Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1]   Dolje

Autor Tema: Xmax 250 vs Bev 300 vs Bev 350 (za puno vise love)  (Posjeta: 871 )

TomiTraktor

• **
  • Spol: Muški
Xmax 250 vs Bev 300 vs Bev 350 (za puno vise love)
« : 08. Siječanj 2018, 15:53:55 »

Pozdrav,

svaki od ovih ima zasebnu temu, ali pošto nisam sjeo na dva kotača već 5-6-7 godina zanima me mišljenje o dilemi koju imam.
Htio bi uzeti maxi skuter za po Zagrebu i evenutalno jednom dvaput godisnje otići 100-200km dalje. Prije sam vozio Runnera 180 2T tako da su mi jasne osnove sa malo brzim skuterom po ZG što i kako.

Troumim se između:
Xmaxa 250 starog 2-3g za cca 30-31-32k
Bev 300 novi za 36k
Bev 350 novi za 40k

Realno, 40k mi se čini previše za to. čak i 30k je puno, ali takve su cijene. Xmax 300 novi je 47k i to mi je za sada out.
Rabljeni Bevovi u oglasniku koštaju koliko i novi sada na akciji tako da otpadaju.

Po onome što sam pročitao u drugim topicima:
xmaxovi imaju kratke servisne intervale (nije neki problem) i skuplje dijelove na velikim servisima, ali dobro drže cijenu no 250 baš nije nešto brz/startan
Bev 300 novi je upitna kupnja jer je već dugo na tržištu i kad se kupi novi očekuje se da dosta izgubi na cijeni (iako oglasnik to baš ne govori). Jeftino održavanje, svi ga znaju popraviti, ali manje praktičan sa mjestom ispod sica. Bolji je po gradu za voziti, ali mislim da za oba nije to tako velika razlika.
Bev 350 - puno brži od 300 ili xmaxa, ali je 40k kn.

Budem probao sjesti na sva tri da vidim ergonomiju, ali po iskustvu što ima najviše smisla od ta tri?
Evidentirano

Bullet1275

• **
  • Vozi: Vespu
Odg: Xmax 250 vs Bev 300 vs Bev 350 (za puno vise love)
« Odgovori #1 : 08. Siječanj 2018, 21:56:33 »

Ja bih išao na 350. Bolji novi skuter ne možeš dobiti za taj novac.
Evidentirano

ivicaivica25

• *
« Odgovori #2 : 09. Siječanj 2018, 20:11:20 »

Mislim da s novim Beverly-em ne možeš pogriješiti ... obzirom da planiraš i dulja putovanja van grada mislim da bi ti 350 više odgovarao

Evidentirano

Guliermo

• *
« Odgovori #3 : 09. Siječanj 2018, 20:49:29 »

Evo iz 1. ruke...
Ja imam Carnaby 300 ie. To ti je isti Bev. samo ima ravnu podnicu. Idealan za grad, dućan, vrećice i torbe. Frend iz Istre ima x-max 250 2010 g. je njegov, moj je 2009 g. Ja sam išao svako ljeto skuterom za Istru, i ZG- Istra cca 4 h sa svim stajanjima. Istina je da ga nisam ganjao do max, putna brzina je oko 90-110 km/h.
E sad kvaliteta,,, sa svojim nikad nisam imao nekih većih problema, tj uopće nisam imao problema, ali moraš pred svaku sezonu  (bez obzira koliko si km napravio,)  ulje obavezno promjeniti. Ja sam na svojem svake sezone mijenjao i remen i rolice sve filtere ulje itd, itd.
X- MAX Njegov je stvarno išao jako jako dobro (s obzirom kako ga je održavao super su motori) Išli smo mu mijenjati ulje u zadnjoj glavčini,,, iscurio je mulj, a rashladna tekućina,,, blato i svejedno je išao bez problema, zamijenili smo to i dalje vozi. Ima turbo puno prostora ispod sica, vozili smo jedan cijeli pršut i bocun vina, sve je stalo ispod sica... Čini mi se da je moj malkice brži od nega, ali ko te pita, to su nijanse.
Lova... Yamahe stvarno drže cijenu , iskreno mislim da ni nove ni polovne ne vrijede toliko.
Piaggio.. 350 cca 43000 kn nova, 300... 37 000 kn isto puno ali to su novi motori.
Savjet... probaj naći polovni od 1. vlasnika, da mu kasnije možeš skakati po vratu ako nešto ne štima. Daju se naći za od 17 pa do 20 000 kn solidni... Sretno...    Slobodno pitaj ako ti nešto nije jasno...
« Zadnja izmjena: 09. Siječanj 2018, 20:52:46 Guliermo »
Evidentirano

ybr125

• **
« Odgovori #4 : 10. Siječanj 2018, 17:47:55 »

Bev 300 novi za 36k  :palacgore:

Guliermo, kakvo skakanje po vratu? Kad platis gotovo je zato prvo treba ic dir i provjerit motor a kad platis: "poslije jebanja nema kajanja"   :mrgreen:
Evidentirano

Guliermo

• *
« Odgovori #5 : 10. Siječanj 2018, 18:38:42 »

Bev 300 novi za 36k  :palacgore:

Guliermo, kakvo skakanje po vratu? Kad platis gotovo je zato prvo treba ic dir i provjerit motor a kad platis: "poslije jebanja nema kajanja"   :mrgreen:

Link cijena Piaggio scootera   https://www.moto-mondo.hr/images/cjenici/BOZICNI_CIJENIK_PVG-1-2017-2018.pdf
  Pa da, dobro ti kažeš, kad daš pare, nema natrag... Ja polazim od sebe, bilo bi mi full neugodnjak da liku kojem sam prodao motor ima velikih problema s njim, tipa, zablokala mašina, radilica se raspala.... Fakat ne bih želio da me ocrni na forumima i oblajava po sličnim portalima.... Ali ima nas svakakvih, kupaca i prodavača... :021: 
Evidentirano

ybr125

• **
« Odgovori #6 : 10. Siječanj 2018, 18:59:09 »

Link cijena Piaggio scootera   https://www.moto-mondo.hr/images/cjenici/BOZICNI_CIJENIK_PVG-1-2017-2018.pdf
  Pa da, dobro ti kažeš, kad daš pare, nema natrag... Ja polazim od sebe, bilo bi mi full neugodnjak da liku kojem sam prodao motor ima velikih problema s njim, tipa, zablokala mašina, radilica se raspala.... Fakat ne bih želio da me ocrni na forumima i oblajava po sličnim portalima.... Ali ima nas svakakvih, kupaca i prodavača... :021:

Svaka čast tebi ali malo je takvih.
Evidentirano

TomiTraktor

• **
« Odgovori #7 : 10. Siječanj 2018, 20:14:25 »

Hvala na odgovorima do sada.
Beverly 300 za 36k novi mi je zapravo najmanje privlačna opcija jer je novi Bev 350 40k i u startu ima vizir koji je na 300 dodatnih soma kn. Jedino kod 350 mi se bas ne daje 40k za skuter iz 2012 koji bi mogao dobiti redizajn skoro, no nisam ga otpisao. Malo sam bacio oko i na rabljene 350 ako naleti koji noviji i malo km.

Xmax mi je i dalje zanimljiv baš zbog tog prostora ispod sica i jeftinije rege za 250 tako da cu svakako ici pogledati kojeg.

što se tiče održavanja ja sam si nekako gledao ovako.

Xmax - svakih 3k ulje, 12k remen 100€ max, 4-5k kočnice 500kn, jednom godišnje gume soma ili zadnja svake godine, prednje svake druge. To sve i nije nešto previše
Bev 350 - svakih 5k ulje ostalo isto + skuplja rega 300-400kn, ali puno brži za po gradu

Mislim da koji naleti prije da je deal koji ima smisla za novi ili malo rabljeni to će biti osim ako ima drugi prijedlog.

Evidentirano

Geomaris

• *
« Odgovori #8 : 11. Siječanj 2018, 13:18:07 »

Ako uzmeš X-Maxa nećeš pogriješiti...
Prostor ispod sica uz ikakav kofer je dostatan za mnogo više od sitne kupovine, a i između nogu stane dobro složeni teret koji neće nigdje pobjeći, a tu su i jeftine kukice po E-bayu za dodatnu sigurnost.
Standardno održavanje je povoljno, dijelova ima i zamjenskih, eto npr. imaš remen Mitsuboshi i Bando koji su se dokazali, a koštaju skoro upola u odnosu na orig. koji se mijenja na svakih 20.000 km i zaista prije tog broja nemaš što misliti, a neki kažu i više od te kilometraže.
Za gume si u pravu, kočnice - stražnju mijenjao na 15 k, prednja će izgurati izgleda 30 K, svakako postoje i kvalitetne zamjenske, filteri također (Hiflo), ulje ja mijenjam i prije, a ulja koja zadovoljavaju možeš naći i za 60ak kn / L. Kad izvadiš kadu sica sve ti je na dohvat ruke...vrlo zahvalna mašina, jednostavna, i mislim da ćemo kolektivno svi žaliti za takvim skuterima kroz pokoju godinu. Beverly je sigurno brži i startniji ali meni nije legao, nikad u gradu sa Maxom nisam osjetio da mi je nezgrapan kao što se zna pisati.
Njuškalo nije vrijedno komentara, to je jednostavno naša realnost, sad koliko je ko spreman pregovarati...
Ja sam svoga iz 2014. bio prošlu jesen spreman dati za 27.000 kn no čovjek se odlučio na 400 ipak...
Sretno svakako! Pozz!
Evidentirano

matt750

• **
  • Vozi: Yamaha X-max 250
« Odgovori #9 : 12. Siječanj 2018, 14:50:35 »

