Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 156 157 [158] 159 160 ... 187   Dolje

Autor Tema: BMW R 1200 GS  (Posjeta: 337093 )

DamirK

• Spol: Muški
  • Vozi: o
Odg: BMW R 1200 GS
« Odgovori #3925 : 14. Lipanj 2018, 20:02:34 »

[email protected] Koliko dugo vozis motore kad si tek u mirovini otkrio da postiji cordura?
Evidentirano

BMW9

• **
  • Vozi: GS
« Odgovori #3926 : 14. Lipanj 2018, 21:06:33 »

Pitanje zvuci podrugljivo.
Vozim od svoje 18. znaci 47 godina. Za Corduru sam cuo ali nisam imao nista osim koze i poliamida do sada. Za mene je taj materijal pravo otkrice. Danas sam se provozao u toj jakni. Temp je bila oko 21 C. Vrlo ugodno. Zanima me kako ce biti na visim temperaturama i kad bude suncano. Izvadio sam Goretex membranu i spremio ju u kofere pa cu ju oblaciti kad je kisa izvana. Held jakne su gradjene tako da je to moguce. Kakva su tvoja iskustva s tim materijalom?

P.S.
(Mogao sam odgovoriti isto podrugljivo. Npr. Vozim jos od vremena kad si ti vjerojatno bio u cacinim jajima... Ali nisam.)  :mrgreen:
Evidentirano
Nitko me neće požurivati!

gianni

• Vozi: R12GS
« Odgovori #3927 : 14. Lipanj 2018, 21:10:44 »

Sad bus u tom svetlom odelu za cas zmazan ko pajcek, a to ne prilici jednom gosponu bemvejasu koji uvijek mora biti zrihtan :mrgreen:
Evidentirano

EnduroLab

« Odgovori #3928 : 14. Lipanj 2018, 21:19:37 »

Pitanje zvuci podrugljivo.
Vozim od svoje 18. znaci 47 godina. Za Corduru sam cuo ali nisam imao nista osim koze i poliamida do sada. Za mene je taj materijal pravo otkrice. Danas sam se provozao u toj jakni. Temp je bila oko 21 C. Vrlo ugodno. Zanima me kako ce biti na visim temperaturama i kad bude suncano. Izvadio sam Goretex membranu i spremio ju u kofere pa cu ju oblaciti kad je kisa izvana. Held jakne su gradjene tako da je to moguce. Kakva su tvoja iskustva s tim materijalom?

P.S.
(Mogao sam odgovoriti isto podrugljivo. Npr. Vozim jos od vremena kad si ti vjerojatno bio u cacinim jajima... Ali nisam.)  :mrgreen:

Ne znam koliko je forumski paraliticar tocno star ali je prilicno mator...i kladim se da bi te nizbrdo poderao ko svinja masnu krpu...  :palacgore:  :mrgreen:
Evidentirano
EnduroLab

DamirK

« Odgovori #3929 : 14. Lipanj 2018, 21:21:40 »

47 godina.

Dosta ti je trebalo, mozda i previse  :mrgreen:

Ne znam koliko je forumski paraliticar tocno star ali je prilicno mator...i kladim se da bi te nizbrdo poderao ko svinja masnu krpu...  :palacgore:  :mrgreen:

:LOL:  :mrgreen:
Evidentirano

BMW9

• **
« Odgovori #3930 : 14. Lipanj 2018, 21:35:41 »

Izgleda da je stariji od mene. Vidim da je zaboravio odgovorit na pitanje koje sam mu postavio. :misli:
Evidentirano

DamirK

« Odgovori #3931 : 14. Lipanj 2018, 21:38:08 »

Izgleda da je stariji od mene. Vidim da je zaboravio odgovorit na pitanje koje sam mu postavio. :misli:

U moje vrijeme jos nisu izmislili corduru  :mrgreen:
Evidentirano

BMW9

• **
« Odgovori #3932 : 14. Lipanj 2018, 21:49:32 »

Kaj si kihnul? Davno?
Evidentirano

jolly the roger

• zapravo inženjer
« Odgovori #3933 : 14. Lipanj 2018, 21:51:30 »

