Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Dolje

Autor Tema: Izrada bazena  (Posjeta: 16856 )

DADO+

Odg: Izrada bazena
« Odgovori #50 : 12. Lipanj 2012, 08:55:51 »

S obzirom na boju ovog cvijeta ili kaj već ovo je u donjem lijevom ćošku,mislim da se ja ne bih uklopio u tu ekipu  :mrgreen:
  :LOL:

- njemu je to normalno  :mrgreen:
Evidentirano

ktm08

• Spol: Muški
  • Vozi: KTM SD 1290 R
« Odgovori #51 : 12. Lipanj 2012, 08:59:28 »

Evidentirano
Bitno je trajati!

mario x

• **
« Odgovori #52 : 24. Lipanj 2012, 12:26:25 »

sve sto te zanima pitaj ali jedini ozbiljni bazen je betonski i keramika unutra. :palacgore:
Evidentirano

vladof

• Vozi: quad
« Odgovori #53 : 04. Srpanj 2012, 23:44:30 »

Bazeni su mrak  :palacgore: ali nitko neče napisati neku okvirnu cijenu recimo bazena veličine ovih na slikama. Mozda bi se upustil u neku takvu avanturu, pošto me več izluđuju s ovim bazenima doma, a u ovoga bi se i ja mogal hititi.
A zanima me zakaj svi na moru hoče imati jos i bazen ?  :misli:
I pošto ne mogu nigde pronači onu građevinarsku temu, jel tko zna pošto je cm2 ugradnje strojne glazure ?
Evidentirano

mario x

• **
« Odgovori #54 : 08. Srpanj 2012, 06:59:09 »

gornji bazen cca 105000 kn,znaci iskop,armatura,beton,keramika,oprema za filtraciju vode i kamena klupica oko bazena.
donji je puuuuuuno više ali taj ima opreme boli glava.
Evidentirano

DADO+

« Odgovori #55 : 08. Srpanj 2012, 23:31:34 »

... i kad ga napravite, računajte još i na troškove održavanja, ( ili samo; higijenska sredstva i ostala oprema ) 

:mrgreen:
Evidentirano

mario x

• **
« Odgovori #56 : 11. Srpanj 2012, 10:15:33 »

dado zlikovče  :jesus:

imas jos oko 700 kn kemije za odrzavanje za cijelu sezonu i oko 600 kn struje. oprema za čišćenje ide u cijenu bazena. ako netko pravi bazen onda mu ovih 1300 kn za 5 mjeseci kupanja nije neka stavka.
Evidentirano

DADO+

« Odgovori #57 : 11. Srpanj 2012, 12:51:05 »

imas jos oko 700 kn kemije za odrzavanje za cijelu sezonu i oko 600 kn struje. oprema za čišćenje ide u cijenu bazena. ako netko pravi bazen onda mu ovih 1300 kn za 5 mjeseci kupanja nije neka stavka.
:shock: :no:

- joj sad bi te pitao, što imaš od opreme; usisivač, prekrivač, kako kontroliraš kvalitetu vode, kakav je sistem filtracije
 kolika ti je zapremina, koliko često mijenjaš vodu i radiš temeljito čišćenje bazena ...

ali bolje ne  ;)
Evidentirano

mario x

• **
« Odgovori #58 : 12. Srpanj 2012, 12:02:59 »

:shock: :no:

- joj sad bi te pitao, što imaš od opreme; usisivač, prekrivač, kako kontroliraš kvalitetu vode, kakav je sistem filtracije
 kolika ti je zapremina, koliko često mijenjaš vodu i radiš temeljito čišćenje bazena ...

ali bolje ne  ;)
od opreme sve sto ti treba. četku ravnu za dno i zidove,kutnu za kantune i spuzvasti poliš za rubove bazena.kontrolu gledas dpd mjeračem ili digitalnim zavisi kako mi se radi taj dan. sistem filtracije pjesčani filter u dvije granulacije. zapremina bazena koje sam radio i održavam od 18 do 1060 kubika vode. rotacionom četkom očistikm jednom mjesečno a voda u nekikm bazenima stoji po tri godine. klor,PH,flokulant i algicit mozes dodavat dozirkama ili ručnu u obliku tableta u skimer. sve zavisi kakvi se ljudi kupaju u njemu i jel se tuširaju prije ulaska u bazen. i još nesto za otvorene bazene,jna čistocu i kvalitetu vode puno utječe okoliš i jel imas čempres,bor,lovor i još neka stabla u blizini. ako jte još nesto zanima pitaj nemoj se sramit e. sve ima

eto :palacgore:
Evidentirano

joya

• **
  • Vozi: APN6 , železni Triumf

Denisxxx

• **
  • Vozi: T-max 2011'
« Odgovori #60 : 12. Srpanj 2012, 18:02:13 »

:shock:

700 kn kemije  :LOL: to ode u tjedan dana na ovim temperaturama...

