Sport Svjetski motosport — 30 rujna 2012 -

Na stazi MotorLand Aragón u Španjolskoj održana je Velika nagrada Aragona u motociklizmu, a u sve tri klase su slavili domaći vozači. U najjačoj klasi MotoGP pobijedio je Dani Predrosa kojem je to bila četvrta pobjeda u sezoni te je na taj način najbolje proslavio svoj 27. rođendan. Ključni događaj utrke dogodio se u šestom krugu kada je Pedrosa pretekao sunarodnjaka Lorenza u borbi za prvu poziciju koju je zadržao sve do kraja utrke. Drugi ciljem prošao je Jorge Lorenzo što mu je bilo dovoljno da zadrži čelnu poziciju u ukupnom poretku s 33 boda prednosti ispred Danija Pedrose. Treći ciljem je prošao Talijan Andrea Dovizioso nakon velike borbe sa timskim kolegom Cal Crutchlowom. Težak pad doživio je vozač Ducatia Nicky Hayden ali nakon što je prevezen u medicinski centar ustanovljeno je da je prošao bez težih posljedica.

U klasi Moto2 nakon vrlo zanimljive borbe slavio je Španjolac Pol Espargaro ispred sunarodnjaka Marca Marqueza. Pobjedničko postolje pounio je trećim mjestom Scott Redding.  Tragičar utrke svakako je Talijan Andrea Iannone koji je u posljednjem krugu izgubio dvije pozicije te na kraju završio kao četvrti. U ukupnom poretku nakon 13 utrka Marquez ima 48 bodova više od Espargara.

U najslabijoj klasi Moto3 pobijedio je Luis Salom ispred dvojice Nijemaca, drugoplasiranog Sandra Cortesea i trećeplasiranog Jonasa Folgera. Jedan od glavnih kandidata za naslov, Maverick Vinales, ni ovaj put nije imao sreće. U krugu zagrijavanja njegov motor otkazuje poslušnost te je primoran odustati već prije samog starta. U ukupnom poretku Cortese vodi s 51 bodom više od Saloma, te 66 ispred Vinalesa.