Svjetski motosport — 21 travnja 2013 -

Druga utrka u seriji Moto GP cirkusa vozila se u Austinu, Texas a sve tri svirane himne su bile Španjolske. Za razliku od prve ovogodišnje utrke, zanimljivo je bilo u Moto 2, nešto manje u Moto 3, dok je GP ponudio rutinu predviđenu i prema rezultatima treninga i samih kvalifikacija. Nakon odličnog starta poveo je Pedrosa koji je poziciju uspio sačuvati do sredine utrke iako je bilo jasno da je samo pitanje vremena kad će ga Marquez skinuti. Iza njih usamljeni Lorenzo, pa usamljeni Bradl, pa usamljeni Crutchlow, pa usamljeni Rossi… Od samog početka je izgledalo kao da se nitko zapravo s Hondama niti ne želi boriti, što možda nije ni čudno obzirom na razlike po krugu već na kvalifikacijama, tako da su svi došli uzeti svoj dio kolača i posvetiti se idućoj utrci u Jerezu.

a

 

Moto 2 je ponudio puno zanimljiviji show iako je na samom vrhu ostao Terol bez direktnog ugrožavanja.  Espargaro je nezgodno pao a borbu za drugo mjesto su vodili Redding, Kallio, Aegerter i Rabat, koji ga je na kraju i osvojio prešavši Kallia u zadnjem krugu. Akcije stvarno nije manjkalo, što već možemo reći i da je karakteritika klase.

b

 

U prvoj utrci dana, u klasi Moto 3, dominirali su vozači KTM-a na prve tri pozicije a podjelili su ih Rins, pa Vinales i za njima Salom. Zbog težeg pada Iweme utrka je prekinuta, međutim nakon odvoženja u bolnicu na daljnje pretrage , voženo je preostalih nekoliko krugova. Prema dostupnim informacijama, težih posljedica za Iwemu izgleda da nema.

c

 

MOTO GP:

Pos. Points Num. Rider Nation Team Bike Km/h Time/Gap
1 25 93 Marc MARQUEZ SPA Repsol Honda Team Honda 158.9 43’42.123
2 20 26 Dani PEDROSA SPA Repsol Honda Team Honda 158.8 +1.534
3 16 99 Jorge LORENZO SPA Yamaha Factory Racing Yamaha 158.7 +3.381
4 13 35 Cal CRUTCHLOW GBR Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 158.5 +6.616
5 11 6 Stefan BRADL GER LCR Honda MotoGP Honda 158.1 +12.674
6 10 46 Valentino ROSSI ITA Yamaha Factory Racing Yamaha 157.9 +16.615
7 9 4 Andrea DOVIZIOSO ITA Ducati Team Ducati 157.6 +22.374
8 8 19 Alvaro BAUTISTA SPA GO&FUN Honda Gresini Honda 157.5 +22.854
9 7 69 Nicky HAYDEN USA Ducati Team Ducati 156.9 +33.773
10 6 29 Andrea IANNONE ITA Energy T.I. Pramac Racing Ducati 156.4 +42.112
11 5 41 Aleix ESPARGARO SPA Power Electronics Aspar ART 156.0 +48.837
12 4 38 Bradley SMITH GBR Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 155.9 +50.705
13 3 11 Ben SPIES USA Ignite Pramac Racing Ducati 154.5 +1’14.132
14 2 14 Randy DE PUNIET FRA Power Electronics Aspar ART 154.4 +1’15.651
15 1 68 Yonny HERNANDEZ COL Paul Bird Motorsport ART 154.2 +1’19.591
16 70 Michael LAVERTY GBR Paul Bird Motorsport PBM 153.4 +1’34.391
17 7 Hiroshi AOYAMA JPN Avintia Blusens FTR 153.1 +1’39.823
18 8 Hector BARBERA SPA Avintia Blusens FTR 153.1 +1’39.952
19 71 Claudio CORTI ITA NGM Mobile Forward Racing FTR Kawasaki 152.7 +1’46.773
20 67 Bryan STARING AUS GO&FUN Honda Gresini FTR Honda 152.6 +1’48.084
21 79 Blake YOUNG USA Attack Performance Racing APR 151.1 1 Lap
Not Classified
9 Danilo PETRUCCI ITA Came IodaRacing Project Ioda-Suter 152.4 8 Laps
52 Lukas PESEK CZE Came IodaRacing Project Ioda-Suter 152.4 8 Laps
5 Colin EDWARDS USA NGM Mobile Forward Racing FTR Kawasaki 149.7 10 Laps

