Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Anketa

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

Shoei
- 102 (12.3%)
IXS
- 16 (1.9%)
Schubert
- 91 (11%)
Scorpion
- 21 (2.5%)
AGV
- 49 (5.9%)
Airoh
- 33 (4%)
Shark
- 91 (11%)
Suomy
- 40 (4.8%)
Arai
- 49 (5.9%)
HJC
- 148 (17.9%)
Nolan/X-Lite
- 132 (15.9%)
LS2
- 38 (4.6%)
Nitro
- 19 (2.3%)

Ukupno Glasova: 687

Str: 1 ... 586 587 [588] 589 590 ... 602   Dolje

Autor Tema: KACIGE  (Posjeta: 1519838 )

bricksrheavy

• Spol: Muški
  • Vozi: FZ6
Odg: KACIGE
« Odgovori #14675 : 13. Veljača 2018, 21:30:46 »

Veličina L, a boja je "Sad svi znaju da neman para za kacigu s grafikom" obična siva :mrgreen:
Evidentirano
Tko se vozi - vrijedi, tko se ne vozi - ne vrijedi

seki22

• Pjađo me vodio kroz djetinjstvo i pomogao da postanem muško, tako mi Tmaxa
  • Vozi: ملك عجلتين
« Odgovori #14676 : 13. Veljača 2018, 21:50:18 »

Veličina L, a boja je "Sad svi znaju da neman para za kacigu s grafikom" obična siva :mrgreen:
Dobro je to
Koliko si izmiria glavu za L
Meni je taman 60 cm pa san L
Meni exposure rekli da je nema na stocku pa je onda jednobojna bila jedini izbor

Sent from my internet mobile device
Evidentirano
Kralj Majka

Shepa

• Sarkazam se u Dalmaciji još uvijek smatra dijelom crne magije
  • Vozi: smireno i staloženo
« Odgovori #14677 : 13. Veljača 2018, 22:49:54 »

Dobro je to
Meni exposure rekli da je nema na stocku pa je onda jednobojna bila jedini izbor

Oš reć, Exposure nije bilo na rasprodaji?

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

Evidentirano
Tapeciram siceve i popravljam oštećenu moto-odjeću.

bricksrheavy

« Odgovori #14678 : 13. Veljača 2018, 22:50:23 »

Dobro je to

Skoro 61 - računaj da san zbog toga uzeja i broj veću (širu) gornju unutarnju podstavu a donju (obraze) ostavija tvorničku.

Tebi bi (gledano samo po opsegu) L tribala bit ok, računaj da su obrazi dosta uski (šta meni odgovara) i da je kalup oblikovan za srednje ovalan oblik glave.

Evidentirano

Heldon

• *
« Odgovori #14679 : 13. Veljača 2018, 23:58:42 »

Iman je ja jedno 2 miseca, ako si u petak na kavi moš je čak vidit i uživo :mrgreen: - ali ka kaciga nije ništa posebno, ja san je kupija jer ima po 3 različite veličine podstave za svaku veličinu kacige pa je moš dobro podesit obliku glave.
Śta smatraš najvećom manom? Ja sam ju kupio ali ju još nisam isprobao kako valja...

Gesendet von iPad mit Tapatalk
Evidentirano

bricksrheavy

« Odgovori #14680 : 14. Veljača 2018, 07:36:19 »

Śta smatraš najvećom manom? Ja sam ju kupio ali ju još nisam isprobao kako valja...

Gornji dio pinlocka zapinje za gornju brtvu vizira kad otvaraš vizir - nisam jedini kojem se to događa na ovoj kacigi i prtljanje sa namještanjem vizira nije pomoglo.

Mehanizam vizira u početku tvrd u materinu a kad se malo razradi onda samo tvrd pa se svaki put kad otvaraš vizir treba prstima (mali prst i prstenjak) poduprijeti od bradu kacige dok palcem dižeš vizir jer u protivnom počneš sebi gurati glavu prema gore.

