Hrvatski motosport — 05 listopada 2010 -

Jurica Pavlic 6. junior na svijetu!

U subotu 2.10. u Pardubicama vozilo se treće finale prvenstva svijeta do 21 godine. Jurica je na utrci osvojio peto mjesto, što je u ukupnom poretku nakon tri utrke 6. mjesto.

Pobijedio je Maciej Janowski iz Poljske, drugo mjesto Darcy Ward iz Australije te treći Martin Vaculik iz Slovačke. Najzanimljiviji je bio rasplet za titulu prvaka jer nakon tri finalne utrke trojica vozača imali su po 30 bodova. Tako se vozila dodatna vožnja za prvaka svijeta do 21 godine gdje je najbolji bio Darcy Ward i tako obranio titulu od prošle godine. Viceprvak svijeta je Maciej Janowski, a broncu je osvojio Maksims Bogdanovs iz Latvije.

Rezultati treće finalne utrke u Pardubicama:

1. Maciej Janowski (Poljska) – 14 (3,3,2,3,3)
2. Darcy Ward (Australija) – 13 (3,3,2,2,3)
3. Martin Vaculik (Slovačka) – 12 (3,2,3,1,3)
4. Kevin Woelbert (Njemačka) – 10 (0,3,3,1,3)
5. Jurica Pavlic (Hrvatska) – 10 (2,0,3,3,2)
6. Dennis Andersson (Švedska) – 10 (3,1,1,3,2)
7. Maksim Bogdanow (Latvija) – 9 (2,2,3,1,1)
8. Patryk Dudek (Poljska) – 8 (2,3,1,2,0)
9. Patrick Hougaard (Danska) – 8 (0,2,2,2,2)
10. Rene Bach (Danska) – 6 (1,d,1,3,1)
11. Matej Kus (Češka) – 5 (2,1,0,0,2)
12. Wadim Tarasienko (Rusija) – 5 (1,1,d,2,1)
13. Frank Facher (Njemačka) – 4 (0,2,0,1,1)
14. Vaclav Milik (Češka) – 4 (1,1,2,0,0)
15. Jan Holub (Češka) – 1 (0,0,1,0,w)
16. Artiom Łaguta (Rusija) – 1 (1,u,-,-,-)
17-18. Roman Cejka (Češka) – 0 (0,0)
17-18. Rene Vidner (Češka) – 0 (0,0)

62. Zlatna kaciga u Pardubicama

U nedjelju Jurica Pavlic nastupio je na tradicionalnoj utrci Zlatna kaciga u Pardubicama. Odličnim vožnjama plasirao se u polufinale utrke, u kojoj su bolji od njega bili Nicki Pedersen, Greg Hancock i Christian Hefenbrock koji se se kvalificirali u finale. Jurica Pavlic, Gregorz Walasek i Niels Kristian Iversen iz prve polufinalne skupine plasirali su se u „Malo finale“, uz Ferjana, Aleša Drymla i Kennetha Bjerrea. Jurica je u malom finalu osvojio 4. mjesto što je u ukupnom poretku od 35 vozača, 10. mjesto na Zlatnoj kacigi.

Pobijedio je Nicki Pedersen koji nije izgubio nijednu vožnju, iza njega je Freddie Lindgren te trećeplasirani Andreas Jonsson.