Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 261   Dolje

Autor Tema: Gilera GP-800 - General Topic  (Posjeta: 752609 )

BobaCH

• Spol: Muški
  • Vozi: Cipelcug
Odg: Gilera GP-800 - General Topic
« Odgovori #150 : 04. Lipanj 2008, 00:23:31 »

poslao sam ti pp da ne spamam u ovoj atraktivnoj temi

da li si uočio neke nedostatke na skuteru
koliko ti troši, siguran sam da već sad nakon 1000 km polako možeš napraviti računicu - jel prosječno više od 7 litara ili je unutar toga

Glede potrošnje, gradske, dakle bez jurcanja i frljenja po gasu cca 5 l. Van grada, ako ga šrafiš, mislim da bi se to popelo i na 8. Govorim na pamet, ali na otvorenoj kada ga se malo potpikne pod rebra, cajger na očigled pada. Prema nuli, naravno.  :mrgreen: Morat ću tamo zapiknuti neki čaval, da kazaljka stane pred, recimo rezervom i ne mrda dalje  :mrgreen:

Jedan, ako bi mogli reći nedostatak, bio bi to što se prostor ispod sica grije, onak'-muški. Dakle, tamo nemreš staviti hladne sokove i očekivati da se okrijepiš tijekom puta.
S druge strane, ako ti žena spremi sarmu za na posao, staviš ju ispod sica i u pol 10 kad je gablec digneš sic. Svi oko tebe žvaću parizer, suhu žemlju i vupi, a ti izvadiš rajnglicu sa toplom sarmom iz koje se još uvijek dimi  :mrgreen:
Drugo, nešto novo a što nisam naveo ranije, nisam za sada zamijetio.

Napomena glede temperature mašine: U svim režimima rada temperatura je "na pola"..Dakle, hlađenje funkcionira onako kako je i predviđeno.
Evidentirano
Skutera je kraljica točka Gilera - GP800! :-))
>>>>>>>>>>>>>>>  DOBRONAMJERNICI, POSJETITE NAS: FORUM GP 800 <<<<<<<<<<<<<<<<

liberty

• Vozi: budem piaggio
« Odgovori #151 : 04. Lipanj 2008, 00:33:37 »

a dobro za ovo pod sicom - makar  znaš da se nećeš prehladiti :)
malo koji skuter ne grije pod sicom
znači sve 5
potrošnja je manja od očekivanja :palacgore:
Evidentirano

madirr

• **
  • Vozi: T max 530
« Odgovori #152 : 04. Lipanj 2008, 00:36:43 »

Čuj, da li 600 kuna ili 900 kn, nakon 5.000 nije mi to baš neka računica "škota"  :wink:

Ulje, 3 litre je 260kn. Servisni intervali su 5.000 km..Ispadne, ako dobro računam: Moj (ne računamo prvi servis)= svakih 5.000 km, dakle na 10.000 potrošim 520 kn za ulje. koliko tebe ispadne ako su ti servisni intervali svake 3.000 km?  Tri puta po..?

Da, i filter mi je 98 kunića..Eto, pa zbrajaj.

BTW, ja sam računao više, pa me cifra razveselila..  :mrgreen: Sva sreča da je bilo toliko jer sam zaboravio ostatak love pobrati od doma pa mi je ostalo nekakvih 50-ak kuna..  :wink:
Puno je to naplačeno,to nije servis nego preventivni,samo ulje i filter bez dodatnih radova zbog špene ako je uopće ima ali eto zbog preventive šta je dobro,znači to nije prvi servis koji je na 10000 km i nije smia bit toliko naplaćen kao prvi servis jer to nije
Evidentirano

madirr

• **
« Odgovori #153 : 04. Lipanj 2008, 00:44:27 »

a dobro za ovo pod sicom - makar  znaš da se nećeš prehladiti :)
malo koji skuter ne grije pod sicom
znači sve 5
potrošnja je manja od očekivanja :palacgore:
bit će dobro zimi malo zagrijet jaketu pa je obuć,sa jednim rezervarom može se napravit priko 300 km ali može i do 250 km,sve ovisi od moje vožnje i raspoloženja ali mislim da ne ide ispod 6l, bar meni ali sam prezadovoljan šta se tiče potrošnje,očekiva sam puno više s obzirom koliko troše tmax burgman i sl. a ovo je jači motor
Evidentirano

