.:: VIRTUAL RUNWAY ::. > Razne rasprave i zanimljivosti :)

Obnovljivi izvori energije

<< < (2/42) > >>

Rajić:

--- Citat: mr.mee - 29. Studeni 2011, 10:44:32 ---bio je lik na katarinskom sajmu koji je pokazivao račune gdje njemu hep plaća proizvodnju struje, ne znam ime i prezime ni odakle je, ali se mogu raspitati

--- Kraj citata ---

Nemam pojma nisam bio ali mi se ovo vrti po glavi malo duže a kontaktirao sam neke ljude vezano za to pa su mi pojasnili neke stvari ali bi ipak volio iz prve ruke saznati tko to ima i kako ide  :palacgore:

mr.mee:

--- Citat: Rajić - 29. Studeni 2011, 10:56:16 ---
Nemam pojma nisam bio ali mi se ovo vrti po glavi malo duže a kontaktirao sam neke ljude vezano za to pa su mi pojasnili neke stvari ali bi ipak volio iz prve ruke saznati tko to ima i kako ide  :palacgore:

--- Kraj citata ---

kad saznam javim

mm RV:
Radio je frend diplomski rad o isplatljivosti solarnih panela na lokaciji Zg pa na kraju ispada da se jedino isplati s keš lovom. Ako radiš na kredit onda ga taman nakon 12 god isplatiš. A fora je u tome da dobiješ ugovor od HEP-a na 12 god kao povlašteni proizvođač, a nakon toga im prodaješ struju po istoj cijeni ko i oni tebi.
Mada je tu još jedna fora koju on nije obradio i zašto ja nebi još krenuo u to i da imam keš lovu, a to je čekanje. Još to nije postalo rutinski i zbog toga što se HEP-u to ne isplati često se desi da svi ti zahtjevi negdje zaglave. Ugl, ja bi se strpio još god-dve dok se to malo ne pokrene...

Rajić:

--- Citat: mm RV - 29. Studeni 2011, 11:11:27 ---Radio je frend diplomski rad o isplatljivosti solarnih panela na lokaciji Zg pa na kraju ispada da se jedino isplati s keš lovom. Ako radiš na kredit onda ga taman nakon 12 god isplatiš. A fora je u tome da dobiješ ugovor od HEP-a na 12 god kao povlašteni proizvođač, a nakon toga im prodaješ struju po istoj cijeni ko i oni tebi.
Mada je tu još jedna fora koju on nije obradio i zašto ja nebi još krenuo u to i da imam keš lovu, a to je čekanje. Još to nije postalo rutinski i zbog toga što se HEP-u to ne isplati često se desi da svi ti zahtjevi negdje zaglave. Ugl, ja bi se strpio još god-dve dok se to malo ne pokrene...

--- Kraj citata ---

Znam da je povlašteni kupac na 12.g. ali navodno ulaskom u EU taj period se produžuje na još 6 ili 8 god  :palacgore:

Tako da samim tim vidim bolju računicu   :mrgreen:

flomaster:
copy paste sa drugog foruma:

0. Registracija djelatnosti

1. izrada idejnog projekta

2.zahtjev za izdavanje
tehno-ekonomskih podataka ili za Elaboratom optimalnog tehničkog
rješenja priključenja od HEP ODS-a

3. Zahtjev za prethodnu elektroenergetsku suglasnost

E onda ako to sve dobijem izrada glavnog projekta i analize opravdanosti izgradnje postrojenja

4.Zahtjev za ishođenje energetskog odobrenja (Min. Gospodarstva)
e tu bi pored svega ostaloga trebao predat papir da mi ne treba
lokaciska dozvola.

5. Ishođenje akta kojim se odobrava građenje (ovo što si ti napomenuo)

6.Zahtjev za izdavanje prethodnog rješenja o stjecanju statusa povlaštenog (Hera)

7.zahtjev za sklapanje
ugovora o otkupu elektricne energije(hrote)

8.Izrada izvedbenog projekta i pocetak radova

9.Ishodenje elektroenergetske
suglasnosti (HEP-ODS)

ovdje ti je link na cijeli thread o tome kako postati povlasteni proizvođac elektricne energije:
http://www.e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=1716&postdays=0&postorder=asc&start=330

Uglavnom jako puno birokracije.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju