Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1] 2 3 ... 5  Sve   Dolje

Autor Tema: Beverly 300 ie, Yamaha xmax 250, xcity 250 ili X7 300?  (Posjeta: 14736 )

base

• *
  • Spol: Muški
  • Vozi: Yamaha XMax 250 2011
Beverly 300 ie, Yamaha xmax 250, xcity 250 ili X7 300?
« : 11. Srpanj 2011, 19:46:55 »

Pozdrav svima.
Kao što naslov kaže, razmišljam o kupovini maxi skutera za relacije od 20km na dalje (pa do 1000 :)).

Nikad nisam bio vlasnik nikakvog motora ali sam često vozao 50cc motorine.
Zanima me prijedlog stručnjaka između ova 4 gore navedena...

Za i protiv ako je moguće.

Oprostite ako je tema bila, ali ovo su sad sve skuteri iz 2011 sa dosta riješenih nekih problema koje su možda mali u prošlim modelima, tako da aktualnu temu nisam našao.

Svi ovi modeli su tu oko 35000kn. Tako nešto je i moj budžet.

Hvala unaprijed.
Evidentirano
XM FTW

DJM

• *
  • Vozi: APRILIA SCARABEO 250i.e. - VIII/09- Nero
Odg: Beverly 300 ie, Yamaha xmax 250, xcity 250 ili X7 300?
« Odgovori #1 : 11. Srpanj 2011, 19:56:07 »

Ja se dvojim u još istom problemu mnogo sam toga pročitao , sa dosta ljudi pričao i na ulici koji voze i na nekoliko moto-skupova gdje sam se interesovo kod onih koji voze i na temelju tih spoznaja da sada kupujem moj redoslijed na ovaj tvoj odabir bi bio slijedeći

1- X-MAX 250 (ABS)
2- X-CITY 250
3- NEW BEVERLY 300 ie
4- X7 300

sa tim da bi u odabir uključio i APRILIU SCARABEO i  to ne 300 negoli 200 ie pogotovu što je 1. 7. izašao novi redizajnirani model koji je mnogo ljepši i sa poboljšanim sjedištem a i da ne zaboravim bestbuy cijenom za sve skutere veće kubikaže
Evidentirano
nevjerujem u nečije priče i tvrdnje nego u egzaktne pokazatelje

više znaju čovik i tovar nego sam čovik

Cortez

• Vozi: FZ6n S2 ABS
« Odgovori #2 : 11. Srpanj 2011, 19:56:56 »

Od ovoga sto si naveo ja bi odabrao Xmax-a.. no People GTi 300 i Downtown 300i bi bili moj prvi izbor ako se gleda i van ta 4 modela do 300ccm.
Evidentirano
There's a thin line between an attitude problem and thinking clearly.

base

• *
« Odgovori #3 : 11. Srpanj 2011, 20:00:48 »

Svi govore x max, a ja razmišljam o onih 50 ccm više na Beverlyu za cca 1500 kn manje. ( + malo veći kotači)
Mene isto nekako privlači Yamaha.

Provjerit ću People GTi 300 i Downtown 300i.
Ne znam, Yamaha mi je nekako - pojam.

Što se tiče Scarabea, prodavač mi je nekako konstantno insinuirao da uzmem Beverly umjesto toga.

Ako neko ima dodatno iskustvo ili prijedlog, cijenio bi pomoć jer se stvarno dvoumim između ovih motora.
Evidentirano
XM FTW

M@tt

• *
« Odgovori #4 : 11. Srpanj 2011, 20:24:10 »

Evo i ja se nalazim u tvojoj priči isto samo što ja imam trilemu između novog Beverlya 300 koji mi je najljepši (eventualno novi beverly od 350 kad dođe jer ču skuter uzimat kad prođe sezona, sada slijedi vozački  :021: prvo), Kymca People koji mi je jako interesantni i ima najviše snage ali mi je dizajn tako tako, te također Yamaha x-max ABS koji je najskuplji od njih i još  me muči taj agregat 250.

Samo da napmenem da ni ja nemam večeg vozačkog iskustva od davno vožene aprilie rs 50 kad sam bio klinac....

pa neka slatke brige započnu.... sigurno ču krivo odabrati već vidim  :mrgreen:
Evidentirano

base

• *
« Odgovori #5 : 11. Srpanj 2011, 20:30:16 »

Beverly je lijep ali nekako mi je fensi. I svaka slika ima ili curu ili par sa strane :). (Što je ok, naravno).
Baš slatke brige i da, baš ću se zajebat :D.