 

 

MOTO 2:

Pos. Points Num. Rider Nation Team Bike Km/h Time/Gap
1 25 18 Nicolas TEROL SPA Mapfre Aspar Team Moto2 Suter 149.4 42’02.689
2 20 80 Esteve RABAT SPA Tuenti HP 40 Kalex 149.2 +3.125
3 16 36 Mika KALLIO FIN Marc VDS Racing Team Kalex 149.2 +3.175
4 13 77 Dominique AEGERTER SWI Technomag carXpert Suter 149.1 +4.873
5 11 45 Scott REDDING GBR Marc VDS Racing Team Kalex 149.1 +5.597
6 10 5 Johann ZARCO FRA Came Iodaracing Project Suter 148.9 +9.295
7 9 95 Anthony WEST AUS QMMF Racing Team Speed Up 148.9 +9.440
8 8 54 Mattia PASINI ITA NGM Mobile Racing Speed Up 148.6 +14.472
9 7 15 Alex DE ANGELIS RSM NGM Mobile Forward Racing Speed Up 148.5 +16.051
10 6 24 Toni ELIAS SPA Blusens Avintia Kalex 148.3 +19.696
11 5 63 Mike DI MEGLIO FRA JiR Moto2 Motobi 148.2 +20.107
12 4 23 Marcel SCHROTTER GER Desguaces La Torre SAG Kalex 148.1 +23.287
13 3 19 Xavier SIMEON BEL Desguaces La Torre Maptaq Kalex 148.0 +23.547
14 2 81 Jordi TORRES SPA Mapfre Aspar Team Moto2 Suter 148.0 +23.815
15 1 88 Ricard CARDUS SPA NGM Mobile Forward Racing Speed Up 147.5 +33.488
16 3 Simone CORSI ITA NGM Mobile Racing Speed Up 147.4 +35.424
17 49 Axel PONS SPA Tuenti HP 40 Kalex 147.4 +35.532
18 52 Danny KENT GBR Tech 3 Tech 3 147.0 +42.451
19 72 Yuki TAKAHASHI JPN IDEMITSU Honda Team Asia Moriwaki 146.8 +44.314
20 60 Julian SIMON SPA Italtrans Racing Team Kalex 146.8 +44.688
21 9 Kyle SMITH GBR Blusens Avintia Kalex 146.0 +58.964
22 14 Ratthapark WILAIROT THA Thai Honda PTT Gresini Moto2 Suter 146.0 +59.940
23 44 Steven ODENDAAL RSA Argiñano & Gines Racing Speed Up 146.0 +1’00.107
24 96 Louis ROSSI FRA Tech 3 Tech 3 145.9 +1’00.702
25 7 Doni Tata PRADITA INA Federal Oil Gresini Moto2 Suter 145.4 +1’08.996
26 11 Sandro CORTESE GER Dynavolt Intact GP Kalex 144.6 +1’24.281
Not Classified
4 Randy KRUMMENACHER SWI Technomag carXpert Suter 147.9 10 Laps
97 Rafid Topan SUCIPTO INA QMMF Racing Team Speed Up 132.7 12 Laps
30 Takaaki NAKAGAMI JPN Italtrans Racing Team Kalex 146.0 13 Laps
17 Alberto MONCAYO SPA Argiñano & Gines Racing Speed Up 143.8 13 Laps
40 Pol ESPARGARO SPA Tuenti HP 40 Kalex 149.1 16 Laps

 

 

MOTO 3:

Pos. Points Num. Rider Nation Team Bike Km/h Time/Gap
1 25 42 Alex RINS SPA Estrella Galicia 0,0 KTM 144.5 11’26.535
2 20 25 Maverick VIÑALES SPA Team Calvo KTM 144.4 +0.244
3 16 39 Luis SALOM SPA Red Bull KTM Ajo KTM 144.4 +0.547
4 13 94 Jonas FOLGER GER Mapfre Aspar Team Moto3 Kalex KTM 144.2 +1.230
5 11 44 Miguel OLIVEIRA POR Mahindra Racing Mahindra 142.8 +8.276
6 10 8 Jack MILLER AUS Caretta Technology – RTG FTR Honda 142.7 +8.603
7 9 63 Zulfahmi KHAIRUDDIN MAL Red Bull KTM Ajo KTM 142.4 +10.147
8 8 10 Alexis MASBOU FRA Ongetta-Rivacold FTR Honda 142.0 +12.037
9 7 41 Brad BINDER RSA Ambrogio Racing Suter Honda 142.0 +12.263
10 6 84 Jakub KORNFEIL CZE Redox RW Racing GP Kalex KTM 141.9 +12.737
11 5 99 Danny WEBB GBR Ambrogio Racing Suter Honda 141.8 +13.221
12 4 61 Arthur SISSIS AUS Red Bull KTM Ajo KTM 141.6 +14.030
13 3 32 Isaac VIÑALES SPA Ongetta-Centro Seta FTR Honda 141.2 +15.822
14 2 7 Efren VAZQUEZ SPA Mahindra Racing Mahindra 141.1 +16.593
15 1 31 Niklas AJO FIN Avant Tecno KTM 140.2 +21.094
16 58 Juanfran GUEVARA SPA CIP Moto3 TSR Honda 140.2 +21.205
17 65 Philipp OETTL GER Paddock TT Motion Events Kalex KTM 140.1 +21.351
18 19 Alessandro TONUCCI ITA La Fonte Tascaracing Honda 140.1 +21.599
19 3 Matteo FERRARI ITA Ongetta-Centro Seta FTR Honda 140.1 +21.772
20 22 Ana CARRASCO SPA Team Calvo KTM 140.0 +22.003
21 17 John McPHEE GBR Caretta Technology – RTG FTR Honda 139.8 +23.267
22 4 Francesco BAGNAIA ITA San Carlo Team Italia FTR Honda 138.3 +30.965
23 57 Eric GRANADO BRA Mapfre Aspar Team Moto3 Kalex KTM 138.1 +31.591
Not Classified
77 Lorenzo BALDASSARRI ITA GO&FUN Gresini Moto3 FTR Honda 136.1 3 Laps
12 Alex MARQUEZ SPA Estrella Galicia 0,0 KTM 124.2 3 Laps
Not Finished 1st Lap
9 Toni FINSTERBUSCH GER Kiefer Racing Kalex KTM 0 Lap
5 Romano FENATI ITA San Carlo Team Italia FTR Honda 0 Lap
53 Jasper IWEMA NED RW Racing GP Kalex KTM 0 Lap
66 Florian ALT GER Kiefer Racing Kalex KTM 0 Lap
23 Niccolò ANTONELLI ITA GO&FUN Gresini Moto3 FTR Honda 0 Lap
89 Alan TECHER FRA CIP Moto3 TSR Honda 0 Lap

Share

Povezane novosti

WSBK – Lausitzring 2017

WSBK – Lausitzring 2017

kolovoz 19, 2017
MotoGP – Austria 2017

MotoGP – Austria 2017

kolovoz 13, 2017
MotoGP – Brno 2017

MotoGP – Brno 2017

kolovoz 06, 2017
MotoGP – Assen

MotoGP – Assen

lipanj 25, 2017
WSBK Misano 2017

WSBK Misano 2017

lipanj 17, 2017
MotoGP – Mugello 2017

MotoGP – Mugello 2017

lipanj 04, 2017
WSBK – Donington 2017

WSBK – Donington 2017

svibanj 27, 2017

About Author

mate