BobaCH

« Odgovori #154 : 04. Lipanj 2008, 01:22:35 »

Puno je to naplačeno,to nije servis nego preventivni,samo ulje i filter bez dodatnih radova zbog špene ako je uopće ima ali eto zbog preventive šta je dobro,znači to nije prvi servis koji je na 10000 km i nije smia bit toliko naplaćen kao prvi servis jer to nije

Ima još jedna stavka u računu. Budem sutra vidio kaj piše, ali je nekaj sitno. Ostalo su ruke. Jbga, šrafali su po njemu 3 radna sata. Valjda treba toliko da se sve to promijeni, ditegne lanac, provjere košnice i kočiona ulja...
Evidentirano

madirr

• **
« Odgovori #155 : 04. Lipanj 2008, 01:26:29 »

Ima još jedna stavka u računu. Budem sutra vidio kaj piše, ali je nekaj sitno. Ostalo su ruke. Jbga, šrafali su po njemu 3 radna sata. Valjda treba toliko da se sve to promijeni, ditegne lanac, provjere košnice i kočiona ulja...
ma to je gotovo za pola sata,jedino ako vole filozofirati da mogu naplatit
Evidentirano

BobaCH

« Odgovori #156 : 04. Lipanj 2008, 01:32:30 »

bit će dobro zimi malo zagrijet jaketu pa je obuć,sa jednim rezervarom može se napravit priko 300 km ali može i do 250 km,sve ovisi od moje vožnje i raspoloženja ali mislim da ne ide ispod 6l, bar meni ali sam prezadovoljan šta se tiče potrošnje,očekiva sam puno više s obzirom koliko troše tmax burgman i sl. a ovo je jači motor

madirr, kakva je tvoja? Crvena, crna..? Daj neki pikčr da te mi pohvalimo, da se ne hvališ sam.  :wink:

Ja mislim da sam resetirao kilometražu i do drugog tankanja pisalo je 324. Ne mogu tvrditi da nisam resetirao u međuvremenu.. :misli: "Bojao" sam se iznijeti taj podatak da ne ispadne da nekaj muljam ili seruckam. Ali, mislim da mi je to jedna od kilometraža od rezerve do rezerve. Gradska-međugradska vožnja.

EDIT:
Ne, pardon..! 317 km.
Evidentirano

madirr

• **
« Odgovori #157 : 04. Lipanj 2008, 01:39:58 »

madirr, kakva je tvoja? Crvena, crna..? Daj neki pikčr da te mi pohvalimo, da se ne hvališ sam.  :wink:

Ja mislim da sam resetirao kilometražu i do drugog tankanja pisalo je 324. Ne mogu tvrditi da nisam resetirao u međuvremenu.. :misli: "Bojao" sam se iznijeti taj podatak da ne ispadne da nekaj muljam ili seruckam. Ali, mislim da mi je to jedna od kilometraža od rezerve do rezerve. Gradska-međugradska vožnja.

EDIT:
Ne, pardon..! 317 km.
crveni s koferom,može se od tankanja do tankanja oko 330 km uz normalnu međugradsku vožnju do 140 km brzine
Evidentirano

Pero Jelka

• *
  • Vozi: Moto Guzzi Stelvio 1200 4v / Suzuki V-Strom 650
« Odgovori #158 : 04. Lipanj 2008, 07:13:10 »

postoje kočnice, i kočnice
isto kao što ohlins amortizer upravljača na aprilia rsv nije isti kao onaj koji kupujete u ohlinsa tako je možda i sa kočnicama
sinoč sam vozio moto guzzi stelvio i unatoč radialnim brembo kliještima i diskovima, koči očajno. ne događa se ništa do jačeg stiska, a onda blokira kotač. strašno

