Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 [2] 3 4 5  Sve   Dolje

Autor Tema: amerikanizacija  (Posjeta: 17060 )

James1100

• Vozi: rolling Stone
Odg: amerikanizacija
« Odgovori #25 : 29. Listopad 2008, 23:03:16 »

jesu ovo čoperi ili customi ?

ono prvo je chopper, a svi su customi. kužiš?
Evidentirano

Sip

• Spol: Muški
  • Vozi: Snove
« Odgovori #26 : 30. Listopad 2008, 07:22:39 »

redni V3, zasto  :mrgreen:

Moram, malo ispraviti :? Ne moze biti redni :(

Kad ucimo podjelu motora po vrsti bloka, kazemo; imamo redne, V-e, bokser i zvjezdaste :?

Tako da je ono V3 motor ili pola zvjezdastog :mrgreen:
Evidentirano
ONE MAN, ONE BIKE, ONE REASON

EVERYDAY IS A RACE DAY

jolly the roger

• zapravo inženjer
« Odgovori #27 : 30. Listopad 2008, 07:34:46 »

Moram, malo ispraviti :? Ne moze biti redni :(

Kad ucimo podjelu motora po vrsti bloka, kazemo; imamo redne, V-e, bokser i zvjezdaste :?

Tako da je ono V3 motor ili pola zvjezdastog :mrgreen:
nemre bit v3, imao bi 2 cilindra s jedne i 1 s druge strane...tako pismen, a takav gaf... :no:
Evidentirano

wheelsurfer

• **
  • Vozi: Suzugi GSXR 600 K4
« Odgovori #28 : 30. Listopad 2008, 08:22:45 »

onda je ovo W3  8)
Evidentirano

Sip

« Odgovori #29 : 30. Listopad 2008, 08:40:47 »

nemre bit v3, imao bi 2 cilindra s jedne i 1 s druge strane...tako pismen, a takav gaf... :no:

To je istina, ali mozda i nije :?

Nismo bas precizirali kako mora V izgledati :? Eto V4 naprijed dva, odzada dva, obicni V2 ali sa dva polozaja same masine, V5 polozaj 3-2.

Ovaj neki zbilja zbunjujuci. Naime da bi se mogao dalje sa tobom raspravljati morao bi vidjeti koljenasto vratilo (klipnjacu preciznije). Onda bi sa sigurnoscu mogao tvrditi da je to V3 ili stvarno, sto nisam iskljucio pola zvjezdastog :?
Evidentirano

EVERYDAY IS A RACE DAY

OldBoy

• RIP 20.06.2016.
« Odgovori #30 : 30. Listopad 2008, 09:41:04 »

samo je dodan jedan cilindar, naravno s preinakama koje uz to moraju ići radi pojačanja. autor je Cory Ness, starog Arlena sin  :mrgreen:. Motor je rađen za natjecanje u preradama na Discovery-u, na onoj televiziji kaj 90 % ekipe na ovom forumu misli da su osnovani da snime OCC seriju.
Btw, motor je napravljen po pravilima natjecanja: za 10 dana. Naravno da ga nije radio sam i u garaži, ali svejedno je kratki rok. Pogledaj Nessovu stranicu.

zvjezdasti motor  :cry: ne mogu vjerovat :x

btw, onaj chopper s početka teme je bez veze

Dok god ima više od dva reda cilindara, ne može biti V.
Dok god ima više od dva cilindra i samo jedno koljeno na radilici, nije sasvim neispravno reći da je u osnovi zvjezdasti. A mi na ovom Forumu ga možemo prozvati Ness-ovim motorom (jer to je Cory Ness, sin starog Arlena zaslužio s obzirom na ideju i uloženi trud), što bi bilo najispravnije i time zaključiti raspravu oko imena ili tipa motora.
Evidentirano

jolly the roger

• zapravo inženjer
« Odgovori #31 : 30. Listopad 2008, 11:29:08 »

pa koliko ja znam kod V motora 2 cilindra se hvataju na 1 koljeno, osim ako se ne rade posebno koljena radi smiricanja vibracija (mislim da guzzi tak radi)
Evidentirano

z-1000mk

• Vozi: PraNinđu
« Odgovori #32 : 30. Listopad 2008, 11:38:17 »

pa koliko ja znam kod V motora 2 cilindra se hvataju na 1 koljeno, osim ako se ne rade posebno koljena radi smiricanja vibracija (mislim da guzzi tak radi)

