Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 62   Dolje

Autor Tema: Gilera Nexus 500 - General Topic  (Posjeta: 75419 )

suspenzija

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: zx-6r
Odg: Gilera Nexus 500 - General Topic
« Odgovori #1250 : 12. Srpanj 2012, 17:09:04 »

imaš još osigurača na lijevoj strani maske
ima mali poklopac za skinuti, lako ga je vidjeti
jesam...vidio sam to  :palacgore: znaci ispod sica i taj mali poklopac...jel ima jos di??? ono kuzim se nesto oko struje...bivseg runnera sam cijelog sam raskopao i sastavio samo mi triba mala pomoc da ne lutam  :grin:
Evidentirano

suspenzija

• **
« Odgovori #1251 : 12. Srpanj 2012, 18:14:18 »

Evo pokusao sam s osiguracima ispod sica i ispod pretinca za stvari ispod volana al svi osiguraci su zdravi i nije niti jedan od njih za zmigavce jer sam vadio jedan po jedan i zmigavci bi radili...jos jedna stvar...ona zelena lampica za zmigavce povise boardcomputera kad desna strana zmigavaca radi onda blinka u ritmu kako zmigavci rade dok kad ukljucim lijeve zmigavce koji nerade onda ta lampica duplo brze blinka....svaka pomoc mi je dobro dosla jer nezgodno mi je vozit bez zmigavaca pogotovo lijevih  :palacgore:
Evidentirano

baldeks

• Vozi: Gilera Nexus 300ie
« Odgovori #1252 : 12. Srpanj 2012, 18:20:54 »

to se meni dešavalo na bivšem skuteru, mislim da bi se dešavalo kad nebi žaruljicu dobro spojio ili tako nešto  :misli: provjeri sve spojeve na žmigavcima i žaruljice ..
Evidentirano

suspenzija

• **
« Odgovori #1253 : 12. Srpanj 2012, 19:34:16 »

sad sam opet cackao oko žmigavaca i sve izgleda uredno, nema nigdi vlage ni oksidacije...znam na sta mislis i meni je to na bivsem skuteru znalo bit al tada bi nepravilno radili zmigavci..kao da bi poludili al ovdje samo ljeva strana mrtva...saumnjam na osigurac od ljevih ako postoji poseban osigurac ko na autu ili je nesto drugo...samo mi triba pomoc di se nalazi jos osiguraca da ne kopam po motoru na sljepo
Evidentirano

StudioIT

• *
« Odgovori #1254 : 12. Srpanj 2012, 19:59:14 »

sad sam opet cackao oko žmigavaca i sve izgleda uredno, nema nigdi vlage ni oksidacije...znam na sta mislis i meni je to na bivsem skuteru znalo bit al tada bi nepravilno radili zmigavci..kao da bi poludili al ovdje samo ljeva strana mrtva...saumnjam na osigurac od ljevih ako postoji poseban osigurac ko na autu ili je nesto drugo...samo mi triba pomoc di se nalazi jos osiguraca da ne kopam po motoru na sljepo

Ispod sica osigurač broj 5 (7,5A) je između ostalog za žmigavce (nema posebno lijeva posebno desna strana), ali da je on otišao ne bi uopće radili. Bit će da je negdje neki spoj loš.
Evidentirano
Nexus 500: mašina Master 492 ccm + polirana glava + "sportskija" bregasta + ravan usis i konusni filter + vanjski regulator pritiska goriva + Auspuh R1 + tokaren variomat, polutke i zvono + razdvojene kočnice s pumpicama od GP800 i opletene cijevi

suspenzija

• **
« Odgovori #1255 : 12. Srpanj 2012, 20:08:37 »