Ovdje bi pomoglo kad bi se neki Yamaha vs Piaggio (2011) thread rasplamsao  :021: .
Ili kad bi se javio neko tko je vozio oba skutera po mogućnosti.
Evidentirano
XM FTW

M@tt

• *
« Odgovori #6 : 11. Srpanj 2011, 20:36:31 »

Da slažem se, jedino iskustva iz prve ruke bi mogla uistinu pomoć... Sve ovo ostalo su forumska razglabanja...  :D
Evidentirano

DJM

• *
  • Vozi: APRILIA SCARABEO 250i.e. - VIII/09- Nero
« Odgovori #7 : 11. Srpanj 2011, 20:44:40 »

Svi govore x max, a ja razmišljam o onih 50 ccm više na Beverlyu za cca 1500 kn manje. ( + malo veći kotači)
Mene isto nekako privlači Yamaha.

Provjerit ću People GTi 300 i Downtown 300i.
Ne znam, Yamaha mi je nekako - pojam.

Što se tiče Scarabea, prodavač mi je nekako konstantno insinuirao da uzmem Beverly umjesto toga.

Ako neko ima dodatno iskustvo ili prijedlog, cijenio bi pomoć jer se stvarno dvoumim između ovih motora.

Pa dobro ti svi govore, a što se tiče cijene nije bev tu jeftinji jer moraš uzeti u obzir da sada u yamahi daju gratis uza x-max u toj cijeni i nosač kofera i kofer originalni u boji skutera od 46 lit. sa dodatkom da je baš radi tih 50 ccm više x-max bolja kupovina jer koliko poskuplju regu tih 50ccm (iako ćemo pošteno pričat to nije 50 ccm već nekih 20 ccm jer BEV ima 270 ccm a ne 300 kao što deklarira naziv) što znači na dulje staze ušpara na samoj regi ,a snaga skoro pa ista ,a o potrošnji da ne pričamo opće poznato je da yamaha troše manje negoli piaggio.Pa tako kad to sve zbrojiš oni ti dobro govore jer tu je i ušpara na nekoliko godina vožnje (rega + potrošnja)

Btw kad smo se dotakli APRILIE SCARABEO 200ie ne slušaj prodavca šta on priča pa oni uvijek navode na ono čega imaju najviše na stanju i što im se ispalti najviše prodati tako da njihova priča uvijek nije mjerodavna u savjetu kupnje novoga ,nego trebao si ti probati scarabea 200 ie ,ja sam ga probao u test vožnji i mogu ti reć iz prve da je to nijansa u odnosu na bev koji je eto 300 ,a manje troši 1.5 litru sigurno i ima 2 mape rada i još ktomu izašao je novi model koji je mnogo ljepši i sa dosta detalja od kroma lijepa nova maska i najvažnije novo sjedište koje udobnije od ovoga prije.ali pogledaj si sam   :palacgore:

http://www.scarabeoscooters.it/#/scarabeo/IT/it/Modelli/Scarabeo-125ie-200ie

Nadalje po pitanju KYMCO downotwn i people, ja nema spozanju kakvi su ali eto ih hvale . ali ta veća snaga  iz iste kubikaže ne ide bez veće potrošnje sigurno ,a voli bih da se varam, a i cijenovno su tu negdje blizu yamahe i ostalih pa nebih dvojio jer išao bih prije nečemu što je provjereno dobro, a pogotovu yamahinom minarelli agregatu S/C 250 (YP) koji se već pravi desetinama godina i sigurno je usavršen do kraja   :cool:
Evidentirano
nevjerujem u nečije priče i tvrdnje nego u egzaktne pokazatelje

više znaju čovik i tovar nego sam čovik

base

• *
« Odgovori #8 : 11. Srpanj 2011, 20:45:28 »

Ova dva Kymca su isto ok, ali ne vidim baš neku razliku (prednost možda?) budući da im je cijena tu negdje.
Očekivao sam da su (osjetno) jeftiniji od xmaxa a dali su kvalitetniji ili barem jednako kvalitetni ne znam.
Evidentirano
XM FTW

base

• *
« Odgovori #9 : 11. Srpanj 2011, 21:01:40 »

I sa Beverlyem dobijem kufer.
Dvoumim se jer se planiram voziti udvoje na duže relacije, pa mi možda tih (točnije) 28 ccm pomogne?

Vjerojatno ima i razlika između 200,250 i 278 za cca 160 kila zajedničke težine putnika.