Klivo, uglavnom imaju 2 koljena jedino Harly ima jedan, za Guzzija neznam, a to moš lako vidit kad pogledaš koliko su cilindri zamaknuti jedan od drugog (lijevo-desno)... :wink:
Evidentirano
Barenstarke bikes fur kleine mause
Let the good times roll...
Il si Ninđa il si Minđa... Fuck you & have nice day

Sip

« Odgovori #33 : 30. Listopad 2008, 11:39:27 »

uf, uf, ja cu sutiti i uzeti kokice 8)
Evidentirano

EVERYDAY IS A RACE DAY

strasilo

• don't give a shit
  • Vozi: pocketa i egzotičnu Suzu gura po dvorištu
« Odgovori #34 : 30. Listopad 2008, 11:45:14 »

uf, uf, ja cu sutiti i uzeti kokice 8)
uzmijedne i za mene ...  :palacgore:
Evidentirano
... isto ti je kao i kad se voziš s ekipom na motoru, džabe ti ako vas je više, a ti se utrkuješ sam sa sobom, pa misliš da si bRRži...

James1100

« Odgovori #35 : 30. Listopad 2008, 12:04:16 »

Dok god ima više od dva reda cilindara, ne može biti V.
Dok god ima više od dva cilindra i samo jedno koljeno na radilici, nije sasvim neispravno reći da je u osnovi zvjezdasti. A mi na ovom Forumu ga možemo prozvati Ness-ovim motorom (jer to je Cory Ness, sin starog Arlena zaslužio s obzirom na ideju i uloženi trud), što bi bilo najispravnije i time zaključiti raspravu oko imena ili tipa motora.

mislim da je definicija zvjezdastog motora ipak malo kompliciranija. po tvojoj logici je agregat na mom (običnom) Guzziju dio V8 motora. Ovaj glupi primjer navodim jer je Guzzi proizvodio V8, a mogao bi drobiti bez kraja na taj način.
Ako vam je baš stalo do klasifikacije, ovo je W3 motor, barem ga tako nazivaju oni koji su ga napravili i po novinama. Također je i Volkswagen imao koncept W12 motora.
Btw, Cory Ness nije ovo izmislio, ja sam ga spomenuo jer se radilo o konkretnom motoru koji je bio na slici u ovoj temi.

Evidentirano

James1100

« Odgovori #36 : 30. Listopad 2008, 12:11:32 »

Na gornjoj slici je koncept Guzzijevog W3 motora za ultra lake letjelice, koji nisu stavili u proizvodnju, ali ima izložen primjerak u njihovom muzeju. Napravljen je i probni X agregat, spajanjem dvije mašine Breve 750. Taj X također nije zvjezdasti motor po klasifikaciji. Zvjezdasti motori uvijek imaju neparni broj cilindara.

Klivo, uglavnom imaju 2 koljena jedino Harly ima jedan, za Guzzija neznam, a to moš lako vidit kad pogledaš koliko su cilindri zamaknuti jedan od drugog (lijevo-desno)... :wink:

Guzzi ima normalnu radilicu, mislim da je danas HD jedini koji ima obe klipnjače na jednom koljenu. Samo jedna klipnjača je spojena na radilicu, druga je spojena na prvu klipnjaču (da sad ne tražim slike). Oba cilindra imaju paljenje u istom krugu, naravno sa malim razmakom. Kao dvostruki jednocilindrični motor. Zato HD i ima specifičan zvuk.
Evidentirano

jolly the roger

• zapravo inženjer
« Odgovori #37 : 30. Listopad 2008, 12:15:01 »

evo sto kaze wikipedia

http://en.wikipedia.org/wiki/V_engine

"Usually, each pair of corresponding pistons from each bank of cylinders share one crank pin on the crankshaft, either by master/slave rods or by two ordinary rods side by side. Some authorities even regard this as a distinguishing feature of a true V engine, and for example divide flat engines into boxer engines which do not share crank pins in this way, and 180° engines which do. On the other hand, some important V-twin engine designs have two-pin cranks. However, in German, these engines are all identified as boxermotors."

a tak su i mene ucili na faxu, mozda su me krivo ucili.
Evidentirano

jolly the roger

• zapravo inženjer
« Odgovori #38 : 30. Listopad 2008, 12:16:48 »

mislim da je danas HD jedini koji ima obe klipnjače na jednom koljenu. Samo jedna klipnjača je spojena na radilicu, druga je spojena na prvu klipnjaču (da sad ne tražim slike). Oba cilindra imaju paljenje u istom krugu, naravno sa malim razmakom. Kao dvostruki jednocilindrični motor. Zato HD i ima specifičan zvuk.
tak je i kod zvjezdastih motora, ima glavna klipnjaca koja se hvata na radilicu, ostale se hvataju na glavnu klipnjacu
Evidentirano

James1100

« Odgovori #39 : 30. Listopad 2008, 12:22:02 »

Guzzi ima normalnu radilicu, mislim da je danas HD jedini koji ima obe klipnjače na jednom koljenu. Samo jedna klipnjača je spojena na radilicu, druga je spojena na prvu klipnjaču (da sad ne tražim slike). Oba cilindra imaju paljenje u istom krugu, naravno sa malim razmakom. Kao dvostruki jednocilindrični motor. Zato HD i ima specifičan zvuk.

nisam se baš spretno izrazio  :?
Evidentirano

jolly the roger

• zapravo inženjer
« Odgovori #40 : 30. Listopad 2008, 12:34:57 »

aha, znaci prva ide oko druge...i to je vidjeno, mislim da su RR merlin avionski motori imali takve klipnjace
Evidentirano

OldBoy

• RIP 20.06.2016.
« Odgovori #41 : 30. Listopad 2008, 13:34:09 »

Da li sada kada svi znamo više možemo probati zaključiti?
           -W3 jeste ako ima više od jednog koljena na radilici
           -zvjezdasti u širem smislu (nije simetričan) ako su sve tri klipnjače na istom kojlenu (jer ima samo jedno).

Ovakvu diskusiju shvaćam kao želju za učenjem onih koji raspravljaju kao i onih koji ovo samo prate čitanjem. Dakle nema nadmudrivanja ili još gore, kurčenja znanjem i omalovažavanja. Ako sam nešto krivo rekao, neka mi se objasni i javno ću odgovorom potvrditi da je druga strana u pravu. Do sada je sve bilo konstruktivno i OK. Ajmo dalje...

A kaj veli onaj koji je pital kakav je motor na labudici? 
Evidentirano

jolly the roger

• zapravo inženjer
« Odgovori #42 : 30. Listopad 2008, 13:43:48 »

krivo
kod zvjezdastih motora ti klipnjaca ovako izgleda

dakle sve druge klipnjace se hvataju na 1 glavnu klipnjacu
a ovako radi zvjezdasti

http://en.wikipedia.org/wiki/Radial_engine
Evidentirano

z-1000mk

« Odgovori #43 : 30. Listopad 2008, 14:34:41 »

-W3 jeste ako ima više od jednog koljena na radilici

Za početak zaboravite W jer su to dva kompletna V motora jedan uz drugog, tj. W motor ima dvije paralelne radilice
Evidentirano

OldBoy

• RIP 20.06.2016.
« Odgovori #44 : 30. Listopad 2008, 15:12:24 »

Opet znam više nego prije (animacija je najjače sredstvo učenja). Klasičan zvjezdasti dakle nije. Kako radi? Ako se u konstrukciji krenulo od Harleyevog motora kod koga se na jednu stranu glavne klipnjače naslanja druga, onda je to isto (vjerojatno, a i čini se logično) učinjeno i na drugoj strani glavne klipnjače; dodana je treća. Dobili su sustav od tri klipnjače na jednom ležaju... Jel ovo pije vodu? 
Evidentirano

grgaSH

• Vozi: vril
« Odgovori #45 : 30. Listopad 2008, 15:19:56 »

A kaj veli onaj koji je pital kakav je motor na labudici? 

on veli da nema do 4T rednog četverocilindričnog 8ventila, što zbog sirovosti, što zbog zvuka  :jesus:

no šalu na stranu..  ova mašina mi je upala u oči jer nije svakodnevna velikoserijska pojava, a to je upravo ono što volim pa sam to podijelio s vama. sad što je u srcu ne želim bez osnove nagađati, ali ne vidim razloga zašto ne vjerovati Jamesu1100 jer koliko sam uspio pohvatati čovijek je vrlo upoznat sa scenom u kojoj se vrte prerade takvog stila - bez ikakvog omalovažavanja ostatka ekipe..