Ispod sica osigurač broj 5 (7,5A) je između ostalog za žmigavce (nema posebno lijeva posebno desna strana), ali da je on otišao ne bi uopće radili. Bit će da je negdje neki spoj loš.
hvala na pomoci...i mislio sam da vjerovatno nema za svaku stranu posebno...alo sta bi sad moglo bit...neznam koje spojeve da gledam vise...imas ideju??
Evidentirano

baldeks

« Odgovori #1256 : 12. Srpanj 2012, 20:32:39 »

hvala na pomoci...i mislio sam da vjerovatno nema za svaku stranu posebno...alo sta bi sad moglo bit...neznam koje spojeve da gledam vise...imas ideju??
automat za žmigavce?
Evidentirano

suspenzija

• **
« Odgovori #1257 : 13. Srpanj 2012, 14:22:54 »

vjerovatno negdi probija masa pa neradi...najbolje da odnesem nekome ko se kuzi u to...to mi moze rijesit bilokoji autoelektricar ili da ga vodim u ovlasteni??? ako netko ima za preporucit nekog majstora na relaciji split-makarska??
Evidentirano

kukac

• **
  • Vozi: kawasaki z1000,nexus500
« Odgovori #1258 : 14. Srpanj 2012, 15:02:19 »

ili negdje gubi masu na utikačima ili je prekidač otišo.... probaj našpricat prekidač WD-om :palacgore:

suspenzija

• **
« Odgovori #1259 : 15. Srpanj 2012, 12:44:19 »

ili negdje gubi masu na utikačima ili je prekidač otišo.... probaj našpricat prekidač WD-om :palacgore:
a nevirujen da je prekidac jer se nepale žmigavci kada upalim priko prekidaca za sva 4...sad mozda je automat otisa al koliko sam uspio citat po forumu onda nerade svi žmigavci...moguce da je masa al ko ce to nac :palacgore:
Evidentirano

baldeks

« Odgovori #1260 : 15. Srpanj 2012, 12:52:58 »

a nevirujen da je prekidac jer se nepale žmigavci kada upalim priko prekidaca za sva 4...sad mozda je automat otisa al koliko sam uspio citat po forumu onda nerade svi žmigavci...moguce da je masa al ko ce to nac :palacgore:
teško ti se može reć šta točno da radiš,
otiđi kod kakvog auto električara kojem viruješ, ako već ne želiš u ovlašteni, pa to riješi  :wink:
Evidentirano

suspenzija

• **
« Odgovori #1261 : 15. Srpanj 2012, 13:26:03 »

teško ti se može reć šta točno da radiš,
otiđi kod kakvog auto električara kojem viruješ, ako već ne želiš u ovlašteni, pa to riješi  :wink:
:palacgore: upravu si al eto mislio sam da se nekome vec to događalo pa mozda je nesto sta mogu sam
Evidentirano

baldeks

« Odgovori #1262 : 15. Srpanj 2012, 13:27:45 »

:palacgore: upravu si al eto mislio sam da se nekome vec to događalo pa mozda je nesto sta mogu sam
nama nije koji smo ti se javili ode, kažem, meni je na starom skuteru bila ista stvar, ali zbog toga što žaruljica nije "sjela",
znam da je problem vozit bez cile strane žmigavaca, pa ti je bolje da to odeš i rješiš šta prije  :wink:
Evidentirano

suspenzija

• **
« Odgovori #1263 : 10. Kolovoz 2012, 08:12:29 »

evo uspio sam sam rijesit žmigavce...nesto sam rastavlja prednje jer su se klimali pa da ih učvrstim i proradili su sami od sebe :LOL: al imam jos par pitanja:
- prvo jutarnje paljenje nekad zna anaser i zavrtit do 5-6puta da upali...nije uvijek slucaj al zna se desit... dok dok je ugrijana masina pali ko iz topa...sta bi moglo bit...akumulator u voznji puni između 13-14 u leru nesto manje...sta bi moglo bit...sviječica??? motor ima 21t km
- kad sam kupio motor dobio sam samo jedan kljuc koji nema logo od gilere pa pretpostavljam da je naknadno pravljen i da nije original...dok na forumu citam da imate kljuce sa gumbom za otkljucavanje sica a to sam i vidio dok sam gledao nekog drugog neksusa...jel ja mogu napravit u servisu isti takav kljuc?? :palacgore:
- i cini mi se kao da malo ima preteske rolice...motor ide super u svim režimima, mozda malo u startu bi moga bit malo življi  :021: e sad koliko citam tu po forumu meni je na punom gasu od 80km do 120km na 5500rpm dok po forumu citam da je na serijali 6500rpm???
« Zadnja izmjena: 10. Kolovoz 2012, 08:17:01 suspenzija »
Evidentirano

