Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Dolje

Autor Tema: Što nakon sudara by Vragstar  (Posjeta: 33617 )

Shepa

• Sarkazam se u Dalmaciji još uvijek smatra dijelom crne magije
  • Spol: Muški
  • Vozi: GS500 K1
Re: Što nakon sudara by Vragstar
« Odgovori #200 : 08. Lipanj 2012, 00:02:32 »

Prekršajni sud će ti po nalogu policije odrezat kaznu za vožnju bez kategorije, a osiguranje će ti umanjit iznos odštete zbog "suodgovornosti" u izazivanju nezgode.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
Evidentirano
"Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwyll-llantisiliogogogoch" is the name of a town in North Wales.
The name translates as "The church of St. Mary in the hollow of white hazel trees near the rapid whirlpool by St. Tysilio's of the red cave".

dokii

• **
  • Vozi: jet fuel powered RR Pegaso
Odg: Što nakon sudara by Vragstar
« Odgovori #201 : 08. Lipanj 2012, 00:06:33 »

Hvala na brzom odgovoru znaci 2.000 kuna kazne ? Mislim to se dogodilo prijatelju,nije zvana policija niti je islo preko osiguranja,vec ce platiti na ruke sve popravak.
Znaci ipak osiguranje ce platiti stetu na autu i stetu na motoru ?
Jel on ima zakonske osnove potegnuti nadoknadu stete na automobilu kasnije iako nije policija dosla i nije nista potpisivano,on je pitao tada prijatelja da li ima vozacku,on je potvrdno odgovorio i na tom je stalo.
Da mu ne bi kasnije dosla pozivnica iz suda ili necega slicnog ...
Evidentirano
Driving a car is like watching a film,
Riding a motorcycle is like being in the film.

Shepa

« Odgovori #202 : 08. Lipanj 2012, 00:12:55 »

Woooo.... Hold your horses.... sad su tu već drugi detalji u priči...

De elaboriraj, ko je kome oduzea prednost i da li se vozači znaju medjusobno?
(za koga navijamo?)

Kakva isplata na ruke?
Po ovome šta si napisa, osiguranje neće nikome ništa platit, osim ako oba vozila imaju kasko.

Aha, mislim da sam skužija, ovog tvog je frka da će ovaj drugi kasnije prijavit štetu osiguranju?

« Zadnja izmjena: 08. Lipanj 2012, 00:15:23 Shepa »
Evidentirano
"Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwyll-llantisiliogogogoch" is the name of a town in North Wales.
The name translates as "The church of St. Mary in the hollow of white hazel trees near the rapid whirlpool by St. Tysilio's of the red cave".

dokii

• **
  • Vozi: jet fuel powered RR Pegaso
« Odgovori #203 : 08. Lipanj 2012, 00:24:40 »

Vozac automobila je oduzeo prednost motoru,nije vozio brzo ( 30-40 kmh ) jer je jako usko i puno ljudi,ovaj je isao svojom trakom i ovaj je iznenada skrenio i time direkt oduzeo prednost.
Vozacu motora nije nista bilo,dok je na autu poveca materijalna steta.
Posto je ovaj znao da ce biti kriv i oderan od policije on je sam htio i nagovarao da se policija ne zove,preuzima punu odgovornost na sebe.
Dogovorili su se posto su neka poznanstva izmedju staraca tu u prici,nadoknaditi stetu na ruke i dati samo racun da se vidi sto je ( steta na motoru nije velika,plastike,i vilica iskrivljena,cak ni svjetlo nije oslo )...
Mislili su ici preko osiguranja,ali ovog drugog je frka valjda da ne izgubi bonus i ovako je odluceno.
I odgovor na tvoje zadnje pitanje,da jel moze to on pokreniti,kakve mogu biti reperkusije za vozaca motora...
Evidentirano
Driving a car is like watching a film,
Riding a motorcycle is like being in the film.

Shepa

« Odgovori #204 : 08. Lipanj 2012, 00:37:06 »

Bez svjedoka, dokaza (fotografije), pol. zapisnika i/ili evropskog izvješća, te izjave vozača motora?

A čuj... Sto ljudi sto ćudi... Možda i pokuša.

:mrgreen:

Evidentirano

goran166

• *
  • Vozi: R-a
« Odgovori #205 : 08. Lipanj 2012, 06:34:40 »

ne kužim računicu po kojoj kaže da se boji da će izgubiti bonus (mislim na lika koji je oduzeo prednost)  :misli:  nikako ne može biti skuplje 
Evidentirano

Vericca

• *
« Odgovori #206 : 19. Lipanj 2012, 10:29:27 »

A jeli ima taj tvoj drug neku garanciju od prodavaca toga motora, i to bi mu bilo dobro da provjeri. Mozda i tu sta uspije da uradi.
Evidentirano

chovica

• *
« Odgovori #207 : 22. Kolovoz 2012, 12:41:23 »

Imam pitanje slicno ovome od vragstara!

Frajer mi se jucer zakuco u prednji blatobran vespe 200L, ja i zena smo bili na motoru nismo pali jer se dogodilo na semaforu u zgu. Covjek je usao u raskrizje te je nakon sto je skuzio gresku prebacio u rikverc i pogodio me ja sam bio 2m od njega. Baltobran se rascopao, a nje se udubio zadnji branik.

Nismo zvali policiju jer je steta mala, kao dogovorit cemo se bez osiguranja, ili eventualno osiguranje jer je on prizno krivicu.
Danas smo se trebali nac i frajer se poceo zajebavat i navlacit kao nije on kriv i slicno, on je bio s dvojicom u autu,ja i zena na skuteru.

Sto mi je ciniti ako se ne dogovorim s njim, imam broj njegove police, tablicu auta, ime i prezime, dal da odem kod njegovog osiguranja i/ili  na policiju....

Skuter je vespa 200L GT iz 2005gd, u ok stanju, bio sam u piaggio centru frajer mi je napravio ponudu zamjene blatobrana u piaggio centru u heinzelovoj i iznosi 1600kn, a krivac za nesrecu "frajer" kao prica da je to previse!!!!!
Evidentirano

VragStar

• **
« Odgovori #208 : 25. Kolovoz 2012, 13:51:57 »

Njegovo osiguranje ce u pravilu zatražiti njegovo očitovanje o tijeku nezgode i sukladno njemu i postupiti vjerojatno, sto je u skladu s pravilima struke, jer u ovakvom slučaju  kakav si opisao je teško reći jesi se ti nabio na njega ili on na tebe. Možeš otići i na policiju i podnijeti privatnu prekršajnu prijavu, ali ja sam ti skeptičan u uspjeh ( sud ce saslušati svjedoke, eventualno provesti vještačenje).  Opcija je i privatna tužba na naknadu štete direktno prema njemu, što se često izbjegava ali je u pravilu kvalitetan način naplate štete.

P.s. ja nisam postavio pitanje, nego dao odgovor..... :)
« Zadnja izmjena: 25. Kolovoz 2012, 13:55:00 VragStar »
Evidentirano
VragStar

liberty

• Vozi: fz6
« Odgovori #209 : 04. Rujan 2013, 15:22:17 »

imam novo pitanje vezano uz osiguranje (AO):
- bio je štetni događaj
- obavljeni su izvid i naknadni izvid štete
- osiguranje čeka da dobije policijski zapisnik prije nego išta ponudi. naknadni izvid je obavljen kod ovlaštenog serfisera prema njegovoj specifikaciji što sve treba popraviti
- meni se ne da čekati da dobiju policijski zapisnik jer to može potrajati, a skuter mi treba i ja bi ga podigao od servisera
pitanje glasi: jednom ako osiguranje odluči da postoji osnova za isplatu naknade štete - da li istu isplaćuje servisu ili meni kao oštećenoj osobi

postoji više razloga za moje pitanje: vozilu uskoro istječe registracija i ne želim da mu istekne registracija dok je na servisu + vjerovatno bi vozilo u međuvremenu prodao pa želim naknadu štete riješiti što prije (ako osiguranje utvrdi svoju obvezu na isplatu štete)
Evidentirano
.I.

Shepa

« Odgovori #210 : 04. Rujan 2013, 16:10:39 »

Onda ga popravi o svom trošku, i čekaj odluku osiguranja.

Treće opcije nema.

