Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1] 2 3 4  Sve   Dolje

Autor Tema: POMOĆ- vožnja bez vozačke  (Posjeta: 6400 )

nrg.girl.tg

• *
  • Spol: Ženski
POMOĆ- vožnja bez vozačke
« : 02. Svibanj 2012, 20:09:01 »

Danas me zaustavila policija a ja još nemam vozačku dozvolu (upravo polažem a1 kategoriju). Policajac mi je uzea podatke i reka s obzirom da sam maloljetna i da mi je ovo prvi put da ce vjerovatno bit samo opomena. nije pisao nikakav zapisnik niti sam ja sta potpisivala i sad mene zanima šta mogu očekivat?? znam da moze biti kazna 5-15 t kn i 2 god zabrane pologanja ali se sve tjesim da cu proci samo sa opomenom...ako mi sudac i odredi nekakvu kaznu da pišem nekakvu žalbu/molbu za poništenje s obzirom na okolnosti (imala kacigu, vozila koliko je i ogranicenje, ubrzo polaganje vožnje) ??? i da napomenem nakon toga me opet pustija u promet...

p.s. znam da sam falila podforum ali neznam gdje da stavim ovaj post osim da se prebaci u info pult....
Evidentirano

domi199

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: Monu
Odg: POMOĆ- vožnja bez vozačke
« Odgovori #1 : 02. Svibanj 2012, 20:28:07 »

Eto zakaj gro ljudi nevoli ovaj forum!!  :palacdolje:

Cura vas lijpo pita nekaj i odma počnete srat bezveze, jel te pitala jel se smije vozit bez vozačke? Jel te pitala jel smije bit na forumu ili bilo kaj osim kaj može oćekivati, kakvu kaznu!?

Ja sam se vozio bez vozačke dvije godine i natuko dosta km...

OT: Vjerojatno ćeš dobiti poziv na sud iako, ako policajac nije radio nikakav zapisnik niti ništa samo uzeo podatke možda nećeš ništa... Meni je jednom policajka uzela podatke (nije bitno zakaj napravio sam glupost) i nikad ništa...

Možda imaš sreće  :palacgore:

EDIT: ovo se odnosi na prva dva posta NHF  :palacgore:

« Zadnja izmjena: 02. Svibanj 2012, 20:32:19 domi199 »
Evidentirano
Work to ride and ride to work.

http://www.youtube.com/user/DOMI77199/videos

Quadbiker

• *
  • Vozi: Quad GY6 150
« Odgovori #2 : 02. Svibanj 2012, 20:28:15 »

tesko je reci sta ce bit...nadaj se da bude samo ta opomena... a sto se tice olakotnih okolnosti, bojim se da i s njima i bez njih prolazis isto... :misli: strpljen spasen, al znam kako se tesko strpiti...nadam se da ces proć lišo
p.s. ne razumjem zasto pisete ovakve gluposti na konkretno postavljeno pitanje

Ne kuzim kako smijes maloljetna doci ovdje na forum, brzo gasi internet, zapali komp i napij se do kome kako se nikada ne bi vratila

vjeruj mi za tvoje je dobro

sto se kazne tice, poslje jebanja nema kajanja... stogod dobijes zali se (osim opomene ofc) i to ne s razlogom da nisi kriva nego previsoka kazna, niska ili nikakva primanja itd itd itd itd
« Zadnja izmjena: 02. Svibanj 2012, 20:32:10 Quadbiker »
Evidentirano

3alfa3

• Vozi: Z750 '12
« Odgovori #3 : 02. Svibanj 2012, 20:30:29 »

Nije slucajno taj prekrsaj u najskupljem cjenovnom razredu.... Olakotnih okolnosti nema po pitanju prekrsaja, ali koliko znam, maloljetnicima se po defaultu izricu ukori, opemene (ili kak se to vec zove).
« Zadnja izmjena: 02. Svibanj 2012, 20:35:16 3alfa3 »
Evidentirano
A weekend wasted isn't a wasted weekend

dust_

• **
  • Vozi: ne
« Odgovori #4 : 02. Svibanj 2012, 20:36:58 »

mislim da neces dobit kaznu, vjv samo opomenu, ako i to. Ali zato se pazi sljedeci puta kada (i ako) te uhvate i da nesto nije u redu.
Evidentirano
Svako je lud na svoj način - kaže vuk i sjedne u koprivu

domi199

• **
  • Vozi: Monu
« Odgovori #5 : 02. Svibanj 2012, 20:37:18 »

Vjerojatno je to ponovljeni prekrsaj ili vise prekrsaja odjednom, a sudac/tkinja taj dan bila nervozna

Ponovljeni nije, više prekršaja neznam baš jer je imao kacigu i bio na skutu od 50cc brijem da nekom kinezu znači više od 70 nije mogo ić da ga neznam kaj... I sa rotirkama su ga maznuli....

