Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1] 2 3 ... 5  Sve   Dolje

Autor Tema: APEL ZA POMOĆ !  (Posjeta: 7011 )

papillon

• Ostao sam uvijek isti
  • Moderator
  • Spol: Muški
  • Vozi: Honda cbx 550 F1-cijena,prava sitnica..
APEL ZA POMOĆ !
« : 23. Studeni 2011, 15:27:05 »

Mislim da vrijedi pročitati i ako tko može pomoći nekom nepopijenom turom pića.

APEL ZA POMOĆ!!!
 Dragi prijatelji i poznanici...

... Ovim putem vam želim približiti jednu životnu situaciju u kojoj se već neko vrijeme nalazi naša susjeda samohrana majka i njen 11togodišnji sin (otac poginuo).
 Prije nekih godinu dana počeli smo primjećivati da susjeda svakim tjednom gubi zamjetan broj kilograma. Na upite:"što vam je susjeda" .. odgovarala bi "ma nešto sam bolesna" i tako bi dani prolazili, a ona je sve više i više mršavila.
 Svi mi susjedi uzeli smo zdravo za gotovo tu njenu tadašnju izjavu sa mišlju i nadom kako će vjerojatno ozdraviti i sve će biti ok. Nakon nekog vremena primijetili smo da joj je zbog neplaćenih računa isključena struja, a kratko nakon toga i plin. Tu smo se malo zamislili "što se događa" i počeli ispitivati susjedu, a ona bi u svom strahu da joj neko ne pozove socijalnu službu odgovarala:"ma čekam neke novce.. sve će bit u redu". I tako prođe još nekoliko mjeseci i dođe zima, a iz malog prizemnog stana, na ulicu se probija tračak svijetla od upaljene svijeće. Pokucam taj dan na vrata .. susjeda otvori, a mene zapuhne hladan vlažan "miris" nalik podrumskom vojnom skladištu (znat će oni koji su bili u vojsci o čemu pričam).
 U tom momentu postao sam posve svjestan situacije u kojoj se nalazi te je skupa sa mojom ženom pozvao k nama na razgovor. Priznala je da nikako ne uspijeva naći posao, a novac koji je imala polako se potrošio. Priznala je kako je smršavila jer danima znala bit na kruhu i vodi da bi njen sin imao što jesti. Sram i strah od osuđivanja sprječavali su je da se obrati za pomoć nama susjedima, a i socijalnoj službi koje se nerazumno bojala. Nakon razgovora s njom shvatili smo da joj hitno treba pomoći i uputili ju na par državnih institucija koje će joj pomoći da dobije neku pomoć na koju u ovoj situaciji ima pravo. Kako će sve to vjerojatno ići ne baš tako brzo kao i sve ostalo što ide preko državnih institucija, mislimo da bi mi kao susjedi mogli pomoći prikupljanjem sredstava da joj podmirimo račune režija, a kako bi joj ukopčali struju i plin. Vani je, sad gledam -3, a zamislite kako se okupati dok je u stanu oko 5 stupnjeva.

Trebamo skupiti 8500 kn, da bi podmirili dug za struju i plin, te platili ponovno ukapčanje.
 Nadamo se taj novac skupiti u što kraćem roku kako bi susjeda i njen sin dostojanstveno dočekali Božić u svom nadam se uskoro toplom domu.

Slobodno nam se obratite sa pitanjima i eventualnim prijedlozima.

Donirati možete na tekući račun RBA 2484008-3229461277
 sa napomenom "Za pomoć Tanji K."

Svi koji izvrše uplatu, na zahtjev mogu dobiti ispis stanja računa i promet po istom.

