Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 3 4 [5] 6  Sve   Dolje

Autor Tema: Na kupanac do Bakua  (Posjeta: 7877 )

Elias

• Spol: Muški
  • Vozi: '02 K1200RS, '93 XTZ750ST
  • Lokacija: ..........CH=Zürich.......... Sinj-Đakovo=Bananaland
Odg: Na kupanac do Bakua
« Odgovori #100 : 06. Siječanj 2019, 16:46:18 »

Armenija mi je super destinacija.
Bezbroj manastira, dobra spiza, očaravajuća priroda, Yerevan skriva toliko toga...
Te manastire južno od yerevana sam obiša.
Samo mi je žao što je Ararat bio skriven maglenom zavjesom, a bili smo “ pred nogama” i bečili u bodljikavu žicu na Turskoj granici...

Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
Evidentirano
Vlast je NAJVEĆI neprijatelj naroda!!!!
htp://www.youtube.com/watch?v=rmfezDOSd2g

luka737

« Odgovori #101 : 06. Siječanj 2019, 21:25:55 »

22. DAN (Yerevan-jezero Aragats-Yerevan) - cca 120 km

Danas je na redu opet planina :D. Ivanu nije oduševila ideja da se treba penjati motorom na 3200 mnv a i ne fasciniraju ju takve stvari kao nas.
Također, bio im je potreban jedan dan odmora od motora.
Dok Iva i ja idemo do jezera na planini Aragats oni će dan od jutra provesti u gradu a mi ćemo im se pridružiti kasnije.
Jezero je udaljeno 60 km od centra grada a do gore vodi lijepa asfaltirana cesta. Pošto se kreće iz Yerevana, koji je na cca 1000 mnv, izgubi se osjećaj koliku visinsku razliku smo stvarno prošli. 
Nije to bila klasična planinska cesta puna serpentina nego je većina uspona blaga i „ravna“. Zanimljivo je kako se krajolik mijenja s visinom, od zelenila do totalnog krša s pokojom travkom.

Vrijeme je bilo idealno, sunčano ali ne previše vruće. Ipak, na toj visini osjeti se  svako „skrivanje“ sunca iza oblaka. Izležavamo se uz jezero, ručamo i ubijamo oko na kratko :sleep:.

Oko 13 h krećemo prema apartmanu ostaviti motor, presvući se i idemo u obilazak grada. Pri spuštanju u grad otvara prekrasan pogled na grad i Ararat u pozadini :0648:.
Ne znam kako nemamo nikakve slike pa ću morati ubaciti jednu s googla. Nije mi drago ali ipak mu je tu mjesto.

Do grada uzimamo taxi preko aplikacije slične uberu (Yandex taxi). Taxi u jednom smjeru do grada (9 km) košta oko 1000 AMD ali cijena ovisi o potražnji tako da cijena malo varira.
U gradu obilazimo najuži centar grada i njegove znamenitosti. Nažalost imamo samo jedan dan za Yerevan i ne otkrivamo u potpunosti sve njegove čari :(.
Stvarno šteta jer grad je predivan, što ću barem djelomično probati prikazati slikama.
Iako je bio plan da se nađemo u gradu s Damirom i Ivanom, njima je već pomalo dosadilo pa su se pobrali u apartman.
Mi odlazimo pojesti nešto pa nastavljamo obilazak grada.

Predvečer se vraćamo u apartman i tužni pakiramo stvari jer sutra napuštamo Armeniju  :sadblinky:

Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #102 : 06. Siječanj 2019, 21:36:17 »

Odlično, pratim i dalje! :palacgore:

Jedan savjet, neznam kako je drugima ali meni se dosta sporo učitavaju slike. Mislim da nije do mene jer mi sve drugo radi OK. Neznam koliko su velike te slike koje uploadaš (u MB), otvorio sam neke pa sam vidio da je rezolucija cca. 4700x3900 pixela i oko 4 MB neznam dali su sve takve jer sam nasumično odabrao par komada, ali probaj ih svesti na cca. 1 MB po slici i na rezoluciju do nekih recimo 1600x1200 i onda ih uploadaj na Imgur, trebalo bi se brže učitavati. :misli:

Evidentirano
Alpe 2017. :smoke:
                   Gross i Vršić + Dolomiti 2018. 8)

Elias

• Vozi: '02 K1200RS, '93 XTZ750ST
  • Lokacija: ..........CH=Zürich.......... Sinj-Đakovo=Bananaland
Na kupanac do Bakua
« Odgovori #103 : 06. Siječanj 2019, 22:45:40 »

Učitava ih svemirskom brzinom.
Skonta sam kaskade, trg republike, operu i crkvu.

