Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 261   Dolje

Autor Tema: Gilera GP-800 - General Topic  (Posjeta: 752617 )

fuoco

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: monocikl s pomoćnim kotačima
Odg: Gilera GP-800 - General Topic
« Odgovori #675 : 18. Veljača 2009, 17:17:14 »

Interesira me da li su u servisu "dužni" zamijeniti ono što piše u knjizi. Provjeriti bi svakako trebali barem ono što je navedeno, ali za zamjenu koja spada pod "obavezno", nisam siguran.
Kak to ide, inače?  :misli:
to i mene zanima.

Vidim da se po servisnoj ne drze niti kilometraznih intervala - rade po nekim svojim intervalima.
Dodatno - zbavio sam servisni manual i vidim da je u services manualu specificirana točna satnica usluge za servis na svakom intervalu - ovi nasi naplacuju vecu satnicu po servisu.

Evidentirano
.:. loše je i svima vjerovati i nikome

apriliatg

• **
  • Vozi: A P R I L I A
« Odgovori #676 : 18. Veljača 2009, 17:21:36 »

Zašto onda 4 godišnja garancija na RSV i Tuono podrazumijeva obaveznu zamjenu dijela po sugestiji servisa, bez obzira na upute iz manuala?

zato šta je RSV jedini motor sa 4 godine jamstva, bilo kako bilo to je još uvijek 2 godine isprid R1
e da nebude off topic samo, Gp 800 ima jamstvo od 2 godine
Evidentirano

madirr

• **
  • Vozi: T max 530
« Odgovori #677 : 18. Veljača 2009, 17:34:31 »

to i mene zanima.

Vidim da se po servisnoj ne drze niti kilometraznih intervala - rade po nekim svojim intervalima.
Dodatno - zbavio sam servisni manual i vidim da je u services manualu specificirana točna satnica usluge za servis na svakom intervalu - ovi nasi naplacuju vecu satnicu po servisu.

na mome gp servis je mislim svako 10000 km ili godinu dana ovisi šta prije dođe,satnica ovisi od države do države,sat rada je u nekim državama preko 100 eura i sad zamisli kad bi on radia po manualu tj. veći servis s remenom koji sigurno treba minimalno 3 sata,bar na mome gp,pa sad zamisli da ti uzme 300 eura za ruke ti bi vjerojatno popizdia, zato mislim da nisu skupi,možemo se jedino buniti na dijelove a to je već nešto drugo
Evidentirano

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #678 : 18. Veljača 2009, 17:38:09 »

zato šta je RSV jedini motor sa 4 godine jamstva, bilo kako bilo to je još uvijek 2 godine isprid R1
e da nebude off topic samo, Gp 800 ima jamstvo od 2 godine

Nije to 4 godine(ja sam prevodio original talijanske uvjete za ph), nego 2+1+1, sa revizijom nakon 2. i nakon 3. godine prilikom koje ako se ne izmjeni sve što serviser navede(bez obzira na servisni interval) garancija ne ide u slijedeču godinu.
Samo da ti bude stvar jasnija, evenutalni trošak garancije ide na teret servisera koji je radio reviziju, pa ti sad misli što če on nabrojiti sve da ga poslije ne kači.
I da, skoro zaboravih, što ti misliš da je davanje tih 2+1+1 godine garancije neki dokaz kvalitete, ili je upravo obrnuto.
Evidentirano

apriliatg

• **
  • Vozi: A P R I L I A
« Odgovori #679 : 18. Veljača 2009, 17:41:39 »

4 godine je dokaz kvalitete!! još puno papati riže.
nebrini se ti za nas i naše servisere.

