Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1] 2 3 ... 148   Dolje

Autor Tema: BMW R1200GS ADVENTURE  (Posjeta: 353902 )

BMW CRUISER

• *
  • Spol: Muški
  • Vozi: BMW R1200C - MZ 250 ETZ - HARLEY DAVIDSON XL 883
BMW R1200GS ADVENTURE
« : 11. Ožujak 2008, 00:50:41 »

Volio bih čuti vaša iskustva i mišljenja o BMW R1200GS adventure. Planiram ga ovih dana kupiti. No dvojim se između GS-a i Adventura. Vozim se dosta i po gradu i lokalnim cestama, no planiram i pokoje ozbiljnije putovanje. Nemam iskustva s tom vrstom motocikla pošto vozim Cruiser. Dal je netko prešo s Cruisera na takav putni enduro? 

Icek

Odg: BMW R1200GS ADVENTURE
« Odgovori #1 : 11. Ožujak 2008, 00:58:58 »

Prodaje ti se jedan sivi GS adventure u Rijeci malo star (pola godine do godinu)
Vidio sam ga u gradu par puta

imaš na www.ritelefax.hr pod rubrika motocikli
to ti je Burza, istarski i riječki oglasnik.

Možda bi bilo dobro ispitati
Evidentirano

gigi

• Macan
  • Vozi: nema više ni kredenca
« Odgovori #2 : 11. Ožujak 2008, 01:01:00 »

Mislim da ga zanimaju savjeti u vezi motora a ne oglasi  :wink:
Evidentirano
faster and faster until the thrill of speed overcomes the fear of death

BMW CRUISER

• *
« Odgovori #3 : 11. Ožujak 2008, 01:07:33 »

...ma može i savjet i oglasi, ćisto da vidim koliko vrijedi rabljeni jer ih je malo u ponudi.

BMW CRUISER

• *
« Odgovori #4 : 11. Ožujak 2008, 01:12:45 »

Prodaje ti se jedan sivi GS adventure u Rijeci malo star (pola godine do godinu)
Vidio sam ga u gradu par puta

imaš na www.ritelefax.hr pod rubrika motocikli
to ti je Burza, istarski i riječki oglasnik.

Možda bi bilo dobro ispitati
..pogledao sam oglas no nema broja tel. ako ga možes saznat bio bih ti zahvalan. Morao bih ovih dana naručit novi ako bi ga htio vozit ove sezone jer se čeka oko 90 dana. Ako je ovaj u Rijeci ok uzeo bih njega. Koje je boje?

Cortez

• Vozi: FZ6n S2 ABS
« Odgovori #5 : 11. Ožujak 2008, 01:23:39 »

Ako ne planiras van ceste, "obicni" je IMHO bolji izbor od Adventure-a.
Evidentirano

BMW CRUISER

• *
« Odgovori #6 : 11. Ožujak 2008, 01:30:26 »

..pa nisam do sad silazio s ceste pošto nisam imao mogučnosti, hoče li i GS biti ok za silazak?

Pudla

• Vozi: BMW F 800 GS, BMW R 1200 GS
« Odgovori #7 : 11. Ožujak 2008, 09:01:20 »

Cruiser nikada nisam vozio i ponosim se time.  :wink:

E sada, pitanje obični ili Adventure se stalno ponavlja na forumima tipa http://www.ukgser.com/forums/ http://www.advrider.com/forums/forumdisplay.php?f=3 i zaključak je uglavnom kupi onoga koji ti se više sviđa (ukoliko imaš dosta novaca). U biti su to jednaki motori, a izbor aftermarket đinđi je zastrašujući (količinom i cijenom) tako da naknadno možeš "ugoditi" motor prema svom izboru. Nije nevažno koliko si visok i jak, jel je Adventure ipak malo veća mrcina, makar ni obični GS nije mali  :wink:.

PS. Kaj se tiče makadama pogledaj: http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=257767
Evidentirano

coma

• *
  • Vozi: prodo bmw r850r '95.
« Odgovori #8 : 11. Ožujak 2008, 09:15:02 »

savjetujem, GS, budući da ti neće trebati điđe i putni dodaci, koje bi platio na adventure modelu puuno... a ne treba ti.

:palacgore:
Evidentirano

alien

• Metro Harry
  • Vozi: R 1200 R
« Odgovori #9 : 11. Ožujak 2008, 11:40:32 »

Koja je razlika između GS i GS adv? Adv je teži (260kg suh) i ima za 5mm veći hod ovjesa. :lolcry:

Adventure je za dugačka, dugačka putovanja di nisi nikad siguran jel ima brzo benzinska ili nema, jel ima asfalta ili nema... (da sad ne idemo u tehničke razlike...)
Ako ti baš za to ne treba onda je normalni GS idealan.
Evidentirano
ONLY FAGGOTS HATE MONICA BELLUCCI!!!!!!!!!!!!!

Utvrdio alien da ne zna računati, ali zna lagati za desetoricu... što ti je školovan čovjek! A utvrdio je i da će idući BMW dobiti u pola cijene (No dobro, sa lažima u tom smjeru još nije počeo, ali samo što nije...).
21. 10. 2007. - Interlagos

zokx

• Vozi: BMW R1200 GSA
« Odgovori #10 : 11. Ožujak 2008, 11:43:41 »

..pogledao sam oglas no nema broja tel. ako ga možes saznat bio bih ti zahvalan. Morao bih ovih dana naručit novi ako bi ga htio vozit ove sezone jer se čeka oko 90 dana. Ako je ovaj u Rijeci ok uzeo bih njega. Koje je boje?

Nekidan sam bio kod Tomića i dole u garaži su bila tri GSa netom izvađena iz kutije. Nije vrag da su sva tri za poznate kupce.

Vozio sam GSa i to je stvarno super vozan motor. Obzirom da sam vozio cruisera (ne BMWa nego Hondu) godinama mislim da će ti biti neobično pet minuta, a poslije ćeš se čuditi kako si se mogao onako voziti. Malo se šalim, ali otprilike je tako.

Adv nisam vozio ali sam čitao po testovima, a mislim da bi tako i osobno izabrao, da je GS prikladniji za one kojima motor treba za svakodnevnu uporabu. Ko ide u Afriku ili Aziju ili takonešto izabrat će Adv-a.
Evidentirano

BMW CRUISER

• *
« Odgovori #11 : 11. Ožujak 2008, 11:52:31 »

...svi su prodani, to je isopruka za Prosinac. Morat cu cekat oko 90 dana. Meni je Adv. osobno ljepši (žbicane felge, zaštita cilindara, bolja zastita za koljena,veči vizir itd. )  samo neznam hoče li ga biti teže voziti po gradu i lokalnim manjim putevima.

alien

• Metro Harry
« Odgovori #12 : 11. Ožujak 2008, 12:05:04 »

...svi su prodani, to je isopruka za Prosinac. Morat cu cekat oko 90 dana. Meni je Adv. osobno ljepši (žbicane felge, zaštita cilindara, bolja zastita za koljena,veči vizir itd. )  samo neznam hoče li ga biti teže voziti po gradu i lokalnim manjim putevima.

Ponavljam: Adv nije za grad i lokalne manje puteve! Za to ti je dobar i z 750!  :mrgreen:
Evidentirano

Utvrdio alien da ne zna računati, ali zna lagati za desetoricu... što ti je školovan čovjek! A utvrdio je i da će idući BMW dobiti u pola cijene (No dobro, sa lažima u tom smjeru još nije počeo, ali samo što nije...).

zokx

« Odgovori #13 : 11. Ožujak 2008, 18:29:01 »

I zajebat će se gadno, ovaj ADV bi trebao biti lakši od običnog dok je on punih 40kg teži! Toliko o sposobnosti BMWa da napravi kvalitetan enduro motor, uostalom gdje bi ti kada je ADV nakrcan (s vozačem, prtljagom, tekučinama preko 400kg) s njim po Africi?! Bio je test KTM 640 ADV vs. GS 1200 ADV u pustinji i naravno da je BMW popušio... 8)

Čitao. Popušio po čistom pijesku jer tone zbog težine. Dobio po makadamu.  8) ADV jest pretežak, ali ovisi i o vozačevoj težini.
Evidentirano

Pudla

« Odgovori #14 : 11. Ožujak 2008, 18:38:10 »

I zajebat će se gadno, ovaj ADV bi trebao biti lakši od običnog dok je on punih 40kg teži! Toliko o sposobnosti BMWa da napravi kvalitetan enduro motor, uostalom gdje bi ti kada je ADV nakrcan (s vozačem, prtljagom, tekučinama preko 400kg) s njim po Africi?! Bio je test KTM 640 ADV vs. GS 1200 ADV u pustinji i naravno da je BMW popušio... 8)

Kada ćeš ti skužiti da GS nije enduro motor, nego putni motor sa kojim možeš proći po koliko toliko lošem terenu?  :misli: Možda kada jednom u životu odeš na put duži od 500 km?
Evidentirano

Pudla

« Odgovori #15 : 11. Ožujak 2008, 19:36:26 »

zbilja?! :shock:

Dakle kada napravim duži put od 500km moram skužiti da je GS putni motor? mislim da si još pod utjecajem plavca malog.  :mrgreen: Znaš ti sam dobro o ćemu ja pričam i znaš da istinski moto putnici nikada neće uzeti takav motor.

Znači, npr. ljudi koju su bili u Pakistanu sa Labašem nisu "istinski moto putnici"? Kako se odlučuje tko su "istinski moto putnici"? Valjda ti ne voze GSa?
Evidentirano

zokx

« Odgovori #16 : 11. Ožujak 2008, 20:29:32 »

Evidentirano

BMW CRUISER

• *
« Odgovori #17 : 11. Ožujak 2008, 20:55:55 »

..ma nije bitno tko je kakav biker, zanimaju me vaša iskustva vezana uz ovaj motor.

Pudla

« Odgovori #18 : 11. Ožujak 2008, 21:43:03 »

Imam običnog GSa 07, napravio 25.000 km prošle godine, bio u Tunisu, prevrtao se po šoderu, nikakvih problema, ukratko volim GSa. Imam i 04 Sa i 9 od 10 puta kada idem na vožnju uzmem GSa. Pošto si BMWjaš, mislim da se nećeš razočarati ako ga uzmeš.
Evidentirano

alien

• Metro Harry
« Odgovori #19 : 12. Ožujak 2008, 09:24:25 »

Evo iz ovih stopa idem zvat BBC i reč im da ona njihova emisija Long way down di su Ewan i Charley išli Adventure motorom od vrha Engleske preko cijele Afrike do Rta dobre nade je najobičnija pizdarija jer di im je pamet sa Adventure motorom ič u Afriku.
Stvarno su budale!
Reka Frane!  :mrgreen: :LOL: :LOL: :LOL:
Evidentirano

zokx

« Odgovori #20 : 12. Ožujak 2008, 10:25:28 »

Evo iz ovih stopa idem zvat BBC i reč im da ona njihova emisija Long way down di su Ewan i Charley išli Adventure motorom od vrha Engleske preko cijele Afrike do Rta dobre nade je najobičnija pizdarija jer di im je pamet sa Adventure motorom ič u Afriku.
Stvarno su budale!
Reka Frane!  :mrgreen: :LOL: :LOL: :LOL:

A najbolje je što ih je u LWR (prvom dijelu) KTM odjeba jer su mislili da neće uspjet kad su vidjeli turu London - NY
Evidentirano

Icek

« Odgovori #21 : 12. Ožujak 2008, 11:52:47 »

Broj ti se objavi par dana nakon objave tiskanog izdanja burze
Motor je sivi (napisah ti gore) tj vidio sam samo jedan GS i to Adventure riječkih registracija u gradu i ako je to taj onda ti je to to. Bio je parkiran jedanput kraj bolnice kad sam išao na vježbe i motor je fakat nov (ako je to taj)

Prolistaj starije stranice rubrike pod motocikli ili samo napiši BMW na search jer je oglas već prije bio objavljen pa ćeš naći broj oglasa koji je išao u prethodna izdanja
Evidentirano

Kaso

• **
  • Vozi: Suzuki GSF 1200 S
« Odgovori #22 : 13. Ožujak 2008, 01:23:30 »