Kad vizir ne zatvoriš skroz do kraja (preko onog zuba koji ga "zaključa") onda zviždi - nisam jedini kojem se to događa na ovoj kacigi i prtljanje sa namještanjem vizira nije pomoglo.
Evidentirano

seki22

• Pjađo me vodio kroz djetinjstvo i pomogao da postanem muško, tako mi Tmaxa
  • Vozi: ملك عجلتين
« Odgovori #14681 : 14. Veljača 2018, 07:47:12 »

Gornji dio pinlocka zapinje za gornju brtvu vizira kad otvaraš vizir - nisam jedini kojem se to događa na ovoj kacigi i prtljanje sa namještanjem vizira nije pomoglo.

Mehanizam vizira u početku tvrd u materinu a kad se malo razradi onda samo tvrd pa se svaki put kad otvaraš vizir treba prstima (mali prst i prstenjak) poduprijeti od bradu kacige dok palcem dižeš vizir jer u protivnom počneš sebi gurati glavu prema gore.

Kad vizir ne zatvoriš skroz do kraja (preko onog zuba koji ga "zaključa") onda zviždi - nisam jedini kojem se to događa na ovoj kacigi i prtljanje sa namještanjem vizira nije pomoglo.
A iebemu mu misa sad
Sad si me izbedira

Evidentirano
Kralj Majka

bricksrheavy

« Odgovori #14682 : 14. Veljača 2018, 08:08:23 »

A iebemu mu misa sad
Sad si me izbedira

Ovo je moje subjektivno mišljenje, postoji mogućnost da ja jednostavno ne znam naštelovat vizir kako treba.

Kad pogledaš recenzije po youtubeu svima su puna usta hvale i riječi tipa "premium" i "najbolja kaciga koju sam ikad imao".

Ja sam je uzeo zbog mogućnosti kombinacije različitih veličina podstave jer imam oblik glave koji ima dobru šansu da ga se proglasi novim geometrijskim tijelom i uči djeci u školama :mrgreen:
Evidentirano

Heldon

• *
« Odgovori #14683 : 14. Veljača 2018, 08:27:10 »

Ovo za tvrdo otvaranje vizira je točno (sad kad malo bolje razmislim). Pinlock još nisam montirao tak da ne znam što me tu čeka. Ja sam ju kupiou Louisu na preporuku prodavača iako mi je Schuberth bila prva zamisao. Samo je mahnuo rukom u stilu „pusti to sranje, uzmi ovo“ i daje mi GT Air...
U ruci Shoei izgleda daleko kvalitetnije od Schubertha, čak je i u samoj završnoj obradi vidljiva razlika...

Evidentirano

lesli eldridž

• **
  • Vozi: sumiko i tabasko pita
« Odgovori #14684 : 14. Veljača 2018, 08:30:10 »

ja sam se nećka između te šoice i nolana n87.....
prije sam imao nolan n85.....
na n87 su popravili sve stvari koje mi na n85 nisu pasale..... povećali su pinlock (koji sad ide od ruba do ruba vizira i ne zapinje nimalo za gumenu brtvu, a vidno polje je povećano), produžili su tamni podvizir (prije je bio mrvu prekratak, pa je dio vidnog polja bio nezatamljen) i stvrdnuli su zube na viziru (da se može punom brzinom vozit poluotvoren, a da se ne zaklopi).....
a i tiša je u vožnji..........
nemam zamjerke..........
Evidentirano
samo je katana sudija

catevs

• **
  • Vozi: Tuono V4R aPRC
« Odgovori #14685 : 14. Veljača 2018, 08:38:32 »

Imao sam N84, sad već treću godinu ima GT-AIR i nisam primjetio da mi vizir igdje zapinje, relativno tiha, udobna i sa jako dobrom ventilacijom

boja: socijalna bijela :D
Evidentirano
Najbolje stvari dolaze u paru - 2 sise i V2×2
Ja sam vegetarijanac, na sve stavljam vegetu

bricksrheavy

« Odgovori #14686 : 14. Veljača 2018, 08:48:30 »