Još jedan + za x-max, konkretno 250ccm. Vlasnik sam istog te za sad imaš svaku preporuku. Često ako ne i 70% kilometraže koje sam napravio, napravio sam u dvoje sa suprugom. Nismo nešto ekstra teški ja imam nekih 80tak ona 50tak kg. Prostora ispod sjedala ko u priči, imam i Yamahin 41l kofer i to je to. Više ti ne treba. Potrošnja je također ok.
Servisi su ok, ništa da te financijski ubije kad dođeš na servis.

Bio sam par puta na moru s njim, relacija Zabok <-> Krk i za to moram reći da je za dvije osobe malo na knap sa snagom. Jednostavno to nije skuter za jurcanje po magistrali di se ljudi voze 70-80 km/h jer sa još jednom osobom iza sebe treba gledati dobro naprijed dal će se uspjeti prestići vozilo ispred. Ide on do 110km/h al dok dođe do toga i ako je zavoj blizu i treba se vratiti onda je to onak... :D

Nisam probao 400ccm al vjerujem da 300ccm nije ništa bolji po tom pitanju.
Evidentirano
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #10 : 12. Siječanj 2018, 16:22:15 »

Evidentirano
Potencijalni kupci TMax-a. U buduće morate tražit pismeno odobrenje "forumskih mudraca" kako bi uopće smijeli svojim novcima kupiti istog. : )

noky200

• **
  • Vozi: Piaggio Beverly 250 ie, x10 500
« Odgovori #11 : 13. Siječanj 2018, 11:55:32 »

Bez uvrede ikom al taj xcity je ruglo da nemre veće bit  :LOL: :LOL:

@Tomy ne znam zakaj si zapel za novog, kupi 350-tku s do 15tkm , ima ih za ispod 4000€ i vozi.
Rega za 250 i 350/500 je razlika u osiguranju manja od 200kn, tu fakat nebuš niš ušparal.
« Zadnja izmjena: 13. Siječanj 2018, 15:38:52 noky200 »
Evidentirano

TomiTraktor

• **
« Odgovori #12 : 16. Siječanj 2018, 20:29:36 »

Hvala na komentarima, xmax je u garazi, Shark Evoline 3 Mezca matt black kaciga, Dainese Blackjack jakna i rukavice su valjda tu do petka.

Uletio je xmax 250, 2015g koji mi se svidio. Malo sam ga probao na 6°C i inicijalni komentari su - udoban, dovoljno startan, ali se vuce iznad 80 (jel se da to remapirat ko auto koji oživi nakon toga :) ). Moguće da je problem što moj ima mali Momo vizir, ali sam nabavio original novi, pa ću montirati za vikend i probati. Ispod sica ima dosta mjesta, ali me zacudilo da je to dosta "plitko". Mislim da ima manje mjesta površinom, ali više dubinom da bi bio još praktičniji. Kukica ispod volana bi bila super.

@ Geomaris ili tko zna - ima li netko link ili preporuku za kvalitetnu kukicu ispod volana? To ima Beverly i baš bi mi to dobro došlo za ruksak ili dodatnu vrećicu. Idealno da je cijela ona plastika nova komplet sa kukicom.

Da li je netko na tom xmaxu 2014-2016 radio ugradnju LED glavnog svijetla, čuo sam da baš nema mjesta za ove LEDove sa ventilatorom, a xenon mi se neda vaditi za tehnički.
Evidentirano

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #13 : 17. Siječanj 2018, 10:04:19 »

Stavi variomat ako ti smeta brzina i to je to ... ne diraj ništa. Kukicu bi hvatao na plastiku a treba da ide na šasiju, to češ teško izvest, osim toga redom se ona nalazi na motorima sa ravnom podnicom....ovako bi ti te kese visile ili ljevo ili desno u prostoru gdje bi noga trebala bit.
Evidentirano
Potencijalni kupci TMax-a. U buduće morate tražit pismeno odobrenje "forumskih mudraca" kako bi uopće smijeli svojim novcima kupiti istog. : )
 Str: [1]   Gore

Stranica je generirana za 0.266 sekundi uz 21 upita.