Mislim da mi je najbitniji najizdržljiviji motor za (malo) duže relacije, Pula - Krk, Dalmacija možda, Trst...
Razlika u registraciji je 300 kn između xmax i beverly.

Uh.
Evidentirano
XM FTW

M@tt

• *
« Odgovori #10 : 11. Srpanj 2011, 21:05:40 »

Ja bi prije birao između Kymca ili Beverlya. Ne znam...
Evidentirano

malaga

• Plačip...a
  • Vozi: po propisima i nikako drugacije
« Odgovori #11 : 11. Srpanj 2011, 22:06:18 »

xmax 250,ali ne abs
Evidentirano

milanche

• Klavijaturist Milanš
« Odgovori #12 : 12. Srpanj 2011, 04:56:31 »

Ako već razimisljas o vožnji udvoje,Downtown 300 je prvi pick,u biti prvi je kako god okrenes! Imaš u Motopulsu test upravo te klase 250/300 i nekih 10 modela pa si pogledaj. Jedno je sigurno,sto god odabrao nećeš pogrijesiti
Evidentirano

BaDly

• Vozi: SW600
« Odgovori #13 : 12. Srpanj 2011, 08:08:36 »

Ova dva Kymca su isto ok, ali ne vidim baš neku razliku (prednost možda?) budući da im je cijena tu negdje.
Očekivao sam da su (osjetno) jeftiniji od xmaxa a dali su kvalitetniji ili barem jednako kvalitetni ne znam.

Usporedi snagu downtowna i GTi-a sa ostalima pa onda reci da ne vidiš razliku između njih i ostalih navedenih....  :palacgore:
Također, u ovom moto pulsu koji milanche spominje iznad, kymco downtown je odnio pobjedu uz napomenu da GTi-a uopće nije bilo u testu jer je novi model...  8)

M@tt

• *
« Odgovori #14 : 12. Srpanj 2011, 09:08:33 »

U motopulsu od ovog mjeseca? Moram ga kupiti onda.... Nego je bio test od People gti već negdje jer ne mogu nigdje na testu naći nešt... Ne znam, meni je Downtown preglomazan s obzirom da bi ga većinom po gradu vozio...  :misli:
Evidentirano

BaDly

• Vozi: SW600
« Odgovori #15 : 12. Srpanj 2011, 09:25:05 »

U motopulsu od ovog mjeseca? Moram ga kupiti onda.... Nego je bio test od People gti već negdje jer ne mogu nigdje na testu naći nešt... Ne znam, meni je Downtown preglomazan s obzirom da bi ga većinom po gradu vozio...  :misli:

Ne od ovog mjeseca...od prije 2-3 mjeseca....
Ak ga ne nađeš nigdje...javi se na PM...

M@tt

• *
« Odgovori #16 : 12. Srpanj 2011, 11:37:50 »

Di bi ga mogo pronač?? Imaju na netu možda za naručit stare brojeve?
Evidentirano

milanche

• Klavijaturist Milanš
« Odgovori #17 : 12. Srpanj 2011, 11:57:57 »

Imaš negdje i na netu taj test mi se čini... Uglavnom jedno 7-8 skutera klase 250-300ccm na 10ak stranica,prva liga test! Uglavnom DT kao najbolji,drugi X max...
Evidentirano

M@tt

• *
« Odgovori #18 : 12. Srpanj 2011, 12:31:24 »

Jel ima beverly novi isto među njima?
Evidentirano

robi67

• *
  • Vozi: Grand Dink 250
Evidentirano
Tek sam prešao 50.000km

milanche

• Klavijaturist Milanš
« Odgovori #20 : 12. Srpanj 2011, 12:42:39 »

Po sjećanju,Madison Sym Joy X7 Xciting DT X Max... Beva i Nexusa se ne sjećam
Evidentirano

DiAbLeRo

• Vozi: Interceptor Domesticus Vulgaris
« Odgovori #21 : 12. Srpanj 2011, 13:04:11 »

Pozdrav svima.
Kao što naslov kaže, razmišljam o kupovini maxi skutera za relacije od 20km na dalje (pa do 1000 :) ).

Prvo, ja ne bih ova 4 skutera svrstao pod maxi skutere, ali to sam samo ja...