_r0bi_

• *
« Odgovori #1264 : 10. Kolovoz 2012, 23:25:05 »

evo uspio sam sam rijesit žmigavce...nesto sam rastavlja prednje jer su se klimali pa da ih učvrstim i proradili su sami od sebe :LOL: al imam jos par pitanja:
- prvo jutarnje paljenje nekad zna anaser i zavrtit do 5-6puta da upali...nije uvijek slucaj al zna se desit... dok dok je ugrijana masina pali ko iz topa...sta bi moglo bit...akumulator u voznji puni između 13-14 u leru nesto manje...sta bi moglo bit...sviječica??? motor ima 21t km
- kad sam kupio motor dobio sam samo jedan kljuc koji nema logo od gilere pa pretpostavljam da je naknadno pravljen i da nije original...dok na forumu citam da imate kljuce sa gumbom za otkljucavanje sica a to sam i vidio dok sam gledao nekog drugog neksusa...jel ja mogu napravit u servisu isti takav kljuc?? :palacgore:
- i cini mi se kao da malo ima preteske rolice...motor ide super u svim režimima, mozda malo u startu bi moga bit malo življi  :021: e sad koliko citam tu po forumu meni je na punom gasu od 80km do 120km na 5500rpm dok po forumu citam da je na serijali 6500rpm???

gle i meni se tako drze okretaji tako da to je to onda ali kaze ekipa da treba unutra ubacit 24 grama rolnice koje ce mu podarit malo zivosti jer ove 27.3 su ipak pre teske a dimenzija ti je 25x21.8 a sto duze vrti mislim da je to normalno nakon duzeg stojanja iako ja kod sebe nisam to primjetio....

btw ako sam negdje kikso nek iskusniji isprave ;)
Evidentirano

mv_agusta

• Vozi: nexus500
« Odgovori #1265 : 11. Kolovoz 2012, 07:23:00 »

-stavi 24g ili 22g dobit ćeš bolji start

-svječica po pravilu se mjenja svakih 10 ili 12.000km nisam siguran

-odi do piaggia i pitaj koliko bi došao novi ključ, malo je čudno da nemaš onaj crveni ključ a on je najbitniji i ubiti trebao bi imati taj crveni i još jedan crni minimalno kako bi crveni mogao biti doma na sigurnom
na tom crvenom su neke brojevi i po njima se naručuje novi ključevi :misli:
čudno kako uopče pali ako nije original ključ jer svaki taj crni treba programirati pomoću crvenog kako bi imobilizer zapamtio kod

-vjerojatno ti je baterija pri kraju, u vožnji treba puniti oko 14.5 od tuda teže paljenje
« Zadnja izmjena: 11. Kolovoz 2012, 07:27:29 mv_agusta »
Evidentirano
Ride Hard, Ride Free
Volim Ducati, makar i pokvaren u garaži

suspenzija

• **
« Odgovori #1266 : 11. Kolovoz 2012, 08:28:45 »

-znači mogu malo lakse rolice i dobit cu bolji start??? jel onda potrebno stavljat multivar ako samo s laksim rolama mogu imat bolji start???

-imam jedan crveni trokutasti kljuc...to je original??? al nemam onaj crni s kojim mogu na dugme otkljucavat sic pa me zanima dali mogu ga napravit??

