Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 309 310 [311] 312 313 ... 315   Dolje

Autor Tema: TWISTERI ZBOR - Kawasaki ER-5 generalni topic  (Posjeta: 555082 )

Skoda90

• *
  • Vozi: Kawasaki er5
Odg: TWISTERI ZBOR - Kawasaki ER-5 generalni topic
« Odgovori #7750 : 13. Ožujak 2018, 19:25:18 »

Hvala @Valdi
Original dijelove narucujem sa motorcyclespareparts.
Trenutno je sad isto did zlatni a jel x ili o pojma nemam,znam samo da nije dobar jer skace i pravi mi vibracije.
Kako mislis jel kopca prihvatljiva kod zakivanja?ovaj sad je isto na zakivanje ne kontam te  :mrgreen:
Sa vilicama nemam iskustva,takve stvari cu ako budem morao voziti u servis isto i za zamjenu lanca i stelanje ventila nebi se bas s takvih stvarima igrao a ostale sitnice napravim kuci kao sto vidis!
Nasao sam jednog lika na youtube sto je radio er5 od nule pa ti mozda pomogne u vezi vilica...
Evidentirano

Valdi

• *
  • Spol: Muški
  • Vozi: Kawasaki ER-5
« Odgovori #7751 : 13. Ožujak 2018, 23:03:47 »

Hvala. Ja dijelove kupujem u Trstu, pa ću usporediti cijene sa motorcyclespareparts-a. Javiti ću ti gdje je povoljnije za dijelove koje sam ja kupovao, čisto za kuriozitet, jer većini nije opcija otići po neki šaraf u Trst dok postoji internet i dostava kući.

Vezano za nejasno oko spajanje lanca. Lanac spajamo na dva načina:
1. Zakivanjem -potreban poseban alat za zakivanje i takav lanac bi ti naručio (open chain with rivet link)
2. Kopčom -master link izgleda slično, jedino se kad se lanac spoji, umjesto zakivanja, preko one slobodne ''osmice'' namjesti kao neki osigurač (kopča) koji se uglavi u utore na dvije osovinice, da se master link ne može više rastaviti (open chain with spring link) i to izgleda ovako:

https://www.motionindustries.com/productDetail.jsp?sku=00151357

Tu onda ne treba nikakav poseban alat i lako se spoji lanac, ali mi djeluje nesigurnije nego zakivanje, naravno pod uvjetom da je zakivanje izvedeno stručno, dok kod kopče se nema što pogriješiti. Jedino treba paziti na smjer kopče u odnosu na kretanje lanca, tako da sile inercije dijeluju u smjeru zakopčavanja, a ne otkopčavanja kopče.

Na to sam mislio kad sam pitao da li bi spajanje kopčom moglo proći kod naših motora, budući da ER-5 nije neki zahtjevan motor.

Inače ovog lika sam pratio i što on diže iz mrtvih je skoro nevjerojatno. Čini mi se da ovdje cilj ne opravdava sredstva, jer je lik kupio toliko novih dijelova da mi se čini da to u normalnoj praksi nema smisla, osim ako je cilj kao njemu prezentacija vještina. Šteta što već dugo nije objavio nijedan flmić vezano za ovaj projekt, jer me zanima krajnji rezultat, a skoro je gotov. Inače ovaj lik je stvarno maher i razrađuje puno tema vezano za motore. U jednoj temi je, po meni odlično objasnio razliku između X i O ringa.

Pozdrav.

Evidentirano

Valdi

• *
« Odgovori #7752 : 13. Ožujak 2018, 23:36:46 »

E da. Lanac ti skoro sigurno skače jer je različito istegnut ili je krut na linkovima. Da li je istegnut, to ćeš provjeriti tako da mjeriš otklon/progib lanca gore/dole, ali tako da okretanjem kotača mjenjaš mjesto mjerenja. Ako nalaziš različite progibe, lanac je neravnomjerno istegnut. Važno je kod zatezanja lanca pronaći mjesto sa najmanjim progibom i tu podesiti progib lanca, da ne bi kod opterećenja motora povećanom težinom ili kod udara u zadnji kotač opterećivao ležaj i osovinu pogonskog zupčanika.

