Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Dolje

Autor Tema: piaggio medley 150 review by liberty  (Posjeta: 10695 )

brotherhood

• *
  • Spol: Muški
  • Vozi: No need for speed
Odg: piaggio medley 150 review by liberty
« Odgovori #125 : 13. Rujan 2018, 21:07:40 »

Cek cek, jel nas je sada 4? :)

Jedino cu se nadovezati na svijetlo, tu ruznjikavu retro kocku, meni svijetli odlicno i skroz je upotrebljivo. Mozda se razlikuju zarulje ili visina. Inace je H4 55/60 kao za auto i ima puno izbora. Ne smeta mi ni dizajn, osim u smislu da, ponavljam, gledam u njega kako bljesti dok vozim, tu cu jos vidjeti kako doskociti ovom zalogu za dizajn :)

Možda san ja osjetljiv na dobra svitla, jer ko voli vozit brzo mora ima odlična svitla na vozilu, a ako ćeš diplit 50 na sat iebe ti se kakva su svitla. Nema dileme da je primjerice moja gilera runner 180 sp imala bolja svitla od medleya, šta je ako se mene pita sramota za piaggio da 15 godina kasnije napravi lošije prednje svitlo. U gradu i na osvijetljenim prigradskim cestama se to ne primjećuje, ali kad uđeš u mračinu neosvijetljene ceste kratko svjetlo je predisperzirano i prisiljava te da usporiš ako želiš sačuvat kontrolu nad situacijom. Uostalom, poznato je da se talijani desetljećima nisu mogli sastavit sa dobrin svitlima, a princip dobrog svitla ne može bit jednostavniji, cirkularna refleksna površina i leća za usmjeravanje snopa. mogli su pitat inženjere bmw-a da in poklone njihovu zastarjelu tehnologiju kad in već zapinje projektiranje svitala. btw, blještanje mi ne smeta čini mi se da ga kaciga zaklanja ili sam se navika pa me boli kuki, ali ovako slabo svitlo za noćnu vožnju im ne mogu oprostit, nije to baotian od 6000 kn.  :palacdolje:
Evidentirano

manvuk

• **
« Odgovori #126 : 13. Rujan 2018, 21:22:34 »

Ima istine u tome sigurno. Ovako mi se cini ok, ali dobro, s obzirom sta sam imao....nisam referenca
Ovdje se bar izgleda lagamo dolszi do zarulje i ima izbora. Ne znam koja je serijska, ali i ja bi je volio apgrejdat, bar da bude u skladu s pozicijom, ali ne ako bude losije svijetlo. Treba testirat s nekom boljom bez obzira na tehnologiju, ima i halogenki odlicnih. Na autu imam Night Breaker, nije bas bijela bijela, ali odlicno svijetle i vjerujem da je bolja od serijske.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Evidentirano

j3st3r

• *
« Odgovori #127 : 14. Rujan 2018, 16:19:46 »

Nakon čitanja ovog topica, sve san bliži odluci da i ja kupin Medleya...
Evidentirano

manvuk

• **
« Odgovori #128 : 14. Rujan 2018, 17:44:51 »

Nakon čitanja ovog topica, sve san bliži odluci da i ja kupin Medleya...
XD
Ajmo, bit ces peti :)
Ovaj topic je odlican. Moram priznat da smo malo poremetili fabulu s obzirom na njegov naziv, nadam se da se Liberty kao autor slaze da je sve ovo nadopuna i da sve dosad napisano puno znaci za nekoga da li ce mu odgovarati ili ne, to i je svrha, i bas zato sam ga i ja uzeo :)
Necu te pitati svrhu i sta ocekujes, znas sve. Samo cu pitati koju boju si gledas? :)

Evidentirano

M12

• Vozi: Shiver 900
« Odgovori #129 : 14. Rujan 2018, 19:58:08 »

nakon što pročitam da ni elementarnu stvar poput prednjeg svijetla ne mogu napravit kako treba onda jebeš takav skuter...
Evidentirano
VUF! Kažu ljudi da sam se oženio... e pa nisam :P

manvuk

• **
« Odgovori #130 : 14. Rujan 2018, 20:01:37 »

nakon što pročitam da ni elementarnu stvar poput prednjeg svijetla ne mogu napravit kako treba onda jebeš takav skuter...
Stvarno nemam primjedbi na svijetlo :)
Inicijalno razocarenje da je obicna H4 je brzo splasnulo kad sam vidio efikasnost, lakocu zamjene i sirok izbor vrhunskih H4 zarulja.
Skut koji sam takoder gledao, NMax, ima sve ledice i izgleda super, ali su razocarani neefikasnoscu glavnog svijetla. A tu nema upgredea. Sve ima svoje

Evidentirano

j3st3r

• *
« Odgovori #131 : 14. Rujan 2018, 22:39:27 »

XD
Ajmo, bit ces peti :)
Ovaj topic je odlican. Moram priznat da smo malo poremetili fabulu s obzirom na njegov naziv, nadam se da se Liberty kao autor slaze da je sve ovo nadopuna i da sve dosad napisano puno znaci za nekoga da li ce mu odgovarati ili ne, to i je svrha, i bas zato sam ga i ja uzeo :)
Necu te pitati svrhu i sta ocekujes, znas sve. Samo cu pitati koju boju si gledas? :)

Zadnjh 10 godina živin u ZG i ne vozin ništa. Dok san odrasta i živija po Dalmaciji,najčešće sa vozija PX-icu (još je u garaži starome za korištenje).
Da buden iskren, kad san odlučija kupit skuter, gleda san nešto od 300 ccm, da mi ne bi falilo ako zapalin na neku dužu rutu.
Međutim, nakon malo razmišljanja, skužija san da zbog obaveza možda neću imat volje/vrimena iskoristit puni potencijal jačeg skutera i da ću na kraju se samo vozit po gradu i na posal.
Zato san krenija gledat manji i jeftiniji i onda mi je Medley upa u oko i to isključivo zahvaljujući ovon topicu.
E da, moran napomenit da san visok 198 i da stvarno triban pripazit na veličinu skutera.
Šta se tiče boje, sviđa mi se mat crna od 150S verzije. Bio sam ga baš danas vidit i sjest na njega i mogu reć da je puno lipši uživo nego na slici, te da mi odgovara veličinom i pozicijom sjedenja.
Evidentirano

manvuk

• **
« Odgovori #132 : 14. Rujan 2018, 22:44:30 »

To je onda ova moja verzija.
Inicijalno sam htio Special Edition, ali nije bio dostupan, dok je ovaj mat bio kroz pet dana spreman. Iskreno, uzivo je puno efektniji. Ja sam ga slikao malo i tu postavio, ali slike su mi bzvz, nije to to.
Inace ja sam 178 i imam mjesta za noge napred tj stopala ako zelim se rastegnut

Evidentirano

j3st3r

• *
« Odgovori #133 : 15. Rujan 2018, 15:31:35 »

To je onda ova moja verzija.
Inicijalno sam htio Special Edition, ali nije bio dostupan, dok je ovaj mat bio kroz pet dana spreman. Iskreno, uzivo je puno efektniji. Ja sam ga slikao malo i tu postavio, ali slike su mi bzvz, nije to to.
Inace ja sam 178 i imam mjesta za noge napred tj stopala ako zelim se rastegnut

Pričekat ću s kupnjom do početka 11 mj. kad počinje božićna akcija pa će cijene malo doli.
Evidentirano

liberty

• Vozi: budem piaggio
« Odgovori #134 : 17. Rujan 2018, 13:45:37 »

napravio jučer cca 100 km otvorene ceste s time da sam vozio cca 80 kmh na sat
skuter lijepo klizi, taman mu je, ne napreže se u rasponu 80-90 kmh
mislio sam napraviti i više, ali je po Istri jučer bilo dosta hladno (po noći iza 22 sata u Puli cca 19 stupnjeva, a negdje i 16-17 stupnjeva) što nisam očekivao
možda budem danas opet otišao u đir tim tempom pa izmjerim potrošnju čisto da imamo i taj podatak prilikom konstantne vožnje cca 80 kmh na sat (bez stajanja)

:palacgore:

Evidentirano

Avan7garde

• *
« Odgovori #135 : 17. Rujan 2018, 15:43:23 »

Taman dva iz pule I jedan rijeka. Jedan vikend se nadjemo na pola puta i popijemo kavu.
Ja jos koji dan i na 1000 sam pa lagano na servis.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #136 : 17. Rujan 2018, 16:22:23 »

napravio jučer cca 100 km otvorene ceste s time da sam vozio cca 80 kmh na sat
skuter lijepo klizi, taman mu je, ne napreže se u rasponu 80-90 kmh
mislio sam napraviti i više, ali je po Istri jučer bilo dosta hladno (po noći iza 22 sata u Puli cca 19 stupnjeva, a negdje i 16-17 stupnjeva) što nisam očekivao
možda budem danas opet otišao u đir tim tempom pa izmjerim potrošnju čisto da imamo i taj podatak prilikom konstantne vožnje cca 80 kmh na sat (bez stajanja)

