Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 67 68 [69] 70   Dolje

Autor Tema: Pomoć kod kupovine novog/rabljenog motora i savjeti mladim vozačima  (Posjeta: 185393 )

balky1

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: Yamaha FJ 1100
Odg: Pomoć kod kupovine novog/rabljenog motora i savjeti mladim vozačima
« Odgovori #1700 : 18. Srpanj 2018, 10:06:43 »

Motor kupljen... Napunjen akumulator...i nasuto gorivo...

Pouka,nemojte prodavati motor sa suhim rezervarom... Hahaha

Ali je (možda nesvjesno) napravio dobru stvar ako je ostavio motor prazan da stoji dulje vrijeme. Gorivo u sustavu bi napravilo probleme.
Evidentirano

Shepa

• Sarkazam se u Dalmaciji još uvijek smatra dijelom crne magije
  • Vozi: smireno i staloženo
« Odgovori #1701 : 18. Srpanj 2018, 10:19:09 »

Ali je (možda nesvjesno) napravio dobru stvar ako je ostavio motor prazan da stoji dulje vrijeme. Gorivo u sustavu bi napravilo probleme.
S druge strane, ostavit prazan metalni rezervar na dulje vrime i nije neka srića. :neznam:
Evidentirano
Tapeciram siceve i popravljam oštećenu moto-odjeću.

stanky069

• *
« Odgovori #1702 : 18. Srpanj 2018, 10:42:21 »

Ne znam...bilo kako bilo,rezervoar je bio prazan,akumulator slab,pa nije ga ni mlgao upaliti...

Po mom mišljenju potrebno promijeniti svjećice,crijeva i filter od goriva...i naštelati malo ler gas...
Evidentirano

Kawah

• **
« Odgovori #1703 : 18. Srpanj 2018, 11:52:08 »

Da se vratim na tvoj upit iz prvog posta i tvoju sadašnju konstataciju kako treba promijeniti svijećice,crijeva  goriva  i naštelati malo ler gas . Ako je samo to ti si uistinu sretan čovjek . Bajk starosti dvadeset dvije godine s minornim ulaganjem u njega . Da samo velim još jednom : " Ti si uistinu sretan čovjek "  :misli: :palacgore: :021:
Evidentirano

stanky069

• *
« Odgovori #1704 : 18. Srpanj 2018, 12:35:13 »

Iskreno receno, stvarno je u dobrom stanju... Tip ga je održavao dosta dobro... Plastike čitave,ima pokoju manju ogrebotinu,ali nista strasno... Masina je u  solidnom stanju...mislim ne očekujem da je ko nova,ali za svoje godine je stvarno ok... Jucer sve plastike skinute,malo šarafano po masini,mehanicar ga pregledao skupa sa mnom...i on se slaže da izmjenim ovo gore navedeno i da bi to trebalo biti to... Poslije ćemo vidjeti,vožnja će s vremenom pokazati točnije...
Evidentirano

stanky069

• *
« Odgovori #1705 : 18. Srpanj 2018, 12:41:10 »

Da,zaboravio navesti,potrebna i nova prednja guma...zadnja je proslo ljeto promjenjena,zajedno sa lancem i zupčanicima...

Evidentirano

korkyra 34

• *
« Odgovori #1706 : 22. Srpanj 2018, 14:43:00 »

.još jednom pozdrav cijenjeni motoristi, nek ste mi svi zdravi i veseli, pozdrav s  Korčule. Imam molbu za vas. Buduci mi je skuter riknija a nikad ih nisam ni volio bas nesto :) kupio bih rabljenu yamahu ybr 125 2007 godina oko 16000 km pređenih. Nisam od velikih zahtjeva za snagu i brzinu motora, za sada :) , tko zna sta ce biti u buducnosti, za sada bi ovako nesto penzionerski. Molio bi nekog od vas da mi odgovori dali je to dobar izbor, nesto o iskustvima sa yamahom ybr 125, sve napisano ce mi pomoci. Hvala unaprijed.
Evidentirano

ZP1993

• **
  • Vozi: Aprilia Red Rose Classic
« Odgovori #1707 : 22. Srpanj 2018, 15:52:49 »