Imao sam N84, sad već treću godinu ima GT-AIR i nisam primjetio da mi vizir igdje zapinje, relativno tiha, udobna i sa jako dobrom ventilacijom

boja: socijalna bijela :D
Ako imaš volje molim te baci oko na moj post;
http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=22253.msg4810321#msg4810321
Vidi sliku pa mi javi ako tvoj vizir tu ne zapne :misli:

Svojevremeno na Redditu pitao ima li drugih s istim problemom i javila mi se još dvojica pa sam bio otpisao pod normalno;
https://www.reddit.com/r/motorcycles/comments/7hrfw9/shoei_gt_air_owners_does_your_pinlock_rub_on_the/
Evidentirano

catevs

• **
« Odgovori #14687 : 14. Veljača 2018, 10:00:59 »

Budem baš bacio oko, ali nisam do sada imao takvih problema
Evidentirano

catevs

• **
« Odgovori #14688 : 14. Veljača 2018, 19:43:29 »

Baš sam sad gledao i kod mene pinlock malo zapne za gornju brtvu, ali pošto ju koristim 2+ godina i dalje dobro brtvi i pinlock se ne magli

Dodatno pitanje? Da li je netko rastavljao kopče za ventilaciju?

Malo da počistim unutra i da ofarbam donji dio
Evidentirano

Ljubo_051

• Vozi: GSXR750 '87. (u srcu), /// na cesti...!?!?? Kymco?
« Odgovori #14689 : 14. Veljača 2018, 20:26:30 »

Fuuujj, odvratan si.  :mrgreen:
Malo tople vode i krpicu i miči te pokojne duše...
Sada znam zašto neću bijelu kacigu.
Evidentirano

catevs

• **
« Odgovori #14690 : 15. Veljača 2018, 07:32:43 »

Ma pranje je precjenjeno, ako padne kiša neka se samo spere :D
Evidentirano

matt750

• **
  • Vozi: Yamaha X-max 250
« Odgovori #14691 : 15. Veljača 2018, 11:16:55 »

Imam GT-Air, ove godine će 4 sezona. Što se tiče težeg otvaranja takva je od prvog dana.
Bio sam oko Nove godine u Louisu i baš sam htio isprobati da li je to slučaj i na novim GT-Air. Isprobao sam par modela i na svima ide teško i treba pridržat s drugom rukom donji dio da se fino otvori. Mislim ide i s jednom al onda ide i cijela glava. Treba pružati poveći otpor da se vizir digne. No, to mi čak i ne smeta. Frend je imao neku Shark kacigu. Baš smo komentirali kako se moj vizir teže otvara nego njegov koji mu ide gore dolje bez nekog većeg otpora i taman nakon nekog vremena di smo se vozili na 120km/h mu se otvorio vizir. Naravno, može ga i on prišpanati al ga nije dirao od kupnje.

Što se tiče provjetravanja kaciga je odlična za naked, sport motore. Kod maxi skutere sa vjetrobranom ima problema. Konkretno imam x-max 250 i vjetar mi se lomi iznad kacige te baš nemam nekog jakog provjetravanja. Čim dignem glavu iznad vjetrobrana provjetravanje je fantastično. Naravno to nije radi kacige ;)
Evidentirano
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #14692 : 15. Veljača 2018, 11:36:37 »

Koji Shark model ... ako znaš :misli:
Evidentirano
Potencijalni kupci TMax-a. U buduće morate tražit pismeno odobrenje "forumskih mudraca" kako bi uopće smijeli svojim novcima kupiti istog. : )

matt750

• **
  • Vozi: Yamaha X-max 250
« Odgovori #14693 : 15. Veljača 2018, 12:51:03 »

Hmm, nemam pojma, ali mislim da je entry klasa budući da je rekao da ju je kupio za nekih 1200kn.
Evidentirano
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!