:palacgore:

ponesi roštilj sa sobom :? :mrgreen:

kolega streso divlju svinju neku noć sa x maxom :?
srećom bila je mala pa je razvalio samo pola skutera... :?
Evidentirano
Alpe 2017. :smoke:
                   Gross i Vršić + Dolomiti 2018. 8)

liberty

« Odgovori #137 : 17. Rujan 2018, 16:28:27 »

ponesi roštilj sa sobom :? :mrgreen:

kolega streso divlju svinju neku noć sa x maxom :?
srećom bila je mala pa je razvalio samo pola skutera... :?
:? to nije tvoj kolega već naš kolega jer ti ne voziš skuter nego kozu :mrgreen:
posudi mi maglenke s koze da vidim kako svijetle na skuteru :mrgreen:
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
« Odgovori #138 : 17. Rujan 2018, 16:45:29 »

:? to nije tvoj kolega već naš kolega jer ti ne voziš skuter nego kozu :mrgreen:
posudi mi maglenke s koze da vidim kako svijetle na skuteru :mrgreen:

svjetle odlično na skuteru, izdaleka se čini kao da dolazi nabuđena veš mašina sa ledicama i onim ekranom u boji :jesus:

poanta je da neznam koliko su pametne te noćne vožnje... :misli:
Evidentirano

liberty

« Odgovori #139 : 17. Rujan 2018, 16:54:11 »

poanta je da neznam koliko su pametne te noćne vožnje... :misli:

to su vožnje za dušu, to samo mi skuteraši znamo :palacgore:
Evidentirano

manvuk

• **
« Odgovori #140 : 17. Rujan 2018, 19:49:38 »

Sa ceznjom i veseljem citam vase postove. Na mojem satu tocno 366km, a ja udaljen 800km od skutera koji ceka pocetak desetog mjeseca da se vozimo :)
Veseli me voznja na medleyu jer je bas fluidan osjecaj, sve je podmazano, ide bez otpora, ko da se ne kotrlja nego klizi, agregat tihi, necujno paljenje, udoban.... Stvarno ima taj jedan friendly nastup i veselim se kraju svog godisnjeg
I ne, ne tjera me na neku agresivnu voznju, nije za to, nego bas za gustanje. A opet mirisim odlicne startove na semaforu :) samo da izvrtim kilometre do prvog servisa.
Tipkamo se :)

Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
« Odgovori #141 : 17. Rujan 2018, 21:47:59 »

to su vožnje za dušu, to samo mi skuteraši znamo :palacgore:

uživaj onda :palacgore:
Evidentirano

liberty

« Odgovori #142 : 18. Rujan 2018, 23:18:01 »

ponovno noćna vožnja :LOL:
mislim da otvorenom cestom u tempu 75-90 kmh d mojom kilažom na njemu troši cca 2,75 litara
zasad samo cca 1.100 km odvoženo po mrklom mraku, ostalih cca 450 km po danu :mrgreen:
Evidentirano

manvuk

• **
« Odgovori #143 : 19. Rujan 2018, 05:57:30 »

Jutro! :)
Budan bez posebnog razloga, veselim se novom postu o novoj igracki :)

Liberty, bas citam unatrag, nisi se izjasnio kako tebi kocka svijetli, zadovoljan ili razocaran? S obzirom na toliko nocne voznje, sumnjam da si toliki mazohist da je svijetlo tako koma. Meni se cini skroz ok, definitivno klasu iznad nego kako estetski izgleda xD

I bas da nadodam, brother je dotaknuo nestabilnost, uske gume i to... Prijasnji skut je imao oba dvije 130/70/12 i osim sto su metzelerke dobro drzale, skut je bio uzasno osjetljiv na uzduzne neravnine, obican dijagonalni prelazak preko bijele crte (recimo sporo obilazenje drugih kad se vozis po toj i oko te crte) je vec bio nelagodan. Zadnjih dva mjeseca sam imao nove istih dimenzija ContiTwist koje su bile skroz imune na te situacije (kad su vec u ostalome bile nevjerojatna katastrofa).
Pa si razmisljam, dodirna povrsina te dimenzije je u odnosu na medleyevu dimenziju tu negdje, s razlikom u tlocrtu povrsine. I bas tu sad dolazim do nekog teoretskog zakljucka da mozda na uzim, a vecim gumama bolje sjedne nizi tlak kako bi tlocrt povrsine bio siri (?)
Uglavnom, u odnosu na prosli skut i ono navedeno ponasanje, medley prolazi uz te crte potpuno ok sto mi je jako drago

Evidentirano

Sip

• Vozi: Snove
« Odgovori #144 : 19. Rujan 2018, 07:37:39 »

Malo pitanjce,, koje ulje stavljate u medleya  8)
Evidentirano
ONE MAN, ONE BIKE, ONE REASON