Osobno nemam iskustva s YBR125,ali čuo sam da je odličan kao prvi motor, dosta pouzdan, jednostavan za održavanje i nije prejak za početnika.Ipak,bolje malo pričekaj,možda ti se javi netko tko ga je imao i zna više od mene.
Evidentirano

predator9

• **
  • Vozi: cipel zug
« Odgovori #1708 : 22. Srpanj 2018, 18:57:52 »

Susjed je imao tu yamahu ybr 125... Malo trosi, nije imao nikakvih problema
Evidentirano
Go Johnny go go.... Bike still on the road...
ex bikes: aprilia rs125----aprilia rsv1000r----bmw r1200s----aprilia rsv4 factory

Machariel

• **
« Odgovori #1709 : 23. Srpanj 2018, 07:52:57 »

Dosta auto skola u Zagrebu ima taj motor na kojima se pocinje voziti. Ja sam vozio jednu u AS. Vjerojatno su pouzdani i jeftini za odrzavat. sto se mene tice super motor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Evidentirano

Trknuti

• *
« Odgovori #1710 : 06. Kolovoz 2018, 22:16:41 »

Pozdrav svima, novi sam vamo, dosao sam u namjeri da dobijem nekakve savjete i mudrosti od iskusnijih vozaca, da mi pomognu malo u odabiru novog ljubimca

Prvi motor mi je bio Suzuki DR650RSE 1992 prerada nekakva, ne lici na original uopce, vozio sam ga 3 godine po terenu i 2 godine po cesti. Prodao sam ga cisto iz razloga jer je otisao bendex i nisam mogao nac dio jbg. Nakon njega sam vozio neko kratko vrijeme Yamahu xt660x 2006. Probao sam od frenda Kawasaki ER6N 2013, super motor, dopao me se odmah. Lagan, okretljiv.

Imao sam prometnu prije nekoliko godina s motorom, ali to me nije obeshrabrilo da nastavim dalje. Tako da, sad je doslo vrijeme odluke da kupim opet motor, ali sam se odlucio na novi, 2018 ili koja vec godina bude kad dode do kupnje. Novi najvise iz razloga radi kvarova, jer od prijasnjih polovnih motora, koliko sam potrosio na popravke, mogao sam novi nac. A i ono, novo je novo. A financijski sam sebi odlucio i priustio da mogu ic za tim.

Kawasaki Z650 ABS '18 i Yamaha MT-07 ABS '18

Znaci, cijenom su isti, cak bi isao i na touring edition, ne znam ubiti jel mi bolje odmah ic na tu verziju ili kasnije posebno uzeti te kofere i ostalo

Motor bi mi sluzio najvise za otvorene ceste, tj van gradske, grad u kojem zivim je poprilicno mali, nema potrebe za vozikanjem po gradu, ali bi isao na more s njim, i opcenito putovao na dalje destinacije. Znam da bi za to trebao onda neki touring ili enduro motor, ali su mi svi nekako ruzni i jednostavno znam da zelim Naked motor i to je to  :mrgreen:

Kawasaki mi je oduvijek No.1 (a i zelena boja mi je naj) izgled mi se svidja preko Yamahinih modela. Z650 je jos uvijek novi model, pa nisam bas uspio doci do informacija od ljudi iz prve ruke. Dok MT 07 ima ih jako puno na cesti, vidjao sam ih i mogao sam popricati par stvari sa vozacima o njihovim ljubimcima, ali me izgled njegov nekako ne privlaci, kao kod Z, mozda samo moje misljenje, ali eto. Sto ne znaci da je motor los, vec mi ljudi smo vecinom vizualna bica pa..

Ali i Yamaha mi je napeta iz nekih razloga tipa, koliko sam saznao, jaci obrtni momenat ima, da je stabilniji tj laganiji za upravljanje. A i Split mi je relativno blizu za servis. Kawasaki jedino ima u Karlovcu koliko sam uspio nac, ne znam di jos ima.

