Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Dolje

Autor Tema: Yamaha FZR600R  (Posjeta: 8616 )

ddario

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: suzu bandita
Odg: Yamaha FZR600R
« Odgovori #50 : 09. Svibanj 2012, 16:02:01 »

Sve su to stari motori koje je pregazilo vrime al ode sad ja negovorim o tome moje je bolje od njegovog ili sto vec ta prepucavnja idu al isto mislim da neko ko skupi te novce za motor cca 11000-15000 kn isto ce gledati da mu neko odredeno vrijeme ma minimum godinu dana nece uletit neki veci troskovi jer nemos ti na kraju za te pare ni birat puno naravno nepricam o skuterima od 50 kubika i kinezima

Potpuno se slažem. Kad sam ja kupovao motor, itekako sam gledao gume, lanac i lančanike etc., te sve to kalkulirao u ukupnu cijenu. To što govoriš može se svesti pod zajednički nazivnik "uredno održavanog vozila" i to na kraju utječe na cijenu i čini razliku između "groblja" i ispravnog i sigurnog vozila.
A, sad, je li nešto ukupno gledano precijenjeno ili potcijenjeno, to je već druga tema. 
Evidentirano
..koji je to motor bolji od Bandita

strasilo

• šafran
  • Vozi: egzotičnu Suzu i najbržeg pocketa u Požegi
« Odgovori #51 : 09. Svibanj 2012, 16:23:46 »

..svaka čast Suzi, vjerujem da je odlična i da vrijedi više od većine "vršnjaka", ali nije pošteno uračunavati lakiranje pod "uloženo u motor" u komparaciji s motorom koji ima prvu boju. Isto tako i krupniji zahvati na mašini ukoliko na drugom oni nisu niti potrebni kroz neko duže vrijeme. Gleda se valjda opće stanje i očuvanost motora i to diže odnosno umanjuje ukupnu vrijednost, a ne sve što je dotad uloženo i promijenjeno na motoru. Po toj logici bi karambol doveden u prvobitno stanje trebao biti najvrjedniji..

a šta ja svo ovo vrijeme ustvari pokušavam reći ... ;)  :mrgreen:
Evidentirano
Teško onom koji mora nekog drugog da unizi, da bi se on sam izdigao ili bolje rečeno da bi imao iluziju da se izdigao.

Došla su takva vremena da čovjek "danas kupi jaje, a sutra ga zna već sam snesti" jer je naučio preko interneta... LOOL

ddario

• **
  • Vozi: suzu bandita
« Odgovori #52 : 09. Svibanj 2012, 17:53:55 »

Ok, razumijemo se, premda si malo previše karikirao. Kad govorimo o starim motorima, kod kojih je potrošenost i potreba za izmjenom raznih dijelova velika, opće stanje ovisi o održavanju i ulaganju kroz cijeli radni vijek vozila. Naravno da veća prethodna ulaganja utječu na bolje opće stanje i time veću ukupnu cijenu, to je bar normalno, ali ne na način da se na neku srednju tržišnu cijenu kaleme troškovi koji rezultiraju nerealnom konačnom cijenom. Puna registracija, nove gume, novi akumulator, sve tekućine, potpuno novi lanac i lančanici, disk pločice - nisu baš zanemariv bonus 20 godina starog motora, od kojeg se i ne očekuje da bude kao nov. Isto tako, 14 tkn i 30 tkn nisu isto.
Generalno se slažem s vlasnikom da svi novi dijelovi koje je uložio netom prije prodaje mogu osjetno podići vrijednost vozila. Tim više ako motor nikad nije bio na podu i ako je zaista malo vožen i u tip-top stanju.   
Evidentirano
..koji je to motor bolji od Bandita

moover

• Kuća stara
  • Vozi: štake
« Odgovori #53 : 09. Svibanj 2012, 18:06:36 »

Svaki motor koji sam kupovao, morao sam voziti na regu i vaditi novu policu osiguranja, pa nisam upucen u to kakav benefit imam od kupovanja netom reganog naspram odjavljenog motora...  :misli:
Evidentirano
Hebeš krizu, život nema reprizu.

jolly.

• **
  • Vozi: gpz 550 UT , vespa px 200 D - prodaje se
« Odgovori #54 : 09. Svibanj 2012, 18:08:27 »

Mislim da 20 g. star motor u ovakvom stanju vridi ovoliko ako ne i više,druga je stvar što je financijska situacija takva kakva je
Skoro godinu dana prodajem vespu i ne žuri mi se al isto tako ko je uzme garantiram neće se pokajat
http://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/piaggio-vespa-px200-200-cm3-oglas-4575605
Trebao si navest zlatnu rečenicu
Tko nema neka ne zove ;)
Evidentirano

ko samui

• **
  • Vozi: Aj goni tu gonjalicu
« Odgovori #55 : 09. Svibanj 2012, 19:59:48 »

Svaki motor koji sam kupovao, morao sam voziti na regu i vaditi novu policu osiguranja, pa nisam upucen u to kakav benefit imam od kupovanja netom reganog naspram odjavljenog motora...  :misli:

Neznan koliki bonus imas za osiguranje al ja sam ga s 50% platio 1400 kn a onda izracunaj koliko je bez bonusa cca 500 eura s tehnickim a ja mislim da je razlika kupit motor i sjest na njega te ga odmah voziti cjelu godinu nego ici i potrositi dodatno 500 eura.

