Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 61 62 [63] 64 65 66   Dolje

Autor Tema: HI-FI kutak  (Posjeta: 23739 )

miro

• prijatelj od Isusa
  • Spol: Muški
  • Vozi: MTS 1000
Odg: HI-FI kutak
« Odgovori #1550 : 21. Listopad 2017, 23:23:34 »

e, kolega, još i ovo: Ako imaš Audioquest, pogledaj koji je model, piše ti na njemu. Već i diamond radi pristojno. Najviše bi ti preporučio Niagaru, ako si u audioquestu ili sky, koji je skuplji. Po meni je Niagara bolja, ali sky je medijski razvikaniji iako je dobar kabel dakako.

14/4 je bio dosta hvaljen, nisam ga slušao. Od nekih zvučničkih ne preskupih a odličnih bi svakako preporučio albino od audio epiloga. Jako dobar kabel za te novce, daleko bolji on van den hulova i mnogočega drugog.  :palacgore:
Evidentirano

Fronius

• Vozi: o
« Odgovori #1551 : 21. Listopad 2017, 23:35:54 »

i ne slušaj protivnike kabela, ili su gluhi ili nisu imali robu  :mrgreen:

:palacgore: :palacgore: :palacgore:
Ne znam koju ti robu nabavljaš, al očito dobro puca...

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Evidentirano

miro

• prijatelj od Isusa
« Odgovori #1552 : 22. Listopad 2017, 19:48:57 »

Ne znam koju ti robu nabavljaš, al očito dobro puca...

hrana koju ja blagujem nije od ovog svijeta  8) 8) 8)
Evidentirano

Fronius

« Odgovori #1553 : 22. Listopad 2017, 20:16:49 »

hrana koju ja blagujem nije od ovog svijeta  8) 8) 8)
No, ukratko, nisi normalan. Pa mi se ne da sad objašnjavati osnove elektrotehnike panju koji je još na gorućim grmovima.

A za one normalne, napojni drot nema nikakvog posebnog utjecaja na kvalitetu zvuka. Zvučnički i interkonekti da, ali napojni ne. Naime, napojni samo vodi 220 volti AC-a na 50Hz-a do transformatora unutar pojačala koji to pretvara u manje-više popeglani DC na kojem pojačalo (ili neka druga komponenta) zapravo radi. I moš ti dat milju eura za komad drota od 2,5 kvadrata, on će i dalje dovest do pojačala tih 200 i kusur volti na oko 50 herca. One koje ima u utičnici. Nit se tu nešto da izgubit, a pogotovo ne dobiti.

Evidentirano

miro

• prijatelj od Isusa
« Odgovori #1554 : 22. Listopad 2017, 21:20:44 »

No, ukratko, nisi normalan. Pa mi se ne da sad objašnjavati osnove elektrotehnike panju koji je još na gorućim grmovima.

A za one normalne, napojni drot nema nikakvog posebnog utjecaja na kvalitetu zvuka. Zvučnički i interkonekti da, ali napojni ne. Naime, napojni samo vodi 220 volti AC-a na 50Hz-a do transformatora unutar pojačala koji to pretvara u manje-više popeglani DC na kojem pojačalo (ili neka druga komponenta) zapravo radi. I moš ti dat milju eura za komad drota od 2,5 kvadrata, on će i dalje dovest do pojačala tih 200 i kusur volti na oko 50 herca. One koje ima u utičnici. Nit se tu nešto da izgubit, a pogotovo ne dobiti.

kada bi znao dubinu svoje zablude oko napojnih kabela pokrio bi se čipkastim stolnjakom po glavi  :mrgreen:, a kad bi znao svoju zabludu glede gorućeg grma oči bi mi svoje isplakane dao na dlanu  :? :? :?.

Inače kabeli nisu od 2,5 kvadrata već u slučaju kabela koje imam 18 kvadrata pletenih na način na koji ne vrijedi objašnjavati jer si ionako nevjerni Toma. Zapravo, da bar jesi, povjerovao bi.