Ova nedostaje...

« Zadnja izmjena: 06. Siječanj 2019, 22:49:36 Elias »
Evidentirano
Vlast je NAJVEĆI neprijatelj naroda!!!!
htp://www.youtube.com/watch?v=rmfezDOSd2g

hondimir

• Vozi: honda cb 250 rs '84, honda cbr 600 f 96'
« Odgovori #104 : 07. Siječanj 2019, 13:07:05 »

Evo guglam aviokarte, ha,ha !
Evidentirano
Konobar,donesi prozor da skočim!
Toliko smo nesavršeni da očekujemo od strojeva da budu besprijekorni.

Glaky

• **
  • Vozi: Caponord
« Odgovori #105 : 07. Siječanj 2019, 14:03:11 »

Imamo najsporiji internet u Europi i imati ćemo i dalje.
Evidentirano

Danijel 23

• **
  • Vozi: Vespa PX 200E Arcobaleno
« Odgovori #106 : 07. Siječanj 2019, 19:57:21 »

Sve je super i očitavanje slika. Samo nastavi.  :palacgore:
Evidentirano

clox

• Vozi: Tenere Picasso, KMX200 (XT600E, KMX125)
« Odgovori #107 : 07. Siječanj 2019, 20:05:54 »

Fenomenalno!
Evidentirano
ništa ne prodajem i ništa ne tražim trenutno

M12

• Vozi: Shiver 900
« Odgovori #108 : 08. Siječanj 2019, 12:00:00 »

meni slike otvori unutar 3 sekunde tako da its ok  :palacgore: a za putovanje imam samo jedan komentar: "jebote!"  8)
Evidentirano
VUF! Kažu ljudi da sam se oženio... e pa nisam :P

dajteh

• *
« Odgovori #109 : 08. Siječanj 2019, 15:38:13 »

Pratim od pocetka s gustom :palacgore: Ja bih da se divim mladim curama ako dozvoljavas, vec ste na 22 dana i jos niti jedna nije odletjela avionom doma, respect :mrgreen:
Evidentirano
Purejet - Ditech - TSDI

JopaTheDoctor

• **
  • Vozi: CBR 1100 xx , ZRX1200S
« Odgovori #110 : 09. Siječanj 2019, 01:50:56 »

Odlično!
Planiramo ove godine tamo u te krajeve,mozda i za Iran !
Pratim! E mogla bi i piva past!
Evidentirano
bilo kuda XX svuda

luka737

« Odgovori #111 : 11. Siječanj 2019, 17:25:45 »

Odlično, pratim i dalje! :palacgore:

Jedan savjet, neznam kako je drugima ali meni se dosta sporo učitavaju slike. Mislim da nije do mene jer mi sve drugo radi OK. Neznam koliko su velike te slike koje uploadaš (u MB), otvorio sam neke pa sam vidio da je rezolucija cca. 4700x3900 pixela i oko 4 MB neznam dali su sve takve jer sam nasumično odabrao par komada, ali probaj ih svesti na cca. 1 MB po slici i na rezoluciju do nekih recimo 1600x1200 i onda ih uploadaj na Imgur, trebalo bi se brže učitavati. :misli:
Učitava ih svemirskom brzinom.
Sve je super i očitavanje slika. Samo nastavi.  :palacgore:
meni slike otvori unutar 3 sekunde tako da its ok  :palacgore: a za putovanje imam samo jedan komentar: "jebote!"  8)
  :misli: Već se forumaš 2W požalio na brzinu učitavanja slika ali on je na brodu pa je to druga stvar...
Vidim da većini ipak brzo učitava, čak i meni očita relativno brzo iako imam najsporiji mogući internet 4 Mbit/s. :(
Pratim od pocetka s gustom :palacgore: Ja bih da se divim mladim curama ako dozvoljavas, vec ste na 22 dana i jos niti jedna nije odletjela avionom doma, respect :mrgreen:
kad im je tak lijepo s nama  :mrgreen:
Slažem se i ja se divim svakom suvozaču/suvozačici jer je njima puno teže nego vozaču, pogotovo kad se vozi van asfalta. :palacgore:

Evidentirano

luka737

« Odgovori #112 : 11. Siječanj 2019, 17:39:01 »

super odlično putovanje jao ljepa mjesta
jako ljepe fotke
jako ljepa tura

vjerujem da je trošak bio po paru cca 3 k eurića :mrgreen: :mrgreen:

ali svakako se isplatilo

pratim dalje
pa blizu si, bio je nešto manje od 3k :palacgore:
Silno me zanima kako izgleda ocjena koju si ostavio za smjestaj.  :mrgreen:
   :mrgreen:
Armenska spiza mi je baš ostala u jako dobrim uspomenama, vino i konjak takodjer...

Armenija mi je super destinacija.
Bezbroj manastira, dobra spiza, očaravajuća priroda, Yerevan skriva toliko toga...
Te manastire južno od yerevana sam obiša.
Samo mi je žao što je Ararat bio skriven maglenom zavjesom, a bili smo “ pred nogama” i bečili u bodljikavu žicu na Turskoj granici...

Slažem se, Armeniji smo se definitivno trebali više posvetiti i za time najviše žalim. To je jedan od razloga zašto pišem ovaj putopis, kako bi netko imao korisne informacije ako poželi krenuti u te krajeve. Prekrasna zemlja, pogotovo za putovanje motorom.
Luka ,neznam  šta reć,
jeli bolja ruta , jel su ljepše slike , jel bolje opisivanje  :palacgore: :palacgore: :palacgore: :palacgore:
svaka čast, samo nastavi (što prije)  :mrgreen:
Evo guglam aviokarte, ha,ha !
Fenomenalno!
Odlično!
Planiramo ove godine tamo u te krajeve,mozda i za Iran !
Pratim! E mogla bi i piva past!
Hvala svima, drago mi je da vam se sviđa i da ima interesa  :palacgore:
Sad sam malo u stisci s vremenom ali bit će nešto ovaj vikend  :palacgore:
Evidentirano

črnomerec

• Ponosni vlasnik kade i weceja sa tekućom vodom
  • Vozi: Onda ne ronda
« Odgovori #113 : 11. Siječanj 2019, 18:26:15 »

Bio si blizu irana,meni je zelja ove godine otic tamo,nisi o ulasku u iran razmisljo kad si bio tako blizu?
Evidentirano
zbog anice i bokala vina...

t0k

• *
  • Vozi: Versys 650 '08
« Odgovori #114 : 11. Siječanj 2019, 18:27:33 »

slike se sporo ucitavaju, stvarno predugo, a internet mi nije najsporiji...
al gle ako nemos bolje dobro je i ovako...
Evidentirano

JopaTheDoctor

• **
« Odgovori #115 : 11. Siječanj 2019, 19:38:17 »

Bio si blizu irana,meni je zelja ove godine otic tamo,nisi o ulasku u iran razmisljo kad si bio tako blizu?
13.07. krecemo za Iran iz Zg ,ajde s nama  :mrgreen:
Evidentirano
bilo kuda XX svuda

NaMi

• *
  • Vozi: F700GS
« Odgovori #116 : 11. Siječanj 2019, 19:50:49 »

@luka737  :palacgore: i to više puta!

Podsetio si me na put do Armenije 2010.http://namotorju.blog.siol.net/2010/07/05/armenija-2010/

Prema Gruziji smo sa suprugom kretali koji dan izpred vas...

Evidentirano
*** PRAVA AVANTURA POČINJE KAD PROPADAJU SVI PLANOVI ! ***
http://namotorju.blog.siol.net

črnomerec

« Odgovori #117 : 11. Siječanj 2019, 20:00:12 »

13.07. krecemo za Iran iz Zg ,ajde s nama  :mrgreen:
meni je termin 20.6,ajde budem te kontaktiro za neke detalje kada bude sve definirano!
Evidentirano

luka737

« Odgovori #118 : 12. Siječanj 2019, 21:19:04 »

