Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 261   Dolje

Autor Tema: Gilera GP-800 - General Topic  (Posjeta: 750829 )

BobaCH

• Spol: Muški
  • Vozi: Cipelcug
Odg: Gilera GP-800 - General Topic
« Odgovori #200 : 13. Lipanj 2008, 21:11:02 »

Vidim da ti niko ne viruje u vezi potrošnje GP pa da se nadovežem i potvrdim da može trošit 5,5 l i ne mora bit penzionerska vožnja,meni ne prelazi 6,5 a gazim ga,svaki dan prolazim neke dionice sa ne ispod 180 km na sat i uvik livan kad napravim oko 250 km a još mi se ne upali rezerva,GP kad se vozi oko 140 na sat pri 5500 okretaja neće potrošnja prić priko 5,5l

Drago mi je kaj si se javio komentarom.
Taman sam ti htio poslati PM sa zamolbom da i ti napišeš nekaj o svojem iskustvu glede potrošnje.
Thnx!
 :palacgore:

Je, kad ga šrafiš, GP pije na očigled, kao što sam već i spomenuo u jednom od svojih postova. Uostalom, ne ide na komprimirani zrak.
Evidentirano
Skutera je kraljica točka Gilera - GP800! :-))
>>>>>>>>>>>>>>>  DOBRONAMJERNICI, POSJETITE NAS: FORUM GP 800 <<<<<<<<<<<<<<<<

wingman

« Odgovori #201 : 13. Lipanj 2008, 21:25:15 »

daj si molim te mira s tom potrošnjom. i ti se zakvačiš na kojekakve udice.. :wink:  takav moto nemre trošit onolko kolko bi neki željeli, jer je 800ccm i preko nekoliko kila težak, zato ne voze svi 800, nego 125, 200, 250, 300, 400, 500.... koji troše 4 i više ili troše baš ko tvoj....
Evidentirano
pomelo me ko metlom

madirr

• **
  • Vozi: T max 530
« Odgovori #202 : 13. Lipanj 2008, 21:26:15 »

ma javia bi se ja ali sam većinom u garaži do kasnih uri pa samo ponekad proletim po forumu i vidim da se još uvik raspravlja o istim stvarima za mene totalno nebitnim jer motor je zvir samo ga moraš dobro osjetit jer je težak i znat do kojih granica možeš ići
Evidentirano

BobaCH

« Odgovori #203 : 13. Lipanj 2008, 21:38:02 »

Dodatna oprema za GP-800

Poslao sam mail direktno u "Givi" sa upitom za dodatnu opremu za GP-800. Počeo sam se dopisivati sa talijankom  :mrgreen:, ni više ni manje, prezimenom Ferrari. Opet i odmah sam se zaljubio.  :bananalove:
Pak se bum ženil!  :zelje: :party:

Evo odgovora:

-----------------------
This is in reference to your message. We thank you for contacting us.

Herewith we wish to inform you that for GILERA GP800 (2008) we produce the following items:

SR127, specific luggage carrier for Monokey cases, complete with M5 Monokey plate (it is necessary to remove the original handle of the top case);
SR127M, specific luggage carrier for Monolock top-cases, complete with M5M Monolock plate (it is necessary to remove the original handle of the top case);
TB711, specific backrest (it can not be mounted with SR127), it is necessary to drill the frame;
T750, tubular holder for soft luggages;
D352ST, wind-screen transparent 60 x 42 cm, it is 12 cm higher than the original wind-screen.

We stay at your disposal for any further information you might need and we send you our

Best Regards.

Valentina Ferrari
GIVI s.r.l.
--------------------------
Ak ju oženim, svima poklanjam kofer.  :mrgreen:
Evidentirano

madirr

• **
« Odgovori #204 : 13. Lipanj 2008, 21:48:01 »

ja bi jedino malo veći vizir kad dođe zima sve ostalo mi i nije baš potrebno bitno mi je da mi u kufer stane šestnaesko ventilska glava motora
Evidentirano

fuoco

• **
  • Vozi: monocikl s pomoćnim kotačima
« Odgovori #205 : 13. Lipanj 2008, 21:48:50 »

@BobaCH to si sve mogao saznati jednim klikom http://www.givi.it/per_la_tua_moto.asp?co_id=26410&lang=en i ne izazivati potencijalnu energiju povećanja broja zakonitih :LOL:

nego - ako krenes u avanturu dobave drito iz Givija - informiraj nas o načinu i, još bitnije, cijeni dostave u Zg. vidim da se ljudi pate i navlace s  dobavom specifičnih Givi stvarčica.