Evidentirano

fuoco

• **
« Odgovori #680 : 18. Veljača 2009, 17:54:06 »

na mome gp servis je mislim svako 10000 km ili godinu dana ovisi šta prije dođe,satnica ovisi od države do države,sat rada je u nekim državama preko 100 eura i sad zamisli kad bi on radia po manualu tj. veći servis s remenom koji sigurno treba minimalno 3 sata,bar na mome gp,pa sad zamisli da ti uzme 300 eura za ruke ti bi vjerojatno popizdia, zato mislim da nisu skupi,možemo se jedino buniti na dijelove a to je već nešto drugo

'services manual' regulira tzv. "norma sat". to će reći da je proizvodjac, vjerovatno empirijski, utvrdio koliko vremena treba za određeni posao. ja ne komentiram cijenu norma sata (ne regulira je niti services manual) - njoj dozvoljavam da varira od regije do regije. (uzevši u obzir npr. kupovnu moć u regiji itd. itd.)
- ALI -
da mi umjesto 15norma-minuta naplate 2 radna sata - to teško žvačem.

nemoj dalje jer ima još !
Evidentirano

Ivica72

• **
  • Vozi: only piaggio,gilera,vespa,aprilia
« Odgovori #681 : 18. Veljača 2009, 18:00:31 »

Nije to 4 godine(ja sam prevodio original talijanske uvjete za ph), nego 2+1+1, sa revizijom nakon 2. i nakon 3. godine prilikom koje ako se ne izmjeni sve što serviser navede(bez obzira na servisni interval) garancija ne ide u slijedeču godinu.
Samo da ti bude stvar jasnija, evenutalni trošak garancije ide na teret servisera koji je radio reviziju, pa ti sad misli što če on nabrojiti sve da ga poslije ne kači.
I da, skoro zaboravih, što ti misliš da je davanje tih 2+1+1 godine garancije neki dokaz kvalitete, ili je upravo obrnuto.

šta ti očeš reči da serviseri nemaju pojma,a koliko je garancija u vas ni više ni manje nego upola manje
i šta ti misliš jeli to dokaz kvalitete ili nije,ja ču ti reči šta je to,to je briga za svoje kupce i usluga
koju vi nemate,pa vama je na 50 kubika isto garancija upola manja :palacdolje:
Evidentirano
KUPUJEM RABLJENU RAMU ZA TDM-A MOŽE I MALO
NACIKNUTA

madirr

• **
  • Vozi: T max 530
« Odgovori #682 : 18. Veljača 2009, 18:33:50 »

'services manual' regulira tzv. "norma sat". to će reći da je proizvodjac, vjerovatno empirijski, utvrdio koliko vremena treba za određeni posao. ja ne komentiram cijenu norma sata (ne regulira je niti services manual) - njoj dozvoljavam da varira od regije do regije. (uzevši u obzir npr. kupovnu moć u regiji itd. itd.)
- ALI -
da mi umjesto 15norma-minuta naplate 2 radna sata - to teško žvačem.

nemoj dalje jer ima još !

u pravu si ali nekad se iskomplicira pa za nešto od 15 min izgube 2 sata vrimena a ne može ih naplatit,negdi se moraju vratit sati,nekad se za posal od 15 minuta izgubi cili dan,još ako radiš na normu popušia si na plaći,ako se baviš mehanikom moraš znati o čemu se radi,nisu u pekari
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #683 : 18. Veljača 2009, 19:43:34 »

@BobaCH: Svaka cast na kasnije uploadanim slikama, zanimljivo i informativno. :palacgore:
A 80% ostalih bi se moglo vratiti na temu. NHF, ali u vecini tema se pocinje javljati ovo prepucavanje, sto je po meni (a i po velikom broju ostalih clanova, ne sumnjam) jedna velika antireklama svim sudionicima. Bez ljutnje, ali...
 :palacgore:

jozo

• **
  • Vozi: vity 125
« Odgovori #684 : 19. Veljača 2009, 08:11:05 »

@BobaCH: Svaka cast na kasnije uploadanim slikama, zanimljivo i informativno. :palacgore:
A 80% ostalih bi se moglo vratiti na temu. NHF, ali u vecini tema se pocinje javljati ovo prepucavanje, sto je po meni (a i po velikom broju ostalih clanova, ne sumnjam) jedna velika antireklama svim sudionicima. Bez ljutnje, ali...
 :palacgore:
Mislim da si šta se tiče prepucavanja 100% u pravu,ali moraš znati da se dečki iz trogira jako trude da omalovaže i deskreditiraju yamahu P&B,jako su neukusni i tvrde dosta neprovjerenih informacija.Misle da je ključ dobre prodaje forum,a ne znaju da smo joke i ja ovdje iz gušta,zbog toga smatram da beskorisno gube vrijeme na forumu jer je njihova glad za prodajom prevelika(rezultati prodaje za cijelu piaggio grupaciju su katastrofalni).Od velike gladi su postali neukusni i ishitreni pa ih stoga molim da se malo priberu.

