Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1] 2  Sve   Dolje

Autor Tema: qingqi Vista 125 vlasnici  (Posjeta: 4691 )

mondi-

• *
  • Spol: Muški
  • Vozi: Virago 535
qingqi Vista 125 vlasnici
« : 12. Kolovoz 2007, 12:30:42 »

Želio bi da mi se na ovom postu jave vlasnici Viste 125 ili 250, pa da savjetom,znanjem, iskustvom pomognemo jedni drugima. Oko nove godine kupio sam rabljenu Vistu 125 staru 2 godine , sa prijeđenih 1800 km. Nisam ni ja previše kilometara natukao, pa sada motor ima nešto malo preko 3tkm. Za ovih 8 mj nisam imao kvarova.Motor ljepo upali ujutro, uz čok i držanje gasa, ponekad mi se desi da dok stoji 20 tak min neče upaliti iz prve, al ak dodam čok upali.Dešava sa to i vama? Najviše na motoru me smeta vibracija koja se javlja na jačem gasu. Nešto sam uspio rješiti silikonom, nešto brtvom. Trenutno mi ostao retrovizor koji se razlafao , pa sad vibrira. Par retrovizora , tobože kromiranih, a od plastike su stoji 220 kn. Zanima me dal odgovaraju tu retrovizori od drugih marki motora?
 Javite, ak imate kakvih ideja za poboljšanje ovih motora, i da razmjenimo ideje i probleme...
Evidentirano
s tobom il bez tebe....vozim se

medo13

• **
  • Vozi: ne vozi
Odg: qingqi Vista 125 vlasnici
« Odgovori #1 : 12. Kolovoz 2007, 23:20:04 »

Želio bi da mi se na ovom postu jave vlasnici Viste 125 ili 250, pa da savjetom,znanjem, iskustvom pomognemo jedni drugima. Oko nove godine kupio sam rabljenu Vistu 125 staru 2 godine , sa prijeđenih 1800 km. Nisam ni ja previše kilometara natukao, pa sada motor ima nešto malo preko 3tkm. Za ovih 8 mj nisam imao kvarova.Motor ljepo upali ujutro, uz čok i držanje gasa, ponekad mi se desi da dok stoji 20 tak min neče upaliti iz prve, al ak dodam čok upali.Dešava sa to i vama? Najviše na motoru me smeta vibracija koja se javlja na jačem gasu. Nešto sam uspio rješiti silikonom, nešto brtvom. Trenutno mi ostao retrovizor koji se razlafao , pa sad vibrira. Par retrovizora , tobože kromiranih, a od plastike su stoji 220 kn. Zanima me dal odgovaraju tu retrovizori od drugih marki motora?
 Javite, ak imate kakvih ideja za poboljšanje ovih motora, i da razmjenimo ideje i probleme...
Ne možeš ga poboljšati ne znam kako, on vibrira i tu nema pomoći   :palacdolje: (imao sam QM 250). Ujutro obavezno pali sa čokom, ali bez dodavanja gasa. Nakon toga pali kao mina, na zub! Dijelovi su kineski ali zato troši 3 do 3,5 l i vozi se bez prolema.
Evidentirano

mondi-

• *
« Odgovori #2 : 13. Kolovoz 2007, 17:17:47 »

Da ,potrošnja je pozitivna stvar :mrgreen:
Daj mi reci dal si imao problema sa kromiranim  dijelovima, dal se povremeno javljala hrđa? Motor mi stoji , vani, nemam garaže pa sam primjetil hrđu na nosačima kovčega.
Evidentirano

medo13

• **
« Odgovori #3 : 13. Kolovoz 2007, 22:33:41 »

Da ,potrošnja je pozitivna stvar :mrgreen:
Daj mi reci dal si imao problema sa kromiranim  dijelovima, dal se povremeno javljala hrđa? Motor mi stoji , vani, nemam garaže pa sam primjetil hrđu na nosačima kovčega.
vrlo lako moguće da počne hrđati. meni nije jer je stajao u garaži, a baš kad je pala kiša na njega onda sam ga obrisao krpom kad sam ga spremao u garažu.
Evidentirano

Sip

• Vozi: Snove
« Odgovori #4 : 13. Kolovoz 2007, 22:36:27 »

vrlo lako moguće da počne hrđati. meni nije jer je stajao u garaži, a baš kad je pala kiša na njega onda sam ga obrisao krpom kad sam ga spremao u garažu.

