Svjetski motosport — 22 listopada 2012 -

Jaka kiša i prekid utrke bile bi dvije glavne odrednice velike nagrade Malezije vožene u Sepangu proteklog vikenda. U kraljevskoj klasi slavio je Pedrosa ispred Lorenza i Stonera a nakon njih stigao je Ducatijev dvojac. Zbog obilne kiše već od jutra utrka je proglašena mokrom što je od samog starte najbolje iskoristio Lorenzo koji se probio na prvo mjesto dok je najbolji plasman izborio Rossi koji se u prvom krugu s 11-tog mjesta probio do 4-tog. Iza vodećeg dvojca koji se odvojio, slijedeću grupu vodio je Stoner. Nakon nekoliko krugova Pedrosa se probio na prvo mjesto a doslovno koju sekundu prije “crvene zastave” odnosno prekida utrke, Lorenzo je imao puno sreće što je ostao na kotačima. Prvenstvo je i dalje otvoreno s tim da je sada razlika između vodećeg Lorenza i drugoplasiranog Pedrose 23 boda.

U klasi Moto2 pobjedio je De Angelis, kojemu je to bila prva pobjeda ali dama se odvijala iza njegovih leđa gdje se vodila bodovna borba između Espargara koji je završio na 11-tom mjestu i  Marqueza koji je na kraju pao i time  ostavio prvenstvo i dalje neodlučenim. Barem u teoriji.

Moto3 je dobio svjetskog prvaka, Sandra Cortesea koji je naslov osvojio nekoliko utrka prije kraja na najljepši mogući način – ponovnom pobjedom i to u vrlo teškim uvjetima. Na Salomu i Vinalesu leži odluka o drugom i trećem mjestu jer ja bodovna razlika relativno mala.