Pozdravljam ekipu.
Našao sam se uvrijeđen od strane jednog hiperaktivnog, kapricioznog, malicioznog, dišpetoznog i uvaženog člana ovog foruma. Da pojasnim. Čovik radi u konkurentskoj tvrtki koja prodaje i servisira japanske motore. Prije nego sam dobija svoju STELICU, kako je od milja zoven, pita san ga za mišljenje o istom, jer ga prati glas da je dobar poznavaoc motora i njihove problematike. Na kraju krajeva od toga i živi koliko ja znam.  Odgovor je bija više nego gadan, tipa to je najveće smeće i talijanska škovaca..itd..itd, a nije ga ni vidija. Malo je reć da sam bija šokiran odgovorom i količinom mržnje i arogancije koju je tada kaza. Međutim Stelica je došla, i isprid jednog kafića stajao sam sa dva tri prijatelja koji su je probali a dotični je projurija na skuteru i kad nas je ugleda oko motora, zakočija je i pridružija nam se. Kad je dolazija prva mu je bila rečenica „ A u pi.ku materinu mora bit da će Moto Guzzi preživit u Splitu“ ??? 
U najboljoj namjeri nudim mu ključe Stelice da je prova, uz uvjet da mu nije palo na pamet da ga otvori, jer je tek proša nekih pedesetak kilometara, jer san tek to popodne prebacija svoje tablice sa Stroma na Stelicu. Učinija je đir do prvog semafora i natrag a kad je doša odma je komentira da kakve su ovo kočnice ??? Mi smo se čudom pogledali i komentirali smo da sve treba sisit na svoje misto jer se još ni pošteni đer nije napravija.
Prošlo je par dana i u ponediljak ujutro mi jedan frend na mobitelu kaže da mi je dotični joke ispljuca motor i da će mi poslat link na E-mail da ga pročitam.
Pročitavši oko jedne ure napisano, malo me raspizdija tako da sam obuka jaketu i u tri ipo posli posla krenija put zagore starim puteljcima i cestama. Oko Dogopolja san pregazija jednu zmiju u kojoj je bilo bar jedan metar. U Trilju me zaustavila policjotkinja, smišna mala, taman da ću je poćet malo kuvat ali kad san joj vidija pištolj, sekundarno me prošla ta zamisao. Nastavija san dalje a iz teških i kišnih oblaka je počela grmljavina. Doša san na 500 metara od kiše, okrenija se i piči nazad put Splita. Ono šta me najviše na Stelici oduševilo (a ima toga još podosta) je upravo kočnica. Močna viljuška od 50 mm, meni savršene Brembo kočnice i veliki diskovi od ø 320 mm. Fantazija.
I ja se pitam šta je to joki trebalo da ničim izazvan tako piše o mom motoru. Slažem se da može imat svoje mišljenje ali da je ono unaprid već definirano to ne mogu prihvatit. Pa nije ovo komunizam da svi moramo mislit kako poslodavac kaže. Po njegovom sve šta nije iz njegove firme su škovace. Možda bi bilo najbolje da ga promaknu u Moderatora pa da može rezat glave i postove kako mu se kaže.

Reagira sam ovim postom jer je po mom osobnom mišljenju napisao jednu notornu laž. Imam još puno toga za kazat ali bolje da to zadržim za sebe. Može bit da je kriva i ova grmljavina šta me probudila u pet uri ujutro a ovi joke mi ne izlazi iz glave.   jbg.

Ispričavam se svima na off-topicu.
Pozdravljam sve osin joke.
Evidentirano
Živi i radi kao da ti je zadnji dan.

aprilliaaa

• BLASTER
  • Vozi: Integra 750
« Odgovori #159 : 04. Lipanj 2008, 07:59:01 »