Sta mi je bitno kod motora, hm, znaci udobnost definitivno, frend mi ima GSXR-a kaze da svako 200 km mora stat, da mu dupe utrne, ja bi volio bar malo duze od 200 km vozit ili pak trazim previse  :misli: :mrgreen:

Znaci udobnost, vozio bi se sam, tako da me nije briga za udobnost suvozaca, ako bi netko isao, nek trpi, briga me. Onda, dostupnost dijelova i servis. Snaga motora mi nije bitna sto se tice ova dva, Kawa 68 hp, Yamaha 72, u jednom trenutku sam razmisljao ic na Z900 cak, ali znajuci sebe, sto jaci motor, jaci gas i tako.. Nije kod svakog isto naravno, ali kao sto rekoh, znam sebe. :shock:  Ali taj model je znatno skuplji svakako, za tu razliku bi uzeo bolju opremu.

Sta se tice zvuka, mislim da je kod oba onako banana zvuk, tako da bi vjerojatno isao na two brothers o tom po tom. Zanima me isto, kako se oba ponasaju na autocesti, radi vjetra, brzina ovo ono, koliiko bi mi bio potreban novi vjetrobran. Voznja motora mi je kao sa autom, po autoputu max 160, 170, po lokalnim cestama koliko pise, jbg puno radara ima  :mrgreen:

Mozda malo kompliciram, ali kad vec kupujem i kad cu vec izvalit tu neku lovu, ne bi se volio zaje*at

Motor bi mi koristio nekoliko sezona, tj zadrzao bi ga koliko god mogu, nemam u planu vozit ga jednu, dvi sezone i onda ic na prodaju.

Znam da bi mi bilo najbolje, kad bi mogao probati oba motora, sjest na njih, provozat eventualno. Yamahu bi mogao nac, al Kawu tesko, jako.

Pa evo, veoma bi mi znacilo kad mi netko iz prve ruke, tj vlasnici i Yamahe i Kawasakija napisali nekakvo kratko misljenje, za i protiv.

Zahvaljujem

Evidentirano

t0k

• *
  • Vozi: Versys 650 '08
« Odgovori #1711 : 07. Kolovoz 2018, 01:55:18 »

Citat:
Sta mi je bitno kod motora, hm, znaci udobnost definitivno, frend mi ima GSXR-a kaze da svako 200 km mora stat, da mu dupe utrne, ja bi volio bar malo duze od 200 km vozit ili pak trazim previse  :misli: :mrgreen:

200km ti je 3 sata na obicnim cestama, tesko mi je zamislit 3 sata na motoru bez pauze

Citat:
Sta se tice zvuka, mislim da je kod oba onako banana zvuk, tako da bi vjerojatno isao na two brothers o tom po tom. Zanima me isto, kako se oba ponasaju na autocesti, radi vjetra, brzina ovo ono, koliiko bi mi bio potreban novi vjetrobran. Voznja motora mi je kao sa autom, po autoputu max 160, 170, po lokalnim cestama koliko pise, jbg puno radara ima  :mrgreen:

pri brzini od 160kmh imat ces osjecj koda ti puse vjetar u prsa brzinom od oko 160kmh... vjetrobrani koji se stavljaju na nakede pri tim brzinama sluze kao ukras
Evidentirano

fawlty82

• I`am Buttman
  • Vozi: jaše na tvrdim leđima
« Odgovori #1712 : 07. Kolovoz 2018, 07:40:26 »

160 na autoputu na MT-07 je ono, ako baš moraš. Nebi to preporučio.
Njih barem ima u oglasnicima jer se ga ljudi zasite nakon 2 sezone. Prerastu ga.
Ako nemaš za novi jači i opremu, možda uzet godinu-dvije star motor i za razliku si uzet opremu. Lakše će biti na jačem motoru i neće ti brzo dosadit.
I Kawasaki servis imaš i u Splitu.
Evidentirano
Vikend natezač kožice!

gastajbarter

• Vozi: prerenomiRRanu i dvogrbu kamilu
« Odgovori #1713 : 07. Kolovoz 2018, 07:49:44 »

kupi jeftiniji :mrgreen:..sve ti je to isto sranje drugo pakovanje..ne razmisljaj previse sta ces kako ces..kupi sta ti se svidi i vozaj se..za voznju samo ce ti se kazat da ti mi ne pametujemo..kofere odma uzmi..jebo motor bez kofera i metar vjetrobrana :mrgreen:
Evidentirano

stkaos

• **
  • Vozi: CBF 600 SA 8
« Odgovori #1714 : 07. Kolovoz 2018, 09:32:01 »

