Speedway — 27 srpnja 2006 -
Pobjednici na Mileniumu sa sponzorima i dužnosnicima
slijeva Rymel, Brhel, Pavlic

Prva Zlatna jabuka otišla u Češku

Prva međunarodna pozivna utrka na stadionu Milenium u vruće subotnje veče ponudila je borbe vozača iz devet europskih zemalja. Zbog poklapanja termina došlo je do otkaza najboljieh vozača iz Slovenije, ali je organizator uspio u zadnji čas osigurati kvalitetne zamjene. Posebno treba istaknuti Bohumila Brhela iz Češke i Tomasza Bajerskog iz Poljske koji imaju Grand Prix iskustva i koji su bili favoriti večeri. Bohumil Brhel je kvalitetno odradio kvalifikacijske vožnje i završio na trećem mjestu sa 12 bodova, dok je
Tomasz Bajerski bio nešto slabiji i sakupio je 10 bodova.
Prava zvijezda večeri bio je najbolji hrvatski vozač Jurica Pavlic koji je u kvalifikacijskim vožnjama suvereno pobijedio u svih pet izlaza na stazu. U četiri izlaza Jura je sve riješio odličnim startom, a samo u jednom izlazu bolje je startao Bajerski, ali je Jura sa spektakularnim preticanjem u drugom zavoju pokazao kako se vozi na domaćoj stazi.

Njegovo vreijme tek dolazi: Nikola Martinec

Treba spomenuti i odličan nastup još jednog našeg vozača, a to je mladi Nikola Martinec iz Speedway kluba Prelog. Nikola je u ovoj vrlo jakoj konkurenciji sakupio 6 bodova i zauzeo deveto mjesto koje nažalost nije bilo dovoljno za polufinale. No, uz kvalitetan rad u bližoj budućnosti Hrvatska bi mogla imati dva vrhunska speedway vozača. Dok je Jura sa svojih 17 godina već ostavio trag na europskim stazama, 16 godišnjeg Nikolu to tek očekuje.
Vratimo se na stazu. Njemačkog vozača Kevina Wölberta možemo nazvati iznenađenjem utrke jer ne samo što je u kvalifikacijama sakupio 12 bodova već je uspio ući u finale gdje je zauzeo nezahvalno četvrto mjesto. U polufinalne vožnje uvrstili su se još i Adrian Rymel iz Češke sa sakupljenih 12 bodova, Robert Mikolajczak iz Poljske sa sakupljenih 10 bodova, Robert Miskowiak također iz Poljske sa sakupljenih 10 bodova i talijanski vozač Andrea Maida sa sakupljenih 8 bodova. Jura je naravno suvereno pobijedio u svojoj polufinalnoj skupini i time stekao pravo da odabere poziciju za finalnu vožnju. Nakon jednominutnog pregleda startnih pozicija odlučio se za crvenu poziciju, Brhel plavu, Wölbert bijelu, a Rymel žutu. Finalna vožnja u sada već ugodnoj noći ponudila je odličnu borbu do samog kraja. Nakon dobrog starta Jurice Pavlica, Bohumil Brhel je uhvatio brzu liniju iz vana i na ravnini nakon prvog zavoja preuzeo vodstvo koje više nije ispuštao iz ruku. Na izlazu iz drugog zavoja Juru je uspio zaobići i Rymel tako da se na opće nezadovoljstvo publike Jura našao na trećem mjestu. U preostala
dva kruga Jurica je agresivnom vožnjom napadao Rymela, ali Adrian se znao obraniti.
Forma u kojoj vozi naš najbolji vozač Jurica Pavlic potvđena je i rekordom staze 59.46 u prvom izlazu. Dosadašnji rekorder staze bio je Matej Žagar, redovni vozač u Grand Prixu. Brzina koju ima Jura garantira visoka očekivanja u finalu Europskog prvenstva za juniore koje se vozi na stadionu Milenium 19. kolovoza.

REZULTATI KVALIFIKACIJE: Jurica Pavlic (Hrvatska) 15, Adrian Rymel 12, Bohumil Brhel (oba Češka) 12, Kevin Wölbert

(Njemačka) 12, Robert Mikolajczak 10, Tomasz Bajerski 10, Robert Miskowiak (svi Poljska) 10, Andrea Maida (Italija) 8, Jesper

Kristiansen (Danska) 7, Nikola Martinec (Hrvatska) 6, Rafal Chinski (Poljska) 5, Henrik Veddel (Danska) 5, Gugliemo Franchetti

(Italija) 4, Simone Terenzani (Italija) 3, Roland Kovacs (Mađarska) 1, Manuel Novotny (Austrija) 0;
POLUFINALNE VOŽNJE: 1. Pavlic, Wölbert, Mikolajczak, Maida;