Evo da napišem i ja par riječi,

jebem se sa bazenima od 1999 godine  :mrgreen:, kad je stari napravio betonski dimenzija 12.5x7m. Bazen je dubine od 1.2 do 2m i prvotno je bio složen sa tada modernim sustavom skimera i mlaznica te pješčanim filterom i postrojenjem. e to je bila jebada  :mrgreen:, smrzavanje vode u cijevima, stvrdnjavanje pijeska u filteru i dr... kad se sjetim dođe mi da se objesim... prvu izvedbu je radio Beltram i sin iz Dubrave i nismo bili baš nešto oduševljeni sa njima. Sin je bio OK, ali stari je bio brutalno naporan sa svojim fensi šmensi forama, pa je dobio pedalu...

U klasičnu plavu foliju su nam ga obukli dečkići iz Hoby bazena iz Velike Gorice... to je folija od Desoyauxa koja bi trebala imati garanciju od 30 godina.

Eto prošlo je nekih 13 i folija je u lošem stanju, površinski sloj je postao jako mekan i zagrebe se noktom bez problema, pa joj je definitivno vrijeme za zamjenu. U međuvremenu smo zatvorili skimere i mlaznice i montirali površinski Desoyaux filter koji filtrira kroz platnene vreče i za sada mi se čini izuzetno jednostavno i kvalitetno.

Ono što je bitno je to da nikome nebi preporučio izradu tolikog bazena. U ovakvim vremenskim uvjetima (visoke temperature) i sa vodom koja je u našem podneblju izuzetno tvrda lova,  koja se kroz sezonu baci u bazen je fakat velika... mislim da je buraz ove godine bacio u bazen bar 300-400 eura koji su otišli na PH- granulat, a gdje su još klor, algicid i dr. sranja.

Nije baš gušt ni usisavanje na tolikom bazenu, jer te posle bole i nokti na nogama. Naravno postoji i robot za čiščenje, ali to je opet 2000-3000 eura. 

U međuvremenu sam se oteo od majčine sise i sazidao svoje dvore  :mrgreen:, pa djeca pritisla da bi oni svoj baze. I ove godine sam ga uspio realizirati...

Bazen je betonski. Dio oko betoniranja sam realizirao preko frenda koji mi je to obavio izuzetno povoljno. Dimenzije su 3,5x7 i dubina 1.7 m. Obukao sam ga u desoyaux foliju (imitacija mozaika) i stavio njihov filter F181. Sa opločavanjem me došlo cca 10-11 tisuća eura. Za sada sam izuzetno zadovoljan i dimenzijom i troškovima koji se ipak daju kontrolirati. Sve mi je radio Jerkić i sa njima sam za sada zadovoljan.

Vidim da su se pojavile i neke nedoumice oko keramike u bazenu... keramika je ok, ali isključivo u Dalmaciji. Voda, zima i keramika, jednostavno nejdu zajedno. U kontinentalnim uvjetima sasvim sigurno oštečenja nastaju već nakon 2-3 godine, a onda eto belaja...

I na kraju moram reći da je bazen fakat veliki teret i obaveza. ja bi to opisao kao pečenje roštilja, roštiljar uvijek ostane gladan...jbt, dok obavim sve oko njega pun mi ga je ku*ac i ne pada mi na pamet da se kupam. Ali ajde djeca mi se vesele pa onda mi nije žao.

A mog'o sam si kupit Kralja za te pare  :mrgreen:

Ako ko ima pitanja, izvolte  :palacgore:

Evidentirano

DamirK

• Vozi: o
« Odgovori #61 : 13. Srpanj 2012, 09:58:46 »

Denis@ koje obveze imas oko bazena? 2x  tjedno usisas ono sto padne na dno,  jednom tjedno sipas malo algicida i to je vise manje sve. Ostalo radi automatika.
I smanji malo troskove s kemikalijama,  nije PH granulat Chanel  :mrgreen:
Evidentirano
bR-1 :smoke:

DADO+

« Odgovori #62 : 13. Srpanj 2012, 10:04:40 »

.
.
.

