Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1]   Dolje

Autor Tema: Motor neće da upali...  (Posjeta: 1030 )

virtuozo

• *
Motor neće da upali...
« : 08. Rujan 2012, 16:19:40 »

Imam piaggia carnaby, ovako prvi put mi je akumulator otišao. Kupio sam akumulator i postavio. Nakon mjesec dana normalne voznje počeo mi je motor pri početku paljenja ono zavergla i stane. Pritisnem ponovo dugme i onda fino upali. Jutros sam usto samo zavergla i stane, zavergla i stane. Do čega moze biti. Akumulator sam platio 35 eura.
Evidentirano

bmw m 5

• Najbolji forumaš 2009. HONDA HRC TEAM
  • Spol: Muški
  • Vozi: se VTR SP 01
Odg: Motor neće da upali...
« Odgovori #1 : 08. Rujan 2012, 18:21:08 »

Imam piaggia carnaby, ovako prvi put mi je akumulator otišao. Kupio sam akumulator i postavio. Nakon mjesec dana normalne voznje počeo mi je motor pri početku paljenja ono zavergla i stane. Pritisnem ponovo dugme i onda fino upali. Jutros sam usto samo zavergla i stane, zavergla i stane. Do čega moze biti. Akumulator sam platio 35 eura.
nisi napisao  koji carnaby imas..ako je to carnaby 200/250....onda gore ide baterija ytx14...koja kosta kod nas 100 eura....e sad za 35 eura ne znam sta si uspio kupiti... :mrgreen:
Evidentirano
O&G Team

virtuozo

• *
« Odgovori #2 : 08. Rujan 2012, 22:50:11 »

125 kubika, u njemu je bila baterija 12-ka. I rekli su mi da kupim 12-ku. Eh sad...da li moze opet biti do baterije?
Evidentirano

bmw m 5

« Odgovori #3 : 09. Rujan 2012, 12:35:02 »

moguce...(jesi li kontrolirao dali ispravno puni motor).. :misli:
Evidentirano
O&G Team

virtuozo

• *
« Odgovori #4 : 10. Rujan 2012, 18:31:10 »

Kontrolirao sam, problem sam riješio....dalje....sad motor kada upalim radi 8-9 sekundi i ugasi se...a kad ga vozim radi normalno...uglavnom radit i stojat ne moze odmah se ugasi, Zašto?
I da kleme mi je posuto kiselinom, da li to moze biti neki uzrok? I kako da skinem tu kiselinu?
Evidentirano

space218

• *
« Odgovori #5 : 13. Rujan 2012, 15:36:00 »

Kontrolirao sam, problem sam riješio....dalje....sad motor kada upalim radi 8-9 sekundi i ugasi se...a kad ga vozim radi normalno...uglavnom radit i stojat ne moze odmah se ugasi, Zašto?
I da kleme mi je posuto kiselinom, da li to moze biti neki uzrok? I kako da skinem tu kiselinu?

Što se tice gašenja motora , vjerojatno oko ubrizgavanja goriva , nepodešen ler itd , negdje vuče falš zrak , počepljene dizne ... Jel se to dešava i kad je motor topal i kad je hladan , da nemože raditi na leru , već samo u vožnji ?

A definitivno ceš riješit problem na klemama da ih zaspeš vrućom vodom koja najbolje skida kiselinu i oksid . Iako ti to nije problem koji te muci . Isto tako , najbolje čišćenje eventualno prosutog UKA kočionog ulja , sa toplom običnom vodom .

A curenje akumulatorske kiseline je vjerojatno znak da nisi kupio odgovarajući akumulator (skuplji je taj bolji) koji nema bolje rješen odušak i samim time može doći do curenja kiseline . Ili ti je punjenje prejako ? Da li crne čepovi od akumulatora ?

Nevjerujem da se naginješ do ramena ?

