Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 2 [Sve]   Dolje

Autor Tema: Slovačka, Češka, Poljska u 6 dana  (Posjeta: 2551 )

Crash

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: dl650A L0
Slovačka, Češka, Poljska u 6 dana
« : 05. Kolovoz 2012, 15:34:04 »

Nisam sklon nekim pisanijama, ali uz par riječi i ponešto slika pokušat ću vam prenjeti dio onoga što sam vidio i prošao na ovom putovanju.

Prvotna ideja je bila nešto drukčija, planirao sam obići  Poljsku uzduž i popreko  :) ... dotaknuti se Ukrajine .
Ali nisam jer priča se na kraju morala svesti na 6 dana.
Mjenjam donekle plan, Poljska dakako ostaje u igri makar Krakow i okolica. Uz put ću dodati malo Slovačke i malo Češke.

Za ljubitelje brojki, ja i strom prošli oko 2300 km, potrošio oko 450 eura. Otprilike pola novca otišlo na gorivo, ostala polovina se raspodjelila na smještaj, ulaznice, suvenire, kavu i hranu. Otprilike tim redosljedom  :wink:.

Prvi dan.

Poučen prethodnim iskustvima  na put ne krećem ranom zorom. Ona putnička groznica koja te drži cijelu noć i  rano ustajanje dobitna je kombinacija za neprospavanu noć. Dakle želja je naspavati se. I uspjelo je.
Ujutro još stižem do Allianza po putno osiguranje, doručkujem sa suprugom i krećem, negdje iza 9 sati.

Peglam predobrom mađarskom autocestom. Relativno ugodno  relativno jer je vruće, temperatura zraka je 35 celzija, na asfaltu i veća. Vozim u moto čizmama, trapericama i  'civilnoj' tankoj jakni s kornjačom na leđima i štitinicima na koljenima koji mi daju neki osjećaj sigurnosti . Moto hlače i jakna od cordure su u koferu  i ispostavit će se da mi neće trebati cijelo vrijeme putovanja, tek jakna zadnjih parsto km-a noćne vožnje u povratku.

Autoput znači lagodnu i brzu vožnju, kilometri se valjaju, uz jedno stajanje za gorivo i jedno za kavu i pecivo prelazim cijelu Mađu.

Točenje u Mađarskoj

Na ulazu u Slovačku zastajem pored bajte za vinjete, simpatična teta me uvjerava da mi ne treba, niti za Slovačku niti za Češku, ok, ostaje mi par eura u džepu.

Nastavljam do Bratislave i tamo sam u kasno popodne.
I prvo što vam upada u vidokrug kad ulazite u grad je ova neobična građevina, UFO restoran koji se nalazi iznad dunava, točnije čini cijelinu sa mostom jednostavnog naziva Novy most.

Malo vozikanja po gradu.
Pa onda Mc donalds, kava i besplatan wi-fi za javiti se kući. Nakon predaha konzultiram gps u potrazi za prenoćištem i odlazim do kampa na Slnecne Jazera. Kamp je kako i ime kaže smješten uz jezero. Bučan, nakrcan kamp kućicama, bungalovima, disco barovima, kafićima i mnoštvom ljudi koja kroz kamp baulja cijelu noć. Iz malo priče sa susjedima Poljacima saznajem da je ovo svojevrsni odlazak na more mnogim poljacima, mađarima, česima. No sreću se austrijske, njemačke pa i nizozemske tablice.

Drugi dan.

Nakon (ne)prospavane noći, jer sam u neko doba noći za susjede dobio mlađariju koja je cijelu noć partijala, pakiram šator i krećem u obilazak Bratislave.

Prva destinacija mi je Bratislavsky hrad ili ti dvorac. Nalazi se na brdu iznad Dunava. Do u detalje uređen, iako pojedini djelovi još u fazi obnove. Stoljećima je Bratislava i Slovačka u sastavu Mađarske. Bratislava neko vrijeme i glavni grad Ugarske države, a dvorac mjesto krunisanja i kraljevanja mađarskih kraljeva.

Kažu da se sa dvorca može vidjeti i Austrija i Mađarska, nisam siguran da mi je to uspjelo ali da je vidik lijep, jest

Subota je ...

Spuštam se kratko do grada.

Ćumil

... i radni kolega

Paparazzo

Umjetnička sloboda

Iz jezgre grada odlazim vidjeti neobičnu crkvu.

Na parkingu me je dočekala i ova Honda, kolega je iz Portugala

Plava crkva, napravljena u čast svetice Elizabete, neobična zbog boje i stila gradnje, jer iako je riječ o rim. katoličkoj crkvi stilom gradnje i izgledom asocira na istočnjačku crkvu.

U međuvremenu sam debelo zašao u popodnevlje, trebao bih odmoriti umorne noge, utažiti glad i žeđ.
No prije toga, ipak odlazim prvo pogledati još nešto u ovom gradu, penjem se na brdo Slavin. Gore je istoimeno groblje pripadnika Crvene armije. Unatoč promjenama koje su se izdešavale zadnjih četvrt stoljeća, ovo spomen područje je još uvijek održavano, možda je jedino manje vjenaca i cvijeća.

I odavdje puca dobar pogled na grad

Inače koliko sam shvatio vozeći, Slavin mu dođe i kao rezidencijalna četvrt, mnoštvo vila i velikih luksuznih kućerina. Penjući se gore naišao sam i na zgradu HR veleposlanstva.

Iako poprilično umoran ne napuštam tek tako  Bratislavu, za posljednju poslasticu si ostavljam Devin.
Ruševine zamka Devin se nalaze na planini iznad ušća Morave u Dunav, važna strateška pozicija za različite države koje su kroz povijest vladale tim prostorom.

Spomenik novog vremena podno zamka, koji simbolizira rušenje željezne zavjese i kraj hladnog rata.

Toliko iz Bratislave. Put nastavljam prema Češkoj i Brnu.

« Zadnja izmjena: 05. Kolovoz 2012, 15:37:45 Crash »
Evidentirano

vlais ng

• Vozi: GP 800
Odg: Slovačka, Češka, Poljska u 6 dana
« Odgovori #1 : 05. Kolovoz 2012, 15:51:37 »

Ajde nastavljaj jedva cekam,jer sam zasad jako slicnu turu odvezao u 6 mj.
Jako slicne i slike....
Evidentirano
Hrvatski narod ima dvije mane.
Brzo zaboravlja i lako oprasta.......

russ

• **
  • Vozi: North America
« Odgovori #2 : 05. Kolovoz 2012, 16:41:51 »

Objavljuj dalje...čekamo... :palacgore:
Evidentirano
Wild Rose Country, Alberta

gogs 1

• *
  • Vozi: V strom dl650A K9
« Odgovori #3 : 05. Kolovoz 2012, 16:49:09 »

:palacgore:  čekam dalje!

btw. krasan motor  :0648:
Evidentirano

Weller

• **
  • Vozi: ... oprezno.
« Odgovori #4 : 05. Kolovoz 2012, 18:16:01 »

Odlicno!  :palacgore:
Nestrpljivo cekam nastavak.

vladof

• Vozi: quad
« Odgovori #5 : 05. Kolovoz 2012, 22:09:30 »

Slike su mrak, pratim i dalje  :palacgore:
Evidentirano

darko57

• **
  • Vozi: Suzuki GSF 1,2
« Odgovori #6 : 06. Kolovoz 2012, 09:17:11 »

:paper:
da se pribilježim
 :palacgore:
Evidentirano
vozim solo jer sam onda najbrži

cosmic

• Vozi: Pahuljicu
Slovačka, Češka, Poljska u 6 dana
« Odgovori #7 : 06. Kolovoz 2012, 09:24:39 »

:paper:

©
Evidentirano
"Dress for the crash, not the ride"

mr.mee

• Vozi: kawasaki z650 i z750
« Odgovori #8 : 06. Kolovoz 2012, 09:44:38 »

da popratim  :palacgore:

toecutter

• **
  • Vozi: ..sve i svašta a ništa konkretno..
« Odgovori #9 : 06. Kolovoz 2012, 11:04:03 »

Moglo bi se ovo kopirat  :D
Evidentirano
RESTORAN KONOBA PANSION ROGOČANA
QUAD OFF ROAD ADVENTURE TOURS

Crash

• **
« Odgovori #10 : 06. Kolovoz 2012, 19:52:48 »

Bratislava - Brno je samo 130 km, stižem u predvečerje i odmah sam u potrazi za prenoćištem.

