Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 [2] 3 4 ... 478   Dolje

Autor Tema: - Yamaha XT - General Topic -  (Posjeta: 1188532 )

[email protected]

• Spol: Muški
  • Vozi: Versys 1000
Odg: - Yamaha XT - General Topic -
« Odgovori #25 : 07. Srpanj 2008, 18:07:24 »

Marek-hvala puno-  :palacgore:

ovim u motopulsu mogu reč samo da si zabiju inino ulje na jedno mjesto-kak su imali srca natankat u visokosofisticiran stroj onu kiselinu od proizvoda.nije ni čudo da je getriba odhebala.
  :wc: :whip: :chainsaw:

ne mora biti da je zbog toga, znam za isti slučaj sa puno kvalitetnijim uljem, na žalost po vlasnika van garancijskog roka...
Evidentirano

stingray

• Gost
« Odgovori #26 : 07. Srpanj 2008, 18:21:09 »

ne mora biti da je zbog toga, znam za isti slučaj sa puno kvalitetnijim uljem, na žalost po vlasnika van garancijskog roka...
baš sam sad oko te kilometraže(27000)- još koja hiljada pa budemo videli  :bicikler: - zasad mjenjačka kutija funkcionira besprjekorno-osječaj ko i prvog dana-fino-meko-skladno....  :yoman:
-no ja koristim kuplung kad šaltam i nisam ljen i ne točim pišalinu umjesto ulja itd,itd -  :budo: :peace:

nema straha dok je v puški praha  8) samo po gasu treba  :biker:
Evidentirano

XJ DRIVER

• **
  • Vozi: YAMAHA XJ 600 DIVERSION
« Odgovori #27 : 07. Srpanj 2008, 18:59:47 »

NAPOKON!!! Al nema ništa o starijim modelima ( npr. 92. god )!!!
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #28 : 07. Srpanj 2008, 20:57:28 »

Evo vam još!

E ma hvala covjece, to je to, a ja vec danima u potrazi za nekim sa skenerom. Svaka cast.  :palacgore: :palacgore: :palacgore:

biker4life

• moderator
« Odgovori #29 : 07. Srpanj 2008, 21:08:32 »

NAPOKON!!! Al nema ništa o starijim modelima ( npr. 92. god )!!!

Pa moze ovdje slobodno, ne pise u naslovu koji XT  8) . Pitaj slobodno sta te zanima, moze i usporedba starog i novog... Dobrodosli su i novi i stari, i X i R i Z, a i svi s kojima dijelimo pogonsku grupu...  :palacgore:

biker4life

• moderator
« Odgovori #30 : 07. Srpanj 2008, 21:23:43 »

1. Sto se tice guma nemam takve kao ti na X modelu, ali ove moje su jos kao nove a imaju 3800km i bit ce jos dugo nove, tak da mi nije jasno kak uspijete tako skurit gume  :misli:

2. A sta ja znam mislim da nije potrebna 6. brzina, iz razloga kako markookram kaze samo bi se patio motor a nebi nista specijalno time dobio

3. Ajd kad dobijes racun reci, bas me zanima  :palacgore:

4. a taj skid plate mi se cini kao nepotreban jer nema teorije da se negdje zapne granama iako svi na prvi pogled misle da su grane jako nisko, jedino bi taj stitnik stavio zbog sminke  8)  ali ocekujemo naravno dojmove  :wink:

5. a sto se tice dodatne opreme ja sam na svoju 660-tku stavio kofer Givi V46 i zadovoljan sam u potpunosti, a i o stitnicima za ruke razmisljam  :D

6. sto se tice potrosnje moja pila pije od 4.7 - 5-9 litara sto je nateravanje  :mrgreen:

i naravno da ocekujem slike kad stavis skid plate  :palacgore:

Ma ni ja ne kuzim kako ekipa tako brzo trosi zadnju gumu. Ja sam bokovao par puta, inace otvorena cesta, i tu i tamo bijeli put. 5500km, gume 'ko nove.  :misli:

Ma ne mislim sad ugrađivati 6. brzinu, nego mislim da su je tvornicki mogli ugraditi, pa da 6. bude za krstariti iznad 100km/h, jer u 5. iznad 100 se javljaju vibracije. Ali ipak, to je jedan cilindar... Vecina putnih motora je V2, pa da sad ne kompliciramo, never mind...