- da ne citiram sve  :mrgreen:

... i ja mislim isto da su troškovi isto veći, iako bazen koriste samo članovi uže obitelji ;)

BTW
 da sam blizu Mora, nikada ne bih poželio bazen  8)
Evidentirano

djuk@

• **
  • Vozi: tovaRRa
« Odgovori #63 : 13. Srpanj 2012, 10:18:02 »

- da ne citiram sve  :mrgreen:

... i ja mislim isto da su troškovi isto veći, iako bazen koriste samo članovi uže obitelji ;)

BTW
 da sam blizu Mora, nikada ne bih poželio bazen  8)

:misli: 

Evidentirano
wtf!?

Denisxxx

• **
« Odgovori #64 : 13. Srpanj 2012, 12:33:54 »

Denis@ koje obveze imas oko bazena? 2x  tjedno usisas ono sto padne na dno,  jednom tjedno sipas malo algicida i to je vise manje sve. Ostalo radi automatika.
I smanji malo troskove s kemikalijama,  nije PH granulat Chanel  :mrgreen:

Vjeruj mi da ima obaveza, što sa bazenom što oko bazena. pa svaki dan bar 45 minuta izgubim na razvlačenje suncobrana, ležaljki, pranje pločica i dr. sranja...svaki dan promjena vreče, testiranje vode...skupi se obaveza. ako još imaš divlju djecu kao ja, onda i uredno skupljaš igračke oko bazena...

Algicid ti ide jednom u 3-4 tjedna.  :mrgreen:

E sad ph granulat,  ne znam koliko se kužiš u to, ali na ovako visokim temperaturama zraka i vode (sad mi se kreče od 29-31) je konstantna borba sa ph faktorom. Eto primjer, ubio sam pola kante od 25 kg u tjedan dana, na jedva 40 m3 vode. Pa ti vidi. A cijena kante je 300 kn.

To je posebno potencirano činjenicom da smo ove godine i buraz i ja natočili bazene vodom iz bunara, koje smo iskopali za navodnjavanje. Iako je to jeftinije rješenje, pokazalo se da je voda izuzetno tvrda (bogata kamencom i mineralima). Iako je to što se tiče kupanja kemijski uredu, stvara probleme oko bistrine vode. Ne bi vjerovali kako voda može izgledati kao mlijeko, kad se ph vode digne iznad cca 7.4. Tad otprilike počne izdvajanje kamenca iz vode i muka isusova. da bi ga vratio u normalu, mora se ph spustiti na 6.8 do maksimalno 7.0, da bi se voda razbistrila. Interesantno je vidjeti kako kad baciš ph-unutra voda brzo bistri i topi kamenac.

Uglavnom meni treba cca 400 gr. ph- na ovako tvrdoj vodi da da bi ph spustio za 0.1., pa sam računaj.

Uglavnom meni su alge najmanji problem, one nastanu uglavnom zbog nemara vlasnika, a ja nisam nemaran.  :mrgreen:

Inače došao sam do zaključka da je jedina razlika između mene i pool boya to kaj oni u pravilu češće trpaju gazdarice  :mrgreen: 

« Zadnja izmjena: 13. Srpanj 2012, 12:37:39 Denisxxx »
Evidentirano

DamirK

« Odgovori #65 : 13. Srpanj 2012, 12:59:53 »

Vjeruj mi da ima obaveza, što sa bazenom što oko bazena. pa svaki dan bar 45 minuta izgubim na razvlačenje suncobrana, ležaljki, pranje pločica i dr. sranja...svaki dan promjena vreče, testiranje vode...skupi se obaveza. ako još imaš divlju djecu kao ja, onda i uredno skupljaš igračke oko bazena...

kakvo razvlačenje suncobrana, ležaljki? To se razvuče u proljeće i odvuće na jesen. Jebate, pa nije gradska plaža da svaki dan pospremaš.
Evidentirano

Denisxxx

• **
« Odgovori #66 : 13. Srpanj 2012, 13:07:12 »

Reci to pticurinama i mackama koje sve zaseru. A vjetar uredno lomi suncobrane. I tako to...
Evidentirano

DamirK

« Odgovori #67 : 13. Srpanj 2012, 13:16:10 »