.:.
Evidentirano
.:. loše je i svima vjerovati i nikome

BobaCH

« Odgovori #206 : 13. Lipanj 2008, 21:55:50 »

@BobaCH to si sve mogao saznati jednim klikom http://www.givi.it/per_la_tua_moto.asp?co_id=26410&lang=en i ne izazivati potencijalnu energiju povećanja broja zakonitih :LOL:

nego - ako krenes u avanturu dobave drito iz Givija - informiraj nas o načinu i, još bitnije, cijeni dostave u Zg. vidim da se ljudi pate i navlace s  dobavom specifičnih Givi stvarčica.

.:.

Glede boldanog i citiranog...Pa meni je to k'o "dobar dan"..! Ženidbe, rastave, klinci svuda po svijetu, alimentacije... :mrgreen:
Sve 5.
 Vidio sam popis tih stvari kaj nude, ali me interesiralo da li je "samo to" za GP-a, ili na njega paše još nekaj predviđeno za drugi skut. Naravno da budem javio ako kaj saznam glede nabave.

Uostalom, ja sam se sad zaljubio i dopisujem se sa njom.  Hebeš GP-a i opremu. :mrgreen:

Avanti popolooo...avanti rosaaa  :bananalove: Bandjera rosaaaa...
 :mrgreen:
Evidentirano

Denisxxx

« Odgovori #207 : 13. Lipanj 2008, 22:07:27 »

Glede boldanog i citiranog...Pa meni je to k'o "dobar dan"..! Ženidbe, rastave, klinci svuda po svijetu, alimentacije... :mrgreen:
Sve 5.
 Vidio sam popis tih stvari kaj nude, ali me interesiralo da li je "samo to" za GP-a, ili na njega paše još nekaj predviđeno za drugi skut. Naravno da budem javio ako kaj saznam glede nabave.

Uostalom, ja sam se sad zaljubio i dopisujem se sa njom.  Hebeš GP-a i opremu. :mrgreen:

Avanti popolooo...avanti rosaaa  :bananalove: Bandjera rosaaaa...
 :mrgreen:

ferrari ti inače proizvodi i poljoprivredne strojeve  :mrgreen:

da ti se nebi desilo da ti nova ljubav ima istisninu ko manji tanker :mrgreen:

meni je ovo sa potrošnjom logićno, audi a4 1.6 je poznat kao veći potrošać od 1.8,

naravno da će motor sa većim momentom i kubikažom više pružati na nižim okretajima, što će rezultirati manjim stiskanjem gasa i naravno manjom potrošnjom
Evidentirano

madirr

• **
« Odgovori #208 : 13. Lipanj 2008, 22:21:37 »

Da upravo tako,moj x8 400 kojega još imam pored GP troši pola litre manje
Evidentirano

BobaCH

« Odgovori #209 : 13. Lipanj 2008, 22:56:01 »

Da upravo tako,moj x8 400 kojega još imam pored GP troši pola litre manje

A kad ja to velim frendovima, vele da sam spaljen u glavu.
Naravno da je malo čudno kad nekom veliš da ti 840 kuba i 75 konja troši 5,5 lit. I to sa 260 kg + mojih 100 težine..   :shock:
Evidentirano

pK

• DJ / Producer / Remixer
  • **
« Odgovori #210 : 13. Lipanj 2008, 22:59:51 »

Dodatna oprema za GP-800

Poslao sam mail direktno u "Givi" sa upitom za dodatnu opremu za GP-800. Počeo sam se dopisivati sa talijankom  :mrgreen:, ni više ni manje, prezimenom Ferrari.