Javim, brijem da sam u srijedu popodne gotov i opet na mom "monocilindrasu"  :LOL: (naime, narucen sam u 8.30h  8) )

Za skid plate nemam bas neki strah za zapeti negdje, nego cisto jedan estetski dodatak, a i mozda ce utjecati na jednu stvar. Naime, prilikom voznje po mokrom, prednji kotac baca kapljice vode na grane auspuha, gdje one isparavaju. To mi se ne cini bas kao najzdravije rjesenje za auspuh...

Stitnike za ruke sam nabavio iz estetskih razloga, međutim vec nekoliko sati nakon ugradnje sam primjetio odlicnu zastitu od hladnog zraka (ne sad ljeti, to je bilo krajem 2. mj  :LOL: ), a kasnije i od kise i udaraca buba i muha u ruke/rukavice koji ili bole (ako su rukavice doma), ili traze pranje rukavica. BTW, moj kufer je Givi Simply 45l. S njim sam dobio i nosace, koji nisu pasali pa sam morao kupiti druge nosace, ( :nasilni: ), ali sve u svemu, mjesta u njemu ima masu. Stanu jedna integralka, boca vode 1.5l, sprej za lanac, alat (to imam paranoje zbog cvajtakta, nikada mi nista nije krepalo na XT-u), Bieffe kabanica, rezervna potkapa i jos masu sitnica. Inace, evo jedna zanimljivost. Kupio sam mali medi-kit (Prvu pomoc) u nekom trgovackom centru. Imaju kao mali model, taman stane ispod sica od XT-a, odmah do original alata. Zlu ne trebalo, ali...

Moj za sada nije popio preko 5.5. A s obzirom na moj putni stil voznje, vjerovatno ni nece vise...

AnteK

• Vozi: Tenere 700
« Odgovori #31 : 07. Srpanj 2008, 21:31:34 »

ovim u motopulsu mogu reč samo da si zabiju inino ulje na jedno mjesto-kak su imali srca natankat u visokosofisticiran stroj onu kiselinu od proizvoda.nije ni čudo da je getriba odhebala.

Nemoj tražiti razloge tamo gdje ne postoje - getriba sigurno neće otići zbog takvih
stvari, a i mišljenje da je INA shit a istovremeno CASTROL ili VALVOLINE nešto dobro,
to je više nego smiješno, no ljudi puše svašta  :mrgreen:
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #32 : 07. Srpanj 2008, 22:05:14 »

Napokon možete svoje slike od xt-ova stavit tamo gdje trebaju bit!!A napokon ta i tema o xt-ovima!! :cbanana:
Dal ima netko iz Slavonskog Broda ili okolice xt660x/r ??

Sto se mene tice, mozete staviti slike, međutim imajte par dobronamjernih savjeta na umu:

1. Podforum "Tko sta vozi" vec imamo, pa bi neki mogli zamjeriti;
2. Ovo je forum, ne fotogalerija, nemojte pretjerivati sa slikama, njihovom velicinom i kvalitetom;
3. Obratite pozornost da nemaju svi ultra brzi ADSL pa bi neke mogle nazivcirati velike rezolucije slika (a i mene bi da se spajam modemom);

...pa s obzirom na sve to, preporucam da ne pretjerujete, a da slike koje stavljate imaju svoj cilj, tipa da se vidi nesto od opreme, montaza te opreme, ukupni dojam s novomontiranom opremom i sl. Znate vec kako to ide...

@mrakan: Posto razmisljas o handguard-ovima, evo ti jedna slika istih (znam da kvaliteta nije bas nesto), slikano s nekih par metara. Inace, radi se o oriđiđi guard-ovima, cijena je 910Kn, a prednosti sam napisao u post-u prije. Inace, postoje i zamjenski, cijena navodno oko 250Kn. Original mislim imas samo crne, dok zamjenski postoje "carbon" (cijena=?) i plavi (to su valjda ti od 250Kn), i mozda jos neki.
« Zadnja izmjena: 07. Srpanj 2008, 23:17:01 biker4life »
Evidentirano

mkt

• Gost
« Odgovori #33 : 07. Srpanj 2008, 22:08:37 »

@mrakan: Posto razmisljas o handguard-ovima, evo ti jedna slika istih (znam da kvaliteta nije bas nesto), slikano s nekih par metara. Inace, radi se o oriđiđi guard-ovima, cijena je 910Kn, a prednosti sam napisao u post-u prije.

I ti si dao za te 900kn dok u drugoj trgovini koštaju cca 300kn. Višak novaca ili manjak pameti?
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #34 : 07. Srpanj 2008, 22:11:25 »

I ti si dao za te 900kn dok u drugoj trgovini koštaju cca 300kn. Višak novaca ili manjak pameti?

Zelja da bude oriđiđi. Kad sam vec iskesirao 52 000 Kn za motor (nije bas sve kes, dao ja unutra skuter...), skupio sam jos i tih 900 za Handguardove koji su mi mnogo ljepsi od onih jeftinijih. A inace, do sad sam (prije XT-a) uvijek nesto fušario, iz supljeg u prazno, pa mi je valjda to konacno dopiz****, a konacno sam nekako dosao do love, pa da jednom bude kvaliteta i da nakon dugo vremena nema brige dali ce nesto krepati....  :palacgore:

Ne kazem da ovi drugi nisu OK, neznam nisam probao, nego jednostavno nisam htio riskirati da mi se recimo... oljusti boja za 2mj. isl...

mkt

• Gost
« Odgovori #35 : 07. Srpanj 2008, 22:20:02 »

Zelja da bude oriđiđi. Kad sam vec iskesirao 52 000 Kn za motor, skupio sam jos i tih 900 za Handguardove koji su mi mnogo ljepsi od onih jeftinijih. A inace, do sad sam (prije XT-a) uvijek nesto fušario, iz supljeg u prazno, pa mi je valjda to konacno dopiz****, pa da jednom bude kvaliteta.  :palacgore:

Te handguardove ti radi ACERBIS samo na tvojim piše YAMAHA pa misliš da su oriđiđi. Dakle za naljepnicu si dao 500kn više, ovo samo upozoravam druge da ne naprave istu grešku. 8)

Malo je na toj Yamahi od Yamahe, to je sve roba od koperanata plastike Acerbis, kočnice Brembo, ovjes Paoli, motor Minarelli... nema tu više onog made in Japan, tako dans radi auto/moto industrija komperanti dobavljaju dijelove i sastavljaju motor.
Evidentirano

[email protected]

• Vozi: Versys 1000
« Odgovori #36 : 07. Srpanj 2008, 22:22:45 »

hehe, negdje prije sam kupio za frenda takve Acerbis-ove štitnike za 100kn  :LOL:
Evidentirano

mrakan

• **
« Odgovori #37 : 07. Srpanj 2008, 22:40:15 »

ma montirat cu i ja te stitnike prije ili poslije, ali one od ACERBISA, originalni su mi ipak preskupi  :?

na primjer ovi su mi zapeli za oko, pa ako netko zna cjenu istih  :misli:

http://www.acerbis.it/moto/index.php?module=catalog&type=detail&id=173&image=310&cat=16
Evidentirano

legajuana

« Odgovori #38 : 07. Srpanj 2008, 23:04:43 »

Evo ja sam vlasnik XT600Z Tenere 3AJ i imam samo riječi hvale. Taj 3AJ model se nekako pokazao najizdržljivijim (valjda ne griješim). Isto tako da i kažem kako sam i davno prije također imao Yamahu XT600 '84 sa kurblom, pa sad vi zamislite kakve su to bile egzebicije oko paljenja...  hehehe   ali divna vremena su to bila.
Već sam negdje napisao da su mi nekako najbolje ispale te stare yamahice, onako, sve željezne i bez bojazni da kad se nešto savije ili razbije da neće raditi... ma brate, samo da ima dovod benze, sjedni, pali, vozi. Plastika svedena na minimum i ne pati od ovih novih dječjih bolesti novijih motora.
Nikada nisam imao probleme tipa... brtva, glava, ventili cilindar i slično....
najveći problemi su bili što nije bilo na gotovs dijelova... mislim na sajle ili neke prekidače i slično...
Nažalost, moja Tenerka ide u prodaju a čak sam joj uspio nabaviti i onaj starinski kufer, kockasti, tako da paše uz godište.
Zasitio sam je se i neda mi se više jahati po makadamima i bespućima.