I ponavljam bez da nekoga ili uvrjedim il podcjenim al ovo je po meni daleko najbolji starac trenutno u oglasniku u hrvatskoj za neku minimalnu cjenu i nesto sto stvarno u relanom zivotu nezahtjevnoj osobi moze sluziti sigurno jos 2 godine bez ikakvog ulaganja al doslovno nikakvog osim iduce godine opet rege i promjenit filter ulja  i ulje nakon cca 7000 km.

Pa prodaju se stare x9 od 10 godina i korejski skuteri za istu ili nekih 1000-2000 kn manje inace ovaj motor sam imao u planu ostaviti za vikend voznje uz novoga al ipak imamo 2 auta i sad 2 motora bi bilo previse a itako sam pola godine godisnje na brodu i premalo vremena za voznju.
Evidentirano

strasilo

• šafran
« Odgovori #56 : 09. Svibanj 2012, 20:05:07 »

evo ja ti dam 8000  :palacgore:
Evidentirano
Teško onom koji mora nekog drugog da unizi, da bi se on sam izdigao ili bolje rečeno da bi imao iluziju da se izdigao.

Došla su takva vremena da čovjek "danas kupi jaje, a sutra ga zna već sam snesti" jer je naučio preko interneta... LOOL

kawahrva

• **
« Odgovori #57 : 09. Svibanj 2012, 20:59:34 »

to je previše jer taj motor je leža u garaži godinama,po meni je to gore nego da je vožen
Evidentirano
što jedna budala može napravit,nemože sto pametnih ispravit!

boRRis929

• PIC-PIC majstor
  • Vozi: Najbolju apriliu u regiji sa suzukijevom mašinom
« Odgovori #58 : 09. Svibanj 2012, 21:09:47 »

...uhhh, ovdje postaje napeto   :mrgreen:

Ako je motor kršina, ne valja...ako je sačuvan opet ne valja  :misli:
Evidentirano
PIC PIC Servis...imamo problem za svako vaše rješenje ! ! !

ko samui

• **
« Odgovori #59 : 09. Svibanj 2012, 22:18:39 »

...uhhh, ovdje postaje napeto   :mrgreen:

Ako je motor kršina, ne valja...ako je sačuvan opet ne valja  :misli:

Nema mi druge sad cu uzet busilicu i zavrtit celer na 50000 km pa ce onda opet valjat.

A za strasila aj lipo 10000 kn pa dodi po motor nismo cigani ljudi smo
Evidentirano

ko samui

• **
« Odgovori #60 : 09. Svibanj 2012, 22:23:03 »

to je previše jer taj motor je leža u garaži godinama,po meni je to gore nego da je vožen

Taj motor tribas provozat da vidis sta je to ima san novog V stroma tamo 2005 pa kad bi ti reka da se ova stara raga vozi bolje i koci bolje od stroma bili virova, tolko o tome sta je lezalo al zato san i sve prominija na njemu jer se slabo vozija.

Evo ja san strojar pa mi objasni da je stroj koji je manje koristen gori od onog koji je vise koristen i ima vise sati rada po kojoj logici ako je bija uredno zA sve godine pazen i drzan u zatvorenoj garazi te povremeno paljen i vozen cca godisnje 500 km
Evidentirano

moover

• Kuća stara
« Odgovori #61 : 09. Svibanj 2012, 22:29:51 »

Taj motor tribas provozat da vidis sta je to ima san novog V stroma tamo 2005 pa kad bi ti reka da se ova stara raga vozi bolje i koci bolje od stroma bili virova, tolko o tome sta je lezalo al zato san i sve prominija na njemu jer se slabo vozija.