Ako se misli kupati u bari onda mu i ne treba bazen, može odmah na Jarun  :hehehe:

a u Kaštelima je bolje nego na Jarunu  :LOL: :mrgreen:
Evidentirano

jolly the roger

• zapravo inženjer
« Odgovori #68 : 13. Srpanj 2012, 13:19:39 »

a u Kaštelima je bolje nego na Jarunu  :LOL: :mrgreen:
temeljac uvijek spreman, za razliku od jarunskog kojeg uvijek treba dosoliti :mrgreen:
Evidentirano

mario x

• **
« Odgovori #69 : 13. Srpanj 2012, 13:25:53 »

Evo da napišem i ja par riječi,

jebem se sa bazenima od 1999 godine  :mrgreen:, kad je stari napravio betonski dimenzija 12.5x7m. Bazen je dubine od 1.2 do 2m i prvotno je bio složen sa tada modernim sustavom skimera i mlaznica te pješčanim filterom i postrojenjem. e to je bila jebada  :mrgreen:, smrzavanje vode u cijevima, stvrdnjavanje pijeska u filteru i dr... kad se sjetim dođe mi da se objesim... prvu izvedbu je radio Beltram i sin iz Dubrave i nismo bili baš nešto oduševljeni sa njima. Sin je bio OK, ali stari je bio brutalno naporan sa svojim fensi šmensi forama, pa je dobio pedalu...

U klasičnu plavu foliju su nam ga obukli dečkići iz Hoby bazena iz Velike Gorice... to je folija od Desoyauxa koja bi trebala imati garanciju od 30 godina.

Eto prošlo je nekih 13 i folija je u lošem stanju, površinski sloj je postao jako mekan i zagrebe se noktom bez problema, pa joj je definitivno vrijeme za zamjenu. U međuvremenu smo zatvorili skimere i mlaznice i montirali površinski Desoyaux filter koji filtrira kroz platnene vreče i za sada mi se čini izuzetno jednostavno i kvalitetno.

Ono što je bitno je to da nikome nebi preporučio izradu tolikog bazena. U ovakvim vremenskim uvjetima (visoke temperature) i sa vodom koja je u našem podneblju izuzetno tvrda lova,  koja se kroz sezonu baci u bazen je fakat velika... mislim da je buraz ove godine bacio u bazen bar 300-400 eura koji su otišli na PH- granulat, a gdje su još klor, algicid i dr. sranja.

Nije baš gušt ni usisavanje na tolikom bazenu, jer te posle bole i nokti na nogama. Naravno postoji i robot za čiščenje, ali to je opet 2000-3000 eura. 

U međuvremenu sam se oteo od majčine sise i sazidao svoje dvore  :mrgreen:, pa djeca pritisla da bi oni svoj baze. I ove godine sam ga uspio realizirati...

Bazen je betonski. Dio oko betoniranja sam realizirao preko frenda koji mi je to obavio izuzetno povoljno. Dimenzije su 3,5x7 i dubina 1.7 m. Obukao sam ga u desoyaux foliju (imitacija mozaika) i stavio njihov filter F181. Sa opločavanjem me došlo cca 10-11 tisuća eura. Za sada sam izuzetno zadovoljan i dimenzijom i troškovima koji se ipak daju kontrolirati. Sve mi je radio Jerkić i sa njima sam za sada zadovoljan.

Vidim da su se pojavile i neke nedoumice oko keramike u bazenu... keramika je ok, ali isključivo u Dalmaciji. Voda, zima i keramika, jednostavno nejdu zajedno. U kontinentalnim uvjetima sasvim sigurno oštečenja nastaju već nakon 2-3 godine, a onda eto belaja...

I na kraju moram reći da je bazen fakat veliki teret i obaveza. ja bi to opisao kao pečenje roštilja, roštiljar uvijek ostane gladan...jbt, dok obavim sve oko njega pun mi ga je ku*ac i ne pada mi na pamet da se kupam. Ali ajde djeca mi se vesele pa onda mi nije žao.