Zaboravi tuđe priče. Svi mi imamo drugačija očekivanja od motora. Uzmi nešto šta možeš probat  i ako ti se svidi, kupuj. Ako ti smeta vitar, kupi auto.
Evidentirano

Trknuti

• *
« Odgovori #1715 : 07. Kolovoz 2018, 09:51:25 »

200km ti je 3 sata na obicnim cestama, tesko mi je zamislit 3 sata na motoru bez pauze

pri brzini od 160kmh imat ces osjecj koda ti puse vjetar u prsa brzinom od oko 160kmh... vjetrobrani koji se stavljaju na nakede pri tim brzinama sluze kao ukras

Nekako imam osjecaj da bi mogao tj vise zelio sjedit na njemu 5 sati i samo gas, ali vjerujem da je to tesko na NE putnickom motoru.

Vidio sam nekoliko MT ova sa vjetrobranima, toliko su ruzni s tim to je cudo  :LOL: , a nista onda do 120, 130 i dosta, na motoru se ionako sve cini brze ^^

160 na autoputu na MT-07 je ono, ako baš moraš. Nebi to preporučio.
Njih barem ima u oglasnicima jer se ga ljudi zasite nakon 2 sezone. Prerastu ga.
Ako nemaš za novi jači i opremu, možda uzet godinu-dvije star motor i za razliku si uzet opremu. Lakše će biti na jačem motoru i neće ti brzo dosadit.
I Kawasaki servis imaš i u Splitu.

Imam neki osjecaj da meni ne bi dosadio, jer nemam nikakvu zelju imat ili vozit motor sa 1000 cc, do 750 mi je skroz ok, ali ni ne preko 100 ks.

Kawasaki servis ima u St? Nisam uspio nac tu informaciju, ali super ako je tako  :palacgore:

kupi jeftiniji :mrgreen:..sve ti je to isto sranje drugo pakovanje..ne razmisljaj previse sta ces kako ces..kupi sta ti se svidi i vozaj se..za voznju samo ce ti se kazat da ti mi ne pametujemo..kofere odma uzmi..jebo motor bez kofera i metar vjetrobrana :mrgreen:

Cijena je ista za osnovni model, bez putne opreme, sa putnom opremom bi trebao dodati jos nekih 7000 kuna za njihove kufere i stitnike, mozda bi jeftinije prosao posebno narucit ili isti k ubiti.

Zaboravi tuđe priče. Svi mi imamo drugačija očekivanja od motora. Uzmi nešto šta možeš probat  i ako ti se svidi, kupuj. Ako ti smeta vitar, kupi auto.

A znam, sto ljudi, sto cudi, ali zelim cut druga misljenja, cisto da mi malo pomogne u izboru.

P.S. hvala na par privatnih poruka

- Sad sam trazio, izbaci mi Kawasaki Split, nije ga bilo prije definitivno, tj bar prije nisu imali stranicu, cuo sam bio za nekog da se bavi tim motorima, ali ne znam jel servis bas ili lik privatno doma ima, ali po stranici izgleda da je to nesto novo sad

http://www.kawasaki-split.com.hr/motocikli
« Zadnja izmjena: 07. Kolovoz 2018, 10:01:05 Trknuti »
Evidentirano

zaira

• *
« Odgovori #1716 : 12. Kolovoz 2018, 20:35:46 »

Pozdrav svima, novi sam vamo, dosao sam u namjeri da dobijem nekakve savjete i mudrosti od iskusnijih vozaca, da mi pomognu malo u odabiru novog ljubimca

Prvi motor mi je bio Suzuki DR650RSE 1992 prerada nekakva, ne lici na original uopce, vozio sam ga 3 godine po terenu i 2 godine po cesti. Prodao sam ga cisto iz razloga jer je otisao bendex i nisam mogao nac dio jbg. Nakon njega sam vozio neko kratko vrijeme Yamahu xt660x 2006. Probao sam od frenda Kawasaki ER6N 2013, super motor, dopao me se odmah. Lagan, okretljiv.