Znaš, kad ovako nastupiš, pun pouzdanja, a potpuno si u krivu, izgledaš smiješno, a koliko bi tek trebao propitati svoja znanja i iskustva, jer znanje je jako velik ocean i svako od nas može zagrabiti tek djelić. Tvoj dio koji si ugrabio definitvno nije u hi-fi-ju. Amen. :wink: :wink: :wink:

ALi tako je to s nama ljudima - tek kad smrkne, nama svane  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 :palacgore:
Evidentirano

miro

• prijatelj od Isusa
« Odgovori #1555 : 22. Listopad 2017, 21:22:26 »

inače, fRRože, moja struka jest elektrotehnika, tak da ni u kom slučaju nemoj trošiti riječi na objašnjavanje  :LOL: :LOL: :LOL:
Evidentirano

miro

• prijatelj od Isusa
« Odgovori #1556 : 22. Listopad 2017, 21:38:17 »

Jesam li rekao 18mm2 po sekciji i 28 vodiča unutra? Nisam? E sad kažem. I tako puta 2.   :afro:

:wink: :wink: :wink:

to ti je ko kulenova seka.... debela kobasca...

da ne kažem repa  :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 22. Listopad 2017, 21:52:00 miro »
Evidentirano

Fronius

« Odgovori #1557 : 22. Listopad 2017, 21:57:37 »

inače, fRRože, moja struka jest elektrotehnika, tak da ni u kom slučaju nemoj trošiti riječi na objašnjavanje  :LOL: :LOL: :LOL:
Dopisni tečaj u lokalnom samostanu se ne računa pod struku... Ja sam ipak studiral.

18 kvadrata... Jebeno care, a onih 2,5 koji su u zidu po nekakvim standardima došli do utičnice nisu bitni. Jel tvoj čarobni drot od 18 kvadrata zajebe sva sranja koja su se desila od elektrane preko visokonaponske mreže do trafostanice i kućnog priključka?! I to sve u pola metra magično pletenog drota?! Hosana u visini...

Da si tih 18 kvadrata dovukel drito iz Krškog, ne bi imalo smisla, a to kaj si ga zaštekal u drkavu utičnicu na koju je spojen PGP drot zafrkan u jedno desetak razvodnih kutija od ploče ima otprilike smisla koliko i pljunut u more pa mjeriti razliku. No, budući da ionak vjeruješ u svakakve debilane, možeš komotno i to.

Fuj znanost, fuj...

Evidentirano

prpa

• Vozi: mistery yamaha
« Odgovori #1558 : 22. Listopad 2017, 22:00:29 »

te kable treba zaštekati u onaj stari stabilizator napona za tevejce,kaj se prodaval u yugi :mrgreen:
Evidentirano
bolje trbuh od pijače, nego grba od štihaće

alpine

• Vozi: Muharka i Kamička i Trijunfa
« Odgovori #1559 : 22. Listopad 2017, 22:08:12 »

:palacgore: jedino mislim da bi tu strujni filter ima smisla, makar da zaštiti komponente od možebitnih jačih oscilacija ili udara groma .. a za kabele, bolje pusti grmove da gore..
Evidentirano
Cili život jema san svoj kumpir, svoga špara i svoju bevandu... a sad ništo verdure, zubaca iz leda i botilju vina, kupi san u dućan.

Fronius

« Odgovori #1560 : 22. Listopad 2017, 22:19:22 »

:palacgore: jedino mislim da bi tu strujni filter ima smisla, makar da zaštiti komponente od možebitnih jačih oscilacija ili udara groma .. a za kabele, bolje pusti grmove da gore..
Strujni filter ti je danas već svaka malo bolja letva sa zaštitom, ili neki UPS koji malo i popegla napon...

Evidentirano

Mocippaldi

« Odgovori #1561 : 22. Listopad 2017, 22:20:57 »

Audiofilija je yebena furka, ljudi imaju jako skupa rijesenja za nepostojece, ili jeftine, probleme  :mrgreen:
Evidentirano
There are many here among us who feel that life is but a joke.

GSX 1402

• Mister foruma 2009.
  • Vozi: BusaBuster
« Odgovori #1562 : 22. Listopad 2017, 22:45:02 »

Audiofilija je yebena furka, ljudi imaju jako skupa rijesenja za nepostojece, ili jeftine, probleme  :mrgreen:
ali, najbitnija je vjera...

samo nije mi nikako mirek jasan u toj priči....
Evidentirano
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌS.