Cvitalo

• **
  • Vozi: Honda Integra 750s
« Odgovori #14694 : 15. Veljača 2018, 13:04:29 »

Šta je ovo na slikama? Genocid? Ljudocid? Alo moderatori...  :jesus:
Evidentirano
Otkad imam novu kacigu, glava mi više ni ne treba.

tww0811

• **
  • Vozi: MT-07
« Odgovori #14695 : 15. Veljača 2018, 13:15:25 »

Imam GT-Air, ove godine će 4 sezona. Što se tiče težeg otvaranja takva je od prvog dana.
Bio sam oko Nove godine u Louisu i baš sam htio isprobati da li je to slučaj i na novim GT-Air. Isprobao sam par modela i na svima ide teško i treba pridržat s drugom rukom donji dio da se fino otvori. Mislim ide i s jednom al onda ide i cijela glava. Treba pružati poveći otpor da se vizir digne. No, to mi čak i ne smeta. Frend je imao neku Shark kacigu. Baš smo komentirali kako se moj vizir teže otvara nego njegov koji mu ide gore dolje bez nekog većeg otpora i taman nakon nekog vremena di smo se vozili na 120km/h mu se otvorio vizir. Naravno, može ga i on prišpanati al ga nije dirao od kupnje.

Što se tiče provjetravanja kaciga je odlična za naked, sport motore. Kod maxi skutere sa vjetrobranom ima problema. Konkretno imam x-max 250 i vjetar mi se lomi iznad kacige te baš nemam nekog jakog provjetravanja. Čim dignem glavu iznad vjetrobrana provjetravanje je fantastično. Naravno to nije radi kacige ;)

:misli:

Ja imam GT-Air dvijeipo godine i baš nikakvih problema s poteškoćama. Ista ko prvi dan - mehko i lahko otvaranje, dihta, ne magli. Par puta sam životinjski pokisnul i niš, sve 5. Osim par minornih ogrebotina i pokoje mrtve životinje u ventilacijskim kanalima, al ne da mi se rastavljat.
Evidentirano

catevs

• **
« Odgovori #14696 : 15. Veljača 2018, 18:45:58 »

Šta je ovo na slikama? Genocid? Ljudocid? Alo moderatori...  :jesus:
Bubocid
Evidentirano

RideHard

• Vozi: CBR 1000F '96.
« Odgovori #14697 : 16. Veljača 2018, 12:15:33 »

Što se tiće težeg otvaranja vizira na novijim modelima Shoei kaciga to je namjenski napravljeno baš da se ne bi desio ovakav slučaj da se vizir podigne u vožnji i zato je sad dodan taj mali zub koji zakači vizir. Na starijim modelima je bila poluga sa lijeve strane sa kojom si mogao zaključati vizir ili ga u slučaju maglenja samo malo odškrinuti. Sad umjesto te poluge tu funkciju ima taj zub i bolje da se vizir malo teže otvara ali da dihtuje kako treba nego da se otvara previše lako.
Evidentirano
www.honda-motori.ba / www.moto-shop.ba  Some dream to escape reality, some to change it forever - Power of dreams -  Soichiro Honda
faster and faster until the thrill of speed overcomes the fear of death

Matek

• Vozi: Ducati
« Odgovori #14698 : 17. Veljača 2018, 21:15:50 »

Htel sam si vizira kupit ... pa sam kupil cijelu..
Evidentirano
LOOK INTO MY EYES

Ninja

• Vozi: RR
« Odgovori #14699 : 17. Veljača 2018, 21:30:34 »

Jebeš kacigu ak nema bar blizu 3 kg
Arai RX7 rulez
 8)
Evidentirano
CHAMPIONS are built when no one is watching
 Str: 1 ... 586 587 [588] 589 590 ... 602   Gore

Stranica je generirana za 0.233 sekundi uz 24 upita.