Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 [2]  Sve   Dolje

Autor Tema: PROBLEM KOD PRIJENOSA MOTORA  (Posjeta: 2519 )

MOONSHIELD

• Spol: Muški
  • Vozi: NIŠTA
Odg: PROBLEM KOD PRIJENOSA MOTORA
« Odgovori #25 : 13. Kolovoz 2017, 11:50:13 »

ovjere su izmišljene za budale, svi bi se pojebali za tih 50 kuna, a 99% ekipe živi u totalnom nepovjerenju, svi traže dlaku u jajetu i kako će tko kome bolje smjestiti kod kupoprodaje, baš me zanima kak bi to po vašem funkcioniralo :shock:
baš me zanima kolko će koštati dok jedanput policija ili cvh preuzme taj dio posla, sigurno bu besplatno i gotovo bu za 3 sekunde :LOL: ili još bolje, da ide na riječ ili povjerenje, zna se da u lijepoj našoj riječ vrijedi više od papira..
« Zadnja izmjena: 13. Kolovoz 2017, 11:53:34 MOONSHIELD »
Evidentirano
MK 1. POSJETA GROBNIKU
you will never quiet this storm!!

geronimo43

• **
  • Vozi: suzuki gsx 1250 fa
« Odgovori #26 : 13. Kolovoz 2017, 12:01:58 »

obzirom na radno vrijeme policije,većinom do 14 h,pola sata pauza, vikend ništa, tek će onda biti veselo  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. Ovdije se radi o čistom nemaru, znaš da moraš platiti taj porez i napraviti odjavu, čemu onda odugovlačiti??? Napraviš to u prvom redu  zbog sebe a i zbog bivšeg vlasnika.
Evidentirano
Za domovinu treba dati sve, čak i život drugih

MOONSHIELD

« Odgovori #27 : 13. Kolovoz 2017, 12:28:12 »

ja to jako dobro znam, meni je kupac poginuo s motorom i hrpu pizdarija sam imao, čak sam dobio od osiguranja da popunim europsko izvješće kao vozač (a vozač poginuo) :?
i još sam morao godišnji porez platiti iduće godine, a na policiji mi rekli da je motor kod njih i da se automatski odjavljuje kod takve nesreće...
Evidentirano
MK 1. POSJETA GROBNIKU

Shepa

• Sarkazam se u Dalmaciji još uvijek smatra dijelom crne magije
  • Vozi: GS500 K1
« Odgovori #28 : 13. Kolovoz 2017, 13:43:42 »

Moon, nakon prometne skidaju tablice, i možeš ih preuzet kad motor prođe tehnički pregled.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

Evidentirano
Tapeciram siceve. Manje modifikacije i prilagodbe su moguće.
Ne, to ne.

MOONSHIELD

« Odgovori #29 : 13. Kolovoz 2017, 15:52:38 »

Moon, nakon prometne skidaju tablice, i možeš ih preuzet kad motor prođe tehnički pregled.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
nisam ulazio u detalje, bio je 10. mjesec, čovjek poginuo, prijenos nije riješio, zvao tamo u policiju reda radi, vele da to ide automatizmom, nisam se zamarao tada, meni u 6. mj. iduće godine dođe uplatnica na 200 kn koju MORAŠ platiti, i između toga papiri od raznoraznih osiguranja i odvjetničkih društava..
Evidentirano
MK 1. POSJETA GROBNIKU

suspenzija

• **
  • Vozi: RSV
« Odgovori #30 : 13. Kolovoz 2017, 16:26:54 »

kako će on (prodavatelj) odjaviti motor bez prometne i pločica? On kao prodavatelj nema s tim vozilom doslovno ništa. Svakog kupca upozorim da mu ustupam pločice da dođe do doma ali je dužan u roku odmah napraviti odjavu i poslati slike kao dokaz. Ista stvar vrijedi i za mene kad sam bio kupac.
To policijsku upravu nije briga...oni salju kaznu onome ko je zadnji u prometnoj uveden a to je prodavatelj...zato kazem da ce prodavatelju doc kazna...a ako prodavatelj također je zagubio ugovor vjerovatno ce se potrudit doc do kupca da ga u drugom pokusaju skine s kurca...
Evidentirano

Bandit

• ADMIN PIZDEK
  • Administrator
  • Vozi: Suzuki SV 1000 S
« Odgovori #31 : 14. Kolovoz 2017, 12:17:22 »

kako će on (prodavatelj) odjaviti motor bez prometne i pločica? On kao prodavatelj nema s tim vozilom doslovno ništa. Svakog kupca upozorim da mu ustupam pločice da dođe do doma ali je dužan u roku odmah napraviti odjavu i poslati slike kao dokaz. Ista stvar vrijedi i za mene kad sam bio kupac.
Evo da znaš kaj sve možeš kao vlasnik (bivši) ako novi vlasnik još nije prenio vozilo na sebe u zadanom roku.