Pozdravljam ekipu.
Našao sam se uvrijeđen od strane jednog hiperaktivnog, kapricioznog, malicioznog, dišpetoznog i uvaženog člana ovog foruma. Da pojasnim. Čovik radi u konkurentskoj tvrtki koja prodaje i servisira japanske motore. Prije nego sam dobija svoju STELICU, kako je od milja zoven, pita san ga za mišljenje o istom, jer ga prati glas da je dobar poznavaoc motora i njihove problematike. Na kraju krajeva od toga i živi koliko ja znam.  Odgovor je bija više nego gadan, tipa to je najveće smeće i talijanska škovaca..itd..itd, a nije ga ni vidija. Malo je reć da sam bija šokiran odgovorom i količinom mržnje i arogancije koju je tada kaza. Međutim Stelica je došla, i isprid jednog kafića stajao sam sa dva tri prijatelja koji su je probali a dotični je projurija na skuteru i kad nas je ugleda oko motora, zakočija je i pridružija nam se. Kad je dolazija prva mu je bila rečenica „ A u pi.ku materinu mora bit da će Moto Guzzi preživit u Splitu“ ??? 
U najboljoj namjeri nudim mu ključe Stelice da je prova, uz uvjet da mu nije palo na pamet da ga otvori, jer je tek proša nekih pedesetak kilometara, jer san tek to popodne prebacija svoje tablice sa Stroma na Stelicu. Učinija je đir do prvog semafora i natrag a kad je doša odma je komentira da kakve su ovo kočnice ??? Mi smo se čudom pogledali i komentirali smo da sve treba sisit na svoje misto jer se još ni pošteni đer nije napravija.
Prošlo je par dana i u ponediljak ujutro mi jedan frend na mobitelu kaže da mi je dotični joke ispljuca motor i da će mi poslat link na E-mail da ga pročitam.
Pročitavši oko jedne ure napisano, malo me raspizdija tako da sam obuka jaketu i u tri ipo posli posla krenija put zagore starim puteljcima i cestama. Oko Dogopolja san pregazija jednu zmiju u kojoj je bilo bar jedan metar. U Trilju me zaustavila policjotkinja, smišna mala, taman da ću je poćet malo kuvat ali kad san joj vidija pištolj, sekundarno me prošla ta zamisao. Nastavija san dalje a iz teških i kišnih oblaka je počela grmljavina. Doša san na 500 metara od kiše, okrenija se i piči nazad put Splita. Ono šta me najviše na Stelici oduševilo (a ima toga još podosta) je upravo kočnica. Močna viljuška od 50 mm, meni savršene Brembo kočnice i veliki diskovi od ø 320 mm. Fantazija.
I ja se pitam šta je to joki trebalo da ničim izazvan tako piše o mom motoru. Slažem se da može imat svoje mišljenje ali da je ono unaprid već definirano to ne mogu prihvatit. Pa nije ovo komunizam da svi moramo mislit kako poslodavac kaže. Po njegovom sve šta nije iz njegove firme su škovace. Možda bi bilo najbolje da ga promaknu u Moderatora pa da može rezat glave i postove kako mu se kaže.

Reagira sam ovim postom jer je po mom osobnom mišljenju napisao jednu notornu laž. Imam još puno toga za kazat ali bolje da to zadržim za sebe. Može bit da je kriva i ova grmljavina šta me probudila u pet uri ujutro a ovi joke mi ne izlazi iz glave.   jbg.

hahaaa :palacgore:
a znaš li šta će ti on na to..."ja san bog prodaje" :mrgreen:
Evidentirano

BobaCH

« Odgovori #160 : 04. Lipanj 2008, 09:56:21 »

@Pero Jelka:

Da ne donosiš sud o Joki preuranjeno, možda je najbolje pričekati da on svojim odgovorom replicira na sve ovdje izneseno. Tu je Joke, na forumu i sigurno će pročitati napisano, ili mu na PP pošalji link ove teme. Možda se samo "nespretno" izrazio pa treba čuti što kaže i ima li argumenata za takvu bezveznu izjavu tipa "..koči očajno..." :misli:

BTW, čestitam na novom motoru! Sretno i puuuno sretnih kilometara!
 :wink:
Evidentirano

Tuono 06

• Dee Jay u godinama
  • Vozi: Tuono, Beverly, GTV, SR...BMW
« Odgovori #161 : 04. Lipanj 2008, 09:59:42 »

'si mi rasklapal GP-a, ili..? 8)

...neeeee, sam sam došel resetirat servisni interval na Tuonu, pa je tam bil GP...malo je pofucan bi, ne znam jel bil zmazan il si se kroz šumu vozil... 8)
Evidentirano
Kvazi Novinar!