Kampirat ću i večeras, 7 eura za noć u Brnu je nekoliko puta jeftinije od smještaja pod tvrdim krovom. Osim cijene prednost kampa je u parkingu, motor je uz vas, na sigurnom. Naravno kampiranje može imati i svoje nedostatke ...

Smještam se u malenom kampu, čini se tiho, uokolo je šuma, svježe je, idealno mjesto za prespavati i napuniti baterije.

Podižem šator već rutinski, iako ga slažem tek treći put u životu.
Vraćam se do grada uzeti nešto za jesti. Nakon kratkog šopinga krećem nazad u kamp, imam možda 5 km. Negdje na pol puta nebo se zacrni, diže se oluja, jak vjetar nosi lišće, prašinu i pijesak, skoro i mene, jedva sam ostao na motoru.  Nakon minute ili dvije eto i pljusak, jak, nošen vjetrom i u trenu sam mokar, nigdje autobusnog stajališta, benzinske stanice, bilo čega da bih se malo zaštitio.

U kamp stižem mokar kao miš, nisam više ni gladan, brine me kako ću osušiti mokru odjeću.
Tjeram se na tuširanje, uvlačim u vreću, oluja je prestala, ali kiša je konstantna, brzo zaspem.

U snu čujem pjesmu, više glasova, netko lijepo svira gitaru. Prvo sam pomislio da sanjam, a onda se budim i gledam na mobitel, ponoć je otprilike. Pjevanje je sve glasnije, zveckaju boce, a ni zvuci gitare nisu više toliko mili. Spavam na rate, susjedi koji zapravo nisu u kampu nego na privatnom posjedu odmah pored su sve bučniji i pijaniji. Konačno u zoru netko iz kampa odlazi ih umiriti, traje svađa, razaznajem da kažu kako imaju pravo na ovaku zabavu jednom godišnje. Pa nek sam i ja naleto na nešto što je eto samo jednom godišnje  :( :mrgreen:.

Treći dan.

Kiša i dalje pada, mobitel mi zvoni u 7, no ostajem spavati, šator je uredno izdržao i potpuno je suh iznutra. Konačno ustajem u skoro 9, jedem ono što sam sinoć tako skupo platio, perem zube, slažem mokar šator, kiša se malo stišala. Obukao sam sve suho na sebe, kišnjak je na meni, ali u koferu sad imam mokru odjeću, a i šator je mokar i prljav.

I ovaj put idem prvo na  hrad. Kiša je potpuno prestala ubrzo se razvedrilo.

Ispred ulaza u Špilberg.

Špilberg

Dvorac je poznat i po tome što je u neko vrijeme vladavine austrijanaca služio kao zatvor.

Odozgor je lijep pogled na Brno.

Nastavljam do grada.

Prastari drveni tramvaji koji se još uvijek koriste u svakodnevnom prometu.

U tijeku je nekakva izložba skulptura od pijeska.

Obići ću i crkvu sv. Jakuba i kosturnicu ispod crkve koje je tek odnedavna otvorena za javnost. Inače kosturnica je pronađena prije desetak godina za koje je vrijeme trajalo iskapanje, čišćenje i dezinfekcija kostiju.

Skroman ulaz koji krije ostatke čak 50 000 ljudi.

Pomalo jezivo.

Nakon svega viđenog odlazim iz Brna.

Na izlazu iz grada zastat ću još u mc donaldsu zbog kave i wi-fija  :wink:.
Evidentirano

Crash

• **
« Odgovori #11 : 06. Kolovoz 2012, 21:46:23 »

Mali osvrt na ceste.
U Brnu, u većem djelu starog grada cesta za vožnju motorom je kastastrofalna. Naime ceste su isprepletene tramvajskim tračnicama i kao da cesta i postoji samo radi tramvaja. Postavljen je nekakv asfalt-beton-šta već koji je rađen u komadima od po par kvadrata, dok vozite svaki taj komad dobro osjetite, motor poskakuje. Ali to je manji problem jer između šinje i tog nazovi asfalta je nenormalno velik procjep u kojeg misilm bez problema uleti prednji kotač motora, da ne spominjem mjesta na kojima je cesta oštećena i rupava, a toga ima dosta. Dakle oprez ako se uputite kroz Brno.

I autoceste kroz dobar dio Češke su loše, isto kao da su rađene od komada ili je cesta jednostavno ispucala :misli:, u svakom slučaju najgore od svega dosad viđenog.