Možeš i izmjeriti metrom duljinu dvadeset linkova koji ne smije biti duži od 323mm što je servisni limit (standard je 317,5-318,2mm).
Pazi da linkovi koje mjeriš budu iznad vilice (skidaš zaštitu lanca) i da budu istegnuti, tako da na linkove ispod vilice objesiš teret.

I odmah se zna stanje lanca.

Pozdrav.

Evidentirano

Skoda90

• *
« Odgovori #7753 : 14. Ožujak 2018, 19:46:51 »

Slazem se s tobom i meni se cini ici bolje na zakivanje!
Upravo tako kako si rekao,nije ravnomjerno rastegnut moj lanac,sjecam se kad sam ga isao "stelovat" na nekim dijelovima vise na nekim manje zato i skace ko jarac.
Budem malo pogledao te videe kad uhvatim vremena u vezi o i x ring pa ce mi biti jasnije  :mrgreen:
Evidentirano

Valdi

• *
« Odgovori #7754 : 14. Ožujak 2018, 21:29:06 »

Ma to je toliko jednostavno da će ti odmah biti sve jasno.
Lanac je tvornički podmazan i da bi se zaštitio od prljavštine, ugrađuje se mala okrugla gumena brtvica sa svake strane osovinice.
Ako tu gumicu prerežeš, presjek je okrugli ili ima X oblik i to je to. Sve drugo je isto.

Kad mjenjaš plinsku bocu u štednjaku, presjek gumenog dihtunga je pravokutnik. :mrgreen:

Pozdrav.
Evidentirano

RS 2000

• **
« Odgovori #7755 : 17. Ožujak 2018, 20:10:51 »

Zmigavci ti rade brze jer imas stari relej,ja sam ubacio relej sa baotiana i rade mi normalno cak je i džek pasao :mrgreen:

https://www.ebay.com/itm/Module-CF13-Fix-LED-Signal-Light-3-Pin-Electronic-Flasher-Relay-Error-FAST-Flash/360975796734?epid=1631595360&hash=item540bd589fe:g:TqYAAOSwf-VWbBeV&vxp=mtr
Naručio, zahvaljujem :)

Nego, ima li netko bravicu sa kljucem za sic???

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Evidentirano

lunjo

• Babe
  • Spol: Ženski
  • Vozi: bolje da neznaš
« Odgovori #7756 : 18. Ožujak 2018, 07:45:23 »

E da. Lanac ti skoro sigurno skače jer je različito istegnut ili je krut na linkovima. Da li je istegnut, to ćeš provjeriti tako da mjeriš otklon/progib lanca gore/dole, ali tako da okretanjem kotača mjenjaš mjesto mjerenja. Ako nalaziš različite progibe, lanac je neravnomjerno istegnut. Važno je kod zatezanja lanca pronaći mjesto sa najmanjim progibom i tu podesiti progib lanca, da ne bi kod opterećenja motora povećanom težinom ili kod udara u zadnji kotač opterećivao ležaj i osovinu pogonskog zupčanika.

Možeš i izmjeriti metrom duljinu dvadeset linkova koji ne smije biti duži od 323mm što je servisni limit (standard je 317,5-318,2mm).
Pazi da linkovi koje mjeriš budu iznad vilice (skidaš zaštitu lanca) i da budu istegnuti, tako da na linkove ispod vilice objesiš teret.

I odmah se zna stanje lanca.

Pozdrav.

ili polako okrećeš kotač i gledaš ima li lanac lufta na zadnjem lančaniku ;)
lanac se uvijek neravnomjerno rastegne tako da ga je potrebno cijelog pregledat
Evidentirano
Mig mig 8) :mrgreen:

Skoda90

• *
« Odgovori #7757 : 18. Ožujak 2018, 08:02:49 »

Bilo je i na lancaniku lufta pa sam "reparirao" one gume i stavio novi lezaj.
Ma lanac je 99% rastegnut,postavke zadnjih amortizera su bile na najmeksem i dovoljno je da sa suvozacem malo jace preko neko rupe ili prelazak preko pruge i ode lanac u k...bar sam tako procito negdje  :mrgreen:
Evidentirano

lunjo

• Babe
  • Spol: Ženski
  • Vozi: bolje da neznaš
« Odgovori #7758 : 18. Ožujak 2018, 08:23:21 »

a , ublaživače, ma sve je to potrošna roba i treba s vremena na vreme pregledat  :palacgore:
Evidentirano
Mig mig 8) :mrgreen:

Skoda90

• *
« Odgovori #7759 : 22. Ožujak 2018, 19:09:50 »

Planiram prije ljeta odvest na stelanje ventila u (kawa) servis,koju cifru mogu ocekivat onako okvirno?znam da je od servisa do servisa ali da se nebi iznenadio  8)
Evidentirano

Dylan

• Vozi: Kawasaki ER 5
« Odgovori #7760 : 01. Travanj 2018, 08:16:35 »

Dragi prijatelji, vama i vašim obiteljima želim sretan Uskrs!

Skoda90

• *
« Odgovori #7761 : 01. Travanj 2018, 08:53:52 »

Sretan Uskrs svima  :hello:
Evidentirano

RS 2000

• **
« Odgovori #7762 : 01. Travanj 2018, 11:41:20 »

Sretan Uskrs svima

Evidentirano

Skoda90

• *
« Odgovori #7763 : 08. Travanj 2018, 19:39:24 »

Pozdrav twisterasi,lijepo vrijeme je stiglo!Posao sa vodenom je dobro obavljen,za sada nema vise ni traga antifrizu  :mrgreen:
Uzeo sam novi lanac i lancanike tj set,cekam samo termin u servisu da mi zamijene!

Ocistio sam i satove,bili su zamagljeni iznutra i morao sam ih rastavit,posao od pola sata...
Prije i poslije

Jedna iz Osijeka od proslog vikenda!

Bio sam se danas malo provozat do borovika na kavicu  :0648:

Evidentirano

Skoda90

• *
« Odgovori #7764 : 14. Travanj 2018, 19:43:40 »

Odustao sam od promjene lanca u servisu pa se danas uhvatio posla,narucio sam afam easy riv alat i bez problema je sve proslo.
Evo nekih slika.

Evo sta napravi motulov sprej nakon cca 3kkm.I ne,nisam pretjerivao sa spricanjem.

Jedino mi je cudno sto se sada lanac malo vise cuje nego prije.
Da li to ima veze sto je stari lancanik imao neku gumu na sebi a novi nema?
Evidentirano

RS 2000

• **
« Odgovori #7765 : 18. Travanj 2018, 07:51:18 »

Skoda imas PM

Evidentirano

Dylan

« Odgovori #7766 : 20. Travanj 2018, 19:24:33 »

Na vožnji neki dan izgubio sam desni retrovizor. Nije se odšarafio nego odlomio. Hebi ga, 14 godina stari dio koji sam često zlorabio vješajući kacigu na njega, namještajući ga...

Da li je netko tko je mjenjao retrovizore voljan prodati originalne?

Zeppa

• *
« Odgovori #7767 : 22. Travanj 2018, 08:30:23 »

Kvačilo se zalijepi ako motor stoji duže od 2 dana? Ulje je Ipone 10.4, za motore sa morkim kvačilom, 10W40 polusintetika. Stisneš kvačilo i pokušaš ubaciti u prvu brzinu, a onda toliko jako cukne da se motor ugasi, jedino riješenje bez da udari tako je da se motor zagura, ubaci u prvu da tako krene i onda da malo gasa naglije i osjeti se kako popusti kvačilo i dalje se šalta normalno ko putar.