Od 11. lipnja 2015. godine (dana stupanja na snagu Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o sigurnosti prometa na cestama (''Narodne novine'' broj 64/15)) propisana je obveza novom vlasniku da je u slučaju prodaje ili drugog načina promjene vlasništva na vozilu dužan u roku od 15 dana od stjecanja vozila registrirati vozilo na svoje ime ili ga odjaviti, ako već nije odjavljeno, a ako ga ne registrira na svoje ime ili ne odjavi, ministarstvo nadležno za unutarnje poslove će, na zahtjev osobe na koju je vozilo registrirano, rješenjem ukinuti registraciju vozila.
Evidentirano
Procjene vrijednosti motocikala (i drugih vrsta vozila i plovila) pri kupoprodaji, a za potrebe plaćanja poreza. Javiti se na pp, ili na [email protected]

grafit

« Odgovori #32 : 02. Rujan 2017, 15:37:34 »

prilikom prodaje odmah kupoprodajni ili punomoć koju moraš dobro sastaviti isto kod kupovine s tim da sam na zadnjih nekoliko motora tražio procjenu i prošao jeftinije i kad sam platio vještaka!Nepravljenje kupoprodajnog može zadati mnogo glavobolje i problema!
Evidentirano
u dobru se ne uzvisu ,u zlu se ne ponizi!

mate

• Administrator
« Odgovori #33 : 02. Rujan 2017, 16:42:01 »

Mi imamo vještaka koji nas uvijek zajebe!  :mrgreen:
Evidentirano

Stig

• *
  • Vozi: Z750
« Odgovori #34 : 02. Rujan 2017, 22:04:43 »

A kako ces ti molim te lijepo natjerati osobu da u roku odmah rijesi prijenos? Ako kod javnog biljeznika stavis u napomenu da registarske plocice ostaju kupcu, on ima zakonski rok od 15 dana da rijesi porez i prijepis i da vrati tablice te pokupi nove.. jer ako je vozilo registrirano javni biljeznik te uvijek pita kome ostaju plocice, tako da tu semu "u roku odmah" mozes zabiraviti sa svakim tko koristi mozak i drzi se zakona..

Ti imas kupoprodajni ugovor koji ti jamci da si ti navedenog datuma i sata prodao motor, i sa njime vise nemas nista, sta ce kupac raditi to tebe ionako nije vise briga, tebi je taj papir dokaz za sve da te se za nista ne moze teretiti, a on ako nece ne mora nikad vratiti plocice niti prepisati, njegov problem kako ce dalje.. tebi eventualno moze biti tlaka to da ukoliko napravi 10 prekrsaja (ne odjednom) ces morati 10 puta dostavljati kupoprodajni da skines sa sebe sumnju, sve dok on ne prenese na sebe vozilo, i to je to..
Evidentirano

DA-IM

• **
« Odgovori #35 : 02. Rujan 2017, 23:20:29 »

koliko je meni poznato ti si u roku 15 dana doslovno mora napraviti prijepis na svoje ime !?
inače neman pojma šta ovde neki pišu,ovo sa ex vlasnikom nema nikakve veze i njega ugovor od jb osigurava od bilo kakve odgovornosti  :palacgore:
Evidentirano

geronimo43

• **
  • Vozi: suzuki gsx 1250 fa
« Odgovori #36 : 04. Rujan 2017, 18:17:53 »

A kako ces ti molim te lijepo natjerati osobu da u roku odmah rijesi prijenos? Ako kod javnog biljeznika stavis u napomenu da registarske plocice ostaju kupcu, on ima zakonski rok od 15 dana da rijesi porez i prijepis i da vrati tablice te pokupi nove.. jer ako je vozilo registrirano javni biljeznik te uvijek pita kome ostaju plocice, tako da tu semu "u roku odmah" mozes zabiraviti sa svakim tko koristi mozak i drzi se zakona..

Ti imas kupoprodajni ugovor koji ti jamci da si ti navedenog datuma i sata prodao motor, i sa njime vise nemas nista, sta ce kupac raditi to tebe ionako nije vise briga, tebi je taj papir dokaz za sve da te se za nista ne moze teretiti, a on ako nece ne mora nikad vratiti plocice niti prepisati, njegov problem kako ce dalje.. tebi eventualno moze biti tlaka to da ukoliko napravi 10 prekrsaja (ne odjednom) ces morati 10 puta dostavljati kupoprodajni da skines sa sebe sumnju, sve dok on ne prenese na sebe vozilo, i to je to..
postoje različiti načini, ako u roku 2 dana ne pošalje dokaze da je odjavio motor, a tako smo se dogovorili i ja sam mu dobrom voljom ostavio pločice.  :mrgreen: :mrgreen:.Meni se baš i ne hoda po sudu sa tim kupoprodajnim  :angry:
Evidentirano
Za domovinu treba dati sve, čak i život drugih
 Str: 1 [2]  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.204 sekundi uz 21 upita.