Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1]   Dolje

Autor Tema: Južna Italija-Sicilija spavanje na otvorenom  (Posjeta: 3600 )

leko z

• *
  • Spol: Muški
Južna Italija-Sicilija spavanje na otvorenom
« : 03. Ožujak 2018, 00:36:43 »

Pozdrav, zanima me mogućnost spavanja u J.Italiji uz cestu ili na livadama u šatoru, da li je zakonski dozvoljeno ili nitko ne obraća pozornost. Naime išao bih u obilazak Sicilije i dio J.Italije, pa ako se dogodi da nema smještaja ili me uhvati kasna noć jedina opcija je šator.
ako netko ima iskustva ili info.bio bih zahvalan!
Evidentirano

gastajbarter

• Vozi: ZX 12 R , Z 1000 SX
Odg: Južna Italija-Sicilija spavanje na otvorenom
« Odgovori #1 : 03. Ožujak 2018, 10:07:58 »

neznam zakon al ja se nebi usudio .i to u italiji i to jos juznoj...imas kampova milion samo malo isplanirat put..i zasto kasno u noc ulazit :misli: nit sta vidis nit je to neka uzivancija,a rizika na svakom cosku
Evidentirano

Vez

• Vozi: biciklo
« Odgovori #2 : 03. Ožujak 2018, 12:04:58 »

Obezglavljeni emigranti na svakom koraku....plus mafija nikad jaca....

Interesantna ideja za avanturu...
Evidentirano

hondimir

• Vozi: honda cb 250 rs '84, honda cbr 600 f 96'
« Odgovori #3 : 03. Ožujak 2018, 14:41:41 »

Koji crni komentari ?!
Evidentirano
Konobar,donesi prozor da skočim!
Toliko smo nesavršeni da očekujemo od strojeva da budu besprijekorni.

leko z

• *
« Odgovori #4 : 03. Ožujak 2018, 21:28:07 »

Nemojte tako pa nije tako loša ova naša Planeta, baš se nekom da zaj...bikera u šatoru i to još u prolazu. J.Italija je J.Italija, al Balkan je Balkan  :cool:
Evidentirano

Poka

• *
« Odgovori #5 : 05. Ožujak 2018, 12:29:42 »

koliko znam, nisam siguran da je tako, u svim zemljama EU možeš kampovat van grada, tj gradske opštine. a sve iz razloga zaštite legalnih kampova. tako da bi to isto trebalo da važi i za cijelu EU. e sad ne možeš u nacionalnim parkovima i na privatnim površinama. ali isto mislim da nećeš imat problem. naravno od slučaja do slučaja od mjesta do mjesta :)
vjerujem da možeš. samo malo proberi lokaciju.
Evidentirano

leko z

• *
« Odgovori #6 : 06. Ožujak 2018, 11:51:46 »

Ma tako sam i mislio, uglavnom bi tražio neki smještaj, ali pošto ne želim ranije rezervirati kako ne bi bio u trci, moze se dogoditi da ostanem bez rezerviranog smjestaja onda bi se snalazio sa satorom
Evidentirano

Poka

• *
« Odgovori #7 : 06. Ožujak 2018, 14:06:10 »

Ma tako sam i mislio, uglavnom bi tražio neki smještaj, ali pošto ne želim ranije rezervirati kako ne bi bio u trci, moze se dogoditi da ostanem bez rezerviranog smjestaja onda bi se snalazio sa satorom

po mom iskustvu možeš lagano. samo malo "povljnije" mjesto naćeš, paziš da ako je moguće ne pališ vatru i ok
Evidentirano

leko z

• *
« Odgovori #8 : 06. Ožujak 2018, 20:23:55 »

:palacgore:u
Evidentirano

Cvitalo

• **
  • Vozi: Honda Integra 750s
« Odgovori #9 : 07. Ožujak 2018, 09:00:27 »

Osim ako ti nije baš napeto spavat u šatoru, nemaš nikakve potribe za tim. Ja sam na svoja dva putovanja (Makedonija, Alpe) zna rezervirat doslovno 15 minuta prije dolaska u hotel. Virujem da ni J. Italija nije neka razlika. Naravno ako se radi o privatnom smještaju onda je par sati ranije preporučljivo jer vlasnici nekad nisu odmah dostupni. Uostalom ako i ne zatekneš vlasnike samo otkažeš rezervaciju i nađeš nešto drugo. Vrime koje potrošiš na raspakiranje i pakiranje šatora je isto koliko će ti tribat za nać smještaj na bookingu recimo...i to ako pokušavaš uštedit. Ako ti 20 eura gori doli neće puno značit onda smještaj riješiš praktički za 5 minuta. Dobra je okolnost šta sad imamo mogućnost roaminga bez naknade.
Evidentirano
Otkad imam novu kacigu, glava mi više ni ne treba.

Kiki_Rotten

• Vozi: GSX 1400 K3
« Odgovori #10 : 07. Ožujak 2018, 11:12:30 »

S obzirom da radim za talijansku firmu i sa dosta talijana, evo ti odgovor iz prve ruke od kolege južnog talijana, njegova preporuka ti je da koristiš kampove. Za prespavati jednu noć ne bi trebao imati problema (s naglaskom na 'ne bi trebao') te bi ti to trebala biti zadnja opcija. Također, kaže da bi trebao pripaziti gdje staješ jer bi se moglo lako dogoditi da budeš opljačkan jer su ti krajevi puni imigranata, a ni domaćima nije baš za potpuno vjerovati :mrgreen:.
Evidentirano
A motorcycle is the bare minimum number of parts required for an engine to reach lethal velocities. Also, motorcycle is basically a conversion kit for turning an insecure asshole into an extremely unguided missile.

Cvitalo

• **
  • Vozi: Honda Integra 750s
« Odgovori #11 : 07. Ožujak 2018, 11:24:47 »

Jel ima puno Kampova tamo? Znam da je širok pojam al bi volija čut okvirno. Recimo oko Verone (Lago di Garda) ima pari mi se bar 50 kampova. Meni je po putu najbitnije da ovisno o dobu dana i umoru odlučim u trenutku di ću nočit. Nekakav okvirni plan o destinaciji postoji al se često moraš prilagodit situaciji i baš mi zato odgovara rezervirat tipa po ure-uru prije mjesta di odlučim prenoćit.
Evidentirano
Otkad imam novu kacigu, glava mi više ni ne treba.

leko z

• *
« Odgovori #12 : 09. Ožujak 2018, 17:31:06 »

S obzirom da radim za talijansku firmu i sa dosta talijana, evo ti odgovor iz prve ruke od kolege južnog talijana, njegova preporuka ti je da koristiš kampove. Za prespavati jednu noć ne bi trebao imati problema (s naglaskom na 'ne bi trebao') te bi ti to trebala biti zadnja opcija. Također, kaže da bi trebao pripaziti gdje staješ jer bi se moglo lako dogoditi da budeš opljačkan jer su ti krajevi puni imigranata, a ni domaćima nije baš za potpuno vjerovati :mrgreen:.

Hvala za info, biti će mi to na pameti
Evidentirano

StatusQuo

• **
  • Vozi: Yamaha TDM 850
« Odgovori #13 : 15. Ožujak 2018, 15:30:49 »

Prije dvije godine sam bio na điru od 2 tjedna južnom Italijom i Sicilijom. Spavali smo par dana (2-3) na otvorenom bez apsolutno ikakvih problema. Sjedi i vozi  :palacgore:
Evidentirano
...crnog sam đavla ugrizo za muda.....

PopArt

• **
  • Spol: Ženski
  • Vozi: mali motor
« Odgovori #14 : 01. Travanj 2018, 08:53:16 »

... meni je muž sada na Siciliji. Catania. Spava u manjem hotelu, i morao je platiti "čuvanje" auta da ga ne odnese mrak.
Balkan je Balkan, a Sicilija je nešto sasvim drugo.

Ići ću ja ubrzo dole pa javim.  :D

U svakom slučaju sretno.  :palacgore:

Evidentirano
if you have the power to make someone happy, DO IT.

hondimir

« Odgovori #15 : 01. Travanj 2018, 15:56:31 »

Kad vidim današnje cijene kampova, ne znam kome se to da kad imaš apartmane za malo skuplje novce . (jedino razumijem neke avanturiste, ali za štednju stvarno nema smisla)
Evidentirano

hondimir

« Odgovori #16 : 01. Travanj 2018, 15:57:09 »

... meni je muž sada na Siciliji. Catania. Spava u manjem hotelu, i morao je platiti "čuvanje" auta da ga ne odnese mrak.
Balkan je Balkan, a Sicilija je nešto sasvim drugo.

Ići ću ja ubrzo dole pa javim.  :D

U svakom slučaju sretno.  :palacgore:

U nekim slučajevima, isto !
Evidentirano

ROMANISTA

• Vozi: S10 & Vespa Super Sport 300
« Odgovori #17 : 02. Travanj 2018, 03:44:00 »

Ma domaći su jači od imigranata &, tako da to nije zajebancija. A isto tako radija sam sa juznjacima par puta posal, ne mogu to opisat. Jednostavno ne mogu. Ka da su retaji retajinih retaja pa sve na kvadrat.

Ko ne dozivi , ne može virovat. Sve ispod Rima polit petrojen i uzgat
Evidentirano
KEITH FAKIN RIFFHARDS

doktor dare

• **
  • Vozi: Yamaha XT 1200 Z Super Tenere
« Odgovori #18 : 12. Travanj 2018, 12:23:44 »

Došao sa Sicilije, Kalabrije pre 2 dana, 10 dana tura...motori (7 motora) na Siciliji su bili 2 dana na ulici (Ragusa i Trapani), a 1 dan u dvoristu (Giardini Naxos) i 1 dan u garazi (Palermo).
Moj opsti utisak je da je sve mnogo siromasnije nego na severu, narocito Kalabrija...ali emocije ne nedostaju...ludaci su na kvadrat...takvih trenutaka koliko hoces, nisu hladni kao severnjaci...dobijes flasu vina u kafani od gazde gde ga prvi i poslednji put vidis, dodatnu sobu u hotelu besplatno i sl....na severu mozes samo da sanjas.
Evidentirano
Bikers work is never done!

leko z

• *
« Odgovori #19 : 10. Svibanj 2018, 12:32:50 »

Hvala na korisnim postovima, 18.06. se bliži, vjerojatno će biti vruće kao u paklu samo se nadam da neće turistička sezona biti u jeku
Evidentirano

cosmic

• Vozi: Nita
« Odgovori #20 : 11. Svibanj 2018, 04:16:24 »

Leko ja san svaki dan spava u drugon mistu, a ništa nisan unaprid rezervira. Doduše bija je ovaj period, tj. prva polovica svibnja.
Bili smo doli sa dvi tenere 1200 i nisan nigdi ima problema. Spavali smo u najboljem mogućem smještaju a da ne prelazi 40tak eura. 10 mista smo obišli. Neki put, hotelić, neki put privatna kuća. Uvik su motori noćili u dvorištu, ali po danu su bili di i drugi motori.
Prvi odgovor na moje pitanje u Catanii glede motora i parkinga je bilo upućeno jednom konobaru. Pita on mene jeli vozimo BMW. Rekoh Yamahe... On meni da onda mogu di oću.  :mrgreen: 
U svakom slučaju, kad nebi ima di ić, opet bi doli iša i opet sve isto. Ne znaš di je lipše. Siracusa, Raguza, San Vito lo Capo, Cefalu, a Taormina je priča za sebe. Gori obavezno u tematski kafić/pizzeriu Turrisi.  :palacgore:
Evidentirano
"Dress for the crash, not the ride"

leko z

• *
« Odgovori #21 : 16. Svibanj 2018, 09:27:39 »

Leko ja san svaki dan spava u drugon mistu, a ništa nisan unaprid rezervira. Doduše bija je ovaj period, tj. prva polovica svibnja.
Bili smo doli sa dvi tenere 1200 i nisan nigdi ima problema. Spavali smo u najboljem mogućem smještaju a da ne prelazi 40tak eura. 10 mista smo obišli. Neki put, hotelić, neki put privatna kuća. Uvik su motori noćili u dvorištu, ali po danu su bili di i drugi motori.
Prvi odgovor na moje pitanje u Catanii glede motora i parkinga je bilo upućeno jednom konobaru. Pita on mene jeli vozimo BMW. Rekoh Yamahe... On meni da onda mogu di oću.  :mrgreen: 
U svakom slučaju, kad nebi ima di ić, opet bi doli iša i opet sve isto. Ne znaš di je lipše. Siracusa, Raguza, San Vito lo Capo, Cefalu, a Taormina je priča za sebe. Gori obavezno u tematski kafić/pizzeriu Turrisi.  :palacgore:

Hvala, motivirajuće pozzz
Evidentirano

djuka007

• Vozi: motor sa i auto bez brzina...
« Odgovori #22 : 16. Svibanj 2018, 12:14:45 »

Lani obišli Siciliju krajem lipnja i ostali ugodno iznenađeni cijenama barem kada ih uspoređujemo sa dalmatinskim pojmovima. Rezervirali noćenja taj ili eventualno dan ranije i spavali uglavnom u 4* sa garažama za motore. Inače nismo tako razmaženi ali na jugu It su cijene 4* niže nego 3* u primjerice Dolomitima ili sl.
Također i cijene po restoranima, pizzeriama i sl su niže nego kod nas u vrijeme sezone pa čak i predsezone. Napominjem ovo je usporedba sa dalmatinskim cijenama ne primjerice onima u Slavoniji.
Evidentirano

hondimir

« Odgovori #23 : 17. Svibanj 2018, 00:28:57 »

:palacgore:
Evidentirano
 Str: [1]   Gore

Stranica je generirana za 0.253 sekundi uz 20 upita.