što se tiče samih konstrukcija i izvedbi motora najradije pročitam ono što veli struka jer bilo kakvo znanje najbolje se može izgradit na čvrstim i pouzdanim temeljima :mrgreen:

http://www.fsb.hr/zmts/kmv/nastava/zrakoplovstvo/klipni_motori/Klipnjaca_avio.pdf
http://www.fsb.hr/zmts/kmv/nastava/zrakoplovstvo/klipni_motori/Radilica9p.pdf
http://www.fsb.hr/zmts/kmv/nastava/strojarstvo/konstrukcije_motora/kuciste_motora.pdf
http://www.fsb.hr/zmts/kmv/nastava/zrakoplovstvo/klipni_motori/avio_diesel_izvedbe.pdf

z-1000mk

« Odgovori #46 : 30. Listopad 2008, 15:19:56 »

Opet znam više nego prije (animacija je najjače sredstvo učenja). Klasičan zvjezdasti dakle nije. Kako radi? Ako se u konstrukciji krenulo od Harleyevog motora kod koga se na jednu stranu glavne klipnjače naslanja druga, onda je to isto (vjerojatno, a i čini se logično) učinjeno i na drugoj strani glavne klipnjače; dodana je treća. Dobili su sustav od tri klipnjače na jednom ležaju... Jel ovo pije vodu? 

Po meni je to princip zvijezdastog motora, bez obzira koliko ima cilindara i kak su raspoređeni...ali princip je zvijezda... :palacgore:
Evidentirano

jolly the roger

• zapravo inženjer
« Odgovori #47 : 30. Listopad 2008, 15:54:55 »

kako se meni cini iz ove slike

rjesenje misterije mislim da ide ovako - srednji cilindar je drito u sredini motora, prednji strsi lijevo, a straznji strsi desno. dakle zvjezdasti motor nemoze bit(bili bi jedan iza drugoga u liniji, a ne ovako "dijagonalno"), sad ostaje samo za rijesit misteriju dal se hvataju svi na isto koljeno, il svaki ima svoje, il pak 2 na jedno a treci na drugo koljeno
Evidentirano

jolly the roger

• zapravo inženjer
« Odgovori #48 : 30. Listopad 2008, 15:57:13 »

Po meni je to princip zvijezdastog motora, bez obzira koliko ima cilindara i kak su raspoređeni...ali princip je zvijezda... :palacgore:
tak se i meni cini, iz ove fotke se ja mislim vidi da je to dio zvjezdastog motora...

cilindri leze direkt jedan iza drugoga, znaci nije nes slicno V masinama (kod njih je jedan red cilindara pomaknut malo ispred)
« Zadnja izmjena: 30. Listopad 2008, 16:35:59 jolly the roger »
Evidentirano

James1100

« Odgovori #49 : 30. Listopad 2008, 18:31:02 »

po meni je samo prihvat klipnjača jednak kao na zvjezdastom motoru. ali mislim da to nije dosta za nazvati ga zvjezdastim motorom. HD ima taj sistem pa nije zvjezdasti motor. stariji HD-i su imali prihvat klipnjače jedna na drugu kao na ovoj slici kaj je Jolly stavio, pa je ipak obični V2, samo sa različitim rasporedom paljenja od uobičajenog. Slike klipnjača koje sam ja stavio su racing kit gdje je prihvat jači.
ja bi ga ipak nazvao W3, jer i ovaj Guzzi sa slike koju sam stavio ima jednu radilicu. ja sam mislio da se pod tim oznakama o  kojima pričamo govori o rasporedu cilindara, a ne o ostalim tehničkim rješenjima koja su u agregatu.
Pitanje za razmislit: reklamni Intelov custom ima dvije spojene HD mašine čime je dobiven V4, poprečni ako se gleda pravac radilice. Da li je to onda parcijalni dvostruki zvjezdasti motor?

Evidentirano
 Str: 1 [2] 3 4 5  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.177 sekundi uz 20 upita.