BobaCH

« Odgovori #162 : 04. Lipanj 2008, 10:27:49 »

...neeeee, sam sam došel resetirat servisni interval na Tuonu, pa je tam bil GP...malo je pofucan bi, ne znam jel bil zmazan il si se kroz šumu vozil... 8)

Vozio sam se u Remetincu iza fakin' kamiona natovarenog sa zemljom koja je otpadala sa njega. I nigdje prilike da ga prestignem. Usput-trebao si mi vidjeti vizir na kacigi. Toliko je bilo blata da sam se na kraju vozio sa podignutim vizirom!  :punk: Mislim da bi to murja trebala kažnjavati.
Evidentirano

jedimaster

• Vozi: Tie fighter
« Odgovori #163 : 04. Lipanj 2008, 10:32:02 »

Pozdravljam ekipu.

Da je tvoj motor proglašen najboljim na svijetu u svim moto magazinima svijeta Joke bi opet napisao da je smeće ! Nemoj se nervirati jer njegove komentare o motorima iz Piaggo grupe ozbiljno može shvatiti samo neko dijete iz vrtića  :palacgore:
Evidentirano
www.apertemedia.hr , izrada web stranica , grafička priprema , tisak...

Pero Jelka

• *
« Odgovori #164 : 04. Lipanj 2008, 10:59:46 »

nije Joke jedini..ovo je iz motorcyclenews

s obzirom na high tec komponente kočenje je blago razočaravajuće. Ona radijalna klijesta i ogromni diskovi možda izgledaju dobro, ali od stvarno dobrog kocenja nema nista. Da dobijes osjecaj da grizu potreban je neki trud-jaci stisak

http://www.motorcycle.com/manufacturer/2008-moto-guzzi-stelvio-review-79976.html

Pa nemereš bilivit.
Pa jesi li ti vozija Stelvija ili si čita šta je tamo neko napisa. Lipo san kaza da po mom osobnom mišljenju... a ne rekla kazala. :x

Ovo su meni dosad najbolje kočnice koje san ima u garaži i po meni netribaju mi bolje. Mislim da ih je malo boljih osim ako nisu na specijalkama...jbg
Evidentirano

gastajbarter

• Vozi: dvogrbu kamilu i SC 57
« Odgovori #165 : 04. Lipanj 2008, 12:53:07 »

nemoj s e ljutit na Joku dzabe onda jer on tako misli...mozda treba malo da legnu plocice ili ko sto kazu ovde na testu neke bolje plocice bi sigurno pomogle...ja vjerujem da nisu toliko lose al sigurno ima boljih. Normalno i tezina samog motora se mora uzet u obzir.

Mnogi se zale na kocnice kod bev 500 a meni su sasvim O.K. i ko sto kazes bolje od mnogih motora koje sam imo prije..sve ti je to subjektivan osjecaj,a Joke ko Joke... zna se sta njemu valja sta ne valja :mrgreen:
Evidentirano

marac_zg

• **
« Odgovori #166 : 04. Lipanj 2008, 12:54:38 »

Mislim da jesam (ako nisi murjak  :mrgreen:). Zakaj?..Počeli ste me pratiti koliko vidim?  :mrgreen:

Big brother te gleda.. :mrgreen:
i murjak nisam,tako da nemas brige..
ma,vozio sam se u kontra smjeru i ugledao prvi put uzivo to cudo GP 800,a kako je bio crven sa koferom,odmah sam pomislio da si to ti..dobro zgleda,mocno.. :palacgore:
a bogme sam i impresioniran autonomijom,sa skuterom preko 300 km s jednim tankom.. :palacgore: :palacgore:
Evidentirano

+marek+

• Vozi: FZ6N, VXR
« Odgovori #167 : 04. Lipanj 2008, 13:01:22 »

Da je tvoj motor proglašen najboljim na svijetu u svim moto magazinima svijeta Joke bi opet napisao da je smeće !