Muljas, hrdjo je, a tamo gdje nije, nije zato sto sam ga premazo tot mascu 8)
Evidentirano
ONE MAN, ONE BIKE, ONE REASON

EVERYDAY IS A RACE DAY

Goran Kraljic

• *
  • Vozi: QINGQI svi modeli
« Odgovori #5 : 14. Kolovoz 2007, 10:38:41 »

Vibracija se na njima nemože izbjeći jer se radi o starijoj generaciji mašina sa 1 bregastom . Što se tiče paljenja to je samo stvar podešavanja karburatora. Retrovizor odgovara od svake marke koja ima navoj M10.
Jedino osjetno poboljšanje koje se na njima dobiva je ako se izvade katalizatori iz auspuha( mora se rezati lonac tako da je bolje dati nekom da složi cijevi) - katalizatori ih jako guše.
Evidentirano

mondi-

• *
« Odgovori #6 : 14. Kolovoz 2007, 12:08:06 »

Ma, nebi ja opet u drastične pothvate išao, tj dirao nešto što nebi sam mogao skupa složiti. Retrovizora sam naručio ,plastični tj kromirana plastika,  jer sam vidio da i nove yamahe imaju takve retrovizore,pa bu i za moj kinez zadovoljavajuče. Nadam se da nebudem dugo čekao na to, jer trgovac nije znao točno definirati kad budu stigli retrovizori. Još sam da pitam gdje da kupim onaj silikon, za podmazivanje lanca.
 Vidim Gorane, da se ti razumiješ u te stvari, čitao sam i prije teme u kojima si savjetovao. Time se baviš, ili je to jednostavno hobi?
Evidentirano

medo13

• **
« Odgovori #7 : 14. Kolovoz 2007, 23:57:12 »

Muljas, hrdjo je, a tamo gdje nije, nije zato sto sam ga premazo tot mascu 8)
:palacgore:
Evidentirano

Goran Kraljic

• *
« Odgovori #8 : 15. Kolovoz 2007, 21:58:58 »

Ma, nebi ja opet u drastične pothvate išao, tj dirao nešto što nebi sam mogao skupa složiti. Retrovizora sam naručio ,plastični tj kromirana plastika,  jer sam vidio da i nove yamahe imaju takve retrovizore,pa bu i za moj kinez zadovoljavajuče. Nadam se da nebudem dugo čekao na to, jer trgovac nije znao točno definirati kad budu stigli retrovizori. Još sam da pitam gdje da kupim onaj silikon, za podmazivanje lanca.
 Vidim Gorane, da se ti razumiješ u te stvari, čitao sam i prije teme u kojima si savjetovao. Time se baviš, ili je to jednostavno hobi?

Mondi ja  sam vlasnik RG Motors d.o.o. , mi smo generalni uvoznici za QINGQI. Što se tiče spreja za lanac po mom mišljenju najbolji omjer cijene i kvalitete je Silkolene Chain lube
Evidentirano

mondi-

• *
« Odgovori #9 : 19. Kolovoz 2007, 13:15:49 »

Hvala za savjet,

Reci mi dal ovi 250 kubika , što su izašli ove godine imaju manje vibracija, i kolika je razlika voziti 250 od ovog mojeg 125, jer nešto sam u razmišljanju da kupim novi 250ccm, tj ak je moguče da se stari uzme pod račun? Jer u zadnje vrijem dosta se vozimo dvoje po bregima, pa bi želio da ipak bude malo jači motor. Dal je nosivost motora isto 154 kg?
Evidentirano

Goran Kraljic

• *
« Odgovori #10 : 19. Kolovoz 2007, 19:40:17 »

Hvala za savjet,

Reci mi dal ovi 250 kubika , što su izašli ove godine imaju manje vibracija, i kolika je razlika voziti 250 od ovog mojeg 125, jer nešto sam u razmišljanju da kupim novi 250ccm, tj ak je moguče da se stari uzme pod račun? Jer u zadnje vrijem dosta se vozimo dvoje po bregima, pa bi želio da ipak bude malo jači motor. Dal je nosivost motora isto 154 kg?

