Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 [2] 3 4 ... 918   Dolje

Autor Tema: Endurom po Dalmaciji i okolici...  (Posjeta: 1999184 )

picoda

• Spol: Muški
  • Vozi: Tenere
Odg: Bura dere a nama se ....
« Odgovori #25 : 06. Listopad 2008, 02:14:21 »

Prekjučer sam imao čast voziti se sa dva iskusna moto znalca . 8) Prvi je moj dobar prijatelj Ivan, "čudan" Hrvat koji ne zna hrvatski. :misli: Još pradjed je trbuhom za kruhom :klopa: zgario za Južnoafričku :mornar:, tamo oženio Talijanku :cice: i tako dvije generacije unaprijed Hrvatski jezik nestade. :blahblah: Inače je čovjek bivši enduro i motokros trkač u prvenstvu Južnoafričke Rep. te dugogodišnji instruktor off road vožnje. Drugi je Dirk Du Plooy, Ivanov prijatelj, bivši višegodišnji prvak Južnoafr. Rep. i natjecatelj u MotoGP 1980. u klasi 250cc. Legenda Južnoaf. moto sporta. Od 1989. čovjek ima školu vožnje na stazi, Michelin Superbike School, ili tako nekako. :biker:

E sad, ono što me se najviše dojmilo, je nevjerovatna želja za vožnjom tih ljudi. :slinavac: Za Ivana znam koliko voli vozit i znam da nema puta (il ima jako malo), u Dalmaciji, a i šire, kojim on nije prošao motorom zadnjih par godina od povratka u Hrvatsku. Na motoru je doslovno cijelu godinu :biker:, a puteve i ceste pamti nevjerovatno točno, tako da zna Dalmaciju (posebno Dalm. zagoru), deset puta bolje nego mi koji smo rodjeni tu. :mrgreen:

A evo koliko se Dirk voli vozit. :shock: Došao je tu na par dana vidit prijatelja i odmorit se. Ima 50 kila i velikih problema sa zdravljem. Nema slezene. Desna ruka (gas), mu je jedva u funkciji, tri puta dnevno udiše nekakav plin zbog pluča,otkucaji srca mu moraju bit ispod 120, a prebrzo se umara. Nosi sat kojim stalno kontrolira otkucaje. I ne žali se čovjek na ništa (nama svaki k.... smeta :mrgreen:). Samo daj motor i idemo. :palacgore: :palacgore: :palacgore:

I tako mi krenemo :D.Dva Ivanova XTR-a i ja s Tenere. I tako malo ceste, malo cestice, malo brda, malo makadama.Ivan prvi, Dirk, pa ja. Ja sam vozio zadnji iz dva razloga. Prvi je taj što obožavam gledat kako ti ljudi tečno voze i ulaze u zavoje s takvom lakočom da je to milina 8). Drugi razlog je taj što bi svakako bio zadnji :mrgreen: :dobar:

Na jednom djelu nekog brdskog puta (kiša noć prije), ljudi se malo zaigraju i odmjere snage. To je izgledalo kao kilometar-dva speedwaya na XT-u bez spuštenih nogu  :bananarace: :bananarace:. Gušta sam gledat kako ljudi voze :D :D. I trudio se ostat na motoru prateći njih dvojicu :mrgreen:
Odlično popodne uz dva "stara" trkača uzavrele krvi. :wink:

Toliko je to sve oko motora i vožnje njima jednostavno bez filozofije i nauka 8). Pitam ja Dirka nešto u vezi prednjih vilica (imam neki "preload" na njima), a on mene pita jel idem možda na Dakar? :LOL:. Kaže ostavi sve kako jest, sjedi i vozi se. Sve šta ti eventualno treba ti je zaštita motora, zaštita ručki, dobre čizme i kaciga. Kaže ima prijatelje koji se voze po terenu pa svakih 5km nešto podešavaju, pumpaju-prazne gume itd, jer su kao čitali po internetu i to će im pomoč :mrgreen: :mrgreen: Doma po terenu vozi KTM-a na kojem gume pumpa od oka i nema pojma koliko se pumpaju. Stara škola :wink:. Samo sjedi i vozi. Sve više od toga je za profiće ili one koji misle da će im to nadoknadit manjak vještine tj. sati provedenih na motoru. :mrgreen:

Ljudi se čude kolike mogučnosti imamo za vožnju u prirodi i kakvu prirodu imamo, a enduro motora ima tako malo u odnosu na ostale za koje misli da su praktički neiskorišteni s obzirom na prometnice. Skužili su sami da dobar dio motora služi za vožnju "od kafane do kafane". :mrgreen:

I na kraju bi iskoristio ovu priliku za malo reklame u ime Ivana koji napreduje s Hrvatskim jezikom tako dobro da će za jedno 15 godina govoriti perfektan hrvatski kao Joe Šimunić. :mrgreen:
Vrativši se u Hrvatsku čovjek je otvorio agenciju koja se bavi turizmom te organizacijom moto putovanja. Večinom radi sa strancima u ljetnom periodu organizirajuci višednevna putovanja motorom po i izvan Hrvatske. Ujedno postoji mogučnost organizacije jednodnevnih ili vikend izleta motorom kao i najam istih. Motori u ponudi: 4 x XT660R, 2 x KLR650, 1 x Tenere 660, 1 x F650GS i 2 X CCM 230cc Enduro
Ukoliko ste zainteresirani za bilo kakav oblik moto avanture možete se javiti direktno Ivanu na mail ili meni na PP. Sve je na stranici: www.visit-croatia.co.za

P.S. Cijene izleta i najma su po dogovoru ovisno o broju ljudi i svemu ostalom. Čovjek ima i opreme za one koji nemaju svoju.

Evo i par slika sa djira.

« Zadnja izmjena: 06. Listopad 2008, 02:27:48 picoda »
Evidentirano

AnteK

• Vozi: Tenere 700
« Odgovori #26 : 06. Listopad 2008, 09:00:52 »

Vrativši se u Hrvatsku čovjek je otvorio agenciju koja se bavi turizmom te organizacijom moto putovanja. Večinom radi sa strancima u ljetnom periodu organizirajuci višednevna putovanja motorom po i izvan Hrvatske. Ujedno postoji mogučnost organizacije jednodnevnih ili vikend izleta motorom kao i najam istih. Motori u ponudi: 4 x XT660R, 2 x KLR650, 1 x Tenere 660, 1 x F650GS i 2 X CCM 230cc Enduro
Ukoliko ste zainteresirani za bilo kakav oblik moto avanture možete se javiti direktno Ivanu na mail ili meni na PP. Sve je na stranici: www.visit-croatia.co.za

:palacgore: :palacgore:
Evidentirano

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #27 : 06. Listopad 2008, 09:47:26 »

Super, samo moram primjetiti da svi koji voze off road imaju jako dobre fotografije. I to je super :palacgore:
Evidentirano

picoda

« Odgovori #28 : 06. Listopad 2008, 11:05:04 »

Super, samo moram primjetiti da svi koji voze off road imaju jako dobre fotografije. I to je super :palacgore:

Je, samo ja sve sta znam o fotografiji je pritisnit onaj mali ON na aparatu i onda pritisnit onaj veći botun. :mrgreen:I to na aparatu dovoljno starom da je svaki noviji mobitel bolji od njega.
Da mi je nagovorit prijatelja koji se kuži u fotografiju da ide s nama moglo bi bit stvarno lipih slika. Samo se boji motora pa neće bit lako :mrgreen:
Evidentirano

picoda

« Odgovori #29 : 06. Listopad 2008, 11:23:50 »

:palacgore: :palacgore:

Pošto vidim da ti Ante dosta znaš o gumama mislim da će ti ovo bit zanimljiva stvar. Kažu da su dosta po Africi vozili samo s prednjom off road gumom. :shock: Tako motor po cesti bolje drži i manje buči, a na terenu im je bitno da prednji kraj ne prokliže. Zadnji i tako isprave gasom.  :?

Evidentirano

Frgich

• Vozi: o V Strom 1000 DL K6
« Odgovori #30 : 06. Listopad 2008, 11:27:15 »

Za pohvalu sto se covjek vratio i sto se bavi necim sto ocigledno obozava. Zanimljiv je i site i ponuda  :palacgore: .

Evidentirano
www.lobagola.com B&B in Zagreb for bikers; If you wish to be out front, Then act as if you were behind; Lao Tzu

picoda

« Odgovori #31 : 06. Listopad 2008, 11:57:06 »

Za pohvalu sto se covjek vratio i sto se bavi necim sto ocigledno obozava. Zanimljiv je i site i ponuda  :palacgore: .

Je, stvarno obozava. I to nije klasican povratnik jer se nije vratio, nego dosao u zemlju prvi put, ostao odusevljen, i odlucio dovest familiju i zivit ovdje. :palacgore:
Evidentirano

AnteK

• Vozi: Tenere 700
« Odgovori #32 : 06. Listopad 2008, 12:31:04 »

Pošto vidim da ti Ante dosta znaš o gumama mislim da će ti ovo bit zanimljiva stvar. Kažu da su dosta po Africi vozili samo s prednjom off road gumom. :shock: Tako motor po cesti bolje drži i manje buči, a na terenu im je bitno da prednji kraj ne prokliže. Zadnji i tako isprave gasom.  :?