BobaCH morat ces biti spretan, ta je sigurno jako brza :palacgore:
Evidentirano

hacuhacu

• *
« Odgovori #211 : 13. Lipanj 2008, 23:12:31 »

Dodatna oprema za GP-800

Poslao sam mail direktno u "Givi" sa upitom za dodatnu opremu za GP-800.

Vidim da nemaju još Gileru na stranicama, no možda već negdje postoji - najkorisnija stvar za skretanje vjetra i bržu vožnju: http://www.laminarlip.com/

Evo kako izgleda na X9: http://www.laminarlip.com/x9.php

Toga nema baš često na skuterima a univerzalno je potvrđeno, odlično rješenje.
Evidentirano

liberty

• Vozi: budem piaggio
« Odgovori #212 : 14. Lipanj 2008, 02:03:05 »

istina -na X9 ni ne treba ništa više od standarda - sve ostalo je krov nad glavom
ali za GP zimi - dobro bi došlo

vidim da se po puli fura 1 crni GP, daklei pula ima najbržeg skutera u gradu :)
Evidentirano

gastajbarter

• Vozi: dvogrbu kamilu i SC 57
« Odgovori #213 : 14. Lipanj 2008, 05:54:42 »

A kad ja to velim frendovima, vele da sam spaljen u glavu.
Naravno da je malo čudno kad nekom veliš da ti 840 kuba i 75 konja troši 5,5 lit. I to sa 260 kg + mojih 100 težine..   :shock:

nista tu nije cudno..sve zavisi koliko odvrces rucicu gasa...kolega j e sa hayabusom imo taj prosjek dok se nevozi preko 150Km/h
Evidentirano

marki

• **
  • Vozi: Suzuki burgman 650
« Odgovori #214 : 16. Lipanj 2008, 08:22:22 »

Stari, ne seri..!

Bobach,pa kakvo je ovo izrazavanje! Covjek bi ocekivao vise od jednog starijeg gospodina,trebas svojim primjerom odrzavat visoku kulturnu razinu ovog foruma  :misli:

Onaj tko me vidi u mom gradu na gp-u, zna tko sam. Moji frendovi i ekipa zna kaj vozim. Ne hvatam više one balave fifulje koje se neznaju ni podaprati.  :kada: A i jadan onaj kojemu treba motor da si "nabavi" nekaj za  :sucky:, jel?

Ajde,ajde ne opravdavaj se.Koga svrbi taj se i cese  :jesus: :jesus:

A sta se tice potrosnje,ako taj skuter stvarno trosi (a izgleda da je) 5,5-6L/100km onda skidam kapu ekipi iz Gilere :palacgore:

Evidentirano

BobaCH

« Odgovori #215 : 16. Lipanj 2008, 10:47:22 »

Čuj, ja mislim da sam stvarno fer i tolerantan. Kako na Forumu tako i privatno. Ne smetaju me podbadanja, i to radim i na svoj račun. Ali, "kud na mene" Marki?. Na mene koji zagovaram nošenje opreme, kulturu vožnje i poštivanje prometnih propisa  :?
Kad odemo na kavu, vidjet ćeš da nisam "stariji gospodin"  :mrgreen:
Obzirom na ono čime se bavim, mogao bih "češati" kad i kaj hoću, ali... Ma, shvatiti ćeš kada narasteš  :mrgreen:

Potrošnja je stvarno svedena na na taj minimum od 5-6 lit. Kako kažu znalci na ovom forumu, to u stvari i nije tako čudno. Da, i ja sam očekivao ispijanje rezervoara, tako da je ovo i više nego ugodna spoznaja.
 :wink:
Evidentirano

aprilliaaa

• BLASTER
  • Vozi: Integra 750
« Odgovori #216 : 16. Lipanj 2008, 14:16:20 »

ja i dalje tvrdim da je ta potrošnja premala za normalno korištenje tog skutera. svakome ću dokazati da će potrošiti bar 7-8 l kada ga se vozi onako kako je i namjenjen.
pa meni SW troši...evo sad ove nedilje bio st-drvenik i nazad (u gasu) točno 182 km-a napravio, uluo prije i poslin do vrha 12,4 l = 6,8 l/100 km.
GP će više to je sigurno.
Evidentirano

marki

• **
« Odgovori #217 : 16. Lipanj 2008, 15:18:07 »

ja i dalje tvrdim da je ta potrošnja premala za normalno korištenje tog skutera.