Malo je na toj Yamahi od Yamahe, to je sve roba od koperanata plastike Acerbis, kočnice Brembo, ovjes Paoli, motor Minarelli... nema tu više onog made in Japan, tako dans radi auto/moto industrija komperanti dobavljaju dijelove i sastavljaju motor.
Na mojoj tenerki ima jako jako puno dijelova gdje piše made in japan, ili samo japan.

Hanguards i skid plate su vrlo dobra pomagala ako se vozite po šumama ili makadamom, kamenje leti na sve strane, grane lupaju po rukama, prelazak preko neke grbe itd itd itd
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #39 : 07. Srpanj 2008, 23:11:16 »

Te handguardove ti radi ACERBIS samo na tvojim piše YAMAHA pa misliš da su oriđiđi. Dakle za naljepnicu si dao 500kn više, ovo samo upozoravam druge da ne naprave istu grešku. 8)

Pa uz ono "Yamaha", to isto pise na njima. Samo s unutarnje strane, ugravirano u plastiku. Kazem, uvijek sam stedio po pitanju opreme i sl., pa sam odlucio jednom uzeti "original". Iako mi nije bed priznati, prilikom kupnje i naručivanja (iz Yamaha kataloga) mislio sam da su zaista Yamahine, Made in Japan. Kada sam ih vec montirao i primjetio oznaku Made in Italy, izgorio sam. Do sada sam se dosta druzio s Talijanima, njihova vozila imaju dusu, dobra i rijetka mehanicka rjesenja (recimo Alfa 75, koju smo prije imali) međutim, bojim se, samo to. Za nove neznam, ali govorim o 2T Runnerima i starim Alfama koji traze puno ljubavi, debeli novcanik i puno zivaca i znanja.

Mozda sam pogrijesio plativsi za to cudo 900Kn, hvala na upozorenju, uvijek rado prihvatim savjet nekog iskusnijeg, ali sta je tu je. Sad ih vec furam nekih 4500km i nikakvih problema nema (tipa ljustenje boje, otpale vide i sl, sto je za talijana, nazalost cesto).

Kameni dj

• Vozi: Đamahu
« Odgovori #40 : 07. Srpanj 2008, 23:28:03 »

Evo ja sam vlasnik XT600Z Tenere 3AJ i imam samo riječi hvale. Taj 3AJ model se nekako pokazao najizdržljivijim (valjda ne griješim). Isto tako da i kažem kako sam i davno prije također imao Yamahu XT600 '84 sa kurblom, pa sad vi zamislite kakve su to bile egzebicije oko paljenja...  hehehe   ali divna vremena su to bila.

I ja imam Tenere 3AJ :palacgore:Prvoklasni putni enduro iz onog doba :mrgreen:
Taj model jedini ima nešto dužu 5. brzinu, ali meni na autoputu preko 130 opet previše bučan-vibracije pa mi nekako žao tako voziti.
Ja sam na svog ugradio kick starter a izbacio anlaser-imam dosta kila pa nemam problema sa paljenjem a i obožavam kick :palacgore:(zbog izbačenog anlasera dobio sam bolje hlađenje).
Evidentirano
zapad je zakon....istok je izazov!

jolly the roger

• zapravo inženjer
« Odgovori #41 : 07. Srpanj 2008, 23:40:58 »

I ja imam Tenere 3AJ :palacgore:Prvoklasni putni enduro iz onog doba :mrgreen:
Taj model jedini ima nešto dužu 5. brzinu, ali meni na autoputu preko 130 opet previše bučan-vibracije pa mi nekako žao tako voziti.
Ja sam na svog ugradio kick starter a izbacio anlaser-imam dosta kila pa nemam problema sa paljenjem a i obožavam kick :palacgore:(zbog izbačenog anlasera dobio sam bolje hlađenje).