Imao sam prometnu prije nekoliko godina s motorom, ali to me nije obeshrabrilo da nastavim dalje. Tako da, sad je doslo vrijeme odluke da kupim opet motor, ali sam se odlucio na novi, 2018 ili koja vec godina bude kad dode do kupnje. Novi najvise iz razloga radi kvarova, jer od prijasnjih polovnih motora, koliko sam potrosio na popravke, mogao sam novi nac. A i ono, novo je novo. A financijski sam sebi odlucio i priustio da mogu ic za tim.

Kawasaki Z650 ABS '18 i Yamaha MT-07 ABS '18

Znaci, cijenom su isti, cak bi isao i na touring edition, ne znam ubiti jel mi bolje odmah ic na tu verziju ili kasnije posebno uzeti te kofere i ostalo

Motor bi mi sluzio najvise za otvorene ceste, tj van gradske, grad u kojem zivim je poprilicno mali, nema potrebe za vozikanjem po gradu, ali bi isao na more s njim, i opcenito putovao na dalje destinacije. Znam da bi za to trebao onda neki touring ili enduro motor, ali su mi svi nekako ruzni i jednostavno znam da zelim Naked motor i to je to  :mrgreen:

Kawasaki mi je oduvijek No.1 (a i zelena boja mi je naj) izgled mi se svidja preko Yamahinih modela. Z650 je jos uvijek novi model, pa nisam bas uspio doci do informacija od ljudi iz prve ruke. Dok MT 07 ima ih jako puno na cesti, vidjao sam ih i mogao sam popricati par stvari sa vozacima o njihovim ljubimcima, ali me izgled njegov nekako ne privlaci, kao kod Z, mozda samo moje misljenje, ali eto. Sto ne znaci da je motor los, vec mi ljudi smo vecinom vizualna bica pa..

Ali i Yamaha mi je napeta iz nekih razloga tipa, koliko sam saznao, jaci obrtni momenat ima, da je stabilniji tj laganiji za upravljanje. A i Split mi je relativno blizu za servis. Kawasaki jedino ima u Karlovcu koliko sam uspio nac, ne znam di jos ima.

Znaci udobnost, vozio bi se sam, tako da me nije briga za udobnost suvozaca, ako bi netko isao, nek trpi, briga me. Onda, dostupnost dijelova i servis. Snaga motora mi nije bitna sto se tice ova dva, Kawa 68 hp, Yamaha 72, u jednom trenutku sam razmisljao ic na Z900 cak, ali znajuci sebe, sto jaci motor, jaci gas i tako.. Nije kod svakog isto naravno, ali kao sto rekoh, znam sebe. :shock:  Ali taj model je znatno skuplji svakako, za tu razliku bi uzeo bolju opremu.

Mozda malo kompliciram, ali kad vec kupujem i kad cu vec izvalit tu neku lovu, ne bi se volio zaje*at

Motor bi mi koristio nekoliko sezona, tj zadrzao bi ga koliko god mogu, nemam u planu vozit ga jednu, dvi sezone i onda ic na prodaju.

Znam da bi mi bilo najbolje, kad bi mogao probati oba motora, sjest na njih, provozat eventualno. Yamahu bi mogao nac, al Kawu tesko, jako.

Pa evo, veoma bi mi znacilo kad mi netko iz prve ruke, tj vlasnici i Yamahe i Kawasakija napisali nekakvo kratko misljenje, za i protiv.

Zahvaljujem

Rađe kupi z900 ili mt09. Za malo para više, puno konkretniji motori.

Imam 2 i pol mj stari mt09 i zadovoljan sam (4000km napravio). Kupio bi z900, al dosta se vozim s ženom, za što je MT09 bolji.