Bilo koje godište QM250 ima manje vibracije nego QM125l-4b, s time da kod QM250 mora rasplinjač biti dobro podešen( napominjem jer se radi o duplom rasplinjaču). QM250 u usporedbi sa QM125l-4b je 2x jači us svakom pogledu. Za sad mi nemamo zamjenu staro za novo. što se tiče nosivosti nosivost od 154kg je tzv. normirana nosivost po EEC certifikatu , realna nosivost QM125l-4b i QM250 je oko 230 kg(+/- 5kg)
Evidentirano

tomo 1

• *
  • Vozi: QM 250
« Odgovori #11 : 31. Kolovoz 2007, 23:02:05 »

Bok mondi,ovako ja sam vlasnik QM250,šta da kažem,supruga mi je malo jača ali motor zato vuče u brdo u drugoj ko lud ,nema kaj,izmjerena brzina mu je 110km/h(po ravnom),za sad, vjerujem ide i više,vibracije se normalno pojavljuju jer motor i nije predviđen ni konstruiran za veče brzine,neki dečki su na svojima probušili komore na loncima i vele da sad vuče ko lud,s tim da bi se dale napravit još neke preinake na kanalima ali to ti ne preporučam,malo ima slabiji zvuk od tvoje viste,jer mi ga i prijatelj ima pa smo ga usporedili,sve u svemu sam zadovoljan,znaš kak se veli ,kolko para tolko muzike,samo što mi nije jasno cijena im je VEČ pala za oko3000 kuna,Gorane moš objasnit,ad pozzz
Evidentirano
živi brzo,umri mlad i budi lijep leš

Goran Kraljic

• *
« Odgovori #12 : 06. Rujan 2007, 15:25:15 »

Bok mondi,ovako ja sam vlasnik QM250,šta da kažem,supruga mi je malo jača ali motor zato vuče u brdo u drugoj ko lud ,nema kaj,izmjerena brzina mu je 110km/h(po ravnom),za sad, vjerujem ide i više,vibracije se normalno pojavljuju jer motor i nije predviđen ni konstruiran za veče brzine,neki dečki su na svojima probušili komore na loncima i vele da sad vuče ko lud,s tim da bi se dale napravit još neke preinake na kanalima ali to ti ne preporučam,malo ima slabiji zvuk od tvoje viste,jer mi ga i prijatelj ima pa smo ga usporedili,sve u svemu sam zadovoljan,znaš kak se veli ,kolko para tolko muzike,samo što mi nije jasno cijena im je VEČ pala za oko3000 kuna,Gorane moš objasnit,ad pozzz

Cijena nije pala za 3000 kn , sad trenutno traje promotivna akcija do isteka zaliha. Cijena nakon isteka akcije ostaje 23400 kn
Evidentirano

tomo 1

• *
  • Vozi: QM 250
« Odgovori #13 : 08. Rujan 2007, 20:10:17 »

Cijena nije pala za 3000 kn , sad trenutno traje promotivna akcija do isteka zaliha. Cijena nakon isteka akcije ostaje 23400 kn
Zahvaljujem Gorane na obavjesti,bilo mi je čudno,ko pita ne skita,pozzz :palacgore:
Evidentirano
živi brzo,umri mlad i budi lijep leš

Goran Kraljic

• *
« Odgovori #14 : 12. Rujan 2007, 21:36:25 »

Zahvaljujem Gorane na obavjesti,bilo mi je čudno,ko pita ne skita,pozzz :palacgore:

Nema problema.  :palacgore:
Evidentirano

Programko

• *
« Odgovori #15 : 13. Rujan 2007, 19:53:36 »

Napravio sam 25000 sa quingqi vistom 125ccm ali kada sam tražio zadnji zupčanik za njega nitko mi ga nije bio u stanju nabaviti a zvao sam i RG motors i servis koji mi je prodao motocikl. Dijelovi pašu sa chopera marke Kinroad (za zadnji zupčanik i regler napona koji je ispod rezervara sigurno znam jer sam to promjenio na svome).
Evidentirano

Goran Kraljic

• *
« Odgovori #16 : 18. Rujan 2007, 12:17:10 »

Napravio sam 25000 sa quingqi vistom 125ccm ali kada sam tražio zadnji zupčanik za njega nitko mi ga nije bio u stanju nabaviti a zvao sam i RG motors i servis koji mi je prodao motocikl. Dijelovi pašu sa chopera marke Kinroad (za zadnji zupčanik i regler napona koji je ispod rezervara sigurno znam jer sam to promjenio na svome).

Programko možeš li mi reći kad si to zvao? Jer stražnjih zupčanika u svakom trenutku tokom ove godine je bilo minimalno 20 kom na lageru i ispod te koločine se stanje nikad nije spustilo( provjereno). Stoga molim te reci mi kad si zvao i koji ti je servis rekao da nema tog zupčanika tako da mogu provjeriti tko je zeznuo( ako ti se to zaista dogodilo)
Evidentirano

Sturmer

• *
« Odgovori #17 : 04. Srpanj 2010, 19:07:28 »

Pozdrav, svima
zanimaju me iskustva svih vas vezana uz taj motor. Pošto imam priliku kupitii isti (Vista 125) za 8k kn rabljeni sa 2400 km a ujedno mi to bio prvi motor zanima me mišljenje svih vas (vlasnika) dali mi se to isplati. Kako mi treba prjevozno sredstvo za do posla (dnevno cca 60km) i kako bi volio malo "zujat" po hrvatskoj sa "ženkom" na zadnjem sicu  :mrgreen:. Dali ovaj motor spada u tu kategoriju "mogućeg" . Nisam lud, da očekujem od njega čuda i magiju ipak je to 125 ccm -a.I na kraju kakva je mogučnost servisiranja i , rezervnih djelova ipak je prošlo 3 godine od kad je netko komentirao ovdje pa me zanima.... dali kupiti ili ne kupiti?
Evidentirano
Kako doli tako gori :)

Sip

« Odgovori #18 : 05. Srpanj 2010, 09:40:31 »

NE.

Bolje kupi za te pare neki skuter :wink:
Evidentirano

EVERYDAY IS A RACE DAY

Sturmer

• *
« Odgovori #19 : 05. Srpanj 2010, 10:46:07 »

Uf...nisam ja baš od skutera, bez uvrede ljudima kojima se to svidja, al meni to previše lići na Vespu iz Taljanskih filmova pedestih - FUJ ( o ukusima se ne raspravlja :D :mrgreen: ) Al zanima me zašto , misliš ne zbog kubikaže (snage) ili zbog servisiranja-kvalitete, voznih karakteristka? (Gledao sam po oglasniku is i Suzuki Intrudera 125 samo mi je cjenovno to još nedostižno (cca 15k kn :S )
Evidentirano

Sip

« Odgovori #20 : 05. Srpanj 2010, 11:05:57 »

Uf...nisam ja baš od skutera, bez uvrede ljudima kojima se to svidja, al meni to previše lići na Vespu iz Taljanskih filmova pedestih - FUJ ( o ukusima se ne raspravlja :D :mrgreen: ) Al zanima me zašto , misliš ne zbog kubikaže (snage) ili zbog servisiranja-kvalitete, voznih karakteristka? (Gledao sam po oglasniku is i Suzuki Intrudera 125 samo mi je cjenovno to još nedostižno (cca 15k kn :S )

Iskreno i bez lazi ti motori su upitne kvalitete, kavare se non-stop, ali se popravljaju vrlo lako i jeftino. 125 kubika nije dovoljno ni za tebe, a kamoli da jos neku gosparicu stavis :? Nisam ni ja za skuter, ali skuteric od 50 kubika, dvotaktni, ide bolje od tog qvinkija :?