E da možda je bil neregan  :misli:
Evidentirano
Work to ride and ride to work.

http://www.youtube.com/user/DOMI77199/videos

merlin68

• überman
« Odgovori #6 : 02. Svibanj 2012, 20:55:44 »

Danas me zaustavila policija a ja još nemam vozačku dozvolu (upravo polažem a1 kategoriju). Policajac mi je uzea podatke i reka s obzirom da sam maloljetna i da mi je ovo prvi put da ce vjerovatno bit samo opomena. nije pisao nikakav zapisnik niti sam ja sta potpisivala i sad mene zanima šta mogu očekivat?? znam da moze biti kazna 5-15 t kn i 2 god zabrane pologanja ali se sve tjesim da cu proci samo sa opomenom...ako mi sudac i odredi nekakvu kaznu da pišem nekakvu žalbu/molbu za poništenje s obzirom na okolnosti (imala kacigu, vozila koliko je i ogranicenje, ubrzo polaganje vožnje) ??? i da napomenem nakon toga me opet pustija u promet...

p.s. znam da sam falila podforum ali neznam gdje da stavim ovaj post osim da se prebaci u info pult....
kao prvo dužan ti je bio reći kakvu kaznu buš dobila, vjerojatno nebuš ništa dobila a i da dobiš pošto si maloljetna dobit ćeš samo sudski ukor i ništa više
Evidentirano

Shepa

• Sarkazam se u Dalmaciji još uvijek smatra dijelom crne magije
  • Vozi: GS500 K1
Re: POMOĆ- vožnja bez vozačke
« Odgovori #7 : 02. Svibanj 2012, 21:10:51 »

U koliko je defile?
:mrgreen:

On topic: Svjesno si išla u prekršaj, znaš točno u čemu se isti sastoji, i policajac ti je to još jednom ponovija, i šta sad?
Zakon kaže da neznanje ne oslobadja od odgovornosti.
A ti znaš što radiš.
Jedina olakotna okolnost (ako se to uopće može tako nazvat) za tebe je ta šta su do tvoje 18-e za sve prekršaje odgovorni tvoji roditelji.

Na forumu ti nitko neće dat konstruktivan savjet, jer ga za tako nešto i nema.

I ne, to nema veze s balkanskim stanjem uma.
Balkansko stanje uma je tvoj stav (koji je zapravo ogledalo cile države): radije ćeš svjesno ić u prekršaj pa na sve načine nastojat izmigoljit zakonu, nego se ne dovest u situaciju radjenja prekršaja in the first place.

:palacgore:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
Evidentirano
"Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwyll-llantisiliogogogoch" is the name of a town in North Wales.
The name translates as "The church of St. Mary in the hollow of white hazel trees near the rapid whirlpool by St. Tysilio's of the red cave".

Srki

• Dezurni pojebavatelj
  • Vozi: najobičniji skuter, neš ko TMax, al malo bolje
« Odgovori #8 : 02. Svibanj 2012, 21:12:45 »

ne samo da se briše zajebancija, nego i jasna poruka da takvo ponašanje ne bi trebalo podržavati

"svi smo mi tak vozili, a neki se još tak voze" nije izjava za ostaviti u topicu

čisto za zamisliti, npr dijete na skuteru sa kacigom bez vozačke dozvole pokupi i ubije drugo dijete na rivi u Biogradu...

jel bi u tom slučaju podržao takav postupak i obrisao jasnu poruku da to nije privatljivo? i rekao "shit happens"??

za moderatora danas :palacdolje:

Srki
Evidentirano
Heroj, a ne Vi!

dannyghost

• brišem sa i bez veze
  • Vozi: korijen od hrena
« Odgovori #9 : 02. Svibanj 2012, 21:17:17 »

jbga, trebao sam maknuti cijelu temu, jer u svakom postu zajebavate i date neku pametnu rečenicu.

kao mod NE PODRŽAVAM VOŽNJU motociklom/mopedom/skuterom bez odgovarajuće opreme i traženih dokaza o polaganju kategorije  :LOL:

a sad ... budite malo finiji prema nježnijem spolu... :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 02. Svibanj 2012, 21:19:30 dannyghost »
Evidentirano
Šta se tiče voznih osobina draži su mi talijanski motori, imaju dušu,ali za koju vozač mora nešto žrtvovati.S druge strane Japanski su više strojevi za ugodu, kao neka vrsta cyberkurvi ali bez neke istaknute osobnosti

gastajbarter

• Vozi: VTR F-03 i R1-05
« Odgovori #10 : 02. Svibanj 2012, 21:18:01 »

prvi preksaj ako dodjes kod sudije ..ukor, bitno je napomenut da si uzela vozilo bez pristanka roditelja inace mogu kaznu roditelji platit
Evidentirano
U gasu je spas,a u kocnici propast

Srki

• Dezurni pojebavatelj
  • Vozi: najobičniji skuter, neš ko TMax, al malo bolje
« Odgovori #11 : 02. Svibanj 2012, 21:20:30 »

jbga, trebao sam maknuti cijelu temu, jer u svakom postu zajebavate i date neku pametnu rečenicu.

kao mod NE PODRŽAVAM VOŽNJU motociklom/mopedom/skuterom bez odgovarajuće opreme i traženih dokaza o polaganju kategorije  :LOL:

a sad ... budite malo finiji prema nježnijem spolu... :mrgreen:

ajd tak sudi tekmu u Bibinju ak imaš muda moderatorska

Srki

« Zadnja izmjena: 02. Svibanj 2012, 21:24:11 dannyghost »
Evidentirano
Heroj, a ne Vi!

strasilo

• šafran
  • Vozi: egzotičnu Suzu i najbržeg pocketa u Požegi
« Odgovori #12 : 02. Svibanj 2012, 21:21:37 »

prvi preksaj ako dodjes kod sudije ..ukor, bitno je napomenut da si uzela vozilo bez pristanka roditelja inace mogu kaznu roditelji platit

možda bi i trebali ...  :palacgore:

bogami, kad je mene prvi puta polijajac dopratio kući (sa ispuštenim gumama na motoru i otiscima prstiju preko uba uha) ... nisam mogao na guzici dva dana sjediti ...

a danas se nebih čudio da roditelji još podignu neki prigovor protiv polijajca jer se drznuo uopće reći nešto nekome u (debelom) prekršaju ...  :palacdolje: :palacdolje:
Evidentirano
Teško onom koji mora nekog drugog da unizi, da bi se on sam izdigao ili bolje rečeno da bi imao iluziju da se izdigao.

Došla su takva vremena da čovjek "danas kupi jaje, a sutra ga zna već sam snesti" jer je naučio preko interneta... LOOL

Shepa

Re: POMOĆ- vožnja bez vozačke
« Odgovori #13 : 02. Svibanj 2012, 21:24:07 »

Doda bih još i zanimljivu stavku u uvjetima osiguranja koja kaže da se ne pokrivaju štete prouzročene od strane vozača koji nema položenu adekvatnu kategoriju.
Pa i dalje savjetujte mlade nade kako vozit bez položenog ispita.

Evidentirano
"Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwyll-llantisiliogogogoch" is the name of a town in North Wales.
The name translates as "The church of St. Mary in the hollow of white hazel trees near the rapid whirlpool by St. Tysilio's of the red cave".

dannyghost

• brišem sa i bez veze
  • Vozi: korijen od hrena
« Odgovori #14 : 02. Svibanj 2012, 21:25:46 »

ajd tak sudi tekmu u Bibinju ak imaš muda moderatorska

Srki

jesi provjerio moj profil?  :misli: :mrgreen:

Doda bih još i zanimljivu stavku u uvjetima osiguranja koja kaže da se ne pokrivaju štete prouzročene od strane vozača koji nema položenu adekvatnu kategoriju.
Pa i dalje savjetujte mlade nade kako vozit bez položenog ispita.

nitko ne podržava takovu vožnju,samo se umiruje nova nada foruma..barem dok ju ovi stari
Evidentirano
Šta se tiče voznih osobina draži su mi talijanski motori, imaju dušu,ali za koju vozač mora nešto žrtvovati.S druge strane Japanski su više strojevi za ugodu, kao neka vrsta cyberkurvi ali bez neke istaknute osobnosti

stock

• **
  • Vozi: Bandita 650s K8
« Odgovori #15 : 02. Svibanj 2012, 21:38:38 »

jel vozit bez vozačke u redu, a nije, jbga.. al kad se već dogodilo..

vjerojatno ne bu niš došlo, kak je netko već i spomenuo..

ali ako dodje:
- pišeš prigovor na rješenje to i to (pisat će već neki broj) i šalješ ga tam od kud je došlo - policija il' sud
- prigovor ne obrazlažeš, samo prigovaraš - jedna rečenica i gotovo
- zovu te na sud - tu je ključno
- fina, pokorno, žao ti je, sve znaš, nije u redu, al pazila si, sve uredno, eto čak i položila (roza u đepu)
- i da napomenem - ne izvlači se na policajca koji te pustio, državu, sanadera i sl..
- položi, poklopi se ušima i se bu ok  :palacgore:

Evidentirano
Those who make peaceful revolution impossible, will make violent revolution inevitable.
John F. Kennedy

Brckach

• **
  • Vozi: BMW R1100R
« Odgovori #16 : 02. Svibanj 2012, 21:55:26 »

izvuci pouku da se ne valja igrati pred polaganja s tim, sad pricekaj do vozacke pa onda vozi kolko te volja  :palacgore:
Evidentirano

gastajbarter

• Vozi: VTR F-03 i R1-05
« Odgovori #17 : 02. Svibanj 2012, 22:06:40 »

možda bi i trebali ...  :palacgore:

bogami, kad je mene prvi puta polijajac dopratio kući (sa ispuštenim gumama na motoru i otiscima prstiju preko uba uha) ... nisam mogao na guzici dva dana sjediti ...

a danas se nebih čudio da roditelji još podignu neki prigovor protiv polijajca jer se drznuo uopće reći nešto nekome u (debelom) prekršaju ...  :palacdolje: :palacdolje:

pa roditelji ce ionako platit :mrgreen:..nisam ja zagovornik da se vozi bez vozacke al to ti je samo komadic papira...pa i Lorenzo je neki dan polozio vozacki :mrgreen:
Evidentirano
U gasu je spas,a u kocnici propast

plavi15

• **
  • Vozi: Ninja
« Odgovori #18 : 02. Svibanj 2012, 22:12:13 »

Najvjerojatnije ces dobiti samo opomenu.
Isto tako trebala si biti svjesna da cinjenjem prekrsaja postoji mogucnost da te uhvate i kazne. Uci se na greskama.
Evidentirano

Shepa

Re: Odg: POMOĆ- vožnja bez vozačke
« Odgovori #19 : 02. Svibanj 2012, 22:22:32 »

Uci se na greskama.
:palacgore: Poželjno na tudjim.

Evidentirano

Author

• Vozi: po šumama i gorama
« Odgovori #20 : 02. Svibanj 2012, 22:22:38 »

pih najslađe brige, samo nemoj pasti i slomit se, ako nije niš pisao nit si šta potpisala onda je neki dobar  :police: ništa od kazne

tamo sa 14 sam dobio mz 250, bez vozačke i ikojeg kurca, lik mi je reko ovo nogom guraj gore, a kad oš to gurat stisni ovu ručku i nemoj sa njom kočit  :LOL:

naime, jednom sam se ošišao sam da me murja ne nađe, bježao sam i pravo u dvorište jednog brice, sakrili smo motor u grmlje i sjeo sam na stolicu, lik je opalio mašinu na mojoj glavi i kad ga je murja pitala jel vidio nekog na motoru, on je samo mrdnio glavom ne-ne  :palacgore:  počivao mi brico u miru

poslije sam dobio kacigu, koju nisam nosio jer mi je padala na nos, nisam niš vidio sa njom pa sam zaključio da mi neće baš pomoć  :D
Evidentirano
Remember the past, plan for the future, but live for today, because yesterday is gone and tomorrow may never come.

nrg.girl.tg

• *
« Odgovori #21 : 02. Svibanj 2012, 22:29:31 »

Eh da je bar tako imala sam "srecu" da naletin na najstrozeg policajca u gradu al eto...kako kazu na greskama se uci a budala uvik uci na svojin greskama....  :?

Evidentirano

Turc1n

• **
  • Vozi: se na štakama
« Odgovori #22 : 02. Svibanj 2012, 22:30:22 »

Mislim da u zakonu nema nista o zabrani polaganja, negdje prije imao neku raspravu i bas otisao pogledat zakon.
Pise samo 5-15k kazna...
Evidentirano

Mario_hornet_

• **
  • Vozi: Honda hornet 600 F6
« Odgovori #23 : 02. Svibanj 2012, 22:42:25 »

Sa 16 a1 položio ,sa 18 trebo dobit a i kupio er 5,ali me izvozali zakoni i nisam ništa dobio,sa njim u 3 god 20 tkm napravio ,jednom me zaustavi i pita jesam položio 2007 ,kažem da ,vrati papire i kaže vozi,i drugi puta jesenas sam za to dobio 1800kn,žalio se ,platio samo troškove,ali ajde da budem po zakonu odem polagat a2 ,i pred komisiju dodem sa hornijem,a kawer na bubanj ,tako da nju sada opet vozim sa a2,znači opet neispravan,i dosada već preko soma eura i još za 2 god a platit,toliko o zakonima,jedino me brine što mi je sutkinja dala samo opomenu u nadi da neću ponovit prekšaj. :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
Evidentirano
Sjedam u sedlo sa stotinu konja,adios amigos cesta je moja...

Turc1n

• **
  • Vozi: se na štakama
« Odgovori #24 : 02. Svibanj 2012, 23:23:27 »

Najmanji problem ti je kazna, malo veci problem je kad napravis 5-10k € stete na nekom autu pa osiguranje ne pokriva...
Samo zbog tog sam uzeo motor od 35kw iako je bilo puno boljih i jeftinijih koji ne ulaze u a2...
Evidentirano
 Str: [1] 2 3 4  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.209 sekundi uz 20 upita.