Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 261   Dolje

Autor Tema: Gilera GP-800 - General Topic  (Posjeta: 750831 )

marki

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: Suzuki burgman 650
Odg: Gilera GP-800 - General Topic
« Odgovori #175 : 12. Lipanj 2008, 15:19:27 »

Pitali ste me u svezi potrošnje...
Moja procjena potrošnje benge, u gradskoj vožnji je 5-max. 5.5 lit. Tri puta sam mjerio potrošnju u gradu, i to je "srednja vrijednost". Uglavnom, više od 5.5 lit. nije popio.

Ja sretan! 
:pjevajuci:

Ne virujem ni ja,cca 850 kubika,75 konja i 5L potrosnje, :shock: :shock: :shock:
Evidentirano

fuoco

• **
  • Vozi: monocikl s pomoćnim kotačima
« Odgovori #176 : 12. Lipanj 2008, 15:22:23 »

Moja procjena potrošnje benge, u gradskoj vožnji je 5-max. 5.5 lit. Tri puta sam mjerio potrošnju u gradu, i to je "srednja vrijednost". Uglavnom, više od 5.5 lit. nije popio.

Ja sretan! 
ja ti vjerujem. moj 500 kubika - penzionerska voznja 4l, žestoko (po defaultu) točno 5l. gilera jednostavno malo trosi i to je to.
.:.
Evidentirano
.:. loše je i svima vjerovati i nikome

moviemaker

• **
  • Vozi: Beverly 400
« Odgovori #177 : 12. Lipanj 2008, 21:11:38 »

Ja sretan! 

To se moze samo ako vozis s ler gasom, a to je tesko. Moj Bev 400 trosi van grada 3,6l , ali po grdau se nabere do 4,5-5l ovisno os tilu voznje. Ako racunamo da je tvoja makina duple kubikaze onda je ravno cudu ako ne trosi 50% vise od toga istim stlom voznje.
Mislim da ti procjena nije dobra. Probaj to preciznije izmjeriti od cepa do cepa :)

madirr

• **
  • Vozi: T max 530
« Odgovori #178 : 12. Lipanj 2008, 21:39:49 »

To se moze samo ako vozis s ler gasom, a to je tesko. Moj Bev 400 trosi van grada 3,6l , ali po grdau se nabere do 4,5-5l ovisno os tilu voznje. Ako racunamo da je tvoja makina duple kubikaze onda je ravno cudu ako ne trosi 50% vise od toga istim stlom voznje.
Mislim da ti procjena nije dobra. Probaj to preciznije izmjeriti od cepa do cepa :)
[/quote Od čepa do čepa prođem oko 300 km a rezervar je 18l pa računajte s tim da ga neke dionice dignem do 180 na sat a onda mora trošit i 10l šta znači da može trošit i 5,5l a ne mora bit penzionerska vožnja
Evidentirano

mv_agusta

• Vozi: bicikl
« Odgovori #179 : 12. Lipanj 2008, 23:24:47 »

ps js midlim da je moguće da troši svega 5.5L sa laganim startovima i vožnjom do 60 jer taj motor onda nemora ni ii preko neznam recimo 3000rpm a to "skoro" pa u leru
ja kad ne prelazim 60 po gradu nikad mi okretaji ne idu preko 4000 tako da je ovo neka moja procjena i mislim da je moguće da tolka mašina malo troši
Evidentirano
Ride Hard, Ride Free
Volim Ducati, makar i pokvaren u garaži

BobaCH

• Vozi: Cipelcug
« Odgovori #180 : 13. Lipanj 2008, 01:55:51 »

Skulirao sam se sa vožnjom i vozim se što je više moguće "šparno". Vozim ko penzić, bez naglih ubrzanja, skoro bez preticanja, 50-60 km/h kroz grad...Bedasto se osjećam, ali vozim tako radi tog "testa" potrošnje.  :bonk: :lipotan: :wc:
Moja računica je takva i ne tjerajte me da se ponovo vozim ovako po gradu. Netko me bude upucao!  :mrgreen:
p.s.
Sinoć sam opet tankao do vrha i još to da potrošim, pa ću javiti ishod. Ali ostajem za sada pri prvoj procjeni. Dakle 5,5 lit/100.