Evo ja san strojar pa mi objasni da je stroj koji je manje koristen gori od onog koji je vise koristen i ima vise sati rada po kojoj logici ako je bija uredno zA sve godine pazen i drzan u zatvorenoj garazi te povremeno paljen i vozen cca godisnje 500 km
Ne daj se navući na provokacije...  :palacgore:

Ali moraš priznati da su gumeni dijelovi ipak pretrpili u ovih 20 godina (kao i kod svih staraca), bez obzira dal se vozio ili ne...  :wink:

Evidentirano

ko samui

• **
« Odgovori #62 : 09. Svibanj 2012, 23:58:47 »

Zato san i sve prominija prije ikakve voznje kad san ga uzeja san ucinija 20 ak KM samo za probu da vidin da je masina ok to mi je najvaznije bilo ostalo je lako.
Evidentirano

merlin68

• überman
« Odgovori #63 : 10. Svibanj 2012, 12:14:56 »

hm kad sam kupovao motor imao sam samo 2000 eura i ni lipe više ,tražio sam tražio ali jako je teško naći za te novce motor koji će ići još godinama ,za ovu yamahu ako je stvarno tak kak izgleda kak je na slici istog trena bih sjeo u auto i bez cjenkanja bih kupio takav raritet ,šteta kaj je nije bilo prije na prodaju ,
Evidentirano

ko samui

• **
« Odgovori #64 : 10. Svibanj 2012, 12:51:27 »

Evo motor opet formalno povucen iz prodaje zamorili su me retardirani upiti za zamjene i koja je vasa zadnja cjena i jeli pituran da je ovakav ..... e sad cu se malo vozat pa cemo vidit sta dalje oce ic ili ne.

Triba mi neka tank torba na magnete za nju imali ko koju polovnu ispravnu za prodat ili mozda koju novu jeftiniju za preporucit.
Evidentirano

merlin68

• überman
« Odgovori #65 : 10. Svibanj 2012, 21:49:11 »

motor kupljen u splitu ,vožen u splitu , izgleda fenomenalno ,cijena pristojna i još se neki dvoume da kupe ,  :misli:
Evidentirano

moover

• Kuća stara
« Odgovori #66 : 10. Svibanj 2012, 21:50:56 »

Kako ćemo kupit kad nije za prodaju...  :mrgreen:

A ja već počeo skupljati novce...  :(
Evidentirano

ko samui

• **
« Odgovori #67 : 10. Svibanj 2012, 23:05:04 »

Od sada cjena samo ide gori ko vinu sta starije to skuplje :cool:
Cekaj sad kad se iskrcan moran mu prvo vratit celer na 50000 km da mu podignen cjenu
Evidentirano

jolly.

• **
  • Vozi: gpz 550 UT , vespa px 200 D - prodaje se
« Odgovori #68 : 10. Svibanj 2012, 23:27:18 »

Čestitam na odluci
Danas mi je kolega (vlasnik onoj bijelog fzr-a)negdje u St vidio tvoj motor i oduševio se stanjem,njegov je u originalu,bez greške al kaže da je tvoj apoteka
Evidentirano

ko samui

• **
« Odgovori #69 : 11. Svibanj 2012, 00:12:05 »

Čestitam na odluci
Danas mi je kolega (vlasnik onoj bijelog fzr-a)negdje u St vidio tvoj motor i oduševio se stanjem,njegov je u originalu,bez greške al kaže da je tvoj apoteka

Da ga okrenes naopako nije ga moga vidit osim ako mi ga nisu ukrali iz garaze jer ja sam taman negdi u navigaciji izmedu Maliorce i Valencije tako da tesko ,a zena nevozi znaci preostaju samo lopovi.
Ide na ulicu izad sride od kad san doma :021:
Evidentirano

kruns

• Vozi: vintage
« Odgovori #70 : 11. Svibanj 2012, 11:34:28 »

a da ti bolje provjeriš da ti netko drugi ne voza motor dok si na brodu? uostalom lako za motor...  :LOL::mrgreen:
nhf
Evidentirano

ko samui

• **
« Odgovori #71 : 11. Svibanj 2012, 12:22:04 »

Znas da san i ja to na tren pomislija, al kazu susidi da nisu vidili tomosa od postara da ostavlja motor isprid kuce na duze vrime.
Evidentirano

merlin68

• überman
« Odgovori #72 : 11. Svibanj 2012, 12:26:59 »

a da ti bolje provjeriš da ti netko drugi ne voza motor dok si na brodu? uostalom lako za motor...  :LOL::mrgreen:
nhf
lako za motor ,pitanje je dal neko nekaj drugo voza  :LOL:šala mala
Evidentirano

strasilo

• šafran
« Odgovori #73 : 11. Svibanj 2012, 12:28:01 »

hm kad sam kupovao motor imao sam samo 2000 eura i ni lipe više ,tražio sam tražio ali jako je teško naći za te novce motor koji će ići još godinama ,za ovu yamahu ako je stvarno tak kak izgleda kak je na slici istog trena bih sjeo u auto i bez cjenkanja bih kupio takav raritet ,šteta kaj je nije bilo prije na prodaju ,

hoćeš reći da je bolji od UBERA ?  :shock:
Evidentirano

merlin68

• überman
« Odgovori #74 : 11. Svibanj 2012, 12:29:05 »

hoćeš reći da je bolji od UBERA ?  :shock:
joj daj budi ozbiljan ,pa jedan je uber na forumu  :jesus:
Evidentirano
 Str: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Gore

Stranica je generirana za 0.287 sekundi uz 19 upita.