fuoco

• **
« Odgovori #685 : 19. Veljača 2009, 10:28:21 »

u pravu si ali nekad se iskomplicira pa za nešto od 15 min izgube 2 sata vrimena a ne može ih naplatit,negdi se moraju vratit sati,nekad se za posal od 15 minuta izgubi cili dan,još ako radiš na normu popušia si na plaći,ako se baviš mehanikom moraš znati o čemu se radi,nisu u pekari
'oćeš reć' da su mi naplatili tuđu satnicu?
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
« Odgovori #686 : 19. Veljača 2009, 14:42:03 »

Mislim da si šta se tiče prepucavanja 100% u pravu,ali moraš znati da se dečki iz trogira jako trude da omalovaže i deskreditiraju yamahu P&B,jako su neukusni i tvrde dosta neprovjerenih informacija.Misle da je ključ dobre prodaje forum,a ne znaju da smo joke i ja ovdje iz gušta,zbog toga smatram da beskorisno gube vrijeme na forumu jer je njihova glad za prodajom prevelika(rezultati prodaje za cijelu piaggio grupaciju su katastrofalni).Od velike gladi su postali neukusni i ishitreni pa ih stoga molim da se malo priberu.

Ma, osobno ne zelim ulaziti u to, ne tice me se, :palacgore: ali mislim da to prepucavanje nikome nije zanimljivo i nigdje ne vodi, a i definitivno je teski off u svim temama, i definitivno rusi kvalitetu podforuma. Osobno preskacem sve postove koje pocinju takvim ili slicnim tonom, jer mi se ni neda citati, tako da je vecina tog teksta kod sigurno ne samo mene preskocena, tako da... kazem, ne vidim smisao neki. Bez ljutnje... pozdrav... :palacgore:

aprilliaaa

• BLASTER
  • Vozi: Integra 750
« Odgovori #687 : 20. Veljača 2009, 08:08:02 »

pogledajte ovo...kraj je najzanimljiviji :wink:
Evidentirano

aprilliaaa

• BLASTER
« Odgovori #688 : 20. Veljača 2009, 10:22:18 »

Evidentirano

malaguti

• Gost
« Odgovori #689 : 20. Veljača 2009, 11:09:24 »

a vilice i kocnice,to nije original ili?
Evidentirano

aprilliaaa

• BLASTER
« Odgovori #690 : 20. Veljača 2009, 11:48:55 »

koliko se da vidit, vilice i naplatke je pitura u zlatnu boju, a dali je šta unutra minja tko zna...prepostavljan da je prednju vilicu ojača unutra...jači feder...
kočnice je gori prominija na volanu posudice, a klišta koliko vidin su nepromjenjena...

a pogledajte onoga iza na yamahici :mrgreen: :wink:
Evidentirano

Ivica72

• **
  • Vozi: only piaggio,gilera,vespa,aprilia
« Odgovori #691 : 20. Veljača 2009, 12:14:27 »

koliko se da vidit, vilice i naplatke je pitura u zlatnu boju, a dali je šta unutra minja tko zna...prepostavljan da je prednju vilicu ojača unutra...jači feder...
kočnice je gori prominija na volanu posudice, a klišta koliko vidin su nepromjenjena...

a pogledajte onoga iza na yamahici :mrgreen: :wink:

A štače jadan vidi i on šta valja,bar je objektivan za razliku od nekih  :LOL: :LOL:
Evidentirano
KUPUJEM RABLJENU RAMU ZA TDM-A MOŽE I MALO
NACIKNUTA

aprilliaaa

• BLASTER
« Odgovori #692 : 20. Veljača 2009, 14:39:18 »

pa valjda san bija jasan...svaka čast t-maxu, dobar je i tako to...samo meni igra nešto jače a to je jedino za sada GP. a kako stoje stvari s jenom i cijenama japanskih skutera sada i u bliskoj budučnosti, GP mi se čini i financijski najprivlačniji.
Evidentirano

liberty

• Vozi: budem piaggio
« Odgovori #693 : 20. Veljača 2009, 14:50:26 »

pa valjda san bija jasan...svaka čast t-maxu, dobar je i tako to...samo meni igra nešto jače a to je jedino za sada GP. a kako stoje stvari s jenom i cijenama japanskih skutera sada i u bliskoj budučnosti, GP mi se čini i financijski najprivlačniji.

i meni igra nešto jače
ali onda se već radi o motociklu :mrgreen:
Evidentirano

malaguti

• Gost
« Odgovori #694 : 20. Veljača 2009, 14:57:51 »

evo opet off ali BIP BIP,nexus500 je sasvim dosta i sto se tice cijene i sto se tice dobivenog...svaka cast t-maxu, ali meni bi bio savrsen da izgleda kao nexus i da kosta kao nexus,e to je vec savrseno,znaci izgled i cijena nexusa a sve drugo od t-maxa ili ajde ok gp800 kosta ali i vrijedi toliko,ali opet bi bio bolji nexus GP800 :shock:
Evidentirano

marekvz2

• **
  • Vozi: smjesu za piceke po Slavoniji
« Odgovori #695 : 20. Veljača 2009, 16:43:54 »

evo opet off ali BIP BIP,nexus500 je sasvim dosta i sto se tice cijene i sto se tice dobivenog...svaka cast t-maxu, ali meni bi bio savrsen da izgleda kao nexus i da kosta kao nexus,e to je vec savrseno,znaci izgled i cijena nexusa a sve drugo od t-maxa ili ajde ok gp800 kosta ali i vrijedi toliko,ali opet bi bio bolji nexus GP800 :shock:

istina,da yamaha izgleda ko nexus prodal bi pol kuće.
Evidentirano
Fala unapred ak mi neko pokloni motor..hehe

jedimaster

• Vozi: Tie fighter
« Odgovori #696 : 20. Veljača 2009, 16:44:55 »

da baba ima k...c bila bi deda  8)
Evidentirano
www.apertemedia.hr , izrada web stranica , grafička priprema , tisak...

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #697 : 20. Veljača 2009, 16:59:01 »

Prije svega trebaš prihvatiti činjenicu da je Nexus kopija (tadašnje) Honde CBR600RR, vjerovao ili ne, previše je sličnih detalja.
Evidentirano

mv_agusta

• Vozi: bicikl
« Odgovori #698 : 20. Veljača 2009, 17:02:54 »

Prije svega trebaš prihvatiti činjenicu da je Nexus kopija (tadašnje) Honde CBR600RR, vjerovao ili ne, previše je sličnih detalja.

samo lažni usisi za zrak, oni sa strane
ostale sličnosti ne vidim ili moj mozak ih ne želi vidjeti :mrgreen:
Evidentirano
Ride Hard, Ride Free
Volim Ducati, makar i pokvaren u garaži

biker4life

• moderator
  • Moderator
« Odgovori #699 : 21. Veljača 2009, 12:08:31 »

Doduse, mozda bi se povecala prodaja recimo na talijanskom trzistu, no i to bi trebalo vidjeti. :misli:
U svakom slucaju, lijep mi je GP, ali da ima mrvicu ostriji dizajn, poput Nexusa (prije redizajna), mislim da bi revolucija bila jos veca. :mrgreen: Ovako, ostati ce upamcen po najvecoj i najjacoj masini u klasi, ali poznavajuci talijane, trebao je dizajn biti nesto da covjeku oci ispadnu, jer glede talijana i dizajna, ne mozemo ostati na prosjecnom ni iznadprosjecnom - tu od njih ocekujemo maximum.
 Str: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 261   Gore

Stranica je generirana za 0.416 sekundi uz 21 upita.