EDIT:
Tražio sam sada i kopao malo po Internetu. Evo, slično sam pronašao na Michelin stranici. Imaju review GP-800.
Pa između ostaloga kaže:

"Good performance yet low on fuel
Displaying distinct character from low speeds, the big 839 cc V2 engine delights with its vigour and smoothness on the open road. The transmission does its job very well, as does the almost faultless electronic injection. An advantage of twin spark ignition, perhaps? Despite the engine performance and the presence of a famously fuel-guzzling variator, fuel consumption remains reasonable at 5.6 l/100 km for a fuel range of over 250 km (155 miles) before reserve."

Our measurements:
Top speed: 200 km/h (124 mph)
Average fuel consumption: 5.6 l/100 km (62 miles)
Average fuel range: 280 km (174 miles) before reserve

izvorni text na: http://www.viamichelin.co.uk/viamichelin/gbr/tpl/mag5/art20071101/htm/mobil-moto-gilera-GP-800.htm
« Zadnja izmjena: 13. Lipanj 2008, 02:30:10 BobaCH »
Evidentirano
Skutera je kraljica točka Gilera - GP800! :-))
>>>>>>>>>>>>>>>  DOBRONAMJERNICI, POSJETITE NAS: FORUM GP 800 <<<<<<<<<<<<<<<<

aprilliaaa

• BLASTER
  • Vozi: Integra 750
« Odgovori #181 : 13. Lipanj 2008, 07:58:03 »

50000 km san prešao s atlanticom 500 (prvim i jedinim :LOL:) pa valjda znam koliko te makinje troše.
a vožnja 50-60 to i nije vožnja...to je slično kao da ga doma isprid kuće upališ da radi na leru, samo je malo još i gore jer takvim načinom vožnje stradaju ventili i kumplug radi polaganog kretanja s mista.
Evidentirano

marki

• **
« Odgovori #182 : 13. Lipanj 2008, 08:18:38 »

daj ti njega malo nagazi pa da vidimo koliko onda srče
Evidentirano

moviemaker

• **
  • Vozi: Beverly 400
« Odgovori #183 : 13. Lipanj 2008, 08:22:03 »

Our measurements:

To vjerujem d je realno jer se odnosi na prosjecnu potrosnju a ona ukljucuje sve rezime pomalo. Tako da kad ga pricepis potegne i mozda 8l a kad ga vozis po ravnom 100-110 mozda trosi 4l i to je to onda.
Ali kada bi ga vozio full startno po gradu, kreni stani po semaforima nagli startovi i jurnjava onda bi se to popelo preko 6l garantiram ti. Moj Bev fakat trosi manje od onog 250ccm koji sam vozio prije njega, ali samo zato sto sam zadrzao isti tempo voznje sa jacom makinom i tako kada putujem on popije 3,6l a onaj od 250ccm je popio 4l. Ali po gradu ako ga frljim ode on i do 5l ako divljam od semafora do semafora i full gas.
Ali sve u svemu, bez obzira na cijene goriva, kada krenes voziti, vozis kako ti je gust, jer tko moze odoliti :)
A onda potrosnja pada u vodu, jer tko onda razmislja o njoj.
Ako nemas love neces se niti voziti, a dok imas za bengu ne razmisljas o potrosnji jer nije to kao kad vozis auto.
Na motor sjedas iz gusta i ne moras nigdje odredjeno niti ici nego se ides gustati, a gustanje se placa  :blahblah:

aprilliaaa

• BLASTER
« Odgovori #184 : 13. Lipanj 2008, 10:27:34 »

evo pa preračunajte...oko 6 l prosjek. a zna se da je to uvik i više.
Evidentirano

hacuhacu

• *
« Odgovori #185 : 13. Lipanj 2008, 10:50:17 »

Meni je zanimljiviji podatak o kočenju s 90-0: 7 (!) metara razlike.

Tu očigledno težina kolje GP.