Evidentirano

liberty

Odg: Re: Što nakon sudara by Vragstar
« Odgovori #211 : 04. Rujan 2013, 16:22:20 »

Onda ga popravi o svom trošku, i čekaj odluku osiguranja.

Treće opcije nema.

to sam i mislio
želio sam jedino biti siguran da li postoji ili ne postoji mogućnost da osiguranje isplati nekakav trošak po predračunu servisera za popravak - jer ja to ne želim, tamo je samo obavljen naknadni izvid, a neću ga tamo popravljati
da li taj serviser ima ili nema nekakav ugovor s osiguranjem ne znam, znam da nisam nikoga ovlastio/opunomoćio da može primiti isplatu štete

Shepa, jesam siguran da ako bude priznata šteta da će biti isplaćena meni koji sam vlasnik u trenutku štete, a ne nekome tko je radio predračun za mogući popravak (serviser) ili nekome kome ću (nadam se) prodati vozilo? 
Evidentirano
.I.

Shepa

« Odgovori #212 : 04. Rujan 2013, 16:25:42 »

Stranka u postupku je osiguranik, znači ti.

Isplata ide tebi, osim ako daš pisanu suglasnost da ide nekom drugom.

Evidentirano

3alfa3

• Vozi: Z750 '12
« Odgovori #213 : 04. Rujan 2013, 16:37:26 »

Ako procjene da se popravak isplati, odna ga popravlja ovlasteni serviser i njemu osiguranje plati.
Ako se odlucis da ti osiguranje isplati gotovinu, onda je to u pravilu 30% nizi iznos od procjenjenog

Ako procjene totalku, onda ce ti rec da ti ostatak vozila vrijedi toliko i toliko, a tebi isplate ostatak do pune vrijednosti vozila. U tom slucaju imas mogucnost njima ostavit vozilo, a oni tebi isplate cijelu vrijednost vozila
Evidentirano
A weekend wasted isn't a wasted weekend

Shepa

« Odgovori #214 : 04. Rujan 2013, 16:47:03 »

Još nije potvrđena obveza osiguratelja. :wink:

I isplata ovl. serviseru ne ide po defaultu, već osiguraniku, osim ako on to pisanim putem traži (napomena na obrascu prijave štete).
Evidentirano

3alfa3

« Odgovori #215 : 04. Rujan 2013, 16:48:12 »

:palacgore:

....kad bude, odprilike su to opcije
Evidentirano

liberty

« Odgovori #216 : 04. Rujan 2013, 16:55:34 »

I isplata ovl. serviseru ne ide po defaultu, već osiguraniku, osim ako on to pisanim putem traži (napomena na obrascu prijave štete).

da znam i slažem se s time
ali se želim osigurati u slučaju da se utvrdi obveza osiguravatelja

kako to da na obrascu koji sam ja ispunio na osiguranju nema te napomene?

Evidentirano
.I.

Fikret

• **
  • Vozi: Zucho ER6N, YBR 125
« Odgovori #217 : 04. Rujan 2013, 17:02:09 »

evo mog primjera od 17.6 ove godine:

znaci, zena krenula od kuce na posel i ispred kuce joj i zenska joj oduzme prednost, kocenje, cupanje blabla, nije bilo dodira i zenska u autu nije ni primjetila da je moja zena pala i otisla je. Za njom je pojuril frajer koji je snimio situaciju i vratio nju na mjesto nesrece. Mudra dolazi pita jel sve ok i opet ode (slovenka).
Dosla murja, svi su samo zapamtili da je bila plava Honda civic. Uglavnom murja satro raspisuje tjeralicu, a ja nebudi lijen u potragu za autom. Naletim naravno na auto, pozovem policiju, ovi je izvuku van iz kuce. Uglavnom zapisnik blablabbla, zenu mi je otfurala hitna u Sv.duh. Uglavnom motor je klizao po desnoj strani, nista strasno.
Odmah drugi dan sudjenje jer je strani drzavljanin, i presuda u nasu korist i bez svjedoka, vjestak je rekao svoje ;). Uzimam zapisnik i presudu picim u triglav osiguranje, tamo mi slikaju motor. Sljedeci korak je bio odlazak u KMS ili captol cargo na procjenu koja kosta 400kn (15min posla, jos ja moram majmunu u captolu govorit da mora sve ic po zapisniku, pa pripazite jel vam sve na listi, jel meni nije pisao auspuh, a on kosta 5k kn). Sa tom procjenom nazad u triglav, onda oni tamo vjecaju sta proglasiti. Steta na motoru je bila 19500kn, proglasena totalka na 9600kn. U roku dva tjedna dobivam na racun 9600 i zena dobiva 2700 za opremu koju je nosila na sebi i to oni nazivaju NEOSPORIVI DIO STETE, e onda nebudi glup, napisah zalbu da mi je to malo da trazim jos 3000kn, i oni mi bace na racun jos 2400kn. Proces do prvog dijela isplate je trajao cca 10dana, i onda nakon toga u roku 7 dana od zalbe sam dobio i ostali dio. Totalka je malo losija opcija jel je uvijek manja cifra koju nude, jebga to treba neko poznati da ti sredi tam. Na motoru je popravak, lakiranje ovog kaj se unistilo kostao 3000kn. Sve u svemu ispalo je dobro, i sad jos cekamo da zena ozdravi da mozemo predati naknadu stete za ozljede (tek kad zavrsi lijecenje). Uvijek odnesite sve na slikanje kaj ste imali i kaj je osteceno, sve to mozete trazit novac, nista se ne izostavlja ;).
 Preporuka je isto da uvijek idete preko osiguranja jel ove spike budem ti ja prek frenda i kuma i sogija, zahebi, svima je najlakse da mu se skine sa osiguranja, a ovako ce neko nekoga najvjerovatnije probat nategnut.  Preporuka je uvijek ic na nagodbu jer se masa toga stvarno da popravit, tipa plastike, rezervoar). Ekipa u ovlastenom ce stavit originale gore a necije poderane nevjerujem da bace u smece il daju osiguranju, jedino ako nisu obavezni, mozda. I ono bitno gdje smo mi imali dosta problema, paziti sta i kako je napisano na zapisniku i dali se slazu svi podaci sa presude. Mi smo dobili krivi zapisnik a i krivu presudu, tak krivo da je moja zena bila kriva i da je protiv nje pokrenut prekrsajni postupak, i onda opet malo zivkanja i voznje okolo klasika.
Eto ako netko treba jos kakvu pomoc, odg na pitanje, samo rokajte, jer mi se cini kao da sam diplomirao ove godine izvlacenje love od osiguranja, na pravedan nacin ;).
Evidentirano
Zili mi vogzila ono zete !!!

liberty

« Odgovori #218 : 04. Rujan 2013, 17:23:29 »

pitanje za poznavatelje obrazaca za naknadu štete:
štetni događaj nastane
policija sastavi zapisnik
odem na osiguranje štetnika - on prijavi svoju štetu nastalu istovremeno kad i moja, ja prijavim svoju štetu po osnovi police njegove AO
na obrascu odštetnog zahtjeva nigdje ne postoji klauzula/rubrika gdje bi se on potpisao i rekao: ja sam kriv
šta ako iz policijskog zapisnika ne proizađe da hje on kriv nego samo utvrde nastalu situaciju
zašto sam uopće išao s njime na njegovo osiguranje da prijavimo štetu ako tamo nema rubrike ja sam kriv već će se osiguranje oslanjati na zapisnik policije?
Evidentirano
.I.

3alfa3

« Odgovori #219 : 04. Rujan 2013, 17:26:46 »

Pa ponekad se ne zove policija pa se ode kod osiguravatelja krivca, poslikaju se vozila, opise dogadjaj, nacrta skica i onda je sve jasno.

Problem je kd su veci iznosi stete u pitanju. Kod moto sudara znaju bit visoki iznosi makar se nebi reklo na prvu, pa je svakako potrebno zvat policiju na uvidjaj da poslije nebi bilo nepotrebnih komplikacija
Evidentirano

Shepa

« Odgovori #220 : 04. Rujan 2013, 17:50:52 »

Libač, njegov osiguratelj mu šalje poštom obrazac (izjava osiguranika o nastanku št.dog.) u kojem je dužan navesti svoju verziju događaja.