Autocesta kroz Češku.

Evidentirano

Crash

• **
« Odgovori #12 : 06. Kolovoz 2012, 22:36:29 »

:palacgore:  čekam dalje!

btw. krasan motor  :0648:
Fala, fala  :mrgreen:

Moglo bi se ovo kopirat  :D

Samo daj  :wink:

Ajde nastavljaj jedva cekam,jer sam zasad jako slicnu turu odvezao u 6 mj.
Jako slicne i slike....
Znam, pratio sam najave :misli: :D
Evidentirano

StatusQuo

• **
  • Vozi: Yamaha TDM 850
« Odgovori #13 : 06. Kolovoz 2012, 22:59:25 »

pratim, odlične fotke :palacgore:
Evidentirano
OPTIMIZAM - to je kad kreneš na plac i staviš dva kondoma u džep. Nikad se ne zna ...

Crash

• **
« Odgovori #14 : 08. Kolovoz 2012, 16:00:31 »

I nakon Brna kiša me prati do Krakowa, red kiše, red sunca, obuci kišnjak, skini ga.

U Krakovu sam i već je debeli mrak, ne ide mi se pod šator zbog kiše, pokušat ću naći neki smještaj prihvatljive cijene pod tvrdim krovom. Odlazim prvo do izvjesnog Optima hotela, bingo, ima mjesta, cijena više nego ok. Ostajem tu sve tri noći.

Hotel

Četvrti dan.
Wieliczka i Wadowice.

Kišilo je cijelu noć, ustajem kasno, spuštam se u hotelski restoran na kavu i doručak. Okrepljen sjedam na pilu, prvo put starog rudnika soli, potom do rodnog mjesta Karla Woytile.

Wieliczka je dakle rudnik soli, korišten stoljećima i sve do nedavno, danas je turistička atrakcija koju poljaci dobro naplaćuju.

Ulaznica oko 20 eura, sa uključenim slikanjem  8)

Ide do dubine od oko 300 metara i prostire se na 300-tinjak kilometara hodnika i puteva. Dolje su oltari, crkve, skulpture, radionice i štale, sve je napravljeno od soli, čak i lusteri u crkvi.

Prvo spušatanje stepenicama 50-ak katova pod zemlju

Iako crne boje, ova ruda sadrži 95% soli

Drvo je jedini materijal koji može izdržati u tolikoj soli

Ova družba prikazuje kako su i nekad prije ljudi turistički silazili u rudnik.

Skulptura kralja Kazimira

Kopernikov kip

Kako se je nekad radilo.

Crkva sv.Kinge, najveća podzemna crkva u svijetu

Jedna za uspomenu sa drugovima rudarima.

Nakon skoro 3 sata hodanja ne osjećate se umorno, dolje je temperatura ugodnih 17 C.
Liftom se za par sekundi izlazi na površinu.
Poljednja riječ tehnologije u svijetu liftova  :D.

Wadowice.
Nakon okrjepe idem do Wadowica.
Gradić poznat kao mjesto rođenja Ivana Pavla II. Papina rodna kuća je zatvorena za javnost zbog renoviranja, postoji tek manji muzej iza kuće i dakako crkva koja je praktično uz kuću.

Ne zadržavam se dugo.
Poljska sela uz put.

Ne mogu da ne stanem pored neobične drvene crkve. Kažu da ih je u ovim krajevima prije bilo više, međutim rijetke su sačuvane, pogotovo u ovako dobrom stanju i još uvijek u funkciji.

Evidentirano

Os biker

• *
  • Vozi: kawasaki klv 1000
« Odgovori #15 : 08. Kolovoz 2012, 16:43:32 »

Super, lijepo napravljen putopis, ali mogao bi se pohvaliti i na V strom forumu, tamo gdje si se nedavno predstavio.  :misli:
Evidentirano

Dylan

• Vozi: Kawasaki ER 5
« Odgovori #16 : 08. Kolovoz 2012, 17:44:53 »

Lijepo, imenjače, lijepo!
Nisi sreo kakvu kolegicu u Wieliczki? :mrgreen:

Čekamo nastavak! :palacgore:
Evidentirano
...mi trkači... :)

Crash

• **
« Odgovori #17 : 08. Kolovoz 2012, 19:27:02 »