A što se tiče potrošnje, ne znam zašto bi bilo toliko čudno povjerovati da troši 5-6 litara. Koliko je gasa potrebno da budeš brži od svih? Pretpostavljam da potrošnja leti u nebo jedino kad ga zakucavaš od semafora do semafora i na konstantnoj max brzini na autoputu.
Evidentirano

aprilliaaa

• BLASTER
« Odgovori #186 : 13. Lipanj 2008, 11:07:20 »

koji je uopće onda smisao ovakvog skutera :misli: ako se neće davati gasa :misli: pa onda je dovoljan i jedan od 150 ccm3 jer on ide 50-60 km/h kao prije navedeno za GPa... jedini smisao je onda šminka...samo onda je opet falija kupit skut. jer je za to bolji t-max :mrgreen:
Evidentirano

+marek+

• Vozi: FZ6N, VXR
« Odgovori #187 : 13. Lipanj 2008, 11:27:24 »

Pa čovjek vam je napisao gradsku potrošnju koliko mu je ispalo litara,nije nigdje napisao da je kupio skuter da se vozi samo po gradu!!!!!!
Evidentirano

marki

• **
« Odgovori #188 : 13. Lipanj 2008, 11:30:55 »

covik vozi polako po gradu jer je sminker i zeli bit viđen  :mrgreen: :mrgreen:
Boba jel se nosi kaciga po gradu??  :misli: :misli:
Evidentirano

hacuhacu

• *
« Odgovori #189 : 13. Lipanj 2008, 11:42:07 »

Ja vas uopće ne razumijem.

Sa 250 skuterom bez problema pobjegneš većini auta. Što mislite kako je s GP-om?

Znači, ako ručica gasa nije UVIJEK okrenuta do kraja, i po gradu, on nije trebao kupiti skuter?  :misli:
Evidentirano

full88

• Vozi: po ledu
« Odgovori #190 : 13. Lipanj 2008, 14:27:57 »

Bob je kupil GP za voznju i svoje guste... E sad dal bu se on gusal po gradu ili otvorenoj cesti njegova stvar...

Ali kolko smo uspjeli procitati u njegovim postovima, Bob pici sve samo ne po gradu...vozi vecinom po otvorenim cestama gdje mu GP jebeno sluzi..
A to kaj se vozi po gradu, pa normalno kad zivi u njemu, svi se vozimo u svojem gradu, mjestu, selu ....Normalno je i da se polagano vozi, cemu pretjerivanje u naseljenim mjestima gdje je i vise nego opasno...
Evidentirano

marac_zg

• **
« Odgovori #191 : 13. Lipanj 2008, 16:55:56 »

Bob je kupil GP za voznju i svoje guste... E sad dal bu se on gusal po gradu ili otvorenoj cesti njegova stvar...

Ali kolko smo uspjeli procitati u njegovim postovima, Bob pici sve samo ne po gradu...vozi vecinom po otvorenim cestama gdje mu GP jebeno sluzi..
A to kaj se vozi po gradu, pa normalno kad zivi u njemu, svi se vozimo u svojem gradu, mjestu, selu ....Normalno je i da se polagano vozi, cemu pretjerivanje u naseljenim mjestima gdje je i vise nego opasno...

upravo tako..covjek si je kupio takav skuter kakvog si je kupio i neka ga vozi sto dulje kako hoce i zeli.. :palacgore: 
Evidentirano

BobaCH

« Odgovori #192 : 13. Lipanj 2008, 17:23:20 »

Evo, ponovo za one koji se pitaju zakaj se Bobač vuče po Zagrebu sa gp-om..
(ubuduće, čitajte sa razumijevanjem)

Skulirao sam se sa vožnjom i vozim se što je više moguće "šparno". Vozim ko penzić, bez naglih ubrzanja, skoro bez preticanja, 50-60 km/h kroz grad...Bedasto se osjećam, ali vozim tako radi tog "testa" potrošnje:bonk: :lipotan: :wc:
Moja računica je takva i ne tjerajte me da se ponovo vozim ovako po gradu. Netko me bude upucao!  :mrgreen:
p.s.
Sinoć sam opet tankao do vrha i još to da potrošim, pa ću javiti ishod. Ali ostajem za sada pri prvoj procjeni. Dakle 5,5 lit/100.

EDIT:
Tražio sam sada i kopao malo po Internetu. Evo, slično sam pronašao na Michelin stranici. Imaju review GP-800.
Pa između ostaloga kaže:

"Good performance yet low on fuel
Displaying distinct character from low speeds, the big 839 cc V2 engine delights with its vigour and smoothness on the open road. The transmission does its job very well, as does the almost faultless electronic injection. An advantage of twin spark ignition, perhaps? Despite the engine performance and the presence of a famously fuel-guzzling variator, fuel consumption remains reasonable at 5.6 l/100 km for a fuel range of over 250 km (155 miles) before reserve."

Our measurements:

izvorni text na: http://www.viamichelin.co.uk/viamichelin/gbr/tpl/mag5/art20071101/htm/mobil-moto-gilera-GP-800.htm

Toliko o trenutnom razlogu moje penzionerske vožnje.. 8)
Evidentirano

Tuono 06

• Dee Jay u godinama
  • Vozi: Tuono, Beverly, GTV, SR...BMW
« Odgovori #193 : 13. Lipanj 2008, 17:25:52 »

Nisam, nisam. Cijeli sam dan zauzet u jednom studiju. Ni Sunca nisam vidio. (a i nema ga  :mrgreen:)

...ista ko tvoja, vozač sa sivom Nolanicom, brzina do 100 km/h...e da, privjesak nema onu repliku Gardenije...
U svakom slučaju, ima GPa po ZG... :palacgore:
Evidentirano
Kvazi Novinar!

BobaCH

« Odgovori #194 : 13. Lipanj 2008, 18:06:16 »

...ja ne bum kavu...meni nek plati kasko... :palacgore:

Tko treba kasko za motor, skuter, nek me cima na PM. Sumnjam da ima gdje jeftinije. Da se razumijemo, ja nemam niš od toga! Čisto preporuka frendu.
 :wink:
Evidentirano

Tuono 06

• Dee Jay u godinama
« Odgovori #195 : 13. Lipanj 2008, 18:09:02 »

Tko treba kasko za motor, skuter, nek me cima na PM. Sumnjam da ima gdje jeftinije. Da se razumijemo, ja nemam niš od toga! Čisto preporuka frendu.
 :wink:

....susjed mi dela osiguranja...za Tuona je fakat skupo, al ovak je podnošljivo....a imam 4 vozila za regu...plus čamac plus 6 pari skija... 8)
Evidentirano
Kvazi Novinar!

ivan vx125

• *
  • Vozi: sve prodao
« Odgovori #196 : 13. Lipanj 2008, 19:23:46 »

dobar ali preskup za skuter
Evidentirano
heroji, a ne zločinci

Tuono 06

• Dee Jay u godinama
« Odgovori #197 : 13. Lipanj 2008, 19:32:09 »

dobar ali preskup za skuter

Kako za koga...ko maže taj i vozi... :palacgore:
Evidentirano
Kvazi Novinar!

madirr

• **
  • Vozi: T max 530
« Odgovori #198 : 13. Lipanj 2008, 20:06:04 »

Evo, ponovo za one koji se pitaju zakaj se Bobač vuče po Zagrebu sa gp-om..
(ubuduće, čitajte sa razumijevanjem)

Toliko o trenutnom razlogu moje penzionerske vožnje.. 8)
Vidim da ti niko ne viruje u vezi potrošnje GP pa da se nadovežem i potvrdim da može trošit 5,5 l i ne mora bit penzionerska vožnja,meni ne prelazi 6,5 a gazim ga,svaki dan prolazim neke dionice sa ne ispod 180 km na sat i uvik livan kad napravim oko 250 km a još mi se ne upali rezerva,GP kad se vozi oko 140 na sat pri 5500 okretaja neće potrošnja prić priko 5,5l
Evidentirano

wingman

« Odgovori #199 : 13. Lipanj 2008, 20:54:40 »

zakaj mu ne bi niko vjerovo? pa da i mulja ne mulja nas , nego sebe.  - ja sam danas natočio 10 lit s prijeđenih 261 km. on troši cca 50% više nego ja. to bi mogla bit normalna potrošnja, obzirom da se vuče po gradu ko kakva kišna glista (čitaj: preserava se da ga svi vide u bijelim pumericama:LOL:

« Zadnja izmjena: 16. Lipanj 2008, 09:06:57 wingman »
Evidentirano
pomelo me ko metlom
 Str: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 261   Gore

Stranica je generirana za 0.131 sekundi uz 22 upita.