A mog'o sam si kupit Kralja za te pare  :mrgreen:

Ako ko ima pitanja, izvolte  :palacgore:

kupiš kvalitetnu kemiju a ne ovu brlju koja se prodava po raznim pevecima,brico storovima,jerkićima i sličnim i nećeš trosit toliko.

ja odrzavam gomilu bazena svake godine i to u kućama koje su za iznajmljivanje i mogu iz prve ruke reć kako ti to ide.
za bazen od 40-50 kvadrata koji se usisava i održava svaki treči dan treba oko pola sata posla.

i jedina prava filtracija je pješčani filter a ne nikakve jerkićave vrece i slične gluposti. dao bog da ima više jerkiča u okolici dubrovnika ja bi onda živio ko kralj popravljajući njegove poluproizvode.
Evidentirano

DamirK

« Odgovori #70 : 13. Srpanj 2012, 13:28:35 »

kupiš kvalitetnu kemiju a ne ovu brlju koja se prodava po raznim pevecima,brico storovima,jerkićima i sličnim i nećeš trosit toliko.

ja odrzavam gomilu bazena svake godine i to u kućama koje su za iznajmljivanje i mogu iz prve ruke reć kako ti to ide.
za bazen od 40-50 kvadrata koji se usisava i održava svaki treči dan treba oko pola sata posla.

i jedina prava filtracija je pješčani filter a ne nikakve jerkićave vrece i slične gluposti. dao bog da ima više jerkiča u okolici dubrovnika ja bi onda živio ko kralj popravljajući njegove poluproizvode.

:palacgore:
Evidentirano

Denisxxx

• **
« Odgovori #71 : 13. Srpanj 2012, 13:48:43 »

1. kupiš kvalitetnu kemiju a ne ovu brlju koja se prodava po raznim pevecima,brico storovima,jerkićima i sličnim i nećeš trosit toliko.

2. ja odrzavam gomilu bazena svake godine i to u kućama koje su za iznajmljivanje i mogu iz prve ruke reć kako ti to ide.

3. i jedina prava filtracija je pješčani filter a ne nikakve jerkićave vrece i slične gluposti. dao bog da ima više jerkiča u okolici dubrovnika ja bi onda živio ko kralj popravljajući njegove poluproizvode.

1. Kad spominješ, daj bar neki link ili podatak, da vidim koja je to po tebi kemija kvalitetna? Desoyaux, koji ja koristim je koliko ja znam svjetski brand, a Jerkić ozbiljna firma.  :wink:

2. Nisi sa razumjevanjem pročitao moje prethodne postove. Za mene održavanje bazena nije samo usisati pod, bacit malo kemije i uzeti gazdi 100 eura. Značajan dio firmi sa područja ZG iz tvoje branše je prodefilirao kroz moje dvorište i jako dobro razumijem principe po kojima funkcionirate. Bez uvrede, možda ovi na Pantovčaku ili nekom sličnom kvartu u Dubrovniku ne mogu, ali ja mogu bez vas.

3. Naravno, odličan je i pretpostavljam da ga redovito ugrađuješ po obali. A koliko često po obali bubnjevi sa pjeskom pucaju zbog smrzavanja? Vjerojatno nikad. Meni su pukla 2, uz silnu pažnju oko ispuštanja vode. a da nepričam o sranjima sa izmjenom pjeska.

Nisam ni mislio da će ti se Desoyaux princip filtera svidjeti, kad nemaš što brljati i servisirati po njemu 5 puta godišnje. Dapače, u potpunosti je prilagođen prosječnom korisniku što se tiče korištenja i održavanja. Nema servisiranja, nema smrzavanja, nema dodatnih troškova i voda je savršeno bistra. u njemu je ugrađeno i svjetlo i masaža. Kad se vreča zaprlja i padne protok izvadim ju, stavim drugu, a ovu isperem i bacim u veš mašinu. Za obiteljske bazene savršeno rješenje.

« Zadnja izmjena: 13. Srpanj 2012, 13:51:31 Denisxxx »
Evidentirano

mario x

• **
« Odgovori #72 : 13. Srpanj 2012, 14:14:42 »

desoyaux sam uvozio u ugrađivo na početku i nikad vise to neće u bazen koji ja gradim. isto tako ni swimtec,ni calligan ni astore i slični poluprozvodi. jedino sto ja ugrađivam je astral ili hugo lahme i zavisno o razini opreme ima garanciju od 2 do 10 godina. stvarno cudno da tebi pucaju filteri u hrvatskoj od zime a u kolnu,aachenu,koblenzu,berlinu,leverkusenu ne pucaju od hladnoće a i gore sam radio bazene i to većinom vanjske.

jerkić da je ozbiljna firma dao bi ljudima garanciju na svoj poluproizvod i javljo se na mob a ne ignoriro ljude u sezoni kad nesto crkne a crkava skoro svaki dan.(bože daj mi još jerkića i sličnih da mogu kupit još jedan novi motor servisirajuči njihove radove)

link nećes dobit jer da neznam prikačit ja i komp smo na vi. sve imas na netu pa tražiš malo a imas i u metrou poprilično kvalitetnih algicida,tableta i floculanta.