Super, lijepo napravljen putopis, ali mogao bi se pohvaliti i na V strom forumu, tamo gdje si se nedavno predstavio.  :misli:
8) Složit ću nešto, no evo i ovdje razvezo pa nikad privest kraju  :wink:

Lijepo, imenjače, lijepo!
Nisi sreo kakvu kolegicu u Wieliczki? :mrgreen:

Čekamo nastavak! :palacgore:

Ništa od kolegice, bar u onolikoj masi nisam prepoznao ni jednu  :mrgreen:. Velika gužva na blagajni i na ulazu.
Evidentirano

rmisic

• *
  • Vozi: Kymco xciting 500
« Odgovori #18 : 09. Kolovoz 2012, 09:29:33 »

Super putopis....  :palacgore:
Evidentirano
TKO IGRA ZA RAJU I ZANEMARUJE TAKTIKU ZAVRŠIT ĆE KARIJERU U NIŽE RAZREDNOM VRATNIKU

Crash

• **
« Odgovori #19 : 09. Kolovoz 2012, 15:06:00 »

Peti dan.

Rano sam ustao, ni tračka oblaka biti će sunčano i vruće. Sandale, traperice i kratka majica, uz rukavice, bubrežnjak i kacigu jesu mi današnji outfit.
Obzirom na lijep dan, a nakon svih kilometara, mušica, kiše i zbog toga čestog sprejanja lanca red je i stromu posvetiti 5 zlota i par minuta

Spreja na sve strane.

Kavica i doručak dok se stromić sušio, ponovno sprejanje lanca i ko novi je.

Auschwitz i Birkenau.

Oswiecim poljski gradić koji je od vremena drugog svjetskog rata, nažalost, poznatiji kao Auschwitz.
Auschwitz i Auschwitz-Birkenau nacistički su logori, nazivani i logorima za uništavanje, u kojima je skončalo oko 1 100 000 ljudi. Masovno su ubijani u plinskim komorama, potom spaljivani. Većina stradalih su Židovi deportirani iz čitave Europe, potom Romi, Poljaci, Jugoslaveni, Rusi.

Logori su pretvoreni u muzej, stotine ljudi pa i tisuće je samo ovog dana prošlo kroz ova mjesta užasa i tuge.

U parku ispred muzeja.

Kad kupite ulaznicu za odabrani jezik, u mom slučaju engleski, dobijete točno vrijeme polaska vaše grupe, u međuvremnu idete na projekciju filma.

Poznati slogan na ulazu.

Par kilometara dalje nalazi se Auschwitz-Birkenau.
Ulaznica koju ste kupili vam važi i za ovaj dio, dapače postoji organizirani prijevoz autobusom do tamo i nazad, samo pratite svog vodiča. Ja sam se ipak odvezao motorom do tamo da si ušparam vrijeme.

U ovom kompleksu logora Birkenau je zapravo bio glavno mjesto za masovne likvidacije. Tu su se nalazile plinske komore i peći za spaljivanje rađene posebno za ovaj logor.

Birkenau.

Potonuo raspoloženjem od sveg viđenog i umoran od višestanog hodanja po suncu vraćam se prema Krakovu.

Točenje goriva i hladna mineralna na prvoj benzinskoj, potom neka klopa uz put i konačno kava na Krakowskom glavnom trgu.  Vraćam s u život.

Evidentirano

StatusQuo

• **
« Odgovori #20 : 09. Kolovoz 2012, 16:35:52 »

ne prikazuju se slike u zadnja dva izvještaja (posta) :misli:
Evidentirano
OPTIMIZAM - to je kad kreneš na plac i staviš dva kondoma u džep. Nikad se ne zna ...

Crash

• **
« Odgovori #21 : 09. Kolovoz 2012, 18:20:26 »

ne prikazuju se slike u zadnja dva izvještaja (posta) :misli:

Ne znam, ja ih vidim.
« Zadnja izmjena: 09. Kolovoz 2012, 21:59:46 Crash »
Evidentirano

StatusQuo

• **
« Odgovori #22 : 09. Kolovoz 2012, 22:44:35 »

Evo od doma radi, samo izgleda da na poslu neće....vjerojatno kontrola :mrgreen:
Evidentirano

Crash

• **
« Odgovori #23 : 10. Kolovoz 2012, 10:10:53 »

Krakow, jedan od najljepših europskih gradova, puno puta spominjan i na ovom forumu.
Glavni gradski trg sačinjen od srednjovjekovnih zdanja je najveći u Europi.
Osim trga stari Krakov čine i kraljevsko brdo Vavel, židovska četvrt Kazimierz, Barbican ...