Mozda je tvoje viđenje pojma "normalno" malo drukcije od ostale ekipe sta tvrde da trosi 5,5-6L  :mrgreen: :mrgreen:
Da ne bi krivo shvatia i ja smatram da bi Gp800 sa tvojom i mojom "normalnom" vožnjom trošia 7,5-8L ali ima ljudi sta voze laganini
i to je za njih normalna vožnja i ne triba im brze i tada im troši 5,5-6L :palacgore: :palacgore:
Evidentirano

aprilliaaa

• BLASTER
« Odgovori #218 : 16. Lipanj 2008, 15:42:33 »

dok san pisa post baš san se mislija dali da stavin rič normalna pod navodnike :LOL: :palacgore:
Evidentirano

GoranST

• Gost
« Odgovori #219 : 16. Lipanj 2008, 16:40:58 »

Moram malo OT-ati ovdje jer bi stvarno volio da mi netko od vas koji volite stiskati gas objasniti koji je smisao držanja skutera/motora od 500, 600 ili 800cc "pod gasom" u gradu...  :misli:

Cisto da nabrojim nekoliko razloga zasto to nema smisla (iz moje perspektive):
- vozis jednako sporo ili brzo kao i onaj tko vozi 'sporo' jer te semafor prije ili poslije (uglavnom prije) uhvati
- lakse ces zavrsiti u boku nekog tko pri prestrojavanju nije mogao uociti tebe koji pilotas cestom velikom brzinom
- prije ces zavrsiti u boku nekom tko izlazeci s parkinga/sporedne ulice nije uocio ili je pogresno procijenio vrijeme koje ima dok ti dopilotas velikom brzinom
- prije ces oboriti nekog pjesaka koji vjeruje da ima prednost na pjesackom
- i naravno - trosis vise goriva za upitan ucinak
Iz ovoga iskljucujem voznju brzim gradskim cestama (u ST Ulica domovinskog rata i sl.), gdje svatko doda malo gasa...

Evidentirano

madirr

• **
« Odgovori #220 : 16. Lipanj 2008, 16:45:33 »

ja i dalje tvrdim da je ta potrošnja premala za normalno korištenje tog skutera. svakome ću dokazati da će potrošiti bar 7-8 l kada ga se vozi onako kako je i namjenjen.
pa meni SW troši...evo sad ove nedilje bio st-drvenik i nazad (u gasu) točno 182 km-a napravio, uluo prije i poslin do vrha 12,4 l = 6,8 l/100 km.
GP će više to je sigurno.

možda tebi i oće trošit toliko šta ja znam ali jučer sam do šibenika i kraj krke uša na auto put i danas do splita na posal kazaljka je na oko pola a napravia sam oko 170km,valjda može još napravit 130 km s ostalom polovicom jer sad kazaljka pada brže zbog suženja rezervara
Evidentirano

marki

• **
« Odgovori #221 : 16. Lipanj 2008, 18:53:02 »

Iz ovoga iskljucujem voznju brzim gradskim cestama (u ST Ulica domovinskog rata i sl.), gdje svatko doda malo gasa...