Ima logike. A i to kad kažemo offroad, to je jako rastezljiv pojam , zar ne ?  :mrgreen:
Tamo gdje je suho, pijesak, kamen, to mi se čini ok kombinacija, problem je blato i
kaljuža, na to vi dalmatinci niste navikli  :palacgore:
Evidentirano

picoda

« Odgovori #33 : 06. Listopad 2008, 17:02:38 »

Ima logike. A i to kad kažemo offroad, to je jako rastezljiv pojam , zar ne ?  :mrgreen:
Tamo gdje je suho, pijesak, kamen, to mi se čini ok kombinacija, problem je blato i
kaljuža, na to vi dalmatinci niste navikli  :palacgore:

To pričaju za Afriku :wink: Tamo blata ima napretek :mrgreen:

Mi ovde blato vidimo jedino kad ostatak vec tople bevande u casi prolijemo po uzavreloj zemlji prije nego natocimo drugu :mrgreen: A to je rijetko :mrgreen:
Evidentirano

rus

• Vozi: Capo di tutti capi-Caponord
« Odgovori #34 : 06. Listopad 2008, 17:25:15 »

asti oneg,a za gospu ,a šta ti činiš na ovin stranican ma počeja san se plašit ove tvoje slike , a znaš kako se ono reče digneš kamen joke ispod kamena :jesus:
oli si ove puste yamahe iz vaše butige,a i nisu brate nego za u brdo vozit :jesus: :LOL: :misli:
Evidentirano
mk-malari-trogir-hajduk split-aprilija

joke

« Odgovori #35 : 06. Listopad 2008, 17:28:38 »

asti oneg,a za gospu ,a šta ti činiš na ovin stranican ma počeja san se plašit ove tvoje slike , a znaš kako se ono reče digneš kamen joke ispod kamena :jesus:
oli si ove puste yamahe iz vaše butige,a i nisu brate nego za u brdo vozit :jesus: :LOL: :misli:

nisu nego iz picodine, odma kraj tebe :mrgreen:, a priko puta franca
Evidentirano

picoda

« Odgovori #36 : 07. Listopad 2008, 10:49:35 »

Ja sam imao danas dobru namjer otić na Mosor, iša sam preko onog mostića i završio po onim vukojebinama, vidio par makadamskim puteva koji su odma uz asvaltne. Nisam išo jer nisam imo čizme ni set za zakrpat gumu, a oni oblaci nad Mosorom su izgledali gadno. Uglavnom doša sam do sela G. Sitno šta je ujedno i kraj puta. :misli: Desno je na nakom brdašcu bio nekakav repetitor i kamena kuća zanima me jel se može do gore?

Zatim sam se vratio na magistrlu, kroz Omiš kanjonom Cetine do Zadvarja loša cesta, ali bez prometa (jedino su me dica uveselila dizanjem dva prsta bar sam znao da sam u HR :mrgreen:) zatim cestom se spustio na magistralu i doma u Split.

Može se gori.
Evidentirano

mkt

• Gost
« Odgovori #37 : 07. Listopad 2008, 11:23:33 »

Kojim putem?
Evidentirano

picoda

« Odgovori #38 : 07. Listopad 2008, 12:18:38 »

Kojim putem?

Mozes cak iz Tugara jednim malo tezim putem do gori. Ako mislimo na isto.
Oko Sitnog imas vise putova koji ti vode na okolna brda.
Evidentirano

joke

« Odgovori #39 : 07. Listopad 2008, 16:07:08 »

Možemo zajedno koji put? 

btw Ovaj lik na XTR ima dučan ga gripama? Motoshop ako se ne varam. :misli:

Yes
Evidentirano

picoda

« Odgovori #40 : 07. Listopad 2008, 19:28:35 »

Možemo zajedno koji put? 

btw Ovaj lik na XTR ima dučan ga gripama? Motoshop ako se ne varam. :misli:

Može.

Je, to je njegov ducan. Otvara i jedan u Kastelima.
Evidentirano

picoda

« Odgovori #41 : 08. Listopad 2008, 21:35:00 »

Danas malo po Mosoru pa malo uz Cetinu  :wink:
Evidentirano

picoda

« Odgovori #42 : 08. Listopad 2008, 21:38:04 »

još malo...
Evidentirano

picoda

« Odgovori #43 : 08. Listopad 2008, 21:47:05 »

I na kraju preko Klisa, Dugopolja, Lečevice, Kladnjica, Prgometa, Prapatnice, Blizne, Rastovca ili tako nekako zavrsimo povise Marine  :misli:  :misli:
Evidentirano

clox

• Vozi: Tenere Picasso, KMX200 (XT600E, KMX125)
« Odgovori #44 : 08. Listopad 2008, 22:12:13 »

Iskreno se nadam da bi ova tema mogla postati juznjacki
odgovor nasem Zumberku.
Odusevljavaju me opisi i slike, a bio bih beskrajno zahvalan
kad bi pribavili kakav GPS i prilagali i trackove.
Bas smo dogovarali kako cemo na zimu barem jednom sloziti
motore na prikolice i otici djirati na jug.
Onda bi dobro dosli prijedlozi, pa cak i domaci vodic.