Ako ima jos starih ruznih i debelih BMWejasa ( a znamo da smo svi glupi jer smo kupili smece)  :mrgreen: ,
zelim podijeliti s vama jedno dobro iskustvo.
Kako nigdje nisam mogao naci moje brojeve za jaknu i hlace u svijetloj boji vec sam pomislio da cu morati u Austriju. Kad naletim na neke tipove iz Cakovca Motooprema AMD. Odoh tamo i ugodno su me iznenadili. Ljudi me izmjerili i narucili tocno sto mi treba iz Njemacke. Doslo za par dana. Dobro mi pase i sve je sad OK. Materijal je Cordura 500D, smjesa najlona i pamuka. Puno bolje od moje Modeka opreme (poliamid - crne boje) ali i puno skuplje. Ta  razlika u materijalu, bar kod mene , ima velik utjecaj na uzitak pri voznji.
Preporucam te ljude.
čisto da te vaspitam -> Cordura se radi od poliamida(najlona), tako da si kupio vrrlo vjerojatno isti kurac kao i što si dosad nosio, samo što Modeka nije htjela DuPontu plaćati prava na korištenje branda
Evidentirano

DamirK

« Odgovori #3934 : 14. Lipanj 2018, 21:54:08 »

Kaj si kihnul? Davno?

Da ne spamamo dalje, poanta je bila da mi nije bilo jasno koliko dugo vec vozis motore, a tek si sad otkrio korduru, nemas drustvo za voznju itd. Sad kad velis da vozis 47 godina mi je jos manje jasno.

A mozda i nije  :mrgreen:
Evidentirano

BMW9

• **
« Odgovori #3935 : 14. Lipanj 2018, 22:40:48 »

Citat: jolly the roger
čisto da te vaspitam -> Cordura se radi od poliamida(najlona), tako da si kupio vrrlo vjerojatno isti kurac kao i što si dosad nosio, samo što Modeka nije htjela DuPontu plaćati prava na korištenje branda

Moguce je to sto govoris, ali malo vjerojatno. Znam da je jedno i drugo najlon. Najlona ima sto vrsta.  Cordura mi se cini laksom (valjda radi vlakana sa supljinama) , ima kvalitetniji izgled i na opip podjeca na platno. Ugodno se osjecam u toj jakni. Polyamid od moje Modeka jakne ima izgled i na opip je kao cista plastika. Jos crna boja na plus 32 skuham se u tome. Radije se vozim zmazan nego da se kuham, pogotovo po gradu na semaforima. Osim toga pise u uputama da se pere u vesmasini na plus 40 bez problema. Razlika u cijeni je 1:7, pa valjda i to nesto govori u prilog Cordure kao kvalitetnog materijala.
Evidentirano

jolly the roger

• zapravo inženjer
« Odgovori #3936 : 14. Lipanj 2018, 23:23:06 »

Moguce je to sto govoris, ali malo vjerojatno. Znam da je jedno i drugo najlon. Najlona ima sto vrsta.  Cordura mi se cini laksom (valjda radi vlakana sa supljinama) , ima kvalitetniji izgled i na opip podjeca na platno. Ugodno se osjecam u toj jakni. Polyamid od moje Modeka jakne ima izgled i na opip je kao cista plastika. Jos crna boja na plus 32 skuham se u tome. Radije se vozim zmazan nego da se kuham, pogotovo po gradu na semaforima. Osim toga pise u uputama da se pere u vesmasini na plus 40 bez problema. Razlika u cijeni je 1:7, pa valjda i to nesto govori u prilog Cordure kao kvalitetnog materijala.
jel ti znaš razliku između 500D, 600D, 1050D tkanina?
Evidentirano

Sredju

• Vozi: Honda NXR 650
« Odgovori #3937 : 15. Lipanj 2018, 04:18:40 »

U moje vrijeme jos nisu izmislili corduru  :mrgreen:

a ni mozak.
Evidentirano

Sredju

• Vozi: Honda NXR 650
« Odgovori #3938 : 15. Lipanj 2018, 04:19:21 »

Nije on kao ti da se razumije i u gace moje punice.
Evidentirano

AnteK

• Vozi: u dolasku
« Odgovori #3939 : 15. Lipanj 2018, 08:00:17 »

Najlonom ljudi svakakve plastične materijale zovu, potpuno pogrešno naravno, jer nylon = polyamid 6. Isto kao što je uobičajen naziv pvc vrećica ili najlonska vrećica kada u trgovini kupiš špeceraj i vrećicu, a ta vrećica nema veze ni sa pvc ni sa najlonom, nego je od polietilena, PE-LD.
To mi je struka pa znam. 
Isto tako je i ovdje, treba znati malo detaljnije koji se materijali koriste, jer realno svaki proizvođač opreme ima više nivoa kvalitete opreme, tako da od Modeke ili bilo koga možeš kupiti low budget jaknu kao i vrhunsku.
« Zadnja izmjena: 15. Lipanj 2018, 08:04:57 AnteK »
Evidentirano
U bejrutu arapi kipara u tur jebu. Bolje da su konjaka nam dali, nego sise kad smo bili mali!

BMW9

• **
« Odgovori #3940 : 15. Lipanj 2018, 08:06:41 »

Trivialno (necu rec glupo - kako sam fin  :D) pitanje.
Ne znam, al znam da svaka budala (a ja jesam to, jer sam vlasnik GS-a - i jos volim taj motor !!!) moze saznat za 2 min. :

i

http://www.orientbag.net/single-post/2016/05/31/The-Fabric-Strength-Challenge-1

Na tim linkovima ima informacija od kojih cak i ti mozda mozes nesto naucit. Ako znas engleski. Nije Vukov tip jezika pa nisam siguran.  :mrgreen:
Evidentirano

jolly the roger

• zapravo inženjer
« Odgovori #3941 : 15. Lipanj 2018, 09:21:49 »

Najlonom ljudi svakakve plastične materijale zovu, potpuno pogrešno naravno, jer nylon = polyamid 6. Isto kao što je uobičajen naziv pvc vrećica ili najlonska vrećica kada u trgovini kupiš špeceraj i vrećicu, a ta vrećica nema veze ni sa pvc ni sa najlonom, nego je od polietilena, PE-LD.
To mi je struka pa znam. 
Isto tako je i ovdje, treba znati malo detaljnije koji se materijali koriste, jer realno svaki proizvođač opreme ima više nivoa kvalitete opreme, tako da od Modeke ili bilo koga možeš kupiti low budget jaknu kao i vrhunsku.
:misli:
jesi siguran? poprilično sam uvjeren da nylona ima bar 5-6 vrsta osim PA6 :misli:

Trivialno (necu rec glupo - kako sam fin  :D) pitanje.
Ne znam, al znam da svaka budala (a ja jesam to, jer sam vlasnik GS-a - i jos volim taj motor !!!) moze saznat za 2 min. :

i

http://www.orientbag.net/single-post/2016/05/31/The-Fabric-Strength-Challenge-1

Na tim linkovima ima informacija od kojih cak i ti mozda mozes nesto naucit. Ako znas engleski. Nije Vukov tip jezika pa nisam siguran.  :mrgreen:
drago mi je vidjeti da znaš guglat :palacgore: još da znaš iz guglanog naučiti pravu razliku između različitih Cordura tkanina, i zašto to što si kupio u Čikagu baš i nije toliko spejs šatl novotarija u odnosu na ono što si imao prije
http://www.modeka.de/motorradbekleidung/materialien.html
Evidentirano

AnteK

• Vozi: u dolasku
« Odgovori #3942 : 15. Lipanj 2018, 09:37:28 »

jesi siguran? poprilično sam uvjeren da nylona ima bar 5-6 vrsta osim PA6 :misli:

Ma ima, samo ovo je najčešći slučaj. No da ne spamam temu, htijedoh reći da je nylon vrsta poliamida.
Evidentirano
U bejrutu arapi kipara u tur jebu. Bolje da su konjaka nam dali, nego sise kad smo bili mali!