A i tri cilinda mi je gušt vozit, volim živčane žene i motore, a i volim plašit djecu i susjede :LOL:

Ne trbaš se bojat ni z900 ni MT09, ako nisi debil (početnik nisi) i ako imaš kontrolu gasa idi na konkretnije...
Evidentirano

gastajbarter

• Vozi: prerenomiRRanu i dvogrbu kamilu
« Odgovori #1717 : 12. Kolovoz 2018, 21:33:10 »

N

Cijena je ista za osnovni model, bez putne opreme, sa putnom opremom bi trebao dodati jos nekih 7000 kuna za njihove kufere i stitnike, mozda bi jeftinije prosao posebno narucit ili isti k ubiti.

ako je cijena ista onda kupi kawasaki..u svakom slucaju bolji nego frule i klavijature :mrgreen:
Evidentirano

ybr125

• **
« Odgovori #1718 : 12. Kolovoz 2018, 21:37:04 »

ako je cijena ista onda kupi kawasaki..u svakom slucaju bolji nego frule i klavijature :mrgreen:

Ima se i Kawasaki s cime pohvaliti ajde  :mrgreen:

Evidentirano

Trknuti

• *
« Odgovori #1719 : 14. Kolovoz 2018, 17:40:38 »

MT 09 je preruzan  :palacdolje: sorry , z900 je super, ali je isto kao i MT 09 skuplji za jedno 22000 kuna sta nije mala razlika, ali me svakako ne vuce i ne zelim vise od 750 cc, nit preko 80 ks ic uopce. Imam kontrolu nad gasom, ali nitko ne moze zadrzat tu kontrolu uvijek jbg.

MT 07 mozda je popularniji i ima neke dobre recenzije za 50t km, ali me srce vise vuce Kawasakiju i jbg, ali isto tako necu moc znat sta mi odgovara, dok ne probam, tako da sam zvao i Yamaha centar i Kawasaki centar da se dogovorimo za test voznju, pa cemo vidjet.

U svakom slucaju, malo ste mi pomogli  :mrgreen: :palacgore:
Evidentirano

Trknuti

• *
« Odgovori #1720 : 13. Rujan 2018, 12:16:27 »

E ovako, jucer sam bio u Kawasaki Split centru i nazalost nemaju z650 izlozen, imali su z900 mocan nema sta, ali eto. Steta.

Onda sam otisao u Yamaha Centar i tamo su imali MT 07 kojeg su mi dali da upalim, pregledam, provozam, odlican, nemam prigovora.

Bas mi je zajeb, zelja mi je od malena bila imati novi Kawasaki, ali kako sve ispada, Yamaha ima vecu i bolju i blizu podrsku, sto prodajnu sto medijsku.

Evidentirano

Elias

• Vozi: '02 K1200RS, '93 XTZ750ST
  • Lokacija: ..........CH=Zürich.......... Sinj-Đakovo=Bananaland
« Odgovori #1721 : 13. Rujan 2018, 16:14:21 »

Kad si u prilici da si možeš ostvariti san onda ne radi kompromise.
Pokajat ćeš se i opet ćeš sanjati novi kawasaki.

Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
Evidentirano
Vlast je NAJVEĆI neprijatelj naroda!!!!
htp://www.youtube.com/watch?v=rmfezDOSd2g

stkaos

• **
  • Vozi: CBF 600 SA 8
« Odgovori #1722 : 14. Rujan 2018, 23:16:58 »

Kad si u prilici da si možeš ostvariti san onda ne radi kompromise.
Pokajat ćeš se i opet ćeš sanjati novi kawasaki.

Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
Ovo potpisujem.
Evidentirano

maRRin 06

• Vozi: 🎮
« Odgovori #1723 : 15. Rujan 2018, 13:38:07 »

E ovako, jucer sam bio u Kawasaki Split centru i nazalost nemaju z650 izlozen, imali su z900 mocan nema sta, ali eto. Steta.

Onda sam otisao u Yamaha Centar i tamo su imali MT 07 kojeg su mi dali da upalim, pregledam, provozam, odlican, nemam prigovora.

Bas mi je zajeb, zelja mi je od malena bila imati novi Kawasaki, ali kako sve ispada, Yamaha ima vecu i bolju i blizu podrsku, sto prodajnu sto medijsku.
Kakva je to medijska podrska?
Evidentirano
🎌

biker4life

• moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #1724 : 15. Rujan 2018, 19:30:55 »

Kakva je to medijska podrska?

na sportskoj tv ili tako nečemu na maxTV-u ide reklama za tracer 700 :shock: :LOL:
Evidentirano
Alpe 2017. :smoke:
                   Gross i Vršić + Dolomiti 2018. 8)
 Str: 1 ... 67 68 [69] 70   Gore

Stranica je generirana za 0.23 sekundi uz 22 upita.