:palacgore:
Svaka čast  BMW GS-u! Nisam imal neko dobro mišljenje o BMW-eu tj. GS-u sve dok nisam napravil đir.
Tada su sva moja negativna mišljenja pala u vodu. Tada sam shvatijo da je taj motor stvoren za mene.
Problem je kaj BMW košta puno više nego neki Japanski motocikl pa ga puno motorista nemože vozit.I ja nemam para za taj motor (ko za možđa ču i ja jednom biti ponosni vlasnik).
Svakako moraš probat taj motor prije, kupovine da vidiš razliku.     
Vozio sam svakakve motore,ali kad sam sjeo na BMW GS 1150 ostal sam bez teksta.  :palacgore:
Evidentirano
Pozdrav !!!

shonyo

• no brain, no pain
  • Vozi: iPunto je poginuo, a BMW stagnira.
« Odgovori #23 : 13. Ožujak 2008, 06:54:39 »

Jesi ti naivan (da ti ne napišem nešto ružnije) oni su plačeni da s tim motorom idu u Afriku.

KTM ih je "odjeba" zato jer su mislili da se radi o 2. neozbiljna klinca koji fantaziraju da naprave LWR. Onaj debeli lik (ne znam kako se zove, nebitno) je htio baš KTM 640 ADV, dok onaj mršaviji je htio BMW, a kroz sam video se pokazalo da pojma nema o motorima. Na kraju je to sve ispalo kao odličan marketing od BMWa, taj motor je skup, ništa extra kvalitetan (mislim da je jedan GS riknuo na LWR ili LWD ne bitno). Ali bitno je da je on ADVENTURE i da on ima 6. farova na sebi, gume s ripnama (dakle to je enduro Pudla, ne touring) i još veliki izbor ADVENTURE opreme za one koji se žele izdvojiti iz mase. :lolcry:

Jel tebe jako boli među ušima, ha? Od svih tvojih postova, sve ono šta nema sic na barem metar od poda, ima više od 600ccm i nije predviđeno za naganjat se po nekim livadama, oranicama i kamenjarima, odnosno, sve što nije nalik na kozu sa zabitim governalom u lubanju, nije motor. Neću se niti trudit objašnjavat ti razliku.

A na ovo boldano... To što si ti odgledao 3 filma u životu, i jedan od njih je bio ČETVERORED, to je tvoj problem. Onaj debeli nije baš nepoznat, barem ne u Engleskoj. A onaj mršaviji, iskreno vjerujem da malo duže vozi motore od tebe. A o tome koliko je NEpoznat govori hrpa scena iz LWR gdje ga ljudi po nekakvim STAN-ovima prepoznaju. Da ti nabrojim par njegovih filmova?

A sad se sam javi Chali i pokaži mu ovaj link.
« Zadnja izmjena: 13. Ožujak 2008, 07:34:36 shonyo »
Evidentirano
:blink:
Ne prodajem više ništa, odselio.

alien

• Metro Harry
« Odgovori #24 : 13. Ožujak 2008, 08:42:28 »

Jesi ti naivan (da ti ne napišem nešto ružnije) oni su plačeni da s tim motorom idu u Afriku.
KTM ih je "odjeba" zato jer su mislili da se radi o 2. neozbiljna klinca koji fantaziraju da naprave LWR. Onaj debeli lik (ne znam kako se zove, nebitno) je htio baš KTM 640 ADV, dok onaj mršaviji je htio BMW, a kroz sam video se pokazalo da pojma nema o motorima. Na kraju je to sve ispalo kao odličan marketing od BMWa, taj motor je skup, ništa extra kvalitetan (mislim da je jedan GS riknuo na LWR ili LWD ne bitno). Ali bitno je da je on ADVENTURE i da on ima 6. farova na sebi, gume s ripnama (dakle to je enduro Pudla, ne touring) i još veliki izbor ADVENTURE opreme za one koji se žele izdvojiti iz mase. :lolcry:

:LOL: :jesus: :LOL: :jesus: :peace: :bananapivo: :spank: :party: :banana: :tomato: :pjevajuci: :skocko: :boks: :koka: :vaga: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Sledgeeeeeeeeeeee!
Imaš konkurenciju!!!!!!!  :LOL: :jesus:
Evidentirano

Str: [1] 2 3 ... 148   Gore

Stranica je generirana za 0.744 sekundi uz 20 upita.