Probali smo staviti lastiku na ručicu kvačila da ostane stisnuto 1 dan i tada ne zalijepi!!

Jel to normalna pojava na ER5?
Evidentirano

bricksrheavy

• Vozi: FZ6
« Odgovori #7768 : 22. Travanj 2018, 15:51:28 »

Kvačilo se zalijepi ako motor stoji duže od 2 dana? Ulje je Ipone 10.4, za motore sa morkim kvačilom, 10W40 polusintetika. Stisneš kvačilo i pokušaš ubaciti u prvu brzinu, a onda toliko jako cukne da se motor ugasi, jedino riješenje bez da udari tako je da se motor zagura, ubaci u prvu da tako krene i onda da malo gasa naglije i osjeti se kako popusti kvačilo i dalje se šalta normalno ko putar.

Probali smo staviti lastiku na ručicu kvačila da ostane stisnuto 1 dan i tada ne zalijepi!!

Jel to normalna pojava na ER5?
Je, iako je ovo tvoje cukanje malo ekstremno, jeli sajla kvačila dobro podešena da odvaja skroz do kraja kad stisneš kvačilo?

Kad je hladan motor (a pogotovo kad je i vanjska temperatura niska) zgusne ulje i zalijepe se lamele - prije prvog šaltavanja stisni kvačilo i drži stisnuto par sekundi pa onda šaltaj prvu, puno će manje lupnut  :palacgore:

EDIT;
Sa svojim ER5 sam bio prešao oko 50000 kn, vožen je na Ipone i Motul ulju i nikad nije tako jako cukao kao što ti opisuješ :misli:
« Zadnja izmjena: 22. Travanj 2018, 16:06:31 bricksrheavy »
Evidentirano
Tko se vozi - vrijedi, tko se ne vozi - ne vrijedi

Xenomorph

• **
  • Vozi: Suzuki gsr600 k7
« Odgovori #7769 : 23. Travanj 2018, 15:04:43 »

@zeppa-i meni je prvo saltanje nakon 2,3,4 dana bilo jako grubo pa sam malo pumpal kuplung rucku jedno desetak puta na prazno pa se nije gasio a i dok se ne zagrije masina je saltanje grublje nego kad prođes koju minutu voznje i jedan ples od prve do 5 i nazad.ulje je bilo motul 15 50 polusintetika
@dylan-i meni je odletio desni usred voznje jer je bio strgan od prethodnog vlasnika tokom pada pa je bio stegnut sa šelnicom koja je popustila.mislim da imam doma ogledalo viska koje ti rado poklonim ali moram pogledati u garazi
Evidentirano

Dylan

« Odgovori #7770 : 23. Travanj 2018, 19:30:55 »

Zahvaljujem!

Xenomorph

• **
« Odgovori #7771 : 06. Svibanj 2018, 07:46:42 »

Dylan-nema mi spigle nigdje nazalost.sve sam prekopal al ocito da sam ju zametnuo negdje.sorry
Evidentirano

Dylan

« Odgovori #7772 : 06. Svibanj 2018, 10:57:18 »

Ok.

Hvala na trudu!

Xenomorph

• **
« Odgovori #7773 : 06. Svibanj 2018, 13:52:19 »

Ak ju nađem kojim slucajem javim se svakako
Evidentirano

Dylan

« Odgovori #7774 : 06. Svibanj 2018, 16:35:03 »

Hvala ti, ali kupio sam zamjenski u InterCars. 164 kune.
Našao sam i originalni za 550 kn.
 Str: 1 ... 309 310 [311] 312 313 ... 315   Gore

Stranica je generirana za 0.235 sekundi uz 21 upita.