, 08:08:20 »

Moze se sve to, i cesta je ok. Mora se platit na Kosovu dodatno osiguranje, ako se dobro sjecam oko 20 eura. Iz Crne Gore se moze bez ikakvih problema na Kosovo. I obrnuto. Isto vazi i za Makedonija - Srbija. Inace, nema granice oko nas gdje se ne moze. Mozda malo krivog gledanja i lagane napetosti kod prelaska Kosovo - Srbija i to je to.

P.S.
Ima tu dio toga: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,144387.0.html
Ako sam dobro shvatio čini se da se izvan Ohrida (Kruševo i t.d.) može puno više pojest u popit za iste pare  :mrgreen:  PS. Nije kurtoazija ali za sve tvoje putopise pa tako i za ovaj vrijedi samo  jedno  :naklon: :naklon: :naklon:
Evidentirano
Branac

mrgud_sk

• **
  • Vozi: Yamaha FZ1S Fazer
« Odgovori #74 : 28. Veljača 2011, 15:47:41 »

Neim   :jesus:
http://www.tvoeinfo.com/neim

Koliko se sjećam da nisu baš svi bili dobro ugošćeni kod Neima. Ali Bože moj, nemože se svakome ugoditi.
Kad dođeš u Ohrid nemoraš tražiti smještaj, smještaj će naći tebe prije nego uspiješ skinuti kacigu sa glave.
Ponuda apartmana je zavidna, cjenkanje preporučljivo.  :palacgore:
Evidentirano
"Ako tražiš prijatelja bez mane, ostati ćeš bez prijatelja."
MK Siscia Sisak: http://www.facebook.com/profile.php?id=100003070635486
 Str: 1 2 [3] 4 5 6   Gore

Stranica je generirana za 0.28 sekundi uz 21 upita.