Kad bi imao ogranicen limit, a skutere odbacio, prije bi isao na Yamahu 125YBR. Kvalitetna, pouzdana, male potrosnje i eventualno se na kratko i dvoje mogu povesti :wink:
Evidentirano

EVERYDAY IS A RACE DAY

Sturmer

• *
« Odgovori #21 : 06. Srpanj 2010, 19:31:31 »

:misli: Fala na brzom odgovoru, cijeli plan je tako i tako pao u vodu jer viša sila tako htjela :( No iduće godine 100% uzimam neko dvokotačno zujalo :D, pritom pikiram onda na 250 ccm, pošto ipak nisam "mrvica" :D a cilj motora mi svakako mogučnost zaletit se do mora, Slavonije , Zagorja  ( 100km u komadu minimum :D  ). Tako da ovo definitivno ispada iz bilo kakve ozbiljne kategorije. Al moram priznat da stvar ima PREDOBAR dizajn....
Evidentirano

Ganto

• *
  • Vozi: Qingqi (ĆINĆI) 125-čoper kobajagi
« Odgovori #22 : 02. Kolovoz 2010, 23:48:22 »

ja imam ćinći vistu 125 L4B i po mojoj procjeni minimum 25 000 km na njemu. sajla mjerača km je nakon par mjeseci pukla i stala na cca. 14 000 km.
meni su vibracije minimalne jer sam na neki smješan način malo "podupro" auspuh koji mi se čini glavnim krivcem za vibriranje.
treba ga dobro podesiti i potrefiti kut ulaza u ispuh motora.

za sad imam ovakve preinake:

auspuh je poduprt da se što manje odvaja od glave motora. vibracije i zvuk su minimalni.
prednje svijetlo je H4. skinuo sam onaj originalni spoj i stavio onaj za h4 žarulju. prijašnja je stalno izgarala.
prednji blatobran je dobio nosač od željeza jer je pukao na spoju s vilicom.
nosač tablice je stavljen željezni.
one dvije ovalne ukrasne plastike na prednjoj lijevoj i desnoj strani agregata sam skinuo jer u njima nema ničega i nisam znao čemu služe.
ona dva manja prednja svijetla su skinuta s motora.
zadnja svjetla na bisagama nisam nikad spajao.
promjenjen je lanac i zadnji zupčanik.
promjenjen je karburator (moja krivica jer stari nisam mogao sastaviti pošto sam izgubio par djelova)
promjenjena je stražnja guma. tvornička DURO je mila majka za ovo savino polusranje koje sad imam.
sjebo sam nešto sa strujom pa ne mogu ugasiti stražnje svjetlo. ono uvijek gori.

fotke svojih zahvata stavljam kad stignem.
Evidentirano

Ganto

• *
  • Vozi: Qingqi (ĆINĆI) 125-čoper kobajagi
« Odgovori #23 : 12. Kolovoz 2010, 13:03:41 »

evo, rješena i struja. 15 minuta posla. uzeo ispitivač i izolirku i rješio problem.
Evidentirano

Alan500

• *
« Odgovori #24 : 30. Travanj 2012, 23:27:06 »

Tema sa Qingqi 250 QM je možda zastarjela, no meni se pojavio problem nabave lanca za njega. Može li mi netko dati informaciju gdje mogu kupiti lanac za taj motor. Pretražujem forume i do sada sam našao samo broj 520, no dimenzije toga lanca mi se ne podudaraju.

Naime, u specifikaciji DID520 ima bolcnu duljine 17,50 mm, dok sam je izmjerio oko 15 mm. Razmak na vrhovima lančanika je oko 16 mm, a nemam podatak o koraku lanca DID520. Ima li tko savjet?
Evidentirano
 Str: [1] 2  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.224 sekundi uz 20 upita.