Inače krakovska stara gradska jezgra je imala čast biti upisana prva na UNESCO-v popis zaštićenih mjesta svjetske baštine.

Parking za motore.

Sukinnnice, dominira gradskim trgom, mjesto trgovanja od 15. stoljeća. Danas su tu trgovinice nakitom i suvenirnice.

Bazilika Djevice Marije

Lijepe kočije i zgodne cure.

Crkva svetog Petra i Pavla.

Na brdu iznad Visle je Vavel, kraljevsko zdanje s kojeg se nekad vladalo cijelom Poljskom.

Visla.
« Zadnja izmjena: 10. Kolovoz 2012, 10:13:20 Crash »
Evidentirano

Crash

• **
« Odgovori #24 : 10. Kolovoz 2012, 17:51:52 »

Šesti dan.

Posljednji dan na ovom proputovanju.
Zato još jedan kratki odlazak do Krakowa, točnije židovske četvrti – Kazmirez. Potom kratko zaustavljanje u Zakopane i preko Visokoih Tatri lagano kući.

Kazimirez je nekoć bio zaseban grad, danas praktički u centru Krakova.
Za vrijeme drugog svjetskog rata potpuno je iseljen, židovi su preseljeni u krakovski geto preko Visle i većina je stradala u konc logorima..
Danas u Kazimerezu ima malo židova, kaže se da je židovska četvrt bez židova.

Četvrt izgleda kao zastala u vremenu.

Stara Sinagoga, najstarija sinagoga u Poljskoj, danas je muzej.

Dio postava je posvećen sportu u krakovskih židova.

Kaciga od prije 100-tinjak godina.

Pozdrav Krakow.

Prema Visokim Tatrama.

Ovdje gore na tatrama se živi od turizma. I dobro se živi.

Tipična arhitektura.

Grad Zakopne, planina, ljeto, a puno je turista.

Kratko zaustavljanje u gradu, kava, mineralna i kupovanje klope. Prašim prema Slovačkoj granici.
Predobre ceste i zavoji.
I pejzaž kao sa slika.

Pozdrav Poljska,
pozdrav Slovačka i Češka, do neke sljedeće prilike!

The End

Evidentirano

K_A_W_A

• **
  • Vozi: SUZUKI GSX-R 1000 K9 ALSTARE Edition
« Odgovori #25 : 10. Kolovoz 2012, 18:42:50 »

Druze, svaka cast. Extra je putopis i slike.  :palacgore:

Dylan

• Vozi: Kawasaki ER 5
« Odgovori #26 : 10. Kolovoz 2012, 19:47:56 »

Lijepo mi je vidjeti ovako dobre slike mjesta koja sam nedavno obišao. Svaka čast, lijepa ruta i dobar putopis! :palacgore:
Evidentirano
...mi trkači... :)

live-for-ride

• Vozi: Nikolinu
« Odgovori #27 : 10. Kolovoz 2012, 22:33:58 »

E dobro da si napisao putopis, neću sad ja stavljat svoje slike :mrgreen:, upravo došli doma.
« Zadnja izmjena: 10. Kolovoz 2012, 22:36:52 live-for-ride »
Evidentirano

moover

• Kuća stara
  • Vozi: štake
« Odgovori #28 : 10. Kolovoz 2012, 22:47:41 »

E dobro da si napisao putopis, neću sad ja stavljat svoje slike :mrgreen:, upravo došli doma.

I mi prije 2 tjedna...  :mrgreen:
Evidentirano
Hebeš krizu, život nema reprizu.

live-for-ride

• Vozi: Nikolinu
« Odgovori #29 : 11. Kolovoz 2012, 08:08:48 »

A je ta poljska postala popularna. Evo jedna fotka iz centra. Ispala je dobro pa da podjelim.

mr.mee

• Vozi: kawasaki z650 i z750
« Odgovori #30 : 11. Kolovoz 2012, 08:09:53 »

kao slika sa puzzli  :palacgore: :palacgore:
 Str: 1 2 [Sve]   Gore

Stranica je generirana za 0.684 sekundi uz 19 upita.