zokx

• Vozi: BMW R1200 GSA
« Odgovori #3943 : 15. Lipanj 2018, 11:06:54 »

Tema je GS, ali evo i moga spama.
Prije nekoliko godina sam uzeo odijelo od Cordure AFT materijala. Obzirom na godine, u zadnje vrijeme vozim se samo na temperaturama 15+, a najčešće na 30 tak stupnjeva ljeti tako da sam se uglavnom prekuhavao. U ovome sam ljeti zakopčan do grla, a osjećaj je kao da se vozim u majici kratkih rukava. Nešto kao mesh ali je ipak puni materijal,

Za kišu i zimu je dostupan i goretex/outlast uložak i onda je ugodno sa dobrim odabirom prvog layera do nekih 15tak stupnjeva. Možda 10 tak ali svakako ne cijeli dan.

Meni zadovoljava cjelogodišnje potrebe, a oni koji voze cijelu godinu bi ipak trebali imati još neko "jače" odijelo.

Što se tiče sive boje, i to sam imao prije ovog odijela. To je jednostavno nemoguće za održavanje. Toliko fleka od kukaca u crnim, crvenim i zelenim bojama koje su praktički neperive. I nakon par pranja i dalje su se vidjeli neki zeleni kapitalci. Totalni promašaj.

Ovdje je netko napisao, a i u pravu je, kako su ovo sve komercijalni nazivi brendova koji se naplaćuju za korištenje, tako da vjerojatno ima materijala sličnih ili jednakih karakteristika drugog naziva koji su daleko jeftiniji.
Evidentirano

Lolo

• Vozi: BMW F650 GS Dakar
« Odgovori #3944 : 15. Lipanj 2018, 11:11:08 »

Kako bilo napravi se nauka od sitnice.   :wink:
Evidentirano

lb

• Vozi: KTM 950 Adv
« Odgovori #3945 : 15. Lipanj 2018, 12:57:36 »

Evidentirano
"Nekako sam to prosao bez pada. Kad sam dosao do asfalta doslo mi je da sidjem s motora i poljubim asfalt. Tad shvatim da je sve odradio GS", GS-ovac nakon kratke dionice trivijalnog makadama

DamirK

« Odgovori #3946 : 15. Lipanj 2018, 13:10:18 »

glupane

Neces valjda s poluidiotom raspravljati o mozgu?  :mrgreen:
Evidentirano

lb

• Vozi: KTM 950 Adv
« Odgovori #3947 : 15. Lipanj 2018, 13:11:58 »

Neces valjda s poluidiotom raspravljati o mozgu?  :mrgreen:

Ne pada mi napamet  :mrgreen:
Evidentirano
"Nekako sam to prosao bez pada. Kad sam dosao do asfalta doslo mi je da sidjem s motora i poljubim asfalt. Tad shvatim da je sve odradio GS", GS-ovac nakon kratke dionice trivijalnog makadama

Super Jura

• Vozi: GS, XZ
« Odgovori #3948 : 15. Lipanj 2018, 14:15:32 »

Mesh jakne kupujem samo u svijetlim bojama jer me manje muči što se drugima gade razljepljeni insekti po meni, nego što me peče u crnoj jakni :mrgreen:
Iz istog razloga mi je i putna kaciga bijela, pa makar ličila na policijsku :LOL:
Evidentirano

BMW9

• **
« Odgovori #3949 : 15. Lipanj 2018, 18:01:09 »

Mesh jakne kupujem samo u svijetlim bojama jer me manje muči što se drugima gade razljepljeni insekti po meni, nego što me peče u crnoj jakni :mrgreen:
Iz istog razloga mi je i putna kaciga bijela, pa makar ličila na policijsku :LOL:

Slazem se sto posto. Ne oblacim se za publiku nego za sebe.
Evidentirano
 Str: 1 ... 156 157 [158] 159 160 ... 187   Gore

Stranica je generirana za 0.255 sekundi uz 22 upita.