:D

Ako već tražiš maxi skuter (bitna razlika po meni, a pogotovo za suvozača/suvozačicu) mislim da ti tu upadaju Aprilia Atlantic (malo zanemaren skuter kod nas ali jako dobar a nadasve udoban), Kymco Xciting i nadasve Gilera Nexus. Ova dva posljednja dva možda malo bolje drže cijenu kao rabljeni, a imaš na forumu teme o svakom od njih, pa ti savjetujem da ih dobro proučiš. Kymco Downtown je možda bolji izbor ali je svakako i dosta skuplji.
Ja kad bih se najvjerovatnije odlučio za Nexusa, koji mi je vizualno najdojmljiviji, dijelovi i održavanje nisu skupi, a sam skuter je sportskih gena, pa je možda nijansu dinamičniji od konkurencije.
Evidentirano
Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Shepa

• Sarkazam se u Dalmaciji još uvijek smatra dijelom crne magije
  • Vozi: GS500 K1
« Odgovori #22 : 12. Srpanj 2011, 14:55:20 »

...Ja kad bih se najvjerovatnije odlučio za Nexusa, koji mi je vizualno najdojmljiviji, dijelovi i održavanje nisu skupi, a sam skuter je sportskih gena, pa je možda nijansu dinamičniji od konkurencije.
Mislim da je pokretač teme priča o vožnji u dvoje, slijedom čega Nexus u toj računici nema šta tražit.
Osim ako je suvozač/ica debeloguzi mazohist kojem ne smeta truckanje na neudobnom sicu podesivom na "tvrdo" i "najtvrđe".

A opet... nismo svi isti...  :mrgreen:

Inače, od navedenih u prvom postu, moj izbor bi bija X-Max, zbog male potrošnje, ogromnog prtljažnog prostora i ipak manje registracije od "300"-ice. Da ne spominjem ABS, koji je po meni must-have na motorima.
Evidentirano
"Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwyll-llantisiliogogogoch" is the name of a town in North Wales.
The name translates as "The church of St. Mary in the hollow of white hazel trees near the rapid whirlpool by St. Tysilio's of the red cave".

base

• *
« Odgovori #23 : 12. Srpanj 2011, 19:48:51 »

Kako vrijeme prolazi sve mi se čini da ću uzeti x max abs (magnetic blue). Budući da nisam (još :smiley: ) toliko vješt mislim da će mi ABS dobro doć + 300 kn registracije je 750 km vožnje.
Još se samo moram dogovoriti da probam sjest na njega jer ga tu u Puli nemaju, mada tip može srediti da ga vidim/probam.

Sjedio sam na Beverlyu (imam cca 2 metra) i mogu reći da imam mjesta za koljena i viška ali vozačko sjedalo kao da mi je kratko (do onog kao naslonjača).
Sjedalo od xmaxa mi izgleda puno prostranije samo se moram uvjeriti s tim koljenima.

Na X7 se moram sa koljenima nasloniti na plastike ispod volana.
Nexus mi izgleda prilično sportski i da se vozim sam ozbiljno bi razmišljao o njemu.
Kymco svaka čast ali ima nešto u toj Yamahi.

Zašto nitko ne spominje x-city? Jer nema ABS-a?

(Hvala svima na odgovorima).

Evidentirano
XM FTW

gvo

• **
  • Vozi: cb600f '07
« Odgovori #24 : 13. Srpanj 2011, 11:25:35 »

Kako vrijeme prolazi sve mi se čini da ću uzeti x max abs (magnetic blue). Budući da nisam (još :smiley: ) toliko vješt mislim da će mi ABS dobro doć + 300 kn registracije je 750 km vožnje.
Još se samo moram dogovoriti da probam sjest na njega jer ga tu u Puli nemaju, mada tip može srediti da ga vidim/probam.

Sjedio sam na Beverlyu (imam cca 2 metra) i mogu reći da imam mjesta za koljena i viška ali vozačko sjedalo kao da mi je kratko (do onog kao naslonjača).
Sjedalo od xmaxa mi izgleda puno prostranije samo se moram uvjeriti s tim koljenima.

Na X7 se moram sa koljenima nasloniti na plastike ispod volana.
Nexus mi izgleda prilično sportski i da se vozim sam ozbiljno bi razmišljao o njemu.
Kymco svaka čast ali ima nešto u toj Yamahi.

Zašto nitko ne spominje x-city? Jer nema ABS-a?

(Hvala svima na odgovorima).

Od ponuđenih ja bih XMaxa bez razmišljanja. X7 je gabor, dok beverlyevih 30ak cc više naspram ABSa na Maxu debelo gubi.
Evidentirano
 Str: [1] 2 3 ... 5  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.218 sekundi uz 20 upita.