EVERYDAY IS A RACE DAY

liberty

« Odgovori #145 : 19. Rujan 2018, 09:20:07 »

Malo pitanjce,, koje ulje stavljate u medleya  8)
castrol 0-30 ide u njega od ove godine. to su mi stavili i na izmijeni ulja prije cca 600 km
Evidentirano

liberty

« Odgovori #146 : 19. Rujan 2018, 09:24:08 »

Jutro! :)
Budan bez posebnog razloga, veselim se novom postu o novoj igracki :)

Liberty, bas citam unatrag, nisi se izjasnio kako tebi kocka svijetli, zadovoljan ili razocaran? S obzirom na toliko nocne voznje, sumnjam da si toliki mazohist da je svijetlo tako koma. Meni se cini skroz ok, definitivno klasu iznad nego kako estetski izgleda xD

I

ono što svijetli prema vozaču meni ne smeta jer je to kao neka šira crta + vozim s integralnom kacigom pa manje dođe do izražaja. na otvorenoj cesti s obzirom na brzinu kretanja vozila svjetlo je ok, nije ništa posebno bolje bilo ni na fz6. nemam neke posebne zamjerke, možda nema "jak" snop, ali ima širi snop nego runner, a dosta lošije osvjetljenje od x9 koji je imao fenomenalna svjetla

a ovo s gumama nemam pojma
na njemu nema potrebe se nešto posebno naginjati u zavoju, tako da mi ništa posebno nije zasmetalo, u vožnji se ne osjeća ni da su gume tanke, ni da centralni nogar smeta....sve je korektno

budem danas došao do rezerve pa izmjerim potrošnju

Evidentirano

vorda35

• *
« Odgovori #147 : 19. Rujan 2018, 10:31:52 »

Evo i jedan medley iz ZG  :cool:
Kupio ga u 5 mjesecu, polovnog sa 5000km - sad ima 7500. Super zadovoljan, mali, lagan, okretan i dovoljno brz za grad - čaki i za Zagreb i njegove avenije i brze prometnice. Uvijek brži od prometa. Išao s njim do Paga po staroj cesti (cca 250km) i tu je čisto korektan - isto brži od večine auta jedino je mali problem sa autima koji idu cca 90km/h - njih je malo problem preticat. Tu mu malo fali snage - ali to mi treba dva puta godišnje kad ga vozim na more i nazad - tako da nije big deal. Kad sam išao na more vozio ga praktički cijelo vrijeme full - temp ni makac sve podnio stoječki  :mrgreen:
Sve što je tu napisano o skuteru je točno tako i na mom jedino ja ne mogu ni blizu vašim potrošnjama. Meni troši uredno 3.5l možda čak i više. Predjem cca 150km sa rezervarom  :misli:

I da i na mom i na frendovom se čuje onaj zvuk iz zadnje kočnice - tako da je to izgleda normalno.

Evidentirano

manvuk

• **
« Odgovori #148 : 19. Rujan 2018, 10:51:02 »

Liberty, hvala na brzom respondu, zadovoljan sam :)

Vorda35, welcome! Ovo mi je bas drago cuti, da si isao na more. Pa to i govorim, cini se da je skut skroz ok za duzi put uz uvjet da cesta nije brza i da znas gustati u prirodi i lokalnim cestama :)
Brine me ovo za potrosnju hhahah, nije ni 3.5l smak svijeta, ali to bi bilo vjv uz kontantan full gas. Jedva cekam da i ja mogu okretat tu rucicu, zasad je ispod tri litre rijeckih cesta, sto je stvarno korektno za novi motor.
E da, i konacno da cujem od nekoga za zadnju kocnicu da sumi boschov sistem, znaci sve ok, thanks

I da, zaljepi sliku da vidimo :)

Evidentirano

liberty

« Odgovori #149 : 19. Rujan 2018, 10:59:28 »

Liberty, hvala na brzom respondu, zadovoljan sam :)

Vorda35, welcome! Ovo mi je bas drago cuti, da si isao na more. Pa to i govorim, cini se da je skut skroz ok za duzi put uz uvjet da cesta nije brza i da znas gustati u prirodi i lokalnim cestama :)
Brine me ovo za potrosnju hhahah, nije ni 3.5l smak svijeta, ali to bi bilo vjv uz kontantan full gas. Jedva cekam da i ja mogu okretat tu rucicu, zasad je ispod tri litre rijeckih cesta, sto je stvarno korektno za novi motor.
E da, i konacno da cujem od nekoga za zadnju kocnicu da sumi boschov sistem, znaci sve ok, thanks

I da, zaljepi sliku da vidimo :)

točno to :palacgore:
Evidentirano
 Str: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Gore

Stranica je generirana za 0.284 sekundi uz 21 upita.