Svjetski motosport — 08 listopada 2012 -

Nevjerojatno uzbudljiva završnica Svjetskog Superbike prvenstva, onakva kakvu pravi moto fanovi priželjkuju, borba za naslov do posljednje utrke, do posljednjeg kruga. Tako je to izgledalo ovog vikenda u francuskom  Magny-Coursu.  Max Biaggi osvojio je svoj drugi naslov u klasi Superbike i to za nevjerovatnih 0,5 boda ispred Toma Sykesa. Činilo se da Biaggi prije završne dvije utrke ima dovoljno bodova prednosti (+30,5) te da naslov prvaka ne bi smio doći u pitanje. Međutim, dogodilo se upravo suprotno. U prvoj utrci koja je vožena po kiši Biaggi napravio je grešku na kočenju i pao već u drugom krugu. To su najbolje iskoristili njegovi najveći suparnici za naslov prvaka, Marco Melandri i Tom Sykes osvojivši drugo odnosno treće mjesto u utrci. Tako je Tom Sykes smanjo zaostatak u ukupnom poretkuna 14,5 bodova, a Melandri na 18,5. Pobjednik prve utrke pomalo iznenađujuće bio je Francuz Sylvain Guintoli na PATA Ducatiju kojemu je ovo bila druga pobjeda sezone. U drugoj utrci vremenski uvjeti su se malo poboljšali. Tom Sykes krenuo je od početka žestoko, svjestan činjenice da mu jedino pobjeda može donjeti naslov. U tim trenucima Melandri je bio na šestoj poziciji a Biaggi na desetoj što bi značilo da naslov ide Sykesu. Međutim, u šestom krugu Melandri  doživljava high-side i time odpada iz utrke za naslov prvaka. Zahvaljući padu nekolicine vozača koji su bili ispred njega (Melandri, Haslam, Baz), Biaggi se probija u poretku da bi u 15. krugu pretekao dvojac na Althea Ducatiju, Checu i Giugliana, te došao na petu poziciju koju je sačuvao do kraja i koja mu je omogućila drugi naslov Svjetskog Superbike prvaka. Pobjeda je pripala Sykesu, ispred Ree i Guintolija. Također, uz naslov prvaka u konkurenciji vozača Aprilia je osvojila i naslov u konkurenciji proizvođača.