.:: VIRTUAL RUNWAY ::. > Razne rasprave i zanimljivosti :)

Obnovljivi izvori energije

<< < (25/42) > >>

jupiter89:
U pravu je barba, pricaju oni koji nemaju pa da malo covjeka uplase...

54:
Zadnje vrime dosta mi se mota po glavi ovo o panelima i slicno pa me nesto interesira , nisam dipling pa bi volia da se drzite cisto seljackog rijecnika da vas ceo svet razume  :mrgreen:
Posto je temp grijanja poda ccs 22-25 c a paneli griju vodu puno vise od toga teoretski nema nikakvih problema da sa toplu vodu koju koristimo za bojlere isto primjenimo i za zagrijavanje kuce e sad kvaka po meni je u kolicini vode jel ako imate mali kapacitet brzo se ugrije jos brze oladi kad vanjska temp pada , sta me zanima , ako imam kapacitet od jedno 10-30 kubika vode koja je dobro izolirana znaci gubitci su svedeni na najmanju mogucu mjeru ali ih ipak ima jeli moguce sa tolikom kolicinom tople vode bezbrizno se grijat ? Koliki su gubitci za hladnih dana znaci da nemam 4-5 dana sunca i da je temp 4-5 c ? Radi se o Dalmaciji di tesko vise od 4-5 dana u komadu bude da nema sunca , jel moguce akumulirat toliko topline u velikoj kolicini vode da gubitak temperature za suncanih dana paneli toliko zagriju da moze izgurat 4-5 dana bez sunca ? Molim bez formula tipa jolly  :mrgreen: interesira me praksa  :LOL:

jolly the roger:

--- Citat: 54 - 17. Prosinac 2012, 17:13:50 ---Zadnje vrime dosta mi se mota po glavi ovo o panelima i slicno pa me nesto interesira , nisam dipling pa bi volia da se drzite cisto seljackog rijecnika da vas ceo svet razume  :mrgreen:
Posto je temp grijanja poda ccs 22-25 c a paneli griju vodu puno vise od toga teoretski nema nikakvih problema da sa toplu vodu koju koristimo za bojlere isto primjenimo i za zagrijavanje kuce e sad kvaka po meni je u kolicini vode jel ako imate mali kapacitet brzo se ugrije jos brze oladi kad vanjska temp pada , sta me zanima , ako imam kapacitet od jedno 10-30 kubika vode koja je dobro izolirana znaci gubitci su svedeni na najmanju mogucu mjeru ali ih ipak ima jeli moguce sa tolikom kolicinom tople vode bezbrizno se grijat ? Koliki su gubitci za hladnih dana znaci da nemam 4-5 dana sunca i da je temp 4-5 c ? Radi se o Dalmaciji di tesko vise od 4-5 dana u komadu bude da nema sunca , jel moguce akumulirat toliko topline u velikoj kolicini vode da gubitak temperature za suncanih dana paneli toliko zagriju da moze izgurat 4-5 dana bez sunca ? Molim bez formula tipa jolly  :mrgreen: interesira me praksa  :LOL:

--- Kraj citata ---
e onda moj bojlerašu "napuši mi se lipo", jer sam ti mogao napisati kako i na koji način doć do EU love za to grijanje :palacgore:
a i mogao bi si uz grijanje platiti i koju lekciju pravopisa, "da te ceo svet razume"

54:
Gledaj  znam da malo tko ovo sta pitam ima tako da ovde mozemo raspravljat teoretski ali ako  se uvalimo u raspravu kojoj nema kraja onda nema svrhe , ovo je samo razmisljanje a ti si vec na EU fondovima , prvopis kome smeta nek ne cita .
Ako znas lipo napisi jednostavno bez kompliciranja .

jolly the roger:

--- Citat: 54 - 18. Prosinac 2012, 09:00:33 ---Gledaj  znam da malo tko ovo sta pitam ima tako da ovde mozemo raspravljat teoretski ali ako  se uvalimo u raspravu kojoj nema kraja onda nema svrhe , ovo je samo razmisljanje a ti si vec na EU fondovima , prvopis kome smeta nek ne cita .
Ako znas lipo napisi jednostavno bez kompliciranja .

--- Kraj citata ---
nakon onih komplimenata, ni u bunilu.
a odgovor je vrlo jednostavan :afro:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju