Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 2 [3] 4 5  Sve   Dolje

Autor Tema: Split - Alpe 1 - Split, 50 Prijevoja u 6 dana  (Posjeta: 8889 )

tonci

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: ZZR,GTR 1400.
Odg: Split - Alpe 1 - Split, 50 Prijevoja u 6 dana
« Odgovori #50 : 23. Svibanj 2012, 18:18:27 »

Ovo sam se orijentirao samo na to  gdje i kako odvozit  dionicu a da se uhvate interesantni dijelovi CESTE dakle samo ASFALT, a  na ove puno interesantnije stvari kao sto si spomenuo to jos nisam nista istrazivao pa ako mos za ovo sto si spomenuo malo stavit sliku gdje je to na mapi ili bar linkove jer ja NEMAM POJMA  a i vjerujem masu svita,zato moja filozofija i je pripremit sve za garmina do u detalj pa tko hoce samo to prebaci i vozi jer je sve vidiljivo i nema se sto mislit!?
 :palacgore: :palacgore:
Evidentirano
Against all odds-Iron Butt

tonci

• **
« Odgovori #51 : 23. Svibanj 2012, 18:28:39 »

U biti ideja iza ovih mapa za ALPE 1 I ALPE 2 je ta da se to sve prode u relativno malo vrimena samo onako cestom bez nesto puno zagledanja okolo vise kao upoznavanje sa okolinom i u mom slucaju sve snimam na kameru cijelu voznju, dakle sati i sati ceste bas sve i onda poslje vidjet gdje i sto i kada se vratit.
Neznam jeli to ok ali ovaj nacin je jedini da recimo u 15 dana ALPE 1 + ALPE 2 se predu skoro sve interesantne stvari na alpama sto se prijevoja tice a posli je mogli bi tamo ili ovde cemo ostat par dana?
 :palacgore: :palacgore: :LOL: :LOL: :021:
Evidentirano

dr.chala

• dr. DOIN WHAT dr. DOES
  • Vozi: motor
« Odgovori #52 : 23. Svibanj 2012, 19:16:23 »

Ovo sam se orijentirao samo na to  gdje i kako odvozit  dionicu a da se uhvate interesantni dijelovi CESTE dakle samo ASFALT, a  na ove puno interesantnije stvari kao sto si spomenuo to jos nisam nista istrazivao pa ako mos za ovo sto si spomenuo malo stavit sliku gdje je to na mapi ili bar linkove jer ja NEMAM POJMA  a i vjerujem masu svita,zato moja filozofija i je pripremit sve za garmina do u detalj pa tko hoce samo to prebaci i vozi jer je sve vidiljivo i nema se sto mislit!?

Ja ti ne volim te e-mape,ali kad dođem mado i uzmem kartu u ruke,budem ti složio rutu tako da samo ukucaš u Map Source i imaš Garmin rutu.  :wink: PS Sve ovo je samo asfalt,ne brini.  :LOL: Jednom kad postaneš muškarac dal bum ti i te rutice.  :LOL: :palacgore: PS2 Iako nema smisla ,jer se ukusi razlikuju,u Alpe ćeš se u moto vijeku vraćati barem jednom godišnje,nakon što se zaraziš Alpinitisom ... ne brini.  :mrgreen: I nikada,ali baš nikada nečeš proći sve.  :wink:
« Zadnja izmjena: 23. Svibanj 2012, 19:20:05 dr.chala »
Evidentirano

tonci

• **
« Odgovori #53 : 23. Svibanj 2012, 19:49:23 »

Bravo i fala velika informacije nemogu skodit barem kad je o putovanjima rijec??
 :mrgreen: :mrgreen: :021: :LOL: :LOL: :shocked: :shocked:
Evidentirano

dr.chala

• dr. DOIN WHAT dr. DOES
« Odgovori #54 : 23. Svibanj 2012, 22:26:07 »

St-Genova-Nice ili Cannes(ukoliko želiš vidjeti Grand Canyon du Verdon i Provansu)-Col de Granges-Col de la Cayole-Col de Restefond-Barcelonette-Col de Larche-St.Paul-Col de Vars-Guilestre-Col d L*Izoard-Carvieres-Briancon-Col du Lautaret-Col du Galibier-St.Michele de M.-Modane-Bessans-Col del Iseran-Chamonix-Coll du Petit St. Bernard-Aosta-Col du Grand St. Bernard-Martigny-Sion-Sierre-Morel-Grimsel pass-Gadmen-Susten pass-Wassen-Furka pass-St.Gotard pass-Oberalp pass-Sedrun-Chur-Davos-Fluela pass-Zernez-Albula pass-St.Moritz-Bernina pass-Livigno-Zernez ili Passo di Gavia-Bormio-Passo Stelvio-Bolzano ... E sad biraš hočeš li još u Austriju ili mado?

- za Austriju ...

... Bolzano-Merano-Jaufenpass-Timmelsjoch-Solden-Imst-Silvretta-Bludenz-sad po izboru ili Bregenz i Bodensee ili Arlbergpass-Hochtanbergpass-Warth-Elmen-Reutte-romantiche strasse((neuschwanstein dvorac)-GarmischPartenkichen)) ili Oetz-Kuhtai--Innsbruck-Zell am Ziller-Gerlosspass-Zell am Zee-Hochalpen strasse i Grossglockner-Heligenblutt-Winklern-Spittal-Gmund-Krems-Katchbergpass-St.Michael-Ramingstein-Innerkrems-Nockhalmstrasse-Bad Kleinkrchhen-Villach-Kranjska Gora-po želji Vršić,pa Trst-Ri-St ili Kranj-Zag-St.

-za mado

...Bolzano -Paso di Sella-Paso Pordoi-Passo di Gardena-Arraba-Passo di Falzarego-Cortina di Ampezzo-Tolmezzo-Predl-Tolmin-mado po izboru ...

Ajd sad to stavi u Map Source.U nekoliko slučajeva ćeš uvidjeti da treba malo skrenuti i vratiti se u početnu točku,negdje ćeš se zavrtiti u puni krug,ali sve to je vrijedno vidjeti kad si već tamo.Ovo su ti ujedno i većina najviših Francuskih,Švicarskih,Talijanskih i Austrijskih prijevoja.Uostalom sad sve znaš sam skombiniraj kaj ti najbolje paše.Imaš Route de Napoleon,Route de Garndes Alpes,Romantiche strasse,Deutche Alpen strasse,Hochalpenstrasse,Nockhalm strasse,uglavnom sve vrijedno spomena u alpama.Za prvi put dovoljno.  :mrgreen:

tonci

• **
« Odgovori #55 : 24. Svibanj 2012, 00:25:35 »

Da za PRVI PUT hahah ovo sto si mi dao je za proucavat meni bar po miseca.
Svaka cast odlicno sad cu ja lipo to pomalo ubacit vidit sto ima i korak po korak to razradit.
Evidentirano

cosmic

• Vozi: Pahuljicu
Split - Alpe 1 - Split, 50 Prijevoja u 6 dana
« Odgovori #56 : 24. Svibanj 2012, 02:18:45 »

Koje misto bi bilo najpametnije odabrat u Dolomitima, za provest dvije noći?
Nešto tipa Merano?? Onako da je blizu Selli, a s druge strane blizu Bormiu...
Prednost ima mjesto sa dobrim pubom. :)

©
Evidentirano
"Dress for the crash, not the ride"

tonci

• **
« Odgovori #57 : 24. Svibanj 2012, 02:35:08 »

Evo sam napravio na Garmina jednu super IRON BUTT kompilaciju Alpi 1 i Alpi 2 pa tko ima volje ovo odvozit u predvidenih 15 dana svaka mu cast,ali isto se ovo moze lipo rastegnut na malo vise dana pa po komodu sve obic bez nekog mozda malog presinga.
ovde je file i mislim da je ok! :mrgreen: :mrgreen: :LOL: :LOL: :palacgore:
Evidentirano

dr.chala

• dr. DOIN WHAT dr. DOES
« Odgovori #58 : 24. Svibanj 2012, 06:57:22 »

Ne bi vjerovao Tonci,ali ja(koji ne volim IB :-D ) odvezem onu svoju rutu u 12-14 dana s gustom i vratim se s 10 GB fotki bez trunke umora.Krecem oko 10:00 svaki dan i prekidam voznju oko 18:00.Cini ti se grdo,ali nije ... VJERUJ MI. B-)

dr.chala

• dr. DOIN WHAT dr. DOES
« Odgovori #59 : 24. Svibanj 2012, 07:03:22 »

Koje misto bi bilo najpametnije odabrat u Dolomitima, za provest dvije noći?
Nešto tipa Merano?? Onako da je blizu Selli, a s druge strane blizu Bormiu...
Prednost ima mjesto sa dobrim pubom. :)

©
Nema potrebe,vozi,pa kad te zatekne mrak stani prespavat. ;-)

tonci

• **
« Odgovori #60 : 24. Svibanj 2012, 08:39:07 »

Evo moj drugar i moja malenkost smo sve izrezervirali tako da sad sezona moze pocet mirno,doduse mozemo i otkazat zlu netrebalo ali nevjerujem jer je put i odrediste predobro da bi bilo istinito haha :palacgore: :palacgore:
Cili trosak sa SNAVOM je 480eura,spavanja i brod,gorivo za 4000km i koji euro za deparac ja mislim da je za ovih 8 dana dovoljno recimo 1200 eura?? mozda malo vise neznam sto vi mislite?
 :shocked: :shocked: :shocked: :shock: :shock: :shock: :misli: :misli: :misli: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Evidentirano

dr.chala

• dr. DOIN WHAT dr. DOES
« Odgovori #61 : 24. Svibanj 2012, 09:27:50 »

Evo moj drugar i moja malenkost smo sve izrezervirali tako da sad sezona moze pocet mirno,doduse mozemo i otkazat zlu netrebalo ali nevjerujem jer je put i odrediste predobro da bi bilo istinito haha :palacgore: :palacgore:
Cili trosak sa SNAVOM je 480eura,spavanja i brod,gorivo za 4000km i koji euro za deparac ja mislim da je za ovih 8 dana dovoljno recimo 1200 eura?? mozda malo vise neznam sto vi mislite?
 :shocked: :shocked: :shocked: :shock: :shock: :shock: :misli: :misli: :misli: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mislim da je realno očekivati 150 eura troška po motoru sa suvozačicom po danu.  :palacgore:

cosmic

« Odgovori #62 : 24. Svibanj 2012, 12:06:26 »

Mislim da je realno očekivati 150 eura troška po motoru sa suvozačicom po danu.  :palacgore:
Tako sam i ja nešto računao,pa šta ostane viška,dobro ostane.

@Tonči

To mi tvoje spavanje prilično povoljno zvuči. Jel' ti problem podijelit s nama?
Evidentirano

tonci

• **
« Odgovori #63 : 24. Svibanj 2012, 15:50:06 »

Evo ti ovdje sam to izrezervirao,ostale gradove samo upisi i uzmi nesto u blizini jeftino.

http://www.booking.com/searchresults.hr.html?aid=333365;label=palma-de-mallorca-uNuEU7r87TODc4g812g%2AyQS5503585051;sid=9185254315c16c103a8b68323c2ceaef;dcid=1;checkin_monthday=24;checkin_year_month=2012-8;checkout_monthday=26;checkout_year_month=2012-8;class_interval=1;dest_id=-116371;dest_type=city;offset=0;pr=50%2C100;pr_cur_code=EUR;radius=0;review_score_group=empty;score_min=0;si=ai%2Cco%2Cci%2Cre%2Cdi;src=index;ss=Cortina%20d%CA%BCAmpezzo;ssb=empty;order=price_for_two

a problem ti je jedino za Cortinu dʼAmpezzo jer je skupo ali nasao sam nesto OK.
Ovde ti je link, za ostalo vidi sam ima jos dosta mista i normalnih cijena!?
Ostala je jos samo jedna soba za dvoje i na ovoj stranici vise nema jeftinog smjestaja, zato ako neko planira neka uradi HITNO rezervaciju??! :shock: :shock: :misli: :shocked: :shocked:
Rezervacija je za 2 dana 24- 26 08,drugi dan radimo kruzni dir i vracamo se na isto mjesto :LOL: :LOL:
« Zadnja izmjena: 25. Svibanj 2012, 02:11:05 tonci »
Evidentirano

tonci

• **
« Odgovori #64 : 25. Svibanj 2012, 02:16:57 »

Ovo ce bit odlicna voznja, vec vidim a ima do ovoga jos par svjetlosnih godina hahaha.
Samo da nas  :0204: posluzi i  :police: ne zaustavi.
I najvaznije da nebudemo sami nego da se prijavi jos par  :021: :021: :021: :palacgore:
I onda sa  :mrgreen: na licu u voznju ??  :bananapivo: :cbanana: :cbanana: :ples: :bananarace: :peace: :peace: :naklon: :palacgore: :palacgore: :LOL: :LOL: :shocked: :shocked:
« Zadnja izmjena: 25. Svibanj 2012, 02:19:39 tonci »
Evidentirano

Z-Power

• **
  • Vozi: V-Max REPSOL 600RR TDM850
« Odgovori #65 : 25. Svibanj 2012, 15:14:13 »

nazalost ispadan iz igre :( ,od 11.08. san u trogir misec dana.

sta se tice spavanja,30-40€ po glavi mozes usput nac bez rezervacije,samo trebas bizat iz poznatijih gradova 20tak km.zadnjh godina napravin kracu turu,dvi godisnje po alpama i stalno su cijene takve,cak i jeftinije.
zena i ja smo bili za 1.mai 4 dana od stuttgarta priko garde u veneciju.spavali smo 26 km od venecije za 80€ sa doruckon i garaza za motor bez rezervacije.

Evidentirano
volin sve sta vole mladi,pa i mladu kapulu-----------Think Green-------

cosmic

Split - Alpe 1 - Split, 50 Prijevoja u 6 dana
« Odgovori #66 : 25. Svibanj 2012, 15:27:23 »

Tonči ne radi oni link, ali vidin da je Booking.com

BBplanet ima i povoljnijih smještaja.

Naravno da se da nać usput, ali i ja, ka i Tonči, mislim srce dolomita vozit dva dana, tako da ću rezervirat noćenje u istom mistu.
Merano je lip i skup, ka i Cortina, al su zato mista oko Selle povoljnija, samo šta su mrtva navečer.

@Tonči
Naručija san libar iz Italije...
100 Passi Alpini in moto... Neki švabo pisa... Kažu da je libar zakon, ka enduro... :mrgreen:

©
Evidentirano

tonci

• **
« Odgovori #67 : 25. Svibanj 2012, 16:18:23 »

ovde di sam rezervirao sam nasao hotel 180eura 2 noci nas dvojica znaci 45 po osobi s marendom a to mi je taman na granici prihvatljivosti. :palacgore:
jos nisam rijesio trajekt jer se mislim bili vozio do doma ili brodom,ali za koji dan i to cemo rijesit.
 :021: :021: :mrgreen: :mrgreen: :palacgore:
« Zadnja izmjena: 25. Svibanj 2012, 23:29:25 tonci »
Evidentirano

T-T

• **
  • Spol: Ženski
  • Vozi: FZ8 Fazer
« Odgovori #68 : 25. Svibanj 2012, 21:56:50 »

Nije ti dosta broda?
Evidentirano
Fazer u duši - bandit u srcu....
"The biker code - wisdom for the ride"
published by SIMON &SCHUSTER, NY, USA, 2002.

tonci

• **
« Odgovori #69 : 25. Svibanj 2012, 23:35:54 »

Nije ti dosta broda?

Pozdrav, kako mi je drago odgovorit na tvoj post!!
Usput molim te promjeni ovu sliku bas ti ne prilici, vise volim one s IB Oznakama.
Da pa i nije bas ovo u vezi broda hmmmmm.
Nego oces i ti s nama ako ima skoju suputnicu s motoricem tako da budemo u paru a moze i suprug,tako vas dvoje kao tim 2, to nebi bilo lose.
Neznam dali ti se svida ova ideja i kako je komentiras,mislis da je zahtijevna  :misli: :misli:
Meni je nekako izazov a i zelja ovo odvozit,skupio sam caroban broj prijevoja 50 i mislim da je to ok izazov neke vrste a ujedno i voznjica tako da se spoji ugodno s korisnim.
Samo mi je problem gdje cu lipit ove nalje od prijevoja bice ih puno a motor je cili vec izlipljen vrijednim naljama i skoro pa da nema mjesta.
Kako bilo naci cemo nesto vec mjesta za to.
 :021: :021: :palacgore: :palacgore:
 :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shock: :shock: :shock: :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :LOL: :LOL:
Evidentirano

T-T

• **
  • Spol: Ženski
  • Vozi: FZ8 Fazer
« Odgovori #70 : 26. Svibanj 2012, 00:08:23 »

E, Tonči, ne bih se složila da mi ta slika ne priliči jer su biljke ipak moje područje, a ovo je za mene posebna biljka... Hvala na prijedlogu za Alpe ali obaveze nam ne dozvoljavaju neka duža putovanja. U svakom slučaju mislim da je zanimljiva i vrlo zahtjevna ruta, i želim vam sretan put i lijepo vrijeme... :palacgore: :021:
Evidentirano
Fazer u duši - bandit u srcu....
"The biker code - wisdom for the ride"
published by SIMON &SCHUSTER, NY, USA, 2002.

tonci

• **
« Odgovori #71 : 26. Svibanj 2012, 02:09:38 »

E, Tonči, ne bih se složila da mi ta slika ne priliči jer su biljke ipak moje područje, a ovo je za mene posebna biljka... Hvala na prijedlogu za Alpe ali obaveze nam ne dozvoljavaju neka duža putovanja. U svakom slučaju mislim da je zanimljiva i vrlo zahtjevna ruta, i želim vam sretan put i lijepo vrijeme... :palacgore: :021:

Skuzaj nisam mislio nista lose ali sada se osim s tim mozes pohvalit sa necim drugacijim i vise primjerenije ovoj temi ocu rec moto svjetu!!
Kako bilo vozio sam s tobom i opet bi rado jer imas stabilan tempo i odlicnu voznju zato sam i dao ideju o pridruzivanju, ali kao sto kazes visa sila  :shocked: :shocked: :misli:
Zato cemo mi snimit cilu voznju videom i slikama pa to podignuti na yutube i slike postat tako da podjelimo iskustvo.
Morao bi kontaktirat Mobilisis za satelitsko pracenje da me moji mogu pratit tako da ustedim na puste poruke i javljanja DI si jesi ziv itd itd??!
Ali bi to onda stavio malo i javno tako da neko koga interesira moze nam mjerit vrimena izmedu prijevoja hahahah  :palacgore: :palacgore: :LOL: :LOL: :LOL: :misli: :D :D
Evidentirano

tonci

• **
« Odgovori #72 : 26. Svibanj 2012, 22:11:42 »

Kako je vec neko prije bio spomenuo 300 do 400km po danu preko Alpi je nekako na granici ostvarivog ako se misli malo zagledat sa strane, a ako se planira prec vise kilometri onda treba se usmjerit samo na voznju a velika stajanja zaboravit, a to je u nasem slucaju 3 dan kad po statistici moramo odradit 560km koji su prilicno zahtijevni.
Ali ipak to je sve varijabilno tako ako se mi pri kraju dana osijetimo iscrpljeni ili neznam sto onda fala bogu mozemo uvik skratit put i time broj prijevoja,jer ipak cilj je proc sto vise ali u granicama prihvatljive voznje.
 :021: :021: :palacgore: :palacgore: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shock: :shock: :misli: :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 26. Svibanj 2012, 22:27:17 tonci »
Evidentirano

tonci

• **
« Odgovori #73 : 05. Lipanj 2012, 03:25:57 »

Ljudi oce se ko javit nebi bilo lose se pridruzit ako je tko uopce planirao u ovo doba osmog prema alpama, a mislm da ruta uopce nije losa jer pokriva prilican dio alpi.
Ovo samo malo da osvjezim temu mada do puta ima duga  2 i malo vise mjeseca?!
 :LOL: :LOL: :021: :palacgore: :palacgore:
Evidentirano

Neno-Solin

• *
  • Vozi: Nothing is impossible - Yamaha ST 1200
« Odgovori #74 : 13. Lipanj 2012, 17:45:49 »

Ljudi oce se ko javit nebi bilo lose se pridruzit ako je tko uopce planirao u ovo doba osmog prema alpama, a mislm da ruta uopce nije losa jer pokriva prilican dio alpi.
Ovo samo malo da osvjezim temu mada do puta ima duga  2 i malo vise mjeseca?!
 :LOL: :LOL: :021: :palacgore: :palacgore:

Isa bi i ja da je malo ranije, ali krajem 8 miseca treba opet na ''Latu''  :(
Evidentirano
 Str: 1 2 [3] 4 5  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.251 sekundi uz 20 upita.