MotoGP – Valencia 2014

Odlična vožnja na kvalifikacijama dovela je Rossija do 60. Pole positiona u karijeri kada se s odvoženih 1.30.843  plasirao se ispred Iannonea, Pedrose i Lorenza. Najbrži još u FP3, Marquez, pao je u drugim kvalifikacijama i startao s pete pozicije.

rossi

Startao je najbolje Iannone, ispred Rossija i Pedrose. Već od početka utrke počelo je pripremanje motora s kišnim gumama da bi već u četvrtom krugu kiša pojačala. Tada je Iannone imao preko sekundu ispred Rossija a naprijed se probio i Marquez. Uskoro se situacija počinje slagati, Rossi je sve bliže Iannoneu, Marquez vozi najbrži krug a Lorenzo prelazi Crutchlowa no ne i Doviziosa što uspijeva tek u krugu kasnije. U desetom krugu Marquez prelazi Rossija, nešto kasnije i Iannonea te preuzima vodstvo koje je držao do kraja utrke. Za to vrijeme se vodila  borba za drugo mjesto koje uzima Rossi ispred Pedrose. Lorenzo je iza i vodi borbu s Ducatijima no ne može se prbiližiti vodećima i eventualno osvojiti bolju poziciju od Rossija a time i vjerojatno drugo mjesto u ukupnom poretku. U drugi dio utrke ulazi se prilično mirno, svi su zauzeli svoje pozicije i jedino je kiša unijela nemir jer su neki vozači mjenjali motore dok su drugi odlučili ostati na slikovima. Kako bilo, poredak se do kraja nije bitnije mjenjao tako da je Marquez osvojio 13-tu ovogodišnju pobjedu a Rossi drugim mjestom u utrci osigurao i drugo mjesto u ukupnom poretku.