-za akumulator nisam siguran al oko 14 puni u voznji, nisam siguran koliko tocno, a za svijecicu nisam siguran iako motor ima tocno 21t km pa mozda nije mjenjana sad...jel problem sam prominit svjecicu, tj. jel triba puno raskopavat motor da bi se doslo do nje??
Evidentirano

StudioIT

• *
« Odgovori #1267 : 11. Kolovoz 2012, 09:28:20 »

S multivarom dobiješ dobar šut na svim okretajima ali ako samo hoćeš bolje početno ubrzanje stavi lakše role.

Crveni ključ je master ključ i trebao si dobiti i crni s gumbom za otvaranje sica. Moraš nabaviti ključ pa se da kodirati na samom motoru, postoji procedura.

Skineš lijevu bočnu plastiku (najčešće je srebrna, rjeđe crna) i vidjet ćeš svjećicu. Zamjena je na svakih 12000km.
Evidentirano
Nexus 500: mašina Master 492 ccm + polirana glava + "sportskija" bregasta + ravan usis i konusni filter + vanjski regulator pritiska goriva + Auspuh R1 + tokaren variomat, polutke i zvono + razdvojene kočnice s pumpicama od GP800 i opletene cijevi

suspenzija

• **
« Odgovori #1268 : 11. Kolovoz 2012, 09:48:31 »

jel se po vama isplati stavljat multivar??? ako stavim lakse role samo dobivam na startu??? jel gubim ista na 80-120km/h
imam taj crveni al nemam crni...vidit cu u servisu jel se moze napravit crni a vjerovatno bi triba :palacgore:
Evidentirano

StudioIT

• *
« Odgovori #1269 : 11. Kolovoz 2012, 15:23:17 »

Isplati se jer ćeš dobiti novi motor s njim  :mrgreen:

Svaki Piaggio diler/servis bi trebao moći naručiti taj ključ i košta oko 650kn. Tražiš blank ključ s daljinskim za Nexus 500, šifra ključa je 975712. Narezat ga može svaki ključar a programiraš ga na motoru, posebno za imobilizator, posebno za daljinski.
Evidentirano

mv_agusta

• Vozi: nexus500
« Odgovori #1270 : 11. Kolovoz 2012, 18:17:31 »

ne gubiš između 80-120km/h

ako imaš para stavi multivar, dobiti ćeš još bolji start i bolja međubrzanja
samo oprez sa njim jer će tada na klizavom asfaltu šamarat stražnji kraj kod jakog odvrtanja gasa pogotovo kad je hladna guma
gušt je kad se ispraksiraš, pogotovo kad se stražnja guma potroši pa onda driftaš non stop :D
Evidentirano
Ride Hard, Ride Free
Volim Ducati, makar i pokvaren u garaži

Cortez

• Vozi: FZ6n S2 ABS
« Odgovori #1271 : 13. Kolovoz 2012, 14:21:51 »

hhh  ma nouuuu  odlican je prezadovoljan  :palacgore: :palacgore:   planiram na zimu ga pofarbat u perla bijelu boju  :mrgreen: :mrgreen:

:rolleyes: :rolleyes:
Evidentirano
There's a thin line between an attitude problem and thinking clearly.

suspenzija

• **
« Odgovori #1272 : 13. Kolovoz 2012, 16:52:48 »

meni u voznji najvise pokaze 14,1 ono za akumulator...jel to preslabo :misli:
Evidentirano

kukac

• **
  • Vozi: kawasaki z1000,nexus500
« Odgovori #1273 : 13. Kolovoz 2012, 17:49:03 »

nou...najtaman  :mrgreen:

suspenzija

• **
« Odgovori #1274 : 13. Kolovoz 2012, 17:52:09 »

nou...najtaman  :mrgreen:
super al nekad mi ujutro zna zaverglat po 5-6 puta da upali...dok na toplo iz prve...da nije sviječica???

-pitanje za sve...imam priliku uzet multivar al sa 8 rolica dok je kod mene sa 6 jer je kraj 2004god...e sad jel mogu stavit toga al da uzmem od novijeg godista i poklopac variomata sa 8 rolica :misli:
Evidentirano
 Str: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 62   Gore

Stranica je generirana za 0.322 sekundi uz 20 upita.