A ne mozes tek tako iskljucit te ceste.Imas Vukovarsku,Velebitsku,Poljičku,Dubrovačku,Solinsku,cestu put Stobreća,Brza cesta Split-Klis (ove zadnje dvi nisu grad al eto,neka ih :palacgore:).Te ceste predvladavaju u "mojoj" ruti (ovi navodnici znace da to nije svacija ruta  :mrgreen: :mrgreen:).E sad ako je nekome djir doc u centar grada,pa malo oko Starog Placa,pa do Jokera ili do Baca tu nemas di razvit brzinu ali na ovim ulicama prije navedenim itekako mozes! Sve ovisi di se ko krece i koje su mu rute i koliko je zestok na gasu  8),ja za doc od tocke A do tocke B uvijek odabirem te ceste jer mi nema nista mrze nego se guzvat po uskim ulicama i kuvat u kacigi i jos naletim u toj guzvi na auspuh nekog tamica pa kad ubaci u prvu ko da sipa pusti crnilo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:,ovako gustam odvrnit gas a i ne nerviram se previse 8) 8)
Evidentirano

BobaCH

« Odgovori #222 : 16. Lipanj 2008, 19:16:22 »

Ponavljam..

Govorim o gradskoj potrošnji! Potrošnji GP-a u vožnji Zagrebom. Na to se odnose moja mjerenja. Dakle, stani-kreni-stani...Naravno da i ovdje malo uspiješ potegnuti brže, prilikom prestrojavanja, stizanja na zeleno, bježanja pred narodnjačkim Golfovima i inima. (kao danas, recimo. Opet  :mrgreen:).
U gradu bi trebao, po svim pravilima trošiti više nego na otvorenoj cesti. Zato sam tu potrošnju i uzeo za relevantan podatak.

Izmjerit ću uskoro i potrošnju na otvorenoj cesti, nekakvom prosječnom putnom brzinom od cca 140-150 km/h.
Evidentirano

karet

• **
  • Vozi: cestom uglavnom
« Odgovori #223 : 16. Lipanj 2008, 21:24:19 »

nije mi bas jasno zato se "razapinje " taj podatak o potrosnji gp, sta je tu nenormalno i s cim se to usporedjuje, koji su relevantni parametri po cemu se daje ocjena da je to malo ili puno, u odnosu na sta?...ja u potpunosti vjerujem da je to takva potrosnja, uostalom vlasnik je vec u nekoliko navrata naveo da vozi ko baba radi tog testo....tako da nevidim razloga za nevjericu...kako o tome suditi, po tome sta ima 260 kg, nes ti kila..
...evo sad cu ja malo nebuloza navest:
--moj ex twingo...1100 cm3..gradska potrosnja uz najvece moguce gazenje 7,5 litara, laganini gradska voznja 6,5 litara, a to sve na 900 kg mase i 60 konja?!...znaci gp.ovih 5,5  penzionerske gradske voznje je izuzetno visoka potrosnja, zar ne
- moja sadasnja debela krava mp3 250 sa 21 konjem trosi po gradu 5,5 litara, penzija-nepenzija, jako malo oscilira, znaci opet gp trosi malo

ili drugacija teorija moja krava trosi izuzetno puno, jer da je na razini kubikaze i tezine recimo twinga 4x250cm =1000 cm ako bi proporcionalno povecali sve parametre onda bi takva masina trosila cca 20 litara :- )))))))

..naravno ovo je sve iskarikirano jer se takvi sudovi olako donose sta je velika ili mala potrosnjam, po meni je to sasvim ok potrosnja, zar se nije navodilo svojedobno da je tmax trosio i do 11 litara ili nekakav vxr 9 litara........

bobach...gp ti trosi ko upaljac ! ; -)

Evidentirano

aprilliaaa

• BLASTER
« Odgovori #224 : 17. Lipanj 2008, 07:59:21 »

ja nisam komentirao potrošnju da bi rekao kako GP troši puno. samo radi istine me to zanima. i ako GP u nijednom režimu vožnje ne prelazi 8 l meni je to više nego izvrstan rezultat.
zasigurno puno znaći kako ga čovik vozi i kako odvrće gas.
a o gradskoj vožnji s takvim skut. to je nužno zlo i ne zagovaram brzu i glupu vožnju gradom...niti tako vozim, a opet vozim brže od prosjeka...to je stvarno jedna igra koja ti legne godinama, a najvažnija stvar je da nastojiš prvi krenuti sa semafora i stići do drugog :LOL: jer ako je auto brže od tebe slabo ti se piše.
Evidentirano
 Str: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 261   Gore

Stranica je generirana za 0.241 sekundi uz 21 upita.