Hvala na pažnji,

Nataša Cirimotić
 098/ 637 797

Josip Cirimotić / cirimotic@gmail.com
 099/ 2119 129

Pokrenuli smo malu akciju za susjedu tanju ... pa eto .. tko koliko može...
 stanje je od jučer navečer do sada 4509,94 kn .. dakle struju smo riješili .. još plin i ima osnovne uvjete za život ... Radimo na tome da joj  se nađe i neki posao.
Evidentirano
"Ne pišaj mi iza leđa i ne govori mi da pada kiša''   Jedan je Agostini, Jedan je Fangio,Ostali su proizvod tehničke evolucije.

papillon

• Ostao sam uvijek isti
  • Moderator
Odg: APEL ZA POMOĆ !
« Odgovori #1 : 23. Studeni 2011, 15:31:12 »

Ovo pismo je dobijeno od prijatelja i poznanika obitelji i nadam se da će se javiti - uplaćujem danas.
Evidentirano
"Ne pišaj mi iza leđa i ne govori mi da pada kiša''   Jedan je Agostini, Jedan je Fangio,Ostali su proizvod tehničke evolucije.

Ringo

• **
  • Vozi: CB 1300F
« Odgovori #2 : 23. Studeni 2011, 17:18:10 »

:palacgore:
Evidentirano

HIGHLANDER

• Vozi: Suza DR 500
« Odgovori #3 : 23. Studeni 2011, 17:53:36 »

Ovo pismo je dobijeno od prijatelja i poznanika obitelji i nadam se da će se javiti - uplaćujem danas.

Žena bu nekaj uplatila, ja sam bez primanja.
Evidentirano
http://www.paintball-kr.com/ 

vu malemu selu,gde asfalta taki još nebu,gde plodne su njive i zelene šume,a krava se pase po bregu http://www.youtube.com/watch?v=xwCdFVxbQWc

zaree

• *
  • Vozi: k5
« Odgovori #4 : 24. Studeni 2011, 13:28:58 »

kad bi svaki posjetitelj ovog foruma uplatio nešto bilo bi za struju i plin za cijelu slijedeću godinu
Evidentirano

papillon

• Ostao sam uvijek isti
  • Moderator
« Odgovori #5 : 24. Studeni 2011, 13:49:29 »

kad bi svaki posjetitelj ovog foruma uplatio nešto bilo bi za struju i plin za cijelu slijedeću godinu

Upravo tako.Mislim da bi i jedan Ban(20 kuna) itekako puno pomoglo a nikom nebi pofalilo za jutarnju kavu.
Evidentirano

Rajić

• Ko to mene g'eda?
  • Vozi: JOK
« Odgovori #6 : 24. Studeni 2011, 13:54:49 »

Pare nisu problem para NEMA ali za ovaka sranja uvjek treba biti grof . Samo me zanima da nije ona shema koju mi prodaju sveki dan u radnji.  :palacdolje:

Ako stojiš iza ovoga da je tako i da nije za ko zna šta uplatit ću samo mi potvrdi   :palacgore:
Evidentirano
....... Moja žena je zlopamtilo.
                        Sjeti se svake godišnjice braka.

papillon

• Ostao sam uvijek isti
  • Moderator
« Odgovori #7 : 24. Studeni 2011, 14:03:12 »

Pare nisu problem para NEMA ali za ovaka sranja uvjek treba biti grof . Samo me zanima da nije ona shema koju mi prodaju sveki dan u radnji.  :palacdolje:

Ako stojiš iza ovoga da je tako i da nije za ko zna šta uplatit ću samo mi potvrdi   :palacgore:

Da stojim iza ovoga i nisu nikakve sheme jer ih osobno mrzim i ne bih ovo niti stavljao tu da nije provjereno,toliko a nadam se da će se netko i oglasiti a ako ne osobno ću provjeriti rezultat uplate večeras i objaviti - ne radi se o milijun kuna i mislim da je već podosta uplaćeno.
Evidentirano

Zmayski

• *
  • Vozi: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré
« Odgovori #8 : 24. Studeni 2011, 14:48:38 »

Bok, ekipa!

Drago mi je što se odazivate ovako plemenitom cilju u tolikom broju i tako spremno - pa da vam kažem koju riječ o cijelom projektu.