Ako ne ispuni obrazac, smatra se da preuzima odgovornost.

Evidentirano

liberty

« Odgovori #221 : 04. Rujan 2013, 20:16:32 »

Libač, njegov osiguratelj mu šalje poštom obrazac (izjava osiguranika o nastanku št.dog.) u kojem je dužan navesti svoju verziju događaja.

Ako ne ispuni obrazac, smatra se da preuzima odgovornost.

Hvala na odgovoru
mislio sam da se to riešilo time što je on prijavio istovremeno samnom svoju štetu na vozilu po osnovi svog AK s istim opisom i skicom događaja

Shepa da li znaš kako to da mu nisu dali odmah izjavu kad smo zajedno prijavljivali štetu?
pa zar nisu dužni bili i to dati kad smo došli sa tom svrhom?
ne mogu vjerovati da nas nisu na to upozorili/da to čovjek mora sam znati kod prijave štete
« Zadnja izmjena: 05. Rujan 2013, 00:37:39 liberty »
Evidentirano
.I.

VragStar

• **
« Odgovori #222 : 10. Rujan 2013, 15:02:37 »

Hvala na odgovoru
mislio sam da se to riešilo time što je on prijavio istovremeno samnom svoju štetu na vozilu po osnovi svog AK s istim opisom i skicom događaja

Shepa da li znaš kako to da mu nisu dali odmah izjavu kad smo zajedno prijavljivali štetu?
pa zar nisu dužni bili i to dati kad smo došli sa tom svrhom?
ne mogu vjerovati da nas nisu na to upozorili/da to čovjek mora sam znati kod prijave štete

Pa u principu izjavu osiguranika su mogli odmah predati na ispunjavanje (osim ako je osiguranik različit od vozača, pa je još pritom i pravna osoba - tad se traži i pečat, koji najčešće vozači nemaju sa sobom). Inače, čak niti u samoj izjavi osiguranika nemaš izjavu:"ja sam kriv", nego osiguranik ispuni svoju verziju događaja iz koje je osiguranju razvidno tko jest, a tko nije kriv (nije rijedak slučaj da osiguranik nakon prospavane noći i shvati da ipak nije onako kako se činilo jučer....)
« Zadnja izmjena: 10. Rujan 2013, 17:50:43 VragStar »
Evidentirano
VragStar

liberty

« Odgovori #223 : 10. Rujan 2013, 22:08:35 »

Hvala Vragstar :mrgreen:

e sad
prodao bi vozilo u stanju kojem je
dakle nepopravljano
i naravno cijena bi u tom pogledu bila niža od tržišne

prodaja bi se izvršila prije nego li osiguranje odluči da li postoji njihova obveza za naknadu štete ili ne postoji
prije svega jer mi se vozilo ne da popravljati, ubrzo mu ističe registracija, a i imam kupca za njega

da li sam siguran da će po okončanju postupka naknade štete koji će završiti nakon što prodam vozilo
šteta biti isplaćena upravo meni?

mislim, razmišljam, šteta je načinjena meni, ja gubim time što zbog štete vozilo prodajem za nižu cijenu...po meni ne bi trebalo biti problema i koliko znam, šteta bi se trebala platiti vlasniku koji je to bio u trenutku štetnog događaja, ali čisto pitam da mi ljudi iz osiguranja to potvrde da ne bi bilo poslije nisam znao (ne poznajem baš praksu osiguravajućih društava)

pa ako mi netko može to potvrditi - bio bi zahvalan :palacgore:
Evidentirano
.I.

VragStar

• **
« Odgovori #224 : 10. Rujan 2013, 23:04:47 »

Dakle ovako-na naknadu štete ima pravo osoba koja je u trenutku nezgode bila vlasnik oštećene stvari, ili osoba koju je vlasnik opunomoćio. Šta ćeš ti nakon nezgode raditi nema više veze s osiguranjem,  osim ako budeš insistirao da osiguranje preuzme ostatke vozila (a to može biti tek nakon što se steknu uvjeti za priznavanje osigurateljne obveze).
Evidentirano
VragStar
 Str: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Gore

Stranica je generirana za 0.2 sekundi uz 20 upita.