Incognito

• *
  • Vozi: Tenere 660 '12
« Odgovori #1563 : 23. Listopad 2017, 10:18:54 »

Hvala zaista svima na odgovorima :)

Nisam imao namjeru otvarati neku preopširnu temu ili trolovati o ovoj očito popularnoj temi u HiFi svijetu :)
Pročitah jedan članak na netu o naponskim kablovima, gdje opisuje upravo razgovor sa svojim komšijom slično kao mi na forumu, i kaže autor: "...this is why many audiophiles lose their friends." :D

Suština mog pitanja je upravo bila to, ako u zgradi u kojoj živimo kablovi do naše utičnice su loši, da li high end kabal može to popraviti... Očigledno da može malo isfiltrirati smetnje u mreži... E sada je pitanje tog odnosa uloženo-dobijeno za određene novce...

@miro, u kom gradu je proizvođač Nimak kablova? Ja sam inače iz Crne Gore, ali sam često po Hrvatskoj, pa da znam gdje da pogledam... Hvala!
Evidentirano

miro

• prijatelj od Isusa
« Odgovori #1564 : 24. Listopad 2017, 09:43:19 »

Hvala zaista svima na odgovorima :)

Nisam imao namjeru otvarati neku preopširnu temu ili trolovati o ovoj očito popularnoj temi u HiFi svijetu :)
Pročitah jedan članak na netu o naponskim kablovima, gdje opisuje upravo razgovor sa svojim komšijom slično kao mi na forumu, i kaže autor: "...this is why many audiophiles lose their friends." :D

Suština mog pitanja je upravo bila to, ako u zgradi u kojoj živimo kablovi do naše utičnice su loši, da li high end kabal može to popraviti... Očigledno da može malo isfiltrirati smetnje u mreži... E sada je pitanje tog odnosa uloženo-dobijeno za određene novce...

@miro, u kom gradu je proizvođač Nimak kablova? Ja sam inače iz Crne Gore, ali sam često po Hrvatskoj, pa da znam gdje da pogledam... Hvala!
Iz Nove Gradiške je proizvođač. Možeš naći njegove proizvode nešto i na njuškalu, gdje imaš i tel broj, a možeš i ne Ebayu, tamo možeš i pročitati recenzije onih koji su kupili i dali Mali-i ne baš mali)  novac za kabel. A sad idem malo otpisati onim gluhim slijepcima gore, slijepi za gorući grm, gluhi za kabele i evanđelje.  :palacgore:

8) 8)
Evidentirano

miro

• prijatelj od Isusa
« Odgovori #1565 : 24. Listopad 2017, 10:18:59 »

Dopisni tečaj u lokalnom samostanu se ne računa pod struku... Ja sam ipak studiral.

18 kvadrata... Jebeno care, a onih 2,5 koji su u zidu po nekakvim standardima došli do utičnice nisu bitni. Jel tvoj čarobni drot od 18 kvadrata zajebe sva sranja koja su se desila od elektrane preko visokonaponske mreže do trafostanice i kućnog priključka?! I to sve u pola metra magično pletenog drota?! Hosana u visini...

Da si tih 18 kvadrata dovukel drito iz Krškog, ne bi imalo smisla, a to kaj si ga zaštekal u drkavu utičnicu na koju je spojen PGP drot zafrkan u jedno desetak razvodnih kutija od ploče ima otprilike smisla koliko i pljunut u more pa mjeriti razliku. No, budući da ionak vjeruješ u svakakve debilane, možeš komotno i to.

Fuj znanost, fuj...

Dakle, krenimo od početka.  8)

Nema potrebe da koristiš takav prostački znanstveni riječnik, govori normalno i slobodno izrazi emocije. Te prostakluke sam ti precrtal. Boldao sam ono što bi više trebao izgovarati, makar i ne razumiješ...kao recimo ovo oko napojnih kabele, jer ako ti ne razumiješ ili nemaš to iskustvo ili ne pokriva onaj dio znanja koje si ti kao fakultetlija usvojio, ne znači da nije tako.
Dakle, budi spreman u miru saslušati sugovornika, pogotovo onog koji govori iz bogatog iskustva, nije sklon laži jer se bori prakticirati vjeru, a k tome ni sam nije prodavač kabela već korisnik, a i zaljubljenik u hi-fi.

Dakle, čak i ovakvi znanstveni i mnogoznajući umovi imaju što naučiti.

Sve argumente koje si ti naveo - tako sam i ja na prvu sve razumio: nemoguće je, elektroni putuju površinom vodiče i kakve veze ima kabel kad je do njega od centrale milion čvorova, žica, utjecaja svih živih frekvencija i ostaloga. ALi tome ipak nije tako.

Za tvoje obogoaćenje, za proširenje znanja, nauka o kabelima krenula je negdje oko 60 godina prošlog stoljeća kad su znanstvenici radili neke experimente sa sluhom životinja i onda primjetili da na iste frekvencije i neke zvučne sekcije životinje razlilčito reagiraju. Onda je netko skužio da su u upotrijebili druge kabele - ostalo je povijest. Od tud kreće proučavanje svega toga i naravno razvoj.

Možda su i majmuni bili u igri, ali nisam siguran.  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ne bi te htio krivo informirati  8)

Nadalje, praxa je pokazala da je potrebno barem 1,6 metara dužine napojnog kabela da može zadovoljavajuće odraditi filtraciju.

Nadalje, ma kako loš napon došao, pun smetnji, statike i ne znam sve čega, kad prođe kroz filter - on se očisti. Kao prljava voda iz zagrebačko bandičevskih pipa koja nije pitka, kad prođe kroz dobar filter moće se piti. SLično ti je i ovo. Ma kroz kakve loše vodiče i spojeve struja došla, kad prođe kroz filter, očisti se i zvuk se drastično mijenja. Jednostavno, sav onaj pozadinski šum koji narušava izvorni snimak bude uklonjen (ne vjerojatno sav, ali veći dio) i ti imaš dobar, čist i vjeran snimak vjerno prezentiran sa svog sustava. 
Dakako, predmnijevam da znaš da je za dobar zvuk bitan cijeli sustav, svaka od komopneneti ima svoju ulogu i doprinosi vjernosti reprodukcije.

Jedna od tih komponeneti je i napojni kabel, ako ubodeš pravi, svijet oko tebe se mijenja. Do te mjere da se napojnim kabelom može dobiti masniji ili tanji zvuk, manje ili više očišćen od smetnji, zagasitiji ili otovreniji - i sve to kroz napojni kabel. Zvuči nevjerojatno, ali tome je tako. Oni koji na tome rade, bar koje ja znam, do većine rezultata došli su istraživanjem, ne računanjem ili suhom matematikom ili fizikom. Dakle bitan je sastav vodiča, presjek, način na koji je pleten, u kojem smjeru je pleten, kakvi su konektori i naravno, moćda slutiš, kombinacija presjeka vodiča.

Frože, ljudi se tim dugo bave i imaju jasno mjerljive rezultate tako da malo smanji tenziju i probaj se dokopati neke Sunyate ili boljeg Nimaka i počuj razliku.

A dok ti ovo pišem, evo upravo sad, kolega mi je donio baš od Nimaka 2 kabela na probu: x-12 i Iggy12.

Kako mi je iggy6 nevjerojatno promijenio i obogatio zvuk cd playera, na tom tragu sam odlučio probati jaču verziju istoga, no proizvođač, čiji sam vjerni kupac - jednostavno jer je miljama bolji od dugih, poslao je i x-12 da isto probam. X12 je po parametrima bolja verzija od iggy12, ali ne znači da će dati bolji zvuk, jer puno je parametara koje nitko doslovno ne razumije, već pipajući otkrivamo zašto neki kabel bolje legne na neki uređaj od nekog drugog. Zato je dobro probati prije kupnje.

Meni recimo iggy 6 radi bolje na cd playeru nego x-15 koji je vrhunski kabel za pojačala i duplo skuplji, a bolje i od s-12 koji je napojni kabel specijalno rađen pa za izvore zvuka. Dakle, treba probati. A onda njištati! Njihhaaaaaaaaaaaa....

:LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

Što se tiče tvojih olakih znanstvenih procjena i tvrdnji o mom bezumlju hosane i gorućeg gRRma, trebao bi znati da su mnogi znanstvenici koji su promijenili tok povijesti i znanja bili istinski vjernici, kao što su i danas. Tvoj suvremenik Dawkins i moj suvremenik Lenox često imaju javne rasprave - pa pogledaj neku, yt ti vrvi od njih. I to te možda obogati - odnosno pokaže ti svu nelogičnost tvojih logičnosti kao i da ti pomogne da shvatiš da svatko od nas mora još puno učiti da bi na koncu s pouzdanjem mogao ustvrditi: tako malo znam!

AJd živio, jer si tako simpa, ako uzmogneš ili prolaziš dodi do mene da malo poslušaš kako to zvuči i obogatiš se za iskustvo, a možda se odvažiš i sam nešto kupiš.

Hauba mi pregrizla iphone pa koristim sad neki divlji mob, ali ako bude htio uslikati polsikam ti kabele malo da vidiš kako to izgleda.  :palacgore:
Evidentirano

miro

• prijatelj od Isusa
« Odgovori #1566 : 24. Listopad 2017, 10:23:44 »

ali, najbitnija je vjera...

samo nije mi nikako mirek jasan u toj priči....
kaj ti nije jasno? Živio sam kao demon, Božja milost me pronašla, obratio sam se od vlastite ludosti i sad svaki dan tražim lice onoga kome sve duguje svaki svoj dah i zahvalnost, koji je sve svorio i koji nema uzroka jer on sam jest uzrok svega jer ima moć postojanja u samome sebi - to je ono što mi ljudi, i filozofija po definiciji zovemo Bog. Ima pitanja na koja nemam pouzdan odgovor, ali vjerom prihvaćam ono što On kaže i vidim da sustav funkcionira  8) 8) 8)

Ili te možda buni što vjerujem da je Ducati bolji od Suzukija...  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:0648: :0648: :0648:
Evidentirano

miro

• prijatelj od Isusa
« Odgovori #1567 : 24. Listopad 2017, 10:27:29 »

Potpisujem da ima svega, od placiba do jeftinih problema koji se skupo rješavaju. No to je samo dio priče, ima i onog drugog. To drugo želim iskusiti, istražiti, ako je moguće koristiti i uživati u tome.

AKo ne, nije problem, to je samo sitnica imanja ili nemanja naspram imati na sebi ljubav Božju koja te ako treba i stegom odgaja, ljubi i posvećuje: ljudima na čuđenje, anđelima na radost, Bogu na slavu!
Amen!

:wink: :wink: :wink:
Evidentirano

miro

• prijatelj od Isusa
« Odgovori #1568 : 24. Listopad 2017, 10:29:19 »

kao je alpine audio tvrtka koja pravi tak tak proizvode, tako i ti alpine tak tak znaš o kabelima  :LOL: :LOL: :LOL:

...grozan sam, znam, ali kad sam u pravu  :mrgreen:
Evidentirano

GSX 1402

• Mister foruma 2009.
  • Vozi: BusaBuster
« Odgovori #1569 : 24. Listopad 2017, 10:52:41 »

kaj ti nije jasno? Živio sam kao demon, Božja milost me pronašla, obratio sam se od vlastite ludosti i sad svaki dan tražim lice onoga kome sve duguje svaki svoj dah i zahvalnost, koji je sve svorio i koji nema uzroka jer on sam jest uzrok svega jer ima moć postojanja u samome sebi - to je ono što mi ljudi, i filozofija po definiciji zovemo Bog. Ima pitanja na koja nemam pouzdan odgovor, ali vjerom prihvaćam ono što On kaže i vidim da sustav funkcionira  8) 8) 8)

Ili te možda buni što vjerujem da je Ducati bolji od Suzukija...  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:0648: :0648: :0648:
ne nego imam dojam da živih kao stari  Rimljan....
Evidentirano
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌS.

miro

• prijatelj od Isusa
« Odgovori #1570 : 24. Listopad 2017, 10:53:50 »

Bog prasta, ljudi ponekad, ali poklopac prtljaznika nikad :wink:
Evidentirano

miro

• prijatelj od Isusa
« Odgovori #1571 : 24. Listopad 2017, 10:57:28 »

Evo par pristiglih i par vec udomljenih nimak-a.
Evidentirano

mve

• **
  • Vozi: Honda CBF 600 N
« Odgovori #1572 : 24. Listopad 2017, 10:58:06 »

:D Kak ti je to uspjelo?? Gori si čak i od mene kaj se tiče slamperaja sa mobitelom hahahaha
Evidentirano

miro

• prijatelj od Isusa
« Odgovori #1573 : 24. Listopad 2017, 11:04:02 »

New in box
Evidentirano

miro

• prijatelj od Isusa
« Odgovori #1574 : 24. Listopad 2017, 11:18:27 »

ne nego imam dojam da živih kao stari  Rimljan....
kak misliš maneknčino?  :misli:
Evidentirano
 Str: 1 ... 61 62 [63] 64 65 66   Gore

Stranica je generirana za 0.245 sekundi uz 20 upita.