jel znas mozda ak bi se takvo sto dalo izvest i na xtz660 3yf :misli:
Evidentirano

Kameni dj

« Odgovori #42 : 07. Srpanj 2008, 23:47:09 »

jel znas mozda ak bi se takvo sto dalo izvest i na xtz660 3yf :misli:

Na šta misliš :misli:
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #43 : 07. Srpanj 2008, 23:50:38 »

@Kameni DJ: Vjerovatno na ovo u vezi kick-paljenja...  :misli:

jolly the roger

• zapravo inženjer
« Odgovori #44 : 07. Srpanj 2008, 23:50:52 »

Na šta misliš :misli:

ugradnja kurble
Evidentirano

stingray

• Gost
« Odgovori #45 : 07. Srpanj 2008, 23:58:12 »

:misli: ...eto vidite... sad u 21.st niko ziv nezna di je napravljeno i sklopljeno ono sta vozimo... Globalizacija, globalizacija... a kineza svugdje...  :bonk:  ...a mi samo ocemo da nam pise Made in Japan...  :mrgreen:

Inace, mislim da sam negdje procitao da od đapaniz četvorke, jedino se predstavnici supersport klase u kompletu rade i sklapaju u Japanu???
sjeti se hirošime,nagasakija -i boljše da nam bike ni iz japan  :skuter: :ugovor: :palacgore:
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #46 : 08. Srpanj 2008, 00:04:15 »

Tako je nov XT-R-X nije ni do koljena kvalitetom izrade kao stara XT/TT 600 :palacgore:

To je njihov top model cijena je cca 100eur.

To ja kazem za vecinu novih vozila. Prije - jednostavno, pouzdano, žedno... Danas - manje trosi, brdo elektronike, 50% dijelova Čajniz (ne govorim nuzno o Yamahi sada)... Pa vidi samo koliko starih XT-a ima... i opcenito japanaca s pocetka 90ih...

Novi se XT pokazao kao vrlo pouzdano vozilo, bez obzira na Injection, brdo struje i sl... Japanska vozila su vrlo pouzdana, bez obzira gdje se sklapali. To je taj mentalitet, oni zele napraviti kvalitetno, pouzdano... Ja sam sa svojim XT-om vrlo zadovoljan, iako sam presao tek 5500km... Vrijeme ce pokazati, ipak mi sad zivimo u potrosackom drustvu...

biker4life

• moderator
« Odgovori #47 : 08. Srpanj 2008, 00:07:41 »

Evo jedno pitanje za ekipu sa Akrapima na novim 660 masinama. Koliko se potrosnja povecala nakon ugradnje istih?  :misli:

jolly the roger

• zapravo inženjer
« Odgovori #48 : 08. Srpanj 2008, 00:08:27 »

To ja kazem za vecinu novih vozila. Prije - jednostavno, pouzdano, žedno... Danas - manje trosi, brdo elektronike, 50% dijelova Čajniz (ne govorim nuzno o Yamahi sada)... Pa vidi samo koliko starih XT-a ima... i opcenito japanaca s pocetka 90ih...

Novi se XT pokazao kao vrlo pouzdano vozilo, bez obzira na Injection, brdo struje i sl...

jel ga itko probao kao offroad vozilo, il je ta tvrdnja temeljena na voznji po nekakvim makadamcicima :misli:
Evidentirano

Kameni dj

« Odgovori #49 : 08. Srpanj 2008, 00:10:10 »

ugradnja kurble

E neče ići :nono:
3AJ je nastao od klasičnog XT 600, samo su na mašini izbacili sistem kick startera te ta mjesta zablokirali (nešto poput čepova....).
Sa druge strane je napravljen drugačiji dekl(struja)sa prihvatom anlasera i prenosa za isti sve do kvačila anlasera iza magneta.
Još samo ostaje da se zatvori rupa na glavi(dekompresor) i to je to.
Ja sam napravio ovo samo u drugom smjeru :mrgreen:.

660 je minareli makina, a XT600 je japanero pa to neče iči nažalost :LOL:
Evidentirano
 Str: 1 [2] 3 4 ... 478   Gore

Stranica je generirana za 0.168 sekundi uz 21 upita.