eh da je samo 100 eura uzet,ako znas kako radis i što radiš ostane tu i vise od 1000 kunića čisto po bazenu.
Evidentirano

Denisxxx

• **
« Odgovori #73 : 13. Srpanj 2012, 14:34:10 »

1. desoyaux sam uvozio u ugrađivo na početku i nikad vise to neće u bazen koji ja gradim. isto tako ni swimtec,ni calligan ni astore i slični poluprozvodi. jedino sto ja ugrađivam je astral ili hugo lahme i zavisno o razini opreme ima garanciju od 2 do 10 godina. Stvarno cudno da tebi pucaju filteri u hrvatskoj od zime a u kolnu,aachenu,koblenzu,berlinu,leverkusenu ne pucaju od hladnoće a i gore sam radio bazene i to većinom vanjske.

2.jerkić da je ozbiljna firma dao bi ljudima garanciju na svoj poluproizvod i javljo se na mob a ne ignoriro ljude u sezoni kad nesto crkne a crkava skoro svaki dan.(bože daj mi još jerkića i sličnih da mogu kupit još jedan novi motor servisirajuči njihove radove)

3. link nećes dobit jer da neznam prikačit ja i komp smo na vi. sve imas na netu pa tražiš malo a imas i u metrou poprilično kvalitetnih algicida,tableta i floculanta.

4. eh da je samo 100 eura uzet,ako znas kako radis i što radiš ostane tu i vise od 1000 kunića čisto po bazenu.

1. Ne znam. Napisao sam iskreno svoje iskustvo u namjeri da pomognem svakom socijalno ugroženom Hrvatu da si priušti bazen i pri tome ne bankrotira.  :mrgreen: Možda je i moj nemar dijelom bio odgovoran za pucanje bubnja. Ali sad mi nema što puknut. Sve je vrlo jednostavno i praktično.

2. Moja iskustva su sasvim drugačija. Garanciju sam dobio na sve ugrađeno. Čak mi se i gazda javi na telefon kad god ga trebam. Tako je već 3 godine i nadam se da će tako ostati. Istina ja sam u Zagrebu, pa mu je bliže doći.  :mrgreen:

3. Sad si malo kontradiktoran. Kemija iz Metroa koju sam probao (Pool-nešto) je po meni ipak nešto lošija od Desoyauxa, ali i nešto jeftinija, a otprilike ista kao i u baumaxu i ostalim tgovačkim centrima. Inače, preporučio bi onima koji nisu da probaju našu hrvatsku kemiju IVAPOOL, od Inokema iz Ivanića. Dosta je kvalitetna, a dobra je bila i cijenom. Nisam u zadnje vrijeme kupao njihovo, ali su bili stvarno OK.

4. Eto, bar si iskren.  :palacgore: to i je poanta moji prijašnjih postova. Moj interes je da mi djeca uživaju i da mi pri tome ostane nešto u džepu, dok je tvoj interes što se mog džepa tiče dijametralno suprotan  :mrgreen:

Uglavnom rekao sam što sam mislio o bazenima, pa se odjavljujem s ove teme. Počeo mi bazen otimati i internetsko vrijeme. :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 13. Srpanj 2012, 14:38:13 Denisxxx »
Evidentirano

mario x

• **
« Odgovori #74 : 13. Srpanj 2012, 16:34:57 »

sve pet.

inace za snizavanje PH možeš koristit i solnu kiselinu iz konzuma,keruma i sličnih :wink:
a za ubijanje bakterija kupiš tekući kloral u samoposluzi naliješ navecer i do jutra je sva gamad u bazenu pobijena a voda dezinficirana :palacgore:

inokem iz ivanić grada je moj poslovni partner već 7-8 godina i vučem od njih na tone kemije ali večinom u tekućem stanju za hotelske bazene i vodene centre i dosta su dobri kvalitetom iako se i njima zna podkrast sitna pogreška u postotcima na deklaraciji.

za obiteljski bazen je ova iz metro sasvim ok i njihove multi tablete zadovoljavaju cijenom i kvalitetom.

inače ja koristim originalnu astralovu kemiju koja je malo skuplja ali kvalitetom je triput bolja od svih sa kojima sam dosad radio.ja prezadovoljan
Evidentirano
 Str: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Gore

Stranica je generirana za 0.215 sekundi uz 18 upita.