Provjereno , bez ikakovih tegoba naliješ iz kakove boce ili posude i spereš navedeno curenje , bez sredstava za pranje i  mini "voševa" , funkcionira . Iako time nije riješen uzrok curenja .
Evidentirano

bmw m 5

« Odgovori #6 : 14. Rujan 2012, 08:24:09 »

nisi nigdje naveo dali je to carnabi 200 ili 250 ie...jer su to jako razlicita agregata  :wink:
Evidentirano
O&G Team

danijel044

• **
  • Vozi: Bmw f650gs
« Odgovori #7 : 14. Rujan 2012, 08:59:20 »

nisi nigdje naveo dali je to carnabi 200 ili 250 ie...jer su to jako razlicita agregata  :wink:

125 kubika, u njemu je bila baterija 12-ka. I rekli su mi da kupim 12-ku. Eh sad...da li moze opet biti do baterije?

:palacgore:
Evidentirano

virtuozo

• *
« Odgovori #8 : 15. Rujan 2012, 22:45:21 »

Ponovo problem imam, da 125 kubika je. Akumulator sam kupio nov...nemoguće je da ode za 15 dana, da li moze bit da ga ne puni alternator? Do čega može biti često mi se dešava da ne mogu upaliti motor jer mi je akumulator prazan. Neki govore obrtaji a neko 100 drugih stvari.
Evidentirano

barba

• Vozi: HONDA
« Odgovori #9 : 16. Rujan 2012, 11:03:57 »

Otiđi do nekog autoelektričara pa nek ti sa amper klištima (za istosmjernu struju) izmiri koiko ti A puni. Posao od 10 sec i ne moraš ništa skidat.Onda idi dalje.
Evidentirano
Vozi brzo i oprezno a svejedno nastrada radi jednog šta nije gleda u ogledalo.

virtuozo

• *
« Odgovori #10 : 19. Rujan 2012, 17:44:17 »

Ubacio sam novi Alnaser, radio mi je motor 2 dana, na motoru mi je 7 ampera akumulator ( da li to moze značiti nešto ). Znači upalio sam i ugasio 2 puta motor. Treći put je samo zatrzao i neće dalje. Da li to moze biti sto mi je slabo amperski akumulator? Ili moze biti opet do alnasera?
Evidentirano

bmw m 5

« Odgovori #11 : 19. Rujan 2012, 19:51:56 »

ajde ti majstore nabavi digitalni instrument za mjerenje i izmjeri na polovima koliko (dali uopce) puni motor...stavi na istosmjernu struju....upali motor i daju mu gasa...i vidi koliko pokazuje...mora biti izmedju 13.5 i 14.6 volti...
Evidentirano
O&G Team

virtuozo

• *
« Odgovori #12 : 19. Rujan 2012, 20:57:44 »

PUNI motor, provjereno prije 3 dana....
Evidentirano

barba

• Vozi: HONDA
« Odgovori #13 : 19. Rujan 2012, 21:56:55 »

PUNI motor, provjereno prije 3 dana....

Puni šta, koliko?.           Budi malo precizniji ako hočeš pravi odgovor ili informaciju.
Evidentirano
Vozi brzo i oprezno a svejedno nastrada radi jednog šta nije gleda u ogledalo.

tochka

• **
Motor neće da upali...
« Odgovori #14 : 19. Rujan 2012, 23:45:59 »

Moze punit i 9 pa nije dovoljno da se aku napuni. Malo vise informacija pa bi mogli mozda bit od neke pomoci
Evidentirano

bmw m 5

« Odgovori #15 : 20. Rujan 2012, 16:02:12 »

Ubacio sam novi Alnaser, radio mi je motor 2 dana, na motoru mi je 7 ampera akumulator ( da li to moze značiti nešto ). Znači upalio sam i ugasio 2 puta motor. Treći put je samo zatrzao i neće dalje. Da li to moze biti sto mi je slabo amperski akumulator? Ili moze biti opet do alnasera?
7 ah mu je malo...12 ah  bi trebao ici gore... :palacgore:
Evidentirano
O&G Team
 Str: [1]   Gore

Stranica je generirana za 0.21 sekundi uz 20 upita.