Zamolio sam Papillona a.k.a. Calimera da smjesti tu poruku na pravo mjesto na forumu. Riječ je o mojoj prvoj susjedi i njenom sinu - volio bih reći da sam ja uočio njihovu nevolju i krenuo im pomoći, no nije tako; nisam imao pojma što mi se dešava pod nosom! Susjed preko puta (Josip) vidio je tu grozu i primio se posla. On je bajker "s greškom" :wink: kako bi to mi rekli; vozi bajk bez motora, no unatoč tome srce mu je i veliko i na mjestu. Njegovi biciklisti su već sakupili pristojnu lovu; mislim da bismo mi mogli ostatak!

Popričao sam malo sa susjedom; ona je jednostavna, plaha žena, odrasla u usvojiteljskoj obitelji. Prije je sa mužem živjela na Ravnicama, on je poginuo u prometnoj nesreći i sad sa sinom Kristijanom živi u tom podrumskom stančiću, bez posla i bez prihoda. Dakle, ta se susjeda doselila sa svojim klincem u unajmljeni podrumski stančić mog prvog susjeda, na naš Žuti Breg u Dubravi, prije kojih valjda 5-6 godina. Ona je u svojim tridesetim, uvijek se držala jako uplašeno i suzdržano, muž joj je negdje poginuo, sa svima je bila samo na Bok - Bok. Sin joj je sada dečko od 11 godina, sitan, pomalo bojažljiv klinac, radoznalih očiju. Ponekad bi došao do moje radione kad bih ja u njoj nešto radio, popričao par riječi, pogledao motor i ubrzo opet otišao. Mislio sam da jednostavno žive skroman život male obitelji tako tipičan za Zagrebačka predgrađa, a pokazalo se da zapravo - gladuju!

Ukoliko se itko pita da nije slučajno riječ o nekoj shemi; ja osobno stojim iza svega ovoga, svojom riječi i časti. Kada sve privedemo kraju, objaviti ćemo ovdje i konkretne rezultate koje smo uspjeli postići.

Krešo Risek – Zmayski
Predsjednik MK Veterani - Zagreb
zmayski@gmail.com kreso.risek@mk-veterani.hr
+385/91/8921-337
http://www.mk-veterani.hr/
Evidentirano
...on je bio ljuta zvijerka,  stog su njega zvali...

ER
KA     a.k.a.     Zmayski

koss

• Vozi: sv 650s(exy)
« Odgovori #9 : 24. Studeni 2011, 15:53:47 »

Bravo momci, nikad nije kasno.  :palacgore:
Evidentirano
Unbelievable riders Dubrovnik

Bubbica

• Vozi: vjernu malu mulu
« Odgovori #10 : 24. Studeni 2011, 15:56:16 »

Bez uvrede, ali milija mi moja jutarnja kava no dijeliti lovu okolo.
Najlakse je reci "ja nemam"
Takvih je puna drzava
Evidentirano
Kupujem povojno ždrebe holsteina ili frizijca, ne starije od 6 mjeseci.

vickodu

• Vozi: klokana
« Odgovori #11 : 24. Studeni 2011, 16:11:52 »

Nema te kave ili ničega sličnoga čega se nebi odrekao da djete od 11 godina ne živi u hladnom i bez struje stanu .
Evidentirano
Bog je dao muškarcu dovoljno krvi za obje glave,problem je u tome što ne mogu funkcionirati istovremeno...

Rajić

• Ko to mene g'eda?
  • Vozi: JOK
« Odgovori #12 : 24. Studeni 2011, 17:26:05 »

NE ŽELIM DA ME SE KRIVO SHVATI ALI ŽELIO SAM POTVRDU I NIJE PROBLEM UPLATITI  :palacgore:

Problem mi je što radim u radnji i na udaru sam ljudi svaki dan tako da mi svaki dan dolaze sa kojekakim izgovorima te je ovom ovo te je onom ono  :palacdolje: izrezuju kojekake členke iz novina i dolaze sa tuđim nalazima iz bolnice  :palacdolje: samo mi nije jasno kako ih nije BOGA strah i jel se ne zapitaju nikada ništa  :LOL:

Uplačujem barem nešta sutra pa kud puklo da puklo  :mrgreen: ne bude puno ali da svatko po malo nakupilo bi se  :palacgore:
Evidentirano
....... Moja žena je zlopamtilo.
                        Sjeti se svake godišnjice braka.

Iceberg

• Gost
« Odgovori #13 : 24. Studeni 2011, 17:32:49 »

Kad ste već imenom i prezimenom stali iza svega napisanog onda će se naći koja kuna viška i kod mene  :palacgore:

Tehnički problem:
Na koga točno glasi ovaj račun?
Jbg prolazi mi uplata bez upisivanja vlasnika računa.
Evidentirano

koss

• Vozi: sv 650s(exy)
« Odgovori #14 : 24. Studeni 2011, 18:45:40 »

Na Nataša Cirimotić.
Evidentirano
Unbelievable riders Dubrovnik

bero-ds

• *
  • Vozi: SUZUKI GSX 1400
« Odgovori #15 : 24. Studeni 2011, 18:56:30 »

uplata stiže....neznam koliko ću uplatiti sutra (petak) ali svatko da uplati koju kunu eto pomogli smo jednu obitelj....eto to smo mi bajkeri....  :palacgore:
Evidentirano
predsjednik MK "DUGO SELO"
počasni član MK "TIGROVI"
http://mk-sveti-martin.forumotion.com/

bero-ds

• *
  • Vozi: SUZUKI GSX 1400
« Odgovori #16 : 24. Studeni 2011, 19:02:18 »

NE ŽELIM DA ME SE KRIVO SHVATI ALI ŽELIO SAM POTVRDU I NIJE PROBLEM UPLATITI  :palacgore:

Problem mi je što radim u radnji i na udaru sam ljudi svaki dan tako da mi svaki dan dolaze sa kojekakim izgovorima te je ovom ovo te je onom ono  :palacdolje: izrezuju kojekake členke iz novina i dolaze sa tuđim nalazima iz bolnice  :palacdolje: samo mi nije jasno kako ih nije BOGA strah i jel se ne zapitaju nikada ništa  :LOL:

Uplačujem barem nešta sutra pa kud puklo da puklo  :mrgreen: ne bude puno ali da svatko po malo nakupilo bi se  :palacgore:

ovo nema veze za pomoći sto ću upatiti nego kada pričamo o tome...bila jednom došla ciganka u našu trgovinu i trazi nesto novaca...brat joj da ajax i krpu i kaze operi izlog cca 4 m2 i dobiješ 20 kn...mislim da znate odgovor. ako ne reći ću nisam došla ovdje da radim. odgovor je bio jasan marš iz trgovine....primjer 2 dođe čovjek u trgovinu i trazi za 2 kg banan za djete...frend ima voćarnu i nazovem ga da donese 2 kg banan kod mene u trgovinu da dam čovjeku za djete a on meni kaze da mu nisu potrebne banane...stero sam i njega u p.m.......naravno ima i onih kojima je potrebno .....
zato sam i napisao da ću ulatiti na ž.r. rba banke za pomoć gospođi i djetetu. :palacgore:
Evidentirano
predsjednik MK "DUGO SELO"
počasni član MK "TIGROVI"
http://mk-sveti-martin.forumotion.com/

Priest

« Odgovori #17 : 24. Studeni 2011, 19:08:55 »

Ispunio kršćansku dužnost.  :palacgore:
Evidentirano
Ne čekaj da ljudi umru da im očituješ dobrotu i da osjete tvoju ljubav: za života, brate, za života ... to učini.

ADAM

• Vozi: pocket po sobi i homdu po dvorištu
« Odgovori #18 : 24. Studeni 2011, 19:20:06 »

Sad sam vidio,u subotu ću uplatiti,ali....
Rečeno je da se boji soc. službe,ali...
Neka ode u najbliži CZSC i traži pomoć-nije to sramota i može dobiti jednokratnu pomoć ili riješavanje i većih problema  :palacgore:

Iceberg

• Gost
« Odgovori #19 : 24. Studeni 2011, 19:20:54 »

Ispunio kršćansku dužnost.  :palacgore:

+1 frende
Evidentirano

Skripter

• Vozi: Kawasaki ZX-9R
« Odgovori #20 : 24. Studeni 2011, 19:22:57 »

Nešto sitno poslano... žao mi je da ne mogu više.
Evidentirano
Zeleni kamion plave boje

goc

• Vozi: po ograničenju
« Odgovori #21 : 24. Studeni 2011, 20:15:06 »

upravo uplaćena troznamenkasta svota...nek im je sa srećom!
« Zadnja izmjena: 24. Studeni 2011, 20:27:06 goc »
Evidentirano
daj ljudi pijte koktele a ne samo gemište i pivu!
...ne radim dobro ali zato radim jako polako!
MK CROCKTAIL

Iceberg

• Gost
« Odgovori #22 : 24. Studeni 2011, 21:01:27 »

Ajde sutra neka bude update stanja uplata, pa ako nije dosta da se odreknem još koje kave  :palacgore:
Evidentirano

papillon

• Ostao sam uvijek isti
  • Moderator
« Odgovori #23 : 24. Studeni 2011, 22:10:12 »

Ipak mi je drago što se ljudi odreknu kave - osobno ne poznam tu obitelj ali znam za još takvih koji se srame otići u Socijalno a skrivaju svoju bjedu.Ima ih i koji su zaposleni ali s tim ne mogu pokriti niti režije a stanuju i žive s djecom u bjednim uvjetima.Mislim da i među vama ima onih koji su osjetili bar malo takve situacije u životu ali niste posuđivali novce nego ste i dalje "glumili" da je sve po starom.Za kraj bih napisao da u socijalnim službama nađem ljude sa zlatnim lančinama oko vrata i parkiranom novim automobilom koji dolaze po jednokratnu pomoć i naravno dobiju je - takav tip ljudi koji se ne srame ničeg a tako lako prolaze u životu viđate i vi.

Ajde sutra neka bude update stanja uplata, pa ako nije dosta da se odreknem još koje kave  :palacgore:

Bitno mi je da se frend Krešo javio i da će se staviti rezultati jer bih i ja volio da nema skeptičnih komentara ni sad a ni kasnije.Uvijek ću podržavati humanitarne akcije koje imaju pravu istinsku pozadinu - ostale olako odbacujem,eto sad sam se sjetio još jednog dečka koji je u kolicima u Zagrebu(svi znate tko je) i njegove sudbine - e takvim kao njemu ću pomoći ali pamtim i one koji su pisali odvratne postove kad je bio gost u jednoj emisiji.Svaka čast svima koji vide i prepoznaju glumu od realnosti.
« Zadnja izmjena: 24. Studeni 2011, 22:20:05 papillon »
Evidentirano

Priest

« Odgovori #24 : 24. Studeni 2011, 22:12:23 »

Ipak mi je drago što se ljudi odreknu kave - osobno ne poznam tu obitelj ali znam za još takvih koji se srame otići u Socijalno a skrivaju svoju bjedu.Ima ih i koji su zaposleni ali s tim ne mogu pokriti niti režije a stanuju i žive s djecom u bjednim uvjetima.Mislim da i među vama ima onih koji su osjetili bar malo takve situacije u životu ali niste posuđivali novce nego ste i dalje "glumili" da je sve po starom.Za kraj bih napisao da u socijalnim službama nađem ljude sa zlatnim lančinama oko vrata i parkiranom novim automobilom koji dolaze po jednokratnu pomoć i naravno dobiju je - takav tip ljudi koji se ne srame ničeg a tako lako prolaze u životu viđate i vi.

Slažem se s tobom, al ima još ljudi koji znaju prepoznati tuđu nevolju, a što je najbitnije - pomoći i pritom sačuvati ljudima dostojanstvo.  :palacgore:
Evidentirano
Ne čekaj da ljudi umru da im očituješ dobrotu i da osjete tvoju ljubav: za života, brate, za života ... to učini.
 Str: [1] 2 3 ... 5  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.273 sekundi uz 19 upita.