To je istina,mislim da ne postoji model iz Piaggio koncerna kojeg Joke nije popljuvao,ko da proizvode najveće smeće!
Evidentirano

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #168 : 04. Lipanj 2008, 13:01:50 »

Koči očajno, Griso je kočia puno bolje a nije ima radijalna kliješta. S obzirom na komponente kočnica je razočarenje.
Imam 11 godina staža u prodaji motora i vozia san svašta tako da mislim da moj sud stoji.
Bez obzira šta se radi o vozilu meni omražene tvrtke uvoznika i vlasnika distribucije za Split i ZG, i motorcycle news ima svoju težinu, koja na moju veliku radost potvrđuje moju izjavu.
Dakle nije problem u kočenju kao takvom, nije to racing motor pa da treba ukopavati, ali nakon pogleda na komponente u najmanju ruku bi trebao kočiti da ti oči ispadnu.

Btw, ipak sam neko više biće(ne visoko :mrgreen:), ljudi radi mene dolaze i odlaze s foruma  8)

P.s. Kakve ovo ima veze s topicom :misli:
Evidentirano

gastajbarter

• Vozi: dvogrbu kamilu i SC 57
« Odgovori #169 : 04. Lipanj 2008, 13:06:15 »

ima..zakljucili smo da GP koci bolje od guzzija :LOL:
Evidentirano

Pero Jelka

• *
« Odgovori #170 : 04. Lipanj 2008, 13:40:22 »

Btw, ipak sam neko više biće(ne visoko :mrgreen:), ljudi radi mene dolaze i odlaze s foruma  8)

[/quote]

joke

i ja se pitam zašto si mi Stelicu spominja u ovom topicu.

Toliko od mene i neču više.

Još jednom, isprike svima na off topicu.   
Evidentirano

BobaCH

« Odgovori #171 : 04. Lipanj 2008, 14:17:34 »

Meni Brembo svoj posao radi odlično.
Super zadovoljan!
 :palacgore:
Evidentirano

Pero Jelka

• *
« Odgovori #172 : 04. Lipanj 2008, 19:26:52 »

Ma joke

ka prvo u priči si kaza možda o amortizerima,

ka drugo onda spomeneš moju Stelicu, pa pričaš da si je vozija, pa opisuješ kočenje, pa kažeš da mi BLOKAJE kolo ???

ka treće i sam znaš da si baš ti otvorija u Veljači 2007 topic o Stelviju, pa šta tamo ne govoriš o njemu nego ovde, onako ka slučajno, malo mi se omaklo.

Nemoj mislit da iman nešto protiv tebe ali na neke stvari san mora reagirat,  radi moje Stelice da bude mirnija.

A sad iden popit pivo blizu tebe di radiš i di si đir napravija, pa ako imaš šta mi reć, dođi tamo ili nastavi otvorenu temu Stelvia.

Pozdrav 
Evidentirano

BobaCH

« Odgovori #173 : 12. Lipanj 2008, 12:18:24 »

Pitali ste me u svezi potrošnje...
Moja procjena potrošnje benge, u gradskoj vožnji je 5-max. 5.5 lit. Tri puta sam mjerio potrošnju u gradu, i to je "srednja vrijednost". Uglavnom, više od 5.5 lit. nije popio.

Ja sretan! 
:pjevajuci:
Evidentirano

aprilliaaa

• BLASTER
  • Vozi: Integra 750
« Odgovori #174 : 12. Lipanj 2008, 14:47:22 »

Pitali ste me u svezi potrošnje...
Moja procjena potrošnje benge, u gradskoj vožnji je 5-max. 5.5 lit. Tri puta sam mjerio potrošnju u gradu, i to je "srednja vrijednost". Uglavnom, više od 5.5 lit. nije popio.

Ja sretan! 
:pjevajuci:

to ti ja nevirujen. možda se može navuć 6,5 l ali i to je ono skroz penzinerski.
Evidentirano
 Str: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 261   Gore

Stranica je generirana za 0.433 sekundi uz 21 upita.