Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1]   Dolje

Autor Tema: Kupnja u EU (upute)  (Posjeta: 1110 )

BurekSmrti

• *
Kupnja u EU (upute)
« : 13. Ožujak 2018, 21:19:57 »

Ja sam svoj motor kupio u 8. mjesecu 2017 god pa ako se što promjenilo unaprijed se ispričavam...

Prvo pronađeš motor koji hočeš ( mobil de, avto net...) ja sam se odlučio za V-stroma 650 dl. Kontaktiraš prodavača i dogovoriš kupnju kod mene je to bila privatna osoba pa sam poslje imao još 5% poreza (poslije više o tome). Prije nego kreneš dogovoriš sa prodavačem da rezervira termin kod Notara (javni bilježnik) jer to nije kao kod nas zna se čekati i po 3-5 dana za termin...

Drugi korak je put, ravnaš se prvenstveno po terminu notara u mom slučaju ja sam putovao noću sa Flixbusom (ZG - Stuttgard) 448kn jedan smijer. Može se otići sa kombijem ili prikolicom ali po mojoj računici, to se isplati jedino ako ideš po 2 ili više motora.

Kad dodješ prvo pregledaš motor naravno... ako je sve u redu odete kod notara (javni bilježnik) i prepišete motor to platiš 20tak eura(PAZI da je br. šasije dobro upisan). Motor koji sam ja kupovao je bio registriran tako da smo prvo išli odjaviti motor u policiju to sam platio 38 eura. Nakon toga sam išao po Osiguranje za 14 dana u Njemačkoj je to jako skupo mene je došlo 100e okruglo... Nemoj odmah uzeti u prvom osiguranju u koje uđeš jer cijene variraju, ja sam bio u 4 osiguranjai  svako je imalo drugu cijenu (100e-220e) pa ti vidi dali se isplati šetat ;D. Kad si to riješio ideš u COLL table u općinu, imaš 2 opcije crvena i žuta. Žute su jeftinije ali su samo za po Njemačkoj, rekli su mi da sa njima mogu dovesti motor ali to NIJE PROVJERENA informacija pa nisam htio riskirati (da me na granici ne puste). U općini dobiješ nalog s kojim ideš izraditi tablice, izrada 20e. Sad kad imaš tablicu ideš nazad u općinu da ti ovjere zaljepe naljepnice na istu i naplate svoj rad 15tak eura (za ovo moraš imati kreditnu karticu).
Montiraš tablicu napuniš tank pojedeš nešto i odmoriš pa na put.
Za sve ovo gore meni je trebalo neka 4h.

Troškovi puta
Gorivo cca 350 kn
vinjete austrija 5,2e - 39kn
vinjete slovenija 7,5e -56kn
tunel Austrija-Slovenija 7,2e - 54kn
karavanke 11,5e - 86kn
bregan-zg autoput 4kn
hrana i piće 50-100kn (u mom slučaju)

Sad kad si u hrvatskoj prvo ideš po COC dokument u mom slučaju novema nova u draganiću(ekipa je super i to riješe u par minuta) provjeri broj šasije koji su upisali plati 300kn i možeš na homologaciju to radiš na stanici zatehnički pregred to odrade relativno brzo platiš 412,5kn i taj dokument čekaš 1-2 dana. Sad kad i to imaš ideš na carinu (parkiraj negde ispred a ne na njihov parking naplate ti 50 kn za ništa...) oni uzmu podatke kopiraju prometnu itd... mene je carina(unos) došao 1681,13kn i špedicija 287,5kn.
Ja sam carinu čekao 9 dana da odrade svoje (vozio na Coll tablama) dok moj frend samo 3 tako da stvarno nema nekog pravila koliko će brzo to odraditi...
Kad napokon to doniješ ako si kupio od privatne osobe kao ja onda ideš u opčinu gdje si prijavljen i platiš 5%poreza na polovna vozila mislim da je meni bilo oko 1350kn. Sad ideš na tehnički 127,51kn + 75kn HR ceste + naknada za okoliš 66,55 + porez na vozila 18,65kn i osiguranje 1084kn (40%popusta u mom slučaju) i onda na policiju da ti ovjere novu prometnu i to je to...

Sve skupa je trajalo 15 dana od kojih sam carinu čekao 9 dana...
Kad sam usporedio cijenu na njuškalu uštedio sam oko 4500kn i još sam dobio motor sa brdo dodatne opreme (crash bar, kofer, štitnici ruku, touring vizir i orginal, utičnica, maglenke itd...) i 57000kilometara

Nadam se da će ovo nekom pomoći i oprostite na pravopisnim greškama ali... ;D
Evidentirano

Kawah

• **
Odg: Kupnja u EU (upute)
« Odgovori #1 : 13. Ožujak 2018, 21:29:35 »

Lijepo sročeno, hvala u ime svih kojima će to biti nit vodilja pri unosu jer se mnogi tu gube i ne usuđuju se sami ući u realizaciju . Pozdrav . :palacgore: :palacgore: :021:
Evidentirano

Nintendo

• Spol: Muški
  • Vozi: Honda CBR 600F 2011
« Odgovori #2 : 13. Ožujak 2018, 23:07:04 »

Mozda je još pametnija opcija otić u Njemačku, pronać stan, posao, zaradit, kupit motor..  :mrgreen:
Šalim se malo, dosta detaljan opis, hvala  :palacgore:
Evidentirano

enduro

• **
  • Vozi: Suzuki DR 350
« Odgovori #3 : 14. Ožujak 2018, 00:03:41 »

Od nove godine je pojednostavljen dio unosa sto se tice postupaka kod nas. Odradis homologaciju u STP, rijesis na carini PPMV (moze po skracenom postupku, po carinskom kalkulatoru, ne treba ici sa vozilom na carinu), ostalo sve rijesis u STP prilikom registracije vozila, ne ide se vise u policiju. Za SLO i IT znam da se ugovor ne treba ovjeravati, samo se ispuni i potpise, to je dovoljno.
Evidentirano
ratnik paorskog srca

balky1

• **
  • Vozi: Yamaha FJ 1100
« Odgovori #4 : 14. Ožujak 2018, 07:43:51 »

Od nove godine je pojednostavljen dio unosa sto se tice postupaka kod nas. Odradis homologaciju u STP, rijesis na carini PPMV (moze po skracenom postupku, po carinskom kalkulatoru, ne treba ici sa vozilom na carinu), ostalo sve rijesis u STP prilikom registracije vozila, ne ide se vise u policiju. Za SLO i IT znam da se ugovor ne treba ovjeravati, samo se ispuni i potpise, to je dovoljno.

A traže li od Nove godine kod nas da je strani ugovor ovjeren? Domaći ne trebaju biti pa bi bilo logično da ne, ali...jel...  :mrgreen:
Evidentirano

Face_Off

• Vozi: U pRRocesu nabave...
« Odgovori #5 : 14. Ožujak 2018, 08:52:25 »

A traže li od Nove godine kod nas da je strani ugovor ovjeren? Domaći ne trebaju biti pa bi bilo logično da ne, ali...jel...  :mrgreen:
Prika uvozio iz ita, nit ovjeravao nit odjavljivao tamo - sve kod nas  :shock:
Evidentirano
Mika Hakkinen, Spa 2000: "...and it was great, great overtaking...
I loved it! I'm not sure if the Michael did.."

Gjuro

• **
  • Vozi: A nešto
« Odgovori #6 : 14. Ožujak 2018, 10:03:21 »

Hvala za vodič, ovakve stvari su uvijek korisne!!! Ja rastežem već godinu dvije dana kupnju vani, čas bi italiju čas mi njemačku, trista puta se predomislim a zapravo samo treba sjest i otić
Evidentirano
Opinions are like assholes - everybody's got one.
And they all stink.

enduro

• **
  • Vozi: Suzuki DR 350
« Odgovori #7 : 14. Ožujak 2018, 11:43:25 »

Za IT obavezno imati CMR iz HR, bez toga vam nece prodati i odjaviti motor, kupite obrazac CMR-a u NN, popunite ga i potpisete, tek tada se moze odjaviti vozilo iz registra vozila italije (za izvoz van IT). Ta odjava kosta 90 eura u agenciji koja se time bavi, da racunate na taj trosak.
Evidentirano
ratnik paorskog srca

Old-Newbie

• **
  • Vozi: Vrlo brzog S
« Odgovori #8 : 14. Ožujak 2018, 12:07:30 »

Ovaj uleti ko iz vedrog neba sa proslogodisnjim iskustvom, a nova iskustva smo opisali na 20 i vise stranica...
Evidentirano
cc

Elias

• Vozi: '02 K1200RS, '93 XTZ750ST
  • Lokacija: ..........CH=Zürich.......... Sinj-Đakovo=Bananaland
« Odgovori #9 : 14. Ožujak 2018, 12:09:39 »

Frišak pa padobranac.

Poslano sa iPhoneX i crkvenog tornja...mit Tapatalk
Evidentirano
Vlast je NAJVEĆI neprijatelj naroda!!!!
htp://www.youtube.com/watch?v=rmfezDOSd2g

Old-Newbie

• **
  • Vozi: Vrlo brzog S
« Odgovori #10 : 14. Ožujak 2018, 12:15:52 »

Frišak pa padobranac.

Poslano sa iPhoneX i crkvenog tornja...mit Tapatalk

Izgleda da da... i jos mu se otvori padobran na siroko :)

Al samo napomena za autora teme... nije da neko ima nekaj protiv tebe, ali daj malo prosnjofaj okolo, vidi kaj se pise... pa onda istrci.
Evidentirano
cc

pegaso

• **
  • Vozi: vfr800fi
« Odgovori #11 : 17. Ožujak 2018, 20:49:40 »

Za IT obavezno imati CMR iz HR, bez toga vam nece prodati i odjaviti motor, kupite obrazac CMR-a u NN, popunite ga i potpisete, tek tada se moze odjaviti vozilo iz registra vozila italije (za izvoz van IT). Ta odjava kosta 90 eura u agenciji koja se time bavi, da racunate na taj trosak.
h
A može i 23,27,31 ali tak puno nisam još doživio čak ni odjavu i ovjeru kupoprodajnog zajedno max do50e
Al italija je to nikad neznaš
Evidentirano
pegaso
 Str: [1]   Gore

Stranica je generirana za 0.1 sekundi uz 22 upita.