I na kraju, svrsit cu na ovu Tenerku u prirodnom okruzenju  :mrgreen:
Evidentirano
ništa ne prodajem i ništa ne tražim trenutno

picoda

« Odgovori #45 : 08. Listopad 2008, 23:50:28 »

Iskreno se nadam da bi ova tema mogla postati juznjacki
odgovor nasem Zumberku.
Odusevljavaju me opisi i slike, a bio bih beskrajno zahvalan
kad bi pribavili kakav GPS i prilagali i trackove.
Bas smo dogovarali kako cemo na zimu barem jednom sloziti
motore na prikolice i otici djirati na jug.
Onda bi dobro dosli prijedlozi, pa cak i domaci vodic.

I na kraju, svrsit cu na ovu Tenerku u prirodnom okruzenju  :mrgreen:

Ja bi volija da bude ka Zumberak al ovde nas je malo. :( Vecina je po kaficima :mrgreen:
Sta se tica trackova morat cemo poradit na tome. Kad se odlucite doci samo se javite na PP i imate vodica.  :palacgore:
Doduse ne mene, jer bi s obzirom na moju putnu memoriju, zavrsili vjerovatno negdi u Bosni, al zato je tu Ivan kojeg sam spominja u par postova prije.
Ima GPS u glavi tako da su svi nasi trackovi na sigurnom. :wink: Valjda :mrgreen:
Evidentirano

picoda

« Odgovori #46 : 10. Listopad 2008, 10:45:58 »

Evo par slika od jucer.Sitija sam se da imam aparat tek povise Primostena :mrgreen: cca 200km lagane voznjice od Trogira do Skradina po selima zagore i nazad magistralom preko Sibenika do Primostena pa opet selima zagore do Trogira. S vrlo malo makadama. :( Par sati odmora za dusu :D
Evidentirano

Frgich

• Vozi: o V Strom 1000 DL K6
« Odgovori #47 : 10. Listopad 2008, 13:48:08 »

Jao dodje mi da se malo opet preselim na more, kad vidim ovo vrijeme, zalazak sunca  :palacgore:
Evidentirano
www.lobagola.com B&B in Zagreb for bikers; If you wish to be out front, Then act as if you were behind; Lao Tzu

james bonf

• *
  • Vozi: Piaggio Medley 150
« Odgovori #48 : 10. Listopad 2008, 14:00:18 »

lip đir  :palacgore:
Evidentirano

picoda

« Odgovori #49 : 10. Listopad 2008, 22:31:48 »

E danas je bilo gadno. Ja i prijatelj Ivan na dva CCM-a 230cc presli smo 200-300 metara u cca 2 sata voznje. Ako se to moze nazvat voznjom. Prije prezivljavanjem. :mrgreen: Kad covik koji se godinama natjecao u svim vrstama endura kaze da je to stvarno hard onda mu virujem. Najprije 50m napravi on uz moju malu pomoc, pa dodje po mene, pa onda mojih 50m guranja, padanja, dizanja, izvlacenja, pa pauza i opet iz pocetka. Sve je to dobro dok te drzi adrenalin pa ne znas jesi otisa iznad svojih mogucnosti al kad smo nakon tih par sto metara stali :shock: Bol u prsima, ne mogu do zraka, legnem na kamenje i jednostavno se ne mogu pomaknit. Posto mi je u familiji infarkt vise nego cesta pojava nije bija ugodan osjecaj. Tek nakon nekih pola sata dolazim lagano sebi al snage za vozit dalje nemam, a bogami ni Ivan nije u boljoj situaciji, pa se odlucimo nazad.
Posto imam par slika sa samog pocetka tesko je to docarat, al teren izgleda ka onaj dio na enduro trkama di publika vuce motore.

A sasvim slucajno smo tu upali, izgledalo je ok u pocetku. :mrgreen: Ni nazad nije bilo nista lakse pa sam ja najtezi dio nosio kacige i jakne a Ivan spusta motor po motor. Moram priznat zahebano i iznad mojih mogucnosti :? A i Ivan priznaje da je to previse za njega trenutno tako da treba poradit na fizickoj spremi za takav teren :wink: Next time cemo probat nac makadam koji vodi do vrha tog dijela pa se probat spustit i tako vidit kako to izgleda obrnuto. Al ne tako skoro :mrgreen: E da ne zaboravim to je na Kozjaku povise Kastela.

Evo prije Aspirina C par slika iz faze "peace of cake"

Evidentirano
 Str: 1 [2] 3 4 ... 918   Gore

Stranica je generirana za 0.099 sekundi uz 21 upita.