23. DAN (Yerevan-Vardzia-Dogubeyazit) – cca 750 km

Sve stvari smo spakirali večer prije tako da ih ujutro samo stavljamo na motor i krećemo rano. Današnji cilj je obići Vardziju u Gruziji i stići u Dogubayezit  s druge strane Ararata.
Granica između Turske i Armenije je zatvorena tako da je potrebno kružiti preko Gruzije prema sjeveru Turske.
Danas je tempo malo brži jer moramo razgledati Vardziu i proći 750 km unutar kojih imamo prelazak 2 granice.
S obzirom na to opskrbili smo se sendvičima kako ne bi gubili vrijeme na čekanje hrane u restoranu.
Bez problema i zaustavljanja vozimo do izlaska iz Armenije. Imali smo još nešto AMD koje smo planirali potrošiti na gorivo pred samom granicom.
E tu smo se zeznuli jer pumpe nije bilo zadnjih 20-ak km. Srećom tu ima poslovnica banke pa razmjenjujemo ostatak novaca u GEL. Granicu prolazimo bez ikakvih problema :palacgore:.

Ne sjećam se točno ali prvih 10-15 km ceste u Gruziji je katastrofalno :zid:. Asfaltirana cesta koja je uništena od kamiona i isprana na dijelovima gdje je oštećen asfalt.
U početku su rupa na rupi i nemoguće je postići brzinu veću od 20 km/h. Kasnije su rupe rjeđe ali to ispadne još gore jer se opustiš, ubrzaš pa naletiš na rupčagu koja izbija bubrežni kamenac.
Poznato je da je slikama nešto teško dočarati ali vjerujte da je bilo puno gore nego što izgleda  :lipotan:.

Nakon tankanja do Vardzie vozimo bez stajanja. Predivna cesta vodi prema granici s Turskom a još je ljepša dionica na kojoj smo se odvojili prema Vardziji.
Motore parkiramo u podnožju, opremu ostavljamo u restoranu.
Vardzia se nalazi u južnoj dijelu Gruzije blizu granice s Turskom i Armenijom. Kompleks manastira u stijeni sa špiljama. Prekrasan kompleks koji stvarno vrijedi vidjeti  :yes:
Ulaznicu plaćamo 1 GEL po osobi (studentska cijena :mrgreen:). Uređeno je sa stepenicama i ogradom bez koje bi bilo poprilično opasno a neke špilje su povezane uskim i niskim tunelima.

Nakon točno 2 h opet smo na motorima idemo prema Turskoj :021:. Ako se sjećate, na ulazu u Gruziju napomenuo sam da se kod kupnje osiguranja može birati period trajanja. Nekako se meni sve to pomiješalo i smetnuo sam s uma da iako za 15 dana više nećemo biti u Gruziji kroz nju ipak moramo proći. Danas na ulazu u Gruziju nitko nam nije ništa spomenuo o osiguranju pa smo mislili da to ne postoji u bazi podataka. Postoji li baza podataka koja izbacuje upozorenje ili je to sada slučajno na izlazu tražio policajac na uvid, nikada nećemo saznati :neznam:.

Kazna broj 3 :LOL::
Iva i Ivana posebno prelaze granicu kao suvozačice a Damir i ja idemo u kolonu s vozilima. Ja sam prvi, Damir iza mene. Predajem sve dokumente i najednom me policajac pita imam li osiguranje. Pokazujem mu da je polica u prometnoj iako je istekla prije nekoliko dana. On primjećuje da je istekla i da bi mi trebao dati kaznu. Skužio sam što mi govori ali pravim se da ga ne razumijem. Ingliš, pliz. Ingliš. No Rašn. :jesus:
Damir opet krši pravilo da samo jedan priča u ovakvim situacijama i ponosno se hvali kako Ivana zna Rašn. Ako je i postojala šansa da se izvučemo, sad više ne postoji. Nakon mog pogleda Damiru je bilo jasno što je napravio ali bilo je prekasno :sadblinky:.
Nakon naših molbi i izgovora kaznu ipak dobivamo ali dobivamo i sve dokumente. Nama svi upitnici nad glavama? Upravo smo na izlazu iz Gruzije i dobivamo sve dokumente, znači slobodno možemo otići bez plaćanja :misli: :misli: ?
Policajac nam kaže da ako kaznu ne platimo, nećemo moći ponovno ući u Gruziju. Eh,  onda ćemo to rješavati kad se odlučimo na neko novo putovanje kroz Gruziju  :LOL:. S novim suvenirom ulazimo u Tursku.
Također je poznato da manji granični prijelazi znaju biti zajebaniji od velikih jer je na njima dosadno pa mrcvare to malo ljudi koji tamo prolaze. Mogao bih za sebe reći da sam motorom prošao relativno puno graničnih prijelaza i NIKAD mi nitko nije pregledavao motor niti tražio da išta skidam. Ili sam do sada imao sreće ili je baš sada nisam imao :neznam:. Nakon kontrole dokumenata i upisa motora u bazu podataka, zadnji pečat mi može dati carinik koji je odlučio ubiti 5 minuta svog bijednog života kopajući po našim stvarima. Nije mu bilo dovoljno otvaranje tank torbe niti poklopaca na bočnim koferima, morali smo skidati sve s centralnog :punk:. Nije se sažalio niti nad Damirom koji je morao odmotati gurtne s bočnih kofera koje je potrgao u Gruziji :lolcry:. Čak me Damirov očaj na licu nasmijao, pa sam lakše podnio ovo mrcvarenje.

Cesta od granice do Dogubayezita je odlična, većinom se vozi na visini preko 800 mnv.

U grad dolazimo po mraku i bez problema nalazimo hotel.
Evidentirano

Danijel 23

• **
  • Vozi: Vespa PX 200E Arcobaleno
« Odgovori #119 : 12. Siječanj 2019, 21:46:07 »

Narvno da se tema ne otvara u milisekundi kao ona o "BMW GSu", ali gdje gori? Kliknem temu..........odem u frižider po vopi,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, odemo u špajzu po čips i taman evo Luke i ekipe!  :0648:
Evidentirano

Tihich

• *
« Odgovori #120 : 12. Siječanj 2019, 22:07:07 »

Ne znam meni otvori u 5-6 sekundi, uglavnom i dalje odlično :palacgore:
Evidentirano

črnomerec

« Odgovori #121 : 12. Siječanj 2019, 22:37:49 »

kaj ste vi na spektrumima i komodorcima?meni odma otvori
Evidentirano

luka737

« Odgovori #122 : 14. Siječanj 2019, 19:58:23 »

@luka737  :palacgore: i to više puta!

Podsetio si me na put do Armenije 2010.http://namotorju.blog.siol.net/2010/07/05/armenija-2010/

Prema Gruziji smo sa suprugom kretali koji dan izpred vas...
Hvala  :palacgore:
Lijepi blog, vidim da Gruzija još nije upisana  :D
To bi stvarno bilo forsiranje i sigurno se ne bi vratili na vrijeme. Uvijek je to tako, da kad si već "tamo", "ovo" je jako blizu ali realno to što smo bili blizu granice s Iranom ne znaći da smo stvarno bili blizu. Iran je ogromna zemlja i treba debelo zakoračiti i proći puno km po njemu da možeš reći da si bio u Iranu. Nisam jedan od onih koji pređe granicu, popije kavu, vrati se natrag i kaže da je bio u nekoj zemlji. To kao da me netko "sili" da putujem  :mrgreen: Definitivno bi voljeli u Iran ali u Iran treba ić ciljano. Preletiti Tursku i odvojiti minimalno 10-15 dana samo za Iran. I onda se opet dokotrljati do doma. Mislim da nam je ovo bila zadnja prilika za ovako dugo putovanje i nevjerojatno je da se poklopilo svima (4).

P.S. Mislim da se za Iran plaća carnet, neki postotak vrijednosti motora koji onda dobiješ na povratku kad izađeš s motorom iz države ? Nisam siguran ali tako sam čuo.
« Zadnja izmjena: 14. Siječanj 2019, 20:01:48 luka737 »
Evidentirano

JopaTheDoctor

• **
« Odgovori #123 : 15. Siječanj 2019, 06:16:03 »

300kn se placa
Ali treba 20 000kn pologa koje ti kasnije vrate
Mi cemo probat na foru da se na ulazu u zemlju plati osiguranje za motor cca 140e
Evidentirano
bilo kuda XX svuda

luka737

« Odgovori #124 : 15. Siječanj 2019, 13:51:36 »

300kn se placa
Ali treba 20 000kn pologa koje ti kasnije vrate
Mi cemo probat na foru da se na ulazu u zemlju plati osiguranje za motor cca 140e
na ovo sam mislio  :mrgreen:
Evidentirano
 Str: 1 ... 3 4 [5] 6  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.296 sekundi uz 21 upita.