.:: VIRTUAL RUNWAY ::. > Info Pult

Kupnja motora od pravne osobe

(1/5) > >>

makazica:
Molim vas ako mi netko može objasniti proceduru kupnje motora od pravne osobe:

pravna osoba je u ovom slučaju čovjek koji ima firmu ( nije diler vozila, neka firma za neznam što točno ) i na nju je kupio motor, sad ga prodaje meni ( fizičkoj osobi ), što je sa prijenosom, porezom...

Da li to ide preko kupoprodajnog ili računa, ako ide preko računa molim objašnjenje funkcioniranja.

Hvala!

Ljiki:
Pravna osoba u trenu prodaje izdaje ti račun R-1 (cijena + pdv) na kojem bi trebao biti istaknut model vozila, godina, broj tablica, broj šasije.
Nema plaćanja prijenosa (ionak plaćaš pdv), nego sa tim računom (prometnom i knjižicom vozila) odeš na policiju prijaviti vozilo.

Silvio:

--- Citat: makazica - 15. Svibanj 2008, 12:14:43 ---Molim vas ako mi netko može objasniti proceduru kupnje motora od pravne osobe:

pravna osoba je u ovom slučaju čovjek koji ima firmu ( nije diler vozila, neka firma za neznam što točno ) i na nju je kupio motor, sad ga prodaje meni ( fizičkoj osobi ), što je sa prijenosom, porezom...

Da li to ide preko kupoprodajnog ili računa, ako ide preko računa molim objašnjenje funkcioniranja.

Hvala!

--- Kraj citata ---

ništa jednostavnije!

firma koja ti prodaje motor izdaje ti račun R1 prema knjigovodstvenoj vrijednosti vozila s kojim ideš na registraciju,praviš novu prometnu i to je to,ne plaćaš prepis 5%,nema kupoprodajnog ugovora,uglavnom uvijek je prednost kupiti od firme nego od fizičke osobe zbog uštede od tih 5 % od kataloške vrijednosti vozila!

alfred stokes:

--- Citat: makazica - 15. Svibanj 2008, 12:24:51 ---Šta je s PDV-om?

--- Kraj citata ---

PDV ti je u tom računu....kao i u svakom drugom računu...tipa kad kupiš jogurt
Nema niakvih dodatnih troškova nakon keširanja.....osim naravno novih knjižica na tvoje ime

alfred stokes:

--- Citat: makazica - 15. Svibanj 2008, 12:27:06 ---Aj nebilo vam teško, pogotovo ti koji si kupio motor tak, razloži po koracima i mjestima koje moram posjetiti...
Hvala!

--- Kraj citata ---

1. posjetiš prodavača i dogovoriš sve uvjete...užicaš neki skonto i tako  :mrgreen:
2. ti njemu keš on tebi motor, ključeve i sve ostalo šta ima naravno sa računom izdanim na tvoje ime
(napomena na računu da ti ostavlja tablice ako misliš ušparat još koju kunu i ne želiš nove tablice) :wink:
3. odjava motora tamo gdje je prijjavljen
4. na stanicu za tehnički di naprave knjižice na tvoje ime i onda na pečatiranje u tvojoj policijskoj upravi
5. natočiš rezervar do čepa (ako je bivši gazda ostavio